Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520259 Мнения в 10440 Теми от 17561 Потребители
Последен потребител: vale_90
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  За всеки по нещо  |  Здравна взаимопомощ (Модератор: MЕЙЧЕ)  |  Тема: Ниско кръвно налягане 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] 2 Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Ниско кръвно налягане  (Прочетена 26210 пъти)
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
*
Неактивен Неактивен

От: Nowhere and Anywhere

« -: 15.05.2006 06:36:24 »

Тази сутрин на моя мъж му беше много зле-смъкна кръвно и едва не припадна, беше блед като платно, а кръвното 90/65 :crazyeye:. Дадох му първо шоколад, а после и солен айрян... бавно започна да качва, но много ме стресна :eek:.
Какво друго се прави при смъкване на кръвното? Какво се дава да се яде и да се пие, за да се нормализират границите?

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Ani
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Пазарджик

Обичам и съм обичана-безумно съм щаслива!

« Отговори #1 -: 15.05.2006 06:46:14 »

МЕЙче,и аз по принцип съм с ниско кръвно,не се притеснявай,в променливите сезони много често ми пада!Карай го да пие много течности,а когато падне кравното-шоколад или солен айрян и в крайни случаи аз пия хапче-"Ефортил"(помага ми мигновенно)! :emot2:

Шехи
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: София

« Отговори #2 -: 15.05.2006 07:15:04 »

Аз също съм с ниско кръвно.Случвало ми се е да ми падни до 60/40.
В такива случаи пия много кока кола,кафе и ям шоколад.Но много трудно се възтановява нормалното кръвно.

charming
дивак
Администратор
*
Неактивен Неактивен

От: Пловдив

Пловдив

« Отговори #3 -: 15.05.2006 08:24:15 »

Моето нормално кръвно е 90/70, 90/60. Лятото чат пат ми прилошава.
Хубаво си направила като си му дала солен айрян и шоколад.
Не е притеснително ако човек от време на време качва или сваля кръвното, но ако почне често да го прави няма да е лошо да иде на лекар.

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
Chanel
Редактор
Неактивен Неактивен

няма невъзможни неща

« Отговори #4 -: 15.05.2006 09:04:31 »

Много бързо действа когато му дадеш лъжичка кафе/ сурово/ което той да сдъвче. Действа за 2-3 мин.

balmy
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Atlanta

« Отговори #5 -: 15.05.2006 11:55:27 »

Освен това можеш да го караш да си пийва по половин чашка червено винце всяка вечер с храната, да му стане навик.  Хубаво е да яде и черен дроб или разни дреболиики, но тези неща не действат веднага а са по скоро превантивни.

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
*
Неактивен Неактивен

От: Nowhere and Anywhere

« Отговори #6 -: 15.05.2006 13:27:44 »

Много благодаря, наистина са ми много полезни съветите Ви :kissi:

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
plamy_b
наш човек
**
Неактивен Неактивен

Щастливо омъжена

« Отговори #7 -: 23.05.2006 07:39:01 »

МЕЙче,и аз по принцип съм с ниско кръвно,не се притеснявай,в променливите сезони много често ми пада!Карай го да пие много течности,а когато падне кравното-шоколад или солен айрян...

Също много бързо помага и "Нес-кола" (кола с нес-кафе),това е изпитанана рецепта  :sm21:  :y41:

ева
Гост
« Отговори #8 -: 06.06.2006 17:15:24 »

[ :cvete:АЗ също имам ниско кръвно от много време,но преди не отдавах на това никакво значение.Винаги бях много бледа,по принцип съм много бяла.Ходим на лекар мерят ни кръвното,но никой нищо не ти казва ни що ако имаш ниско.От една година разбрах,че това не е нормално.ИМАХ здравословни проблеми и чак тогава обърнаха внимание.ПИЯ ХОМЕОПАТИЧНИ КАПКИ,ТЕ СА НАПЪЛНО БЕЗВРЕДНИ И ПОМАГАТ "ВИВОТОН S"опитаи те и ще бъдете доволни.СЪЩО ТАКА прочетох на една фирма за хранителни добавки,че женшена в малки дози повишавакръвното,а в големи понижава,сега ще си поръчам и ще пробвам,при всички случай поне няма да ми навреди.МНОГО ЗДРАВЕ на всички.olor=Green][/color] :kissi:
Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Варна

Вярвам в чудеса!

« Отговори #9 -: 11.06.2006 09:04:28 »

Момичета, ако нямате нищо под ръка ( кафе, кола, лекарство или др. средство) дори само чистата вода помага.

ilusion
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Варна

Варна

« Отговори #10 -: 12.07.2006 14:53:58 »

Момичета и аз съм с ниско кръвно и когато ми прилошее веднага едно мляко с повечко сол-много бурзо действа :emot2:по принцип винаги при ниско кръвно е нужен прием на повече течности!а иначе лекарства има,но те са много малко-ефортил,вивотон s,гутрон!!!за препоръчване е приема на мляко!!!
а за колата искам да ви кажа,че кръвното налягане се покачва за момент,а след определено време отново спада,защото повлияването е за много кратко!!!

Valia
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

Не се сърди на огледалото, ако мутрата ти е крива!

« Отговори #11 -: 13.07.2006 06:33:28 »

МЕйче, моето съкровище е същият като твоето. Преди около два месеца така му прилоша, че започна да повръща, трепереше от студ и целиа се изпоти, освен че стана сив. Направо ме побърка. Освен това често го боли вратът и главата, но не отива на лекар. Винаги му слагам бонбончета по джобовете, но той си ги хапва между другото и бързичко изчезват :new62:
Въпреки това, аз си мисля, че в такива случаи е по-добре да се хапве нещо сладичко, така ще се вдигне и инсулина, и кръвното. Дори и ако е само обикновено захарче.
charming, моето нормално кръвно е същото като твоето. Дори не усещам, че е ниско. Скоро бях на лекар и каза 90/60, а аз си се чувствах прекрасно. Поне милото има накъде да ми вдига кръвното, че ако ми беше по-високо-лошо! :sm32:

Dani_l
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

« Отговори #12 -: 13.07.2006 07:24:10 »

Моето кръвно си е много ниско от много време-явно това ми е нормалното състояние.Когато веднъж ме преглеждаха ми казаха, че трябва да пия много течности-винаги да имам чаша вода до мен /аз много не обичах да пия вода-сега съм свикнала/, дори когато излизам на разходка из града задължитлено трябва да си нося шишенце с вода.
Казаха да пия всякакви течности-сокове, коли и много много вода.Подобрение нямам, ама аз и симптоми нямам-освен че понякога ме боли много главата...
cvety_s
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

Пълно щастие ...

« Отговори #13 -: 20.03.2007 07:31:00 »

Аз също съм с ниско кръвно.Случвало ми се е да ми падни до 60/40.
В такива случаи пия много кока кола,кафе и ям шоколад.Но много трудно се възтановява нормалното кръвно.

И аз съм такар но при мен постоянно е ниско 90/70 или 65.Пийвам кола и хапвам шоколад ако падне 80/50

svetletto
новодошъл
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #14 -: 26.10.2010 11:10:07 »

здравейте аз също имам проблем с ниското кръвно налягане.От доста време на сам постоянно ми прилошава и причернява.....ходих на лекар и ми изписаха капки Вивотон С но със или без тях все тая.Дайте съвет или препоръка какво друго да пия за да ми се регулира.Вече ме е страх да излезна сама защото незнам кога и къде ще ми прилошее.Ужасно неприятно е и вече започвам сериозно да се притеснявам........
Страници: [1] 2 Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  За всеки по нещо  |  Здравна взаимопомощ (Модератор: MЕЙЧЕ)  |  Тема: Ниско кръвно налягане « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.142 секунди с 22 заявки.