23.07.2014 06:57:20Последен член: TheEncheva
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Ниско кръвно налягане
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Ниско кръвно налягане  (Прочетена 27771 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« -: 15.05.2006 09:36:24 »

Тази сутрин на моя мъж му беше много зле-смъкна кръвно и едва не припадна, беше блед като платно, а кръвното 90/65 :crazyeye:. Дадох му първо шоколад, а после и солен айрян... бавно започна да качва, но много ме стресна :eek:.
Какво друго се прави при смъкване на кръвното? Какво се дава да се яде и да се пие, за да се нормализират границите?
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Ani
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1733
Обичам и съм обичана-безумно съм щаслива!

« Отговор #1 -: 15.05.2006 09:46:14 »

МЕЙче,и аз по принцип съм с ниско кръвно,не се притеснявай,в променливите сезони много често ми пада!Карай го да пие много течности,а когато падне кравното-шоколад или солен айрян и в крайни случаи аз пия хапче-"Ефортил"(помага ми мигновенно)! :emot2:
Активен

Шехи
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2731

« Отговор #2 -: 15.05.2006 10:15:04 »

Аз също съм с ниско кръвно.Случвало ми се е да ми падни до 60/40.
В такива случаи пия много кока кола,кафе и ям шоколад.Но много трудно се възтановява нормалното кръвно.
Активен

charming
дивак
плямпало, ама се трае
Репутация +1/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

« Отговор #3 -: 15.05.2006 11:24:15 »

Моето нормално кръвно е 90/70, 90/60. Лятото чат пат ми прилошава.
Хубаво си направила като си му дала солен айрян и шоколад.
Не е притеснително ако човек от време на време качва или сваля кръвното, но ако почне често да го прави няма да е лошо да иде на лекар.
Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5860
няма невъзможни неща

« Отговор #4 -: 15.05.2006 12:04:31 »

Много бързо действа когато му дадеш лъжичка кафе/ сурово/ което той да сдъвче. Действа за 2-3 мин.
Активен

balmy
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3502

« Отговор #5 -: 15.05.2006 14:55:27 »

Освен това можеш да го караш да си пийва по половин чашка червено винце всяка вечер с храната, да му стане навик.  Хубаво е да яде и черен дроб или разни дреболиики, но тези неща не действат веднага а са по скоро превантивни.
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #6 -: 15.05.2006 16:27:44 »

Много благодаря, наистина са ми много полезни съветите Ви :kissi:
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
plamy_b
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 911
Щастливо омъжена

« Отговор #7 -: 23.05.2006 10:39:01 »

МЕЙче,и аз по принцип съм с ниско кръвно,не се притеснявай,в променливите сезони много често ми пада!Карай го да пие много течности,а когато падне кравното-шоколад или солен айрян...

Също много бързо помага и "Нес-кола" (кола с нес-кафе),това е изпитанана рецепта  :sm21:  :y41:
Активен

ева
Гост
« Отговор #8 -: 06.06.2006 20:15:24 »

[ :cvete:АЗ също имам ниско кръвно от много време,но преди не отдавах на това никакво значение.Винаги бях много бледа,по принцип съм много бяла.Ходим на лекар мерят ни кръвното,но никой нищо не ти казва ни що ако имаш ниско.От една година разбрах,че това не е нормално.ИМАХ здравословни проблеми и чак тогава обърнаха внимание.ПИЯ ХОМЕОПАТИЧНИ КАПКИ,ТЕ СА НАПЪЛНО БЕЗВРЕДНИ И ПОМАГАТ "ВИВОТОН S"опитаи те и ще бъдете доволни.СЪЩО ТАКА прочетох на една фирма за хранителни добавки,че женшена в малки дози повишавакръвното,а в големи понижава,сега ще си поръчам и ще пробвам,при всички случай поне няма да ми навреди.МНОГО ЗДРАВЕ на всички.olor=Green][/color] :kissi:
Активен
Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

« Отговор #9 -: 11.06.2006 12:04:28 »

Момичета, ако нямате нищо под ръка ( кафе, кола, лекарство или др. средство) дори само чистата вода помага.
Активен

ilusion
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1493
Варна

« Отговор #10 -: 12.07.2006 17:53:58 »

Момичета и аз съм с ниско кръвно и когато ми прилошее веднага едно мляко с повечко сол-много бурзо действа :emot2:по принцип винаги при ниско кръвно е нужен прием на повече течности!а иначе лекарства има,но те са много малко-ефортил,вивотон s,гутрон!!!за препоръчване е приема на мляко!!!
а за колата искам да ви кажа,че кръвното налягане се покачва за момент,а след определено време отново спада,защото повлияването е за много кратко!!!
Активен

Valia
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 394
Не се сърди на огледалото, ако мутрата ти е крива!

« Отговор #11 -: 13.07.2006 09:33:28 »

МЕйче, моето съкровище е същият като твоето. Преди около два месеца така му прилоша, че започна да повръща, трепереше от студ и целиа се изпоти, освен че стана сив. Направо ме побърка. Освен това често го боли вратът и главата, но не отива на лекар. Винаги му слагам бонбончета по джобовете, но той си ги хапва между другото и бързичко изчезват :new62:
Въпреки това, аз си мисля, че в такива случаи е по-добре да се хапве нещо сладичко, така ще се вдигне и инсулина, и кръвното. Дори и ако е само обикновено захарче.
charming, моето нормално кръвно е същото като твоето. Дори не усещам, че е ниско. Скоро бях на лекар и каза 90/60, а аз си се чувствах прекрасно. Поне милото има накъде да ми вдига кръвното, че ако ми беше по-високо-лошо! :sm32:
Активен

Dani_l
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2581

« Отговор #12 -: 13.07.2006 10:24:10 »

Моето кръвно си е много ниско от много време-явно това ми е нормалното състояние.Когато веднъж ме преглеждаха ми казаха, че трябва да пия много течности-винаги да имам чаша вода до мен /аз много не обичах да пия вода-сега съм свикнала/, дори когато излизам на разходка из града задължитлено трябва да си нося шишенце с вода.
Казаха да пия всякакви течности-сокове, коли и много много вода.Подобрение нямам, ама аз и симптоми нямам-освен че понякога ме боли много главата...
Активен
cvety_s
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

« Отговор #13 -: 20.03.2007 09:31:00 »

Аз също съм с ниско кръвно.Случвало ми се е да ми падни до 60/40.
В такива случаи пия много кока кола,кафе и ям шоколад.Но много трудно се възтановява нормалното кръвно.

И аз съм такар но при мен постоянно е ниско 90/70 или 65.Пийвам кола и хапвам шоколад ако падне 80/50
Активен

svetletto
новодошъл
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1

« Отговор #14 -: 26.10.2010 14:10:07 »

здравейте аз също имам проблем с ниското кръвно налягане.От доста време на сам постоянно ми прилошава и причернява.....ходих на лекар и ми изписаха капки Вивотон С но със или без тях все тая.Дайте съвет или препоръка какво друго да пия за да ми се регулира.Вече ме е страх да излезна сама защото незнам кога и къде ще ми прилошее.Ужасно неприятно е и вече започвам сериозно да се притеснявам........
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: