25.07.2014 00:38:28Последен член: altera
Svatbata.org » За всеки по нещо » Козметика, грим, мода, диети, фитнес »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Маска за коса - подхранва и удължава
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Маска за коса - подхранва и удължава  (Прочетена 118705 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
charming
дивак
плямпало, ама се трае
Репутация +1/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

« -: 16.05.2006 09:57:09 »

Така..... разбрах за тази маска от един друг форум и явно е доста популярна и май наистина действа. Основната съставка са едни витамини които инжектират на овцете, конете, кучета за по-добра козина :mrgreen: Това не бива да ви стряска понеже съставката е изцяло от витамини, но може да се намери във ветеринарните аптеки. Та заветното в-во е Тривитаминол, но го има под няколко наименования в мрежата.

Давам ви маската :

2суп.л. тривитаминол
1суп.л. мас - обезсолена или зехтин
1 суп.л. ракия или спирт
1суп.л. оцет
2-3 капки газ - няма проблем за изрусените понеже 2-3 капки няма да окажат влияние.
1 жълтък, мед или кисело мляко - хубаво е да се редуват, но лично аз мед няма да си сложа на косата.
1. суп.л. ЕКЗЕ-ФАРМ - пак се купува от ветеринарните аптеки.

Завити с кесиика и кърпа отгоре така е добре да стоите минимум 1ч.
Маската може да се прави 2 пъти седмично и при продължително ползване давала страхотен ефект.
За сега един път съм я ползвала, косата ми стана с лек блясък и страшно мекичка.
Ако имате въпроси питайте :biddrin:
« Последна редакция: 16.10.2006 16:09:20 от charming » Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5860
няма невъзможни неща

Re: Маска за коса - подхранва и удължава
« Отговор #1 -: 16.05.2006 13:01:09 »

Charming от къде се купува този витамин? Аз четох някъде , че Дженифър Анистън имала хубава коса защото използвала шамплоан за коне.
Активен

BuBs
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

« Отговор #2 -: 16.05.2006 16:43:34 »

galina, charming е написала, че въпросният Тривитамиол го има във ветеринарните аптеки и може да се намери под различни наименования в мрежата :emot2:.
Това, което мен ме интересува е: газта толкова важна съставка ли е или няма да повлияе на + резултат, ако не се добавя :new78:?
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
Shyshi
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 153

« Отговор #3 -: 16.05.2006 17:36:30 »

Аз съм си правела, абе има ефект ама трябва да се прави редовно, иначе няма смисъл.Прави се в продължение на 3 месеца и не е добре да се прекалява повече от това, за да не се увреди естествения режим на косата ви. Във всяка ветеринарна аптека знаят че витамина е за маска за коса, така че няма страшно.Успех :new51:
Активен

Обичам да обичам
Tedi
Любима на трима
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 737

« Отговор #4 -: 16.05.2006 17:58:59 »

Аз си я направих вече ,но без газ .Всичко друго сложих и стоях така 2 часа.На другият ден не забелязах кой знае какъв ефект ,но явно е рано още да се каже. :y01: :y01:
Активен
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #5 -: 16.05.2006 19:25:01 »

Давам ви маската :

2суп.л. тривитаминол
1суп.л. мас - обезсолена или зехтин
1 суп.л. ракия или спирт
1суп.л. оцет
2-3 капки газ - няма проблем за изрусените понеже 2-3 капки няма да окажат влияние.
1 жълтък, мед или кисело мляко - хубаво е да се редуват, но лично аз мед няма да си сложа на косата.

А ако евнтуално разкарам маста, газта и оцета от тази маска дали ще има някакъв ефект, м :new78:? Или пък, ако се клепам само с Тривитаминол :rolleye:, предполагам, че конете не ги мажат с мас и газ, но пак имат хубава грива... Или при хората няма да действа :conf: :conf:
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
AvvА
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 466
Там където мечтите се сбъдват....

« Отговор #6 -: 16.05.2006 19:47:10 »

А ако евнтуално разкарам маста, газта и оцета от тази маска дали ще има някакъв ефект, м :new78:? Или пък, ако се клепам само с Тривитаминол :rolleye:,

МЕЙче- аз също съм я чувала тази маска или по - скоро са ми казвали, че се използва само тривитаминол, и имало ефект. Аз лично не съм я пробвала, но мисля да си взема и да се по намажа, да видим какво ще се получи. Другите неща са си май все общо познатите, които се използват за домашните маски за коса, така че и без тях би трябвало да има ефект.
Активен

Ако падна искам да знам, че е защото съм скочила, а не защото някой ме е бутнал!!!
merimna
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5234

« Отговор #7 -: 17.05.2006 00:03:04 »

Това което аз знам е че тривитаминола се слага в балсама за коса или шампоана.Но не и в готовата маска за коса която се купува от магазина ако някой ползва такава.
За маската,която charming каза също знам....но основните съставки са:
кисело мляко
ракия(или какъвто и да е концентрат)
зехтин
мед
Незнах че се слага газ и оцет.....малко опасно ми звучи и лично аз не бих си сложила на косата точно това.Но определено от доста време насам съм се замислиза дали да не капна малко тривитаминол в балсама
Активен

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
Plamena
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 941
Бургас, морето, гларусите ...

« Отговор #8 -: 17.05.2006 00:57:43 »

Ветеринариоте и фризиорите съветват да не се ползва само тривитаминол, получава се нещо като предозиране с витамини, което не е много полезно !!!!!!!!!!! :y34: :y34: :y34:
От дугия форум от кудето Чарми е копирала маската - много я хватят и казват, че има страхотен ефект. Решила съм да я пробвам, но първо ще пробвам стимулатора за коса на Икаров, който си купих днес. Благодаря ви че ме светнахте за него!!!
Успех с маската и внимавайте !!! До колкото разбрах е предписана от фризиор на едно момиче и тя имала разкошна коса, чак за реклама на шампоан в Турция са я взели  :new53: :new53:
Активен

charming
дивак
плямпало, ама се трае
Репутация +1/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

« Отговор #9 -: 17.05.2006 09:05:36 »

Какво ви плаши в оцета, маста и газта? Едно време като имахме въшки ни мажеха точно с тези съставки и после косите ни ставаха супер лъскави. По принцип може да импровизирате в маската, но точно тази която съм дала са писали, че има много добър ефект.
Аз и кумата ми сме я ползвали, тя вече 3-ти път и е много доволна от ефекта.
Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
BuBs
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

« Отговор #10 -: 17.05.2006 11:25:30 »

....До колкото разбрах е предписана от фризиор на едно момиче и тя имала разкошна коса, чак за реклама на шампоан в Турция са я взели  :new53: :new53:

Ихаааа :crazyeye:, искам и аз :emot2: :bowuu: :mrgreen:....
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
plamy_b
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 911
Щастливо омъжена

« Отговор #11 -: 17.05.2006 13:13:09 »

Това което аз знам е че тривитаминола се слага в балсама за коса или шампоана.Но не и в готовата маска за коса която се купува от магазина ако някой ползва такава.
кисело мляко
зехтин
мед
Незнах че се слага газ и оцет.....малко опасно ми звучи и лично аз не бих си сложила на косата точно това.Но определено от доста време насам съм се замислиза дали да не капна малко тривитаминол в балсама

И аз знам такава,но освен тези неща се прибавя и един жълтък и ефекта наистина е страхотен  :sm21:
Активен

balmy
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3503

« Отговор #12 -: 17.05.2006 15:34:22 »

Какво ви плаши в оцета, маста и газта? Едно време като имахме въшки ни мажеха точно с тези съставки и после косите ни ставаха супер лъскави. По принцип може да импровизирате в маската, но точно тази която съм дала са писали, че има много добър ефект.
Аз и кумата ми сме я ползвали, тя вече 3-ти път и е много доволна от ефекта.
Съгласна съм с Чарми, няма нищо опсано в изпитаната комбинация мас, газ и оцет!!! И за въшките е права, така си беше. И косата наистина заздравява тъй че не ги подменяйте а давайте смело напред!
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #13 -: 17.05.2006 15:51:30 »

Знам, че това са си стари и изпитани мултифункционални компоненти за маски, обаче просто нямам желание да се мажа с тях, затова по-горе се чудех дали може да се маханта от рецептата...
Ще пробвам съставките, които Меримна е писала, но първо да намеря вет.аптека и да купя 3витаминола
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
merimna
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5234

« Отговор #14 -: 17.05.2006 16:40:49 »

кисело мляко
зехтин
мед

И аз знам такава,но освен тези неща се прибавя и един жълтък и ефекта наистина е страхотен  :sm21:

Чудех се кое съм пропуснала и наистина е жълтъка.Сетох се в зависимост от това колко ти е дълга косата съставките се слагат съответно едно към едно
Активен

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: