20.09.2014 14:56:15Последен член: Nelito608
Svatbata.org » За всеки по нещо » Козметика, грим, мода, диети, фитнес »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Маска за коса - подхранва и удължава
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Маска за коса - подхранва и удължава  (Прочетена 119663 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
charming
дивак
плямпало, ама се трае

charming is working their way up.charming is working their way up.charming is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

Маска за коса - подхранва и удължава

« -: 16.05.2006 09:57:09 »

Така..... разбрах за тази маска от един друг форум и явно е доста популярна и май наистина действа. Основната съставка са едни витамини които инжектират на овцете, конете, кучета за по-добра козина :mrgreen: Това не бива да ви стряска понеже съставката е изцяло от витамини, но може да се намери във ветеринарните аптеки. Та заветното в-во е Тривитаминол, но го има под няколко наименования в мрежата.

Давам ви маската :

2суп.л. тривитаминол
1суп.л. мас - обезсолена или зехтин
1 суп.л. ракия или спирт
1суп.л. оцет
2-3 капки газ - няма проблем за изрусените понеже 2-3 капки няма да окажат влияние.
1 жълтък, мед или кисело мляко - хубаво е да се редуват, но лично аз мед няма да си сложа на косата.
1. суп.л. ЕКЗЕ-ФАРМ - пак се купува от ветеринарните аптеки.

Завити с кесиика и кърпа отгоре така е добре да стоите минимум 1ч.
Маската може да се прави 2 пъти седмично и при продължително ползване давала страхотен ефект.
За сега един път съм я ползвала, косата ми стана с лек блясък и страшно мекичка.
Ако имате въпроси питайте :biddrin:
« Последна редакция: 16.10.2006 16:09:20 от charming » Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5885
няма невъзможни неща

Re: Маска за коса - подхранва и удължава
« Отговор #1 -: 16.05.2006 13:01:09 »

Charming от къде се купува този витамин? Аз четох някъде , че Дженифър Анистън имала хубава коса защото използвала шамплоан за коне.
Активен

BuBs
наш човек
**

BuBs barely matters.BuBs barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

« Отговор #2 -: 16.05.2006 16:43:34 »

galina, charming е написала, че въпросният Тривитамиол го има във ветеринарните аптеки и може да се намери под различни наименования в мрежата :emot2:.
Това, което мен ме интересува е: газта толкова важна съставка ли е или няма да повлияе на + резултат, ако не се добавя :new78:?
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
Shyshi
мушмурок
*

Shyshi has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 153

« Отговор #3 -: 16.05.2006 17:36:30 »

Аз съм си правела, абе има ефект ама трябва да се прави редовно, иначе няма смисъл.Прави се в продължение на 3 месеца и не е добре да се прекалява повече от това, за да не се увреди естествения режим на косата ви. Във всяка ветеринарна аптека знаят че витамина е за маска за коса, така че няма страшно.Успех :new51:
Активен

Обичам да обичам
Tedi
Любима на трима
наш човек
**

Tedi has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 737

« Отговор #4 -: 16.05.2006 17:58:59 »

Аз си я направих вече ,но без газ .Всичко друго сложих и стоях така 2 часа.На другият ден не забелязах кой знае какъв ефект ,но явно е рано още да се каже. :y01: :y01:
Активен
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #5 -: 16.05.2006 19:25:01 »

Давам ви маската :

2суп.л. тривитаминол
1суп.л. мас - обезсолена или зехтин
1 суп.л. ракия или спирт
1суп.л. оцет
2-3 капки газ - няма проблем за изрусените понеже 2-3 капки няма да окажат влияние.
1 жълтък, мед или кисело мляко - хубаво е да се редуват, но лично аз мед няма да си сложа на косата.

А ако евнтуално разкарам маста, газта и оцета от тази маска дали ще има някакъв ефект, м :new78:? Или пък, ако се клепам само с Тривитаминол :rolleye:, предполагам, че конете не ги мажат с мас и газ, но пак имат хубава грива... Или при хората няма да действа :conf: :conf:
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
AvvА
мушмурок
*

AvvА has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 466
Там където мечтите се сбъдват....

« Отговор #6 -: 16.05.2006 19:47:10 »

А ако евнтуално разкарам маста, газта и оцета от тази маска дали ще има някакъв ефект, м :new78:? Или пък, ако се клепам само с Тривитаминол :rolleye:,

МЕЙче- аз също съм я чувала тази маска или по - скоро са ми казвали, че се използва само тривитаминол, и имало ефект. Аз лично не съм я пробвала, но мисля да си взема и да се по намажа, да видим какво ще се получи. Другите неща са си май все общо познатите, които се използват за домашните маски за коса, така че и без тях би трябвало да има ефект.
Активен

Ако падна искам да знам, че е защото съм скочила, а не защото някой ме е бутнал!!!
merimna
спящ на клавиатурата

merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5234

« Отговор #7 -: 17.05.2006 00:03:04 »

Това което аз знам е че тривитаминола се слага в балсама за коса или шампоана.Но не и в готовата маска за коса която се купува от магазина ако някой ползва такава.
За маската,която charming каза също знам....но основните съставки са:
кисело мляко
ракия(или какъвто и да е концентрат)
зехтин
мед
Незнах че се слага газ и оцет.....малко опасно ми звучи и лично аз не бих си сложила на косата точно това.Но определено от доста време насам съм се замислиза дали да не капна малко тривитаминол в балсама
Активен

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
Plamena
наш човек
**

Plamena has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 941
Бургас, морето, гларусите ...

« Отговор #8 -: 17.05.2006 00:57:43 »

Ветеринариоте и фризиорите съветват да не се ползва само тривитаминол, получава се нещо като предозиране с витамини, което не е много полезно !!!!!!!!!!! :y34: :y34: :y34:
От дугия форум от кудето Чарми е копирала маската - много я хватят и казват, че има страхотен ефект. Решила съм да я пробвам, но първо ще пробвам стимулатора за коса на Икаров, който си купих днес. Благодаря ви че ме светнахте за него!!!
Успех с маската и внимавайте !!! До колкото разбрах е предписана от фризиор на едно момиче и тя имала разкошна коса, чак за реклама на шампоан в Турция са я взели  :new53: :new53:
Активен

charming
дивак
плямпало, ама се трае

charming is working their way up.charming is working their way up.charming is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

« Отговор #9 -: 17.05.2006 09:05:36 »

Какво ви плаши в оцета, маста и газта? Едно време като имахме въшки ни мажеха точно с тези съставки и после косите ни ставаха супер лъскави. По принцип може да импровизирате в маската, но точно тази която съм дала са писали, че има много добър ефект.
Аз и кумата ми сме я ползвали, тя вече 3-ти път и е много доволна от ефекта.
Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
BuBs
наш човек
**

BuBs barely matters.BuBs barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

« Отговор #10 -: 17.05.2006 11:25:30 »

....До колкото разбрах е предписана от фризиор на едно момиче и тя имала разкошна коса, чак за реклама на шампоан в Турция са я взели  :new53: :new53:

Ихаааа :crazyeye:, искам и аз :emot2: :bowuu: :mrgreen:....
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
plamy_b
наш човек
**

plamy_b has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 911
Щастливо омъжена

« Отговор #11 -: 17.05.2006 13:13:09 »

Това което аз знам е че тривитаминола се слага в балсама за коса или шампоана.Но не и в готовата маска за коса която се купува от магазина ако някой ползва такава.
кисело мляко
зехтин
мед
Незнах че се слага газ и оцет.....малко опасно ми звучи и лично аз не бих си сложила на косата точно това.Но определено от доста време насам съм се замислиза дали да не капна малко тривитаминол в балсама

И аз знам такава,но освен тези неща се прибавя и един жълтък и ефекта наистина е страхотен  :sm21:
Активен

balmy
плямпало, ама се трае

balmy is working their way up.balmy is working their way up.balmy is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3504

« Отговор #12 -: 17.05.2006 15:34:22 »

Какво ви плаши в оцета, маста и газта? Едно време като имахме въшки ни мажеха точно с тези съставки и после косите ни ставаха супер лъскави. По принцип може да импровизирате в маската, но точно тази която съм дала са писали, че има много добър ефект.
Аз и кумата ми сме я ползвали, тя вече 3-ти път и е много доволна от ефекта.
Съгласна съм с Чарми, няма нищо опсано в изпитаната комбинация мас, газ и оцет!!! И за въшките е права, така си беше. И косата наистина заздравява тъй че не ги подменяйте а давайте смело напред!
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #13 -: 17.05.2006 15:51:30 »

Знам, че това са си стари и изпитани мултифункционални компоненти за маски, обаче просто нямам желание да се мажа с тях, затова по-горе се чудех дали може да се маханта от рецептата...
Ще пробвам съставките, които Меримна е писала, но първо да намеря вет.аптека и да купя 3витаминола
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
merimna
спящ на клавиатурата

merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5234

« Отговор #14 -: 17.05.2006 16:40:49 »

кисело мляко
зехтин
мед

И аз знам такава,но освен тези неща се прибавя и един жълтък и ефекта наистина е страхотен  :sm21:

Чудех се кое съм пропуснала и наистина е жълтъка.Сетох се в зависимост от това колко ти е дълга косата съставките се слагат съответно едно към едно
Активен

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: