26.07.2014 14:10:21Последен член: Ники10
Svatbata.org » Таз година булка, догодина люлка » Дечица над 1г. »  (Модератори: Pepi, Блонди©)Хомеопатия за деца
Страници: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 21   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Хомеопатия за деца  (Прочетена 123464 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rou
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2261

« Отговор #195 -: 05.12.2011 12:06:56 »

Ванити ще ми е интересно да споделиш какви схеми ви дават за сополи и кашлица (от сополите).

В момента сме със жълти сополи - съответно давам Калиум Бихроникум, Пирогениум и Дулкамара. Чудя се дали да включа Ферум Фосфорикум заради кашлицата. Трябва да се чуя с хомеопатката ни пак, но отсъстваше от страната и не исках да я тормозя по имейл.

Иначе за червено гърло ти каза Фитолока деканда нали?

За сополи, алиум цепа според мен не помага за тази зимна хрема - може и да греша, но при нас хремата е много по-дълбока, затова давам Калум Муриатикум за прозрачни сополи.

Фифи, тук се говори за хомеопатията на Бойрон, много по-различна е! Аз съм между двете, но след месеци на класическата, сменени 3 хомеопата, се принудих да следвам на Бойрон (да звъня на хомеопат в България и да пращам майка ми да и плаща - луда работа!) защото тя помага повече за тези леки, зимни вируси. Не говоря за сериозни проблеми, където класическата хомеопатия е много по-навътре. На Бойрон хомеопатията лекува не по типове а по симптоми, макар че може и някой хомеопат да твърди друго.

Например днес много се чудих дали да не дам малко класическа хомеопатия, тъй като на Александър му растат кучешките зъби и от опит знам че класическата помага повече в тези случаи. Общо взето е лутане и не е много целонасочено.
Активен

vanity
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 393

Отн.: Хомеопатия за деца
« Отговор #196 -: 05.12.2011 12:13:36 »

за жълти сополи: Калиум бихромникум 9 и хидрастис канаденсис 15-ако хремата е продължителна слагаме и пирогениум 9 /т.к. то е противовъзпалително и не позволява нагнояване/
за червено гърло без Т: фитолака 9 и пирогениум 9
алиум цепа е за воднисти сополи за 4 дена ако не спрат от него се минава на нещо по сериозно
калиум муратикум 9 нашата док досега ни го е изписвала за болки в ухото но не и за сополи затова тук не мога да дам мнение
дано съм била полезна
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5143
за Зизи ...... :(

« Отговор #197 -: 05.12.2011 13:17:43 »

ако изобщо я лекуваш хремата,защото лафа с капки минава за 1 седмица,без нищо за 7 дни е с пълна сила

Не съм много съгласна. Ани от нелечение на хрема веднага я "удря" в ушите и задължително пие антибиотик. Не мисля, че хремата е за подценяване.  :y33:

Оли,няма как да не си съгласна,защото става дума за дъщеря ми  :mrgreen:

Написах,че това е опитът ми за моето дете.като подчертах,че всяко дете е различно.
специално за нас считам даването на каквото и да за излишно като хремата така или иначе ще премине

да,има деца които веднага ги удря отит,ангина и т.н.но майките си го знаят това и си действат както са преценили

Фифи,абсолютно си права,че така не бива.Това е Боаронска хомеопатия и тя като че ли е по-разпространена и достъпна за майките.Има много населени места,където няма класически хомеопат.
Изобщо приемането на зрънца е в разрез с класическата хомеопатия.Ханеман е описал в труда си,че може само първият прием да е такъв в кабинета на хомеопата
Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години

Rou
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #198 -: 05.12.2011 13:21:49 »

Даа, Ванити, полезно ми е да си обсъдим леченията. Хидрастиса ни го изписват в 9 обаче. Аз съм много доволна от Муриатикум за "началните" сополи.

Между другото четох на няколко места че даването на АБ при отит води до леки хреми след това да причиняват отит отново, и съответно става ужасният кръговрат на болести.
Активен

vanity
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #199 -: 05.12.2011 13:31:14 »

ами дъщеря ми сега от 3 дена е с сополки бяло-жълти, носа и се разрани и си мислех за К муратикум 9 /че го имам в къщи/ но довечера съм при док и ще видя какво ще каже и тя. Ти само за бели сополи ли го вземаш?
Активен

Rou
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #200 -: 05.12.2011 13:36:20 »

ами дъщеря ми сега от 3 дена е с сополки бяло-жълти, носа и се разрани и си мислех за К муратикум 9 /че го имам в къщи/ но довечера съм при док и ще видя какво ще каже и тя. Ти само за бели сополи ли го вземаш?

Да но слузести/лепкави. Другото е калиум иодатум, но то май беше за между алиума цепа и муриатикум.
Активен

vanity
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #201 -: 05.12.2011 13:58:20 »

аз слагам и коластра в носа-мн помага да не се сгъстяват сополите и да не се затлачват

имам въпрос-колко време трябва д мине м/у едно и също лекарство че да действа? т.е ние пихме Калиум бихр преди 14 дни трябва ли да чакам още че пак да го пием за да действа максимално
« Последна редакция: 05.12.2011 14:47:31 от vanity » Активен

vanity
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #202 -: 07.12.2011 12:53:11 »

давали ли сте Еурофорбиум на капки? как го давате че нали мн горчи а не може да се смесва с храна
Активен

Вани
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2477

« Отговор #203 -: 07.12.2011 14:14:15 »

Ванити, еуфорбиум съм ползвала само спрей за нос, за капките не мога да кажа нищо  :rolleye:
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #204 -: 07.12.2011 14:37:34 »

аз също съм ползвала само спрея

но например със сок арония трябва да може да ги преглътне.така давам цитросепта,а той е многооооооо горчив
Активен

5 години

vanity
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #205 -: 07.12.2011 14:57:18 »

въпроса не е за преглъщането а с какво може да се смеси -хомеопатията не се смесва с храна
Преди дава Есберитокс на капки в сладка вода-дали и сега може така?
Активен

Вани
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #206 -: 13.12.2011 14:34:48 »

А какво давате за кашлица от секрети, без да е зачервено гърлото и без да тече нослето?
Активен

vanity
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #207 -: 13.12.2011 17:50:06 »

Ipeca 9 ch 3*5 гранули за 5 до 7 дена
Активен

Вани
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #208 -: 14.12.2011 10:21:29 »

мерси, Ванити
вчера го водих на лекар да му сложат една слушалка за всеки случай, оказа се ангина. Изписа ангинхил и еуреспал сироп, дано бързо мине, поне засега Т не е вдигал
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #209 -: 14.12.2011 12:50:30 »

Вани,опитай да му направиш компреса с извара-страхотен е.Два часа да го държи,утре ще има подобрение.
Активен

5 години

Страници: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 21   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: