25.10.2014 23:35:33Последен член: deniyordanova
Svatbata.org » Таз година булка, догодина люлка » Дечица над 1г. »  (Модератори: Pepi, Блонди©)Хомеопатия за деца
Страници: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 21   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Хомеопатия за деца  (Прочетена 126648 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rou
плямпало, ама се трае

Rou barely matters.Rou barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2261

Отн.: Хомеопатия за деца

« Отговор #195 -: 05.12.2011 12:06:56 »

Ванити ще ми е интересно да споделиш какви схеми ви дават за сополи и кашлица (от сополите).

В момента сме със жълти сополи - съответно давам Калиум Бихроникум, Пирогениум и Дулкамара. Чудя се дали да включа Ферум Фосфорикум заради кашлицата. Трябва да се чуя с хомеопатката ни пак, но отсъстваше от страната и не исках да я тормозя по имейл.

Иначе за червено гърло ти каза Фитолока деканда нали?

За сополи, алиум цепа според мен не помага за тази зимна хрема - може и да греша, но при нас хремата е много по-дълбока, затова давам Калум Муриатикум за прозрачни сополи.

Фифи, тук се говори за хомеопатията на Бойрон, много по-различна е! Аз съм между двете, но след месеци на класическата, сменени 3 хомеопата, се принудих да следвам на Бойрон (да звъня на хомеопат в България и да пращам майка ми да и плаща - луда работа!) защото тя помага повече за тези леки, зимни вируси. Не говоря за сериозни проблеми, където класическата хомеопатия е много по-навътре. На Бойрон хомеопатията лекува не по типове а по симптоми, макар че може и някой хомеопат да твърди друго.

Например днес много се чудих дали да не дам малко класическа хомеопатия, тъй като на Александър му растат кучешките зъби и от опит знам че класическата помага повече в тези случаи. Общо взето е лутане и не е много целонасочено.
Активен

vanity
мушмурок
*

vanity has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 393

« Отговор #196 -: 05.12.2011 12:13:36 »

за жълти сополи: Калиум бихромникум 9 и хидрастис канаденсис 15-ако хремата е продължителна слагаме и пирогениум 9 /т.к. то е противовъзпалително и не позволява нагнояване/
за червено гърло без Т: фитолака 9 и пирогениум 9
алиум цепа е за воднисти сополи за 4 дена ако не спрат от него се минава на нещо по сериозно
калиум муратикум 9 нашата док досега ни го е изписвала за болки в ухото но не и за сополи затова тук не мога да дам мнение
дано съм била полезна
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата

Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5224
за Зизи ...... :(

« Отговор #197 -: 05.12.2011 13:17:43 »

ако изобщо я лекуваш хремата,защото лафа с капки минава за 1 седмица,без нищо за 7 дни е с пълна сила

Не съм много съгласна. Ани от нелечение на хрема веднага я "удря" в ушите и задължително пие антибиотик. Не мисля, че хремата е за подценяване.  :y33:

Оли,няма как да не си съгласна,защото става дума за дъщеря ми  :mrgreen:

Написах,че това е опитът ми за моето дете.като подчертах,че всяко дете е различно.
специално за нас считам даването на каквото и да за излишно като хремата така или иначе ще премине

да,има деца които веднага ги удря отит,ангина и т.н.но майките си го знаят това и си действат както са преценили

Фифи,абсолютно си права,че така не бива.Това е Боаронска хомеопатия и тя като че ли е по-разпространена и достъпна за майките.Има много населени места,където няма класически хомеопат.
Изобщо приемането на зрънца е в разрез с класическата хомеопатия.Ханеман е описал в труда си,че може само първият прием да е такъв в кабинета на хомеопата
Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години и 6 м
Rou
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #198 -: 05.12.2011 13:21:49 »

Даа, Ванити, полезно ми е да си обсъдим леченията. Хидрастиса ни го изписват в 9 обаче. Аз съм много доволна от Муриатикум за "началните" сополи.

Между другото четох на няколко места че даването на АБ при отит води до леки хреми след това да причиняват отит отново, и съответно става ужасният кръговрат на болести.
Активен

vanity
мушмурок
*

vanity has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #199 -: 05.12.2011 13:31:14 »

ами дъщеря ми сега от 3 дена е с сополки бяло-жълти, носа и се разрани и си мислех за К муратикум 9 /че го имам в къщи/ но довечера съм при док и ще видя какво ще каже и тя. Ти само за бели сополи ли го вземаш?
Активен

Rou
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #200 -: 05.12.2011 13:36:20 »

ами дъщеря ми сега от 3 дена е с сополки бяло-жълти, носа и се разрани и си мислех за К муратикум 9 /че го имам в къщи/ но довечера съм при док и ще видя какво ще каже и тя. Ти само за бели сополи ли го вземаш?

Да но слузести/лепкави. Другото е калиум иодатум, но то май беше за между алиума цепа и муриатикум.
Активен

vanity
мушмурок
*

vanity has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #201 -: 05.12.2011 13:58:20 »

аз слагам и коластра в носа-мн помага да не се сгъстяват сополите и да не се затлачват

имам въпрос-колко време трябва д мине м/у едно и също лекарство че да действа? т.е ние пихме Калиум бихр преди 14 дни трябва ли да чакам още че пак да го пием за да действа максимално
« Последна редакция: 05.12.2011 14:47:31 от vanity » Активен

vanity
мушмурок
*

vanity has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #202 -: 07.12.2011 12:53:11 »

давали ли сте Еурофорбиум на капки? как го давате че нали мн горчи а не може да се смесва с храна
Активен

Вани
плямпало, ама се трае

Вани barely matters.Вани barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2487

« Отговор #203 -: 07.12.2011 14:14:15 »

Ванити, еуфорбиум съм ползвала само спрей за нос, за капките не мога да кажа нищо  :rolleye:
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата

Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен

« Отговор #204 -: 07.12.2011 14:37:34 »

аз също съм ползвала само спрея

но например със сок арония трябва да може да ги преглътне.така давам цитросепта,а той е многооооооо горчив
Активен

5 години и 6 м
vanity
мушмурок
*

vanity has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #205 -: 07.12.2011 14:57:18 »

въпроса не е за преглъщането а с какво може да се смеси -хомеопатията не се смесва с храна
Преди дава Есберитокс на капки в сладка вода-дали и сега може така?
Активен

Вани
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #206 -: 13.12.2011 14:34:48 »

А какво давате за кашлица от секрети, без да е зачервено гърлото и без да тече нослето?
Активен

vanity
мушмурок
*

vanity has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #207 -: 13.12.2011 17:50:06 »

Ipeca 9 ch 3*5 гранули за 5 до 7 дена
Активен

Вани
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #208 -: 14.12.2011 10:21:29 »

мерси, Ванити
вчера го водих на лекар да му сложат една слушалка за всеки случай, оказа се ангина. Изписа ангинхил и еуреспал сироп, дано бързо мине, поне засега Т не е вдигал
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен

« Отговор #209 -: 14.12.2011 12:50:30 »

Вани,опитай да му направиш компреса с извара-страхотен е.Два часа да го държи,утре ще има подобрение.
Активен

5 години и 6 м
Страници: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 21   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: