01.10.2014 19:13:49Последен член: prikazenden
Svatbata.org » Таз година булка, догодина люлка » Първи дни у дома с бебчо »  (Модератори: Pepi, Блонди©)Моля за съвет, относно детски клуб!
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Моля за съвет, относно детски клуб!  (Прочетена 25010 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Али
Мисис Svatbata.org 2006 2 място
плямпало, ама се трае
*

Али barely matters.Али barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2086

Моля за съвет, относно детски клуб!

« -: 30.10.2008 13:22:07 »

Мили майчета / и не само  :silly:/, обръщам се към вас с молба за съвети и идеи.

Моята майка ще прави Детски клуб за почасово гледане на деца и партита. Знам, че това което ме интересува е от голямо значение за вас и вашите съкровища, а именно:

Какво е определящото за вас при търсенето на място, където да оставите да ви гледат дечицата или да им организирате празника? Какво ви прави добро впечатление и какво ви дразни?

Много ще съм ви благодарна и знам, че има какво да науча от вас  :cvete:.
Активен

Невидима
спящ на клавиатурата

Невидима hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5404

Ali,  с удоволствие ще помагам. Ние правихме в детски клуб р.д. на Ивето, така че ще ти кажа аз какво гледах и какво ми прави впечатление.
Първо е важно какво е ограничението като възраст за децата, които могат да бъдат оставени да бъдат гледани и съответно дали условията са подходящи. Аз гледах за място, което да не е твърде малко за бройката деца, които бяхме, да има играчки, съобразени с възрастта на децата. Имаше люлка, пързалка, които малките много харесаха. Също и място за малки, ходещи или лазещи деца и един куп играчки за тяхната възраст, които харесаха- книжки, гумени кубчета и т.н.
За мене лично е важно местоположението на клуба, избрах един до нас. Не без значение е и цената, за празниците има ли обща сума за наем на залата или се плаща за дете, за какво време престой и т.н.
Въпросният клуб, в който бяхме предлагаха напр. торти, които поръчваш при тях, като за малки деца се препоръчват еклерови, с най-лекия крем. Все пак е важно каква храна се предлага, а при малките е важно кое може и кое не да се хапва.
Позволиха ни да ползваме проходилка, което ми беше от голяма помощ, а и площта позволяваше.

За добро впечатление- ами най-вече зависи от мястото, играчките, базата и персонала. Дано съм ти била полезна! :y36: Ако се сетиш за нещо конкретно- питай! :emot2:
п.с. Имаше разни теми за детски празници и клубове, можеш да погледнеш и там.  :wink:
Активен
Fifi
плямпало, ама се трае

Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 3302
В сърцето на трима мъже :)

Ние като видни посетители на подобни места с Хриската приветстваме откриването на такива. Честно казано и ние със свекърва ми си говорихме на тази тема в събота, защото в нашия квартал няма нито един.
Едно от основните неща, които правят правят впечатление са самите гледачки, ако мога така да ги нарека...Бях адски очаровано от едно клубче в Красна поляна, което вече не работи за съжаление, в което ти забравяш, че имаш дете. Каките или лелите ги гледат, водят до тоалетна ако се наложи...абе с 2 думи-гледат ги като свои децата. Друго такова сега отвориха преди месец в Борово... За мен това е най-важното, защото аз отивам за да мога поне час или 2(зависи от повода) да си почина малко...Защото ако трябва аз да си го гледам, както е практиката в някои клубове - какъв е смисъла да ходим и да си даваме парите-в къщи играчки бол.Бяхме на един РД-5 двугодишни хуни като моята като се развилняха, разхвърлиха играчките, посбиха се в рамките на нормалното и накрая каката си отдъхна, когато си тръгнахме.
Друго важно нещо е да е просторно и светло. Няма значение дали има забавления тип джунгла, ли как се водят, но да има място къде децата да тичат. Веднъж на няколко месеца с няколко майки си правим срещи, на които се събират по 20 деца и нагоре. Много малко клубове могат да поемат толкова деца на куп.
Като споменах играчки-не е нужно да са някакви скъпи играчки-всички се чупят...Последния път Хриси беше супер впечатлен от един микрофон на стойка и час и половина пя песнички(докато не му го взеха по-големи дечица)
И не на последно място основното, което гледам е цената на организиране на детско парти. То за почасово гледане не е толкова страшно. Възмутена съм, че навсякъде ми налагат меню, не съобразено с възрастта на децата-ами колко деца на годинка ще изядат 2-3 сандвича и разни такива...Хубаво е, че всеки гледа своя интерес, но поне да е съобразен с на другите...Добре е да има меню за 1-2годишни деца и отделно за по-големи.
За много мои познати е решаващо те да си поръчат и внесат тортата. Всяка уважаващ себе си сладкарница издава сертификат и това не е проблем за клубовете, но така те губят своя процент от сладкарниците... И как не, като например цеха на Росите е на 100 м от нас и там парче торта е 2.60, а в детския клуб излиза и до 4.50...Което ме подсети-мога да ви дам координати на една сладкарничка, в която тортите са винаги пресни, вкусни, а цените народни-няма да откажат никой клиент :biddrin:
Али, това е в основни линии, ако се сетя за още нещо-ще пиша.
Успех в начинанието и ме споходи една идея относно откриването-ако позволиш де. Нашия форум има вече много дечица, но никога не сме си правили сбирки-ето повод :y36:
Аз докато си напиша романа и Невидима ме е изпреварила :kissi:
Активен

Невидима
спящ на клавиатурата

Невидима hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5404

Да, Фифи е права. Много е важно дали каките се занимават с децата. На въпросния р.д. другите родители си отдъхнаха и се забавляваха, докато аз си се занимавах сама с детето, защото беше единственото, което не ходи и лази и при това се инати ужасно и престоя й с тях беше точно 2 минути. Сега си мисля, че би се забавлявала добре и бих могла да си почина и аз на такова място.
При нас позволяваха внасяне на торта, със сертификат, но срещу опредлена сума, така че пак излизаше по-солено да внасяш.

Успех, Али!
Активен
Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Марияна Дамянова barely matters.Марияна Дамянова barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2485
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

Ali, браво на майка ти   :sm01:, искрени поздравления жалко, че не сме от София ни нама да можем да посетим този клуб, който не се съмнявам, че ще бъде създаден и поддържан с много любов.

Аз нямам опит все още с подобни клубове, но ще се опитам да изразя мнението и впечатленията си за такива. Според мен най-важното е да има достатъчно персонал, който да отделя подобаващо внимание на всички деца според тяхната възраст, за да може родителите да са спокойни и да поверят грижите на друг за техните деца.
А каква е идеята на майка ти за този клуб, само за деца ли ще бъде или ще има и нещо като кафенце за родителите. Във В.Търново в сладкарница Неделя има обособена зала за децата, да играят и рисуват на воля, докато родителите им си пият кафето. В този ред на мисли, смятам, че е добре този клуб да има и някаква зала за родители и при провеждането на РД примерно мамите могаг да се черпят в едната зала, а децата им да играят на воля в детският кът, а майките могат да ги наблюдават през стъклена стена или нещо подобно.
Другото важно нещо е да има разнообразни играчки и забавления като: басейн с меки топки, меки форми за скачане(тези като табуретки, които са, не знам как точно се казват), кът за рисувате и моделиране, много ще им е забавно и за РД да има кой да им изрисува лицата с безвредни бои, може и гардероб с карнавални костюми да има, за партита е задължително да има клоун, който да ги разсмива, да им прави формички от тези дългите балони, може още много да се изброява, ще следя темата и ще дописвам. Наистина много е добра тази идея.

Смятам, че освен връзка със сладкарница може да има и такава с фотограф и оператор, които да отразяват събитието, всичко това добре оформено в пакет(могат да се направят най-различни пакети, с цел по-добра цена за родителите) ще отмени родителите във впускането им в размисли и страсти, и ще им подари с/у известна сума най-доброто за техните деца.
« Последна редакция: 30.10.2008 15:23:47 от Марияна Дамянова » Активен

samorasliche
наш човек
**

samorasliche has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1439
Когато мълчанието говори,вслушай се,за да чуеш...

Али, успех с осъществяването на идеята - много е хубава :emot2: Ние вече не сме в София, но като идваме живот и здраве, това е хубав повод да се видим :y36:
Ще кажа и за мен някои неща,които са ми важни - Първо гледам да е светло и просторно и да няма достъп на тютюнев дим; че тук във Варна масово детските кътове, клубчета и тем подобни са окадени до небесата :y57: Ние и двамата с мъжа ми не пушим и ми е голяма отврат :evil:
Второ много важно за мен - площта на която са разположени съоръженията да е достатъчно голяма, за да не се блъскат децата и да не е претрупано. Много бих се зарадвала примерно ако има площ за по малките, отделена от площта на по големите :emot2: Голям кеф би ми било. Ще дам пример с последния РД, на който бяхме - имаше доста  големи хуми на възраст над 5 години, които се мереха с играчки, търчаха и се блъскаха без оглед на това,че в краката им има съвсем мънички непроходили или едва проходили като Ема дечица. На няколко пъти щяха да я съборят и да я ударят с летящи предмети :doh: Аз почти излязох от кожата си и щях да го дармоня 1 галфон дребен,нещастен, който инквизираше всички и после щях да метна и майка му, свинкята проста. Като се сетих и пак се ядосах.
Не е важно да са скъпи играчки, но да има разнообразие и за по малки, и за по големи. Може да се раздели и на кътове площта - примерно масичка, където да се рисува, да се работи с пластелин и други арт неща и отделно вече люлка,пързалка по настрани; място, където да се работи с конструктури и други неща за сглобяване и т.н
Много е важен и самия персонал - отношението му към децата.А има и прекрасни хора,които обаче въобще нямат подход към деца и усет как да ги забавляват.Може 1 място да е перфектно,но обслужването да изгони клиентите :y33:
Менюто както са писали и другите също е важно - в повечето случаи въобще не е съобразено с възрастта на децата, по точно на най-малките :y10:
Активен

Charity
плямпало, ама се трае

Charity barely matters.Charity barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2182
Колкото повече, толкова повече!

али, на първо място искам да изкажа съжаление, че този клуб няма да е на територията на пловдив.

споделям впечатленията си от нашите клубове. след много обикаляне съм се спряла само на един - в х-л 'санкт петербург', защо: защото е широко, просторно, светло, климатизирано, вентилирано, с лесен, но и изолиран достъп само за мами с деца, има паркинг, вътре сервират напитки и закуски за мамите, поддържат асортимент с неща за дечицата. има разнообразен набор играчки като по местоположение са отделени сектори за по-малки и по-големи /защото големите трудно пазят малките, а малките трудно се спогаждат с големите/.
там всяка мама си наглежда детето сама и сама носи отговорност за него.
оставяла съм ави в детски клуб с хостеси и съм тръпнела до мига, в който си я прибера как ще я заваря. никога хостесите не са достатъчно - събират им се 5-6-7 деца на всякак с различна възраст и различни изисквания за забавление. това не е начинът според мен. другото което е в този тип клубове с хостеси е, че взимат пази на дете на час, а не се занимават само с него. понякога плащаш и сама си гледаш детето, ако е претъпкано, въпреки че има камери с видеонаблюдение в реално време през които да следиш какво прави детето ти в съседната зала например.

писах горното без да чета мненията и сега разбрах, че става дума за огранизиране на детски партита за р.д..
пак ще посоча същият клуб. има хубаво инфо в него на сайта на хотела и снимки. там сама определяш менщто на родителите и децата. плащаш само за храната, не ти искат пари за всяко дете. доплащаш за окраса по избор. избираш торта по каталог с опция да я изпълнят по твои изисквания.
Активен

Любовта няма друго желание, освен да се изпълни.
[ /url]
Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*

Блонди© hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10167

Еклеровите торти са на Лагуна. Изборът им е много добър и повече от клубовете работят с тях. Мен ми правят лошо впечетление счупени, стари играчки(които са изстрадали тотално). А и другото което е .Алекс му организирах РД в клуб, в който играчките за деца от 1 до 3г. е повече. Нямаше "тип джунгла" . До нас има друг в квартала. Там пък има тип джунгла, но няма за бебета играчки. Така се получава едва ли не едно насилване да бъдем в първия клуб, въпреки че е малък.
Вземете проходилки , уокъри, коли- дето са като камиончета. Може да има и малка пързалка.
Плюшени играчки не са подходящи.

Да не е непосредствено до голяма улица и шумна , където прелитат коли,Хубаво да има и отвън място за игра. Идея е да има и отвън каки и вътре- това за лятото.Естествено отвън не слагайте люлки , опани са за деца наблюдавани от 1 човек. Може да има пясъчник ,който да е с "капак", защото наблизо ако има котки ще е много неприятно :y57:.  Вътре да е просторно.Както и кафе-отделението , така и детския кът.  Ако се сетя още нещо ще ти казвам. А и може да има и видеокамери ,които да снимат децата вътре а ТВ да предава в отделението на майките.
Хубаво е да имате меню . Да си набележите откъде ще взимате храната за празниците. ЗА дечицата незнам защо но винаги предлагат .. парче пица(и то примерно от павилионската :y56:).  :y07: Ок и пица да е - да е от многолистно тесто (На Форнети имат страхотни :razz) .  Може да заредите и плодови йогурти за най-малките. НА нестле, на Хипп , на Бебевита. Да има бебешки сокчета.
Ехх , замечтах се за такъв клуб в нашия квартал...  :y06:
Активен
Fifi
плямпало, ама се трае

Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!
Неактивен Неактивен

Блонди, в събота пихме кафе в Олелията, но бяхме със свеки и нямаше как да ти звънна :redface:.
Определено играчките трябва да са съобразени с възрастта на посетителите. Блонди е дала ясен пример за това.
Не исках да цитирам имена, че да не звучи като реклама или анти реклама, но - не ми направи впечатление добро, когато в един клуб се пускат и външни деца, а има рожден ден - пример Арена Младост. Канени сме на РД. Не пуснаха Хриси, защото нямал 3 години(усетиха го, защото не може да говори :rolleye:), а имало 2 РД на куп и другите деца били големи. Мен също не ме допуснаха...И накрая уж сме на РД, но обикаляхме ескалаторите на киното, докато чакаме другите деца от РД да се наиграят...Та в този ред на мисли е добре да има кътове за големи и малки.
Не спомена в кой квартал мислите да откриете клубчето, но не е без значение и евентуалната клиентела :lol:.
Активен

Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*

Неактивен Неактивен

Блонди, в събота пихме кафе в Олелията, но бяхме със свеки и нямаше как да ти звънна :redface:.

:y56: :y56: :y56:
Тесничко етам ,нали. Представи си 15 майки с 15 деца в стаята за игра... Обаче не прецених нещата тогава. Др. РД ще е на по подходящо място. (живи и здрави)
Активен
Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае

Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

Али, поздравления за идеята на майка ти и успех в начинанието! Жалко само, че ще е в София...

Онова, което искам да споделя, от минималният ми опит от такива заведения във Варна е, че играчките, съоръженията и изобщо залата трябва да бъдат чисти. Незнам до колко е  възможно да се почистват играчките поне веднъж седмично, но мисля че е наложително! Плюшените играчки, както е писала Блонди никак не са подходящи - пълни са с прах и почерняват от най-малкото.
В детският клуб , където бяхме на РД, децата играеха със собствените си обувки, и ние - майките бяхме заедно с  тях. Имаше едно по-голямо детенце, което се бе събуло по чорапи. По едно време гледам - чорапите му станали черни. Би било добра идея в отделенията за игра децата да влизат по пантофи, а ако е предвидено и майките да влизат там - да се събуват или да си носят съответно и те някакви домашни обуща...
Вентилацията и възможността за проветряване е много важна!
Цигарите, според мен в такова заедение, нямат работа! :y34:
Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Марияна Дамянова barely matters.Марияна Дамянова barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2485
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

Али, и аз като Блонди мисля, че би било хубаво да има и външна площадка за летните месеци. А чистотата както казва Свиленка е от водещо значение. Във връзка с това смятам, че е необходимо да има чорапки за еднократна употреба, нещо като найлонови терлички, като в болниците или цеховете за производство на различни храни.
Относно играчките е хубадо да са такива, че да могат да се дезинфекцират всяка вечер след приключване на работният ден.
Никой до сега не е писал нищо за лекарска аптечка. Предполагам, че за такива заведения са задължителни, особено наличието на превързочни материали и промивни разтвори, на места с много деца все се случва някое да падне, да се нарани.
Активен

Али
Мисис Svatbata.org 2006 2 място
плямпало, ама се трае
*

Али barely matters.Али barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2086

Лелееее, момичета, не мога да ви изчета  :y06:.

Страшно много ви благодаря за всичко, което сте написали, както и за бързото включване!

Невидима, Фифи, Марияна, Гале, Чарити, Блонди, Свиленка  :za194: :za194: :za194:.

Обещавам да ви държа в течение как вървят нещата и да пускам снимки.

Фифи, идеята за откриването е страхотна. Обезателно ще пусна една темичка-покана, когато има яснота за точната дата. Много ще ми бъде приятно да се запознаем по такъв повод  :y36:.

Относно местоположението - намира се на бул. България, срещу Джъмбо.

Сигурно ще имам още въпроси, но нека малко да ремонтните дейности и ще питам  :y41:.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
Активен

Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*

Неактивен Неактивен

.

Относно местоположението - намира се на бул. България, срещу Джъмбо.

Местоположението е ... УАУ!!!!
Най-идеалното място. Детето в клуба, а мама в Джъмбо.
На Коледа ще е идеално."Дядо Коледа пазарува", без детето да види подаръците.Да кажеш за откриването. :emot2:
Активен
Fifi
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

Мда, пак ни е далечко, но щом е на "наши" хора няма как да не се разпишем :biddrin:
Мога и от сега да направя резервация за към 20 деца на 10.01 :biddrin: Търси ме си клуб за следколедно парти :biddrin:
Активен

Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: