01.09.2014 16:37:34Последен член: polina35
Svatbata.org » Таз година булка, догодина люлка » Първи дни у дома с бебчо »  (Модератори: Pepi, Блонди©)Моля за съвет, относно детски клуб!
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Моля за съвет, относно детски клуб!  (Прочетена 24741 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Али
Мисис Svatbata.org 2006 2 място
плямпало, ама се трае
*

Али barely matters.Али barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2086

Моля за съвет, относно детски клуб!

« -: 30.10.2008 13:22:07 »

Мили майчета / и не само  :silly:/, обръщам се към вас с молба за съвети и идеи.

Моята майка ще прави Детски клуб за почасово гледане на деца и партита. Знам, че това което ме интересува е от голямо значение за вас и вашите съкровища, а именно:

Какво е определящото за вас при търсенето на място, където да оставите да ви гледат дечицата или да им организирате празника? Какво ви прави добро впечатление и какво ви дразни?

Много ще съм ви благодарна и знам, че има какво да науча от вас  :cvete:.
Активен

Невидима
спящ на клавиатурата

Невидима is on the verge of being accepted.Невидима is on the verge of being accepted.Невидима is on the verge of being accepted.Невидима is on the verge of being accepted.Невидима is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5355

Ali,  с удоволствие ще помагам. Ние правихме в детски клуб р.д. на Ивето, така че ще ти кажа аз какво гледах и какво ми прави впечатление.
Първо е важно какво е ограничението като възраст за децата, които могат да бъдат оставени да бъдат гледани и съответно дали условията са подходящи. Аз гледах за място, което да не е твърде малко за бройката деца, които бяхме, да има играчки, съобразени с възрастта на децата. Имаше люлка, пързалка, които малките много харесаха. Също и място за малки, ходещи или лазещи деца и един куп играчки за тяхната възраст, които харесаха- книжки, гумени кубчета и т.н.
За мене лично е важно местоположението на клуба, избрах един до нас. Не без значение е и цената, за празниците има ли обща сума за наем на залата или се плаща за дете, за какво време престой и т.н.
Въпросният клуб, в който бяхме предлагаха напр. торти, които поръчваш при тях, като за малки деца се препоръчват еклерови, с най-лекия крем. Все пак е важно каква храна се предлага, а при малките е важно кое може и кое не да се хапва.
Позволиха ни да ползваме проходилка, което ми беше от голяма помощ, а и площта позволяваше.

За добро впечатление- ами най-вече зависи от мястото, играчките, базата и персонала. Дано съм ти била полезна! :y36: Ако се сетиш за нещо конкретно- питай! :emot2:
п.с. Имаше разни теми за детски празници и клубове, можеш да погледнеш и там.  :wink:
Активен

Когато мислеше, че не те гледам, аз те погледнах и исках да ти кажа “Благодаря!” за всички онези неща, които видях, когато ти си мислеше, че не те гледам...
Fifi
плямпало, ама се трае

Fifi is working their way up.Fifi is working their way up.Fifi is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3287
В сърцето на трима мъже :)

Ние като видни посетители на подобни места с Хриската приветстваме откриването на такива. Честно казано и ние със свекърва ми си говорихме на тази тема в събота, защото в нашия квартал няма нито един.
Едно от основните неща, които правят правят впечатление са самите гледачки, ако мога така да ги нарека...Бях адски очаровано от едно клубче в Красна поляна, което вече не работи за съжаление, в което ти забравяш, че имаш дете. Каките или лелите ги гледат, водят до тоалетна ако се наложи...абе с 2 думи-гледат ги като свои децата. Друго такова сега отвориха преди месец в Борово... За мен това е най-важното, защото аз отивам за да мога поне час или 2(зависи от повода) да си почина малко...Защото ако трябва аз да си го гледам, както е практиката в някои клубове - какъв е смисъла да ходим и да си даваме парите-в къщи играчки бол.Бяхме на един РД-5 двугодишни хуни като моята като се развилняха, разхвърлиха играчките, посбиха се в рамките на нормалното и накрая каката си отдъхна, когато си тръгнахме.
Друго важно нещо е да е просторно и светло. Няма значение дали има забавления тип джунгла, ли как се водят, но да има място къде децата да тичат. Веднъж на няколко месеца с няколко майки си правим срещи, на които се събират по 20 деца и нагоре. Много малко клубове могат да поемат толкова деца на куп.
Като споменах играчки-не е нужно да са някакви скъпи играчки-всички се чупят...Последния път Хриси беше супер впечатлен от един микрофон на стойка и час и половина пя песнички(докато не му го взеха по-големи дечица)
И не на последно място основното, което гледам е цената на организиране на детско парти. То за почасово гледане не е толкова страшно. Възмутена съм, че навсякъде ми налагат меню, не съобразено с възрастта на децата-ами колко деца на годинка ще изядат 2-3 сандвича и разни такива...Хубаво е, че всеки гледа своя интерес, но поне да е съобразен с на другите...Добре е да има меню за 1-2годишни деца и отделно за по-големи.
За много мои познати е решаващо те да си поръчат и внесат тортата. Всяка уважаващ себе си сладкарница издава сертификат и това не е проблем за клубовете, но така те губят своя процент от сладкарниците... И как не, като например цеха на Росите е на 100 м от нас и там парче торта е 2.60, а в детския клуб излиза и до 4.50...Което ме подсети-мога да ви дам координати на една сладкарничка, в която тортите са винаги пресни, вкусни, а цените народни-няма да откажат никой клиент :biddrin:
Али, това е в основни линии, ако се сетя за още нещо-ще пиша.
Успех в начинанието и ме споходи една идея относно откриването-ако позволиш де. Нашия форум има вече много дечица, но никога не сме си правили сбирки-ето повод :y36:
Аз докато си напиша романа и Невидима ме е изпреварила :kissi:
Активен

Невидима
спящ на клавиатурата

Невидима is on the verge of being accepted.Невидима is on the verge of being accepted.Невидима is on the verge of being accepted.Невидима is on the verge of being accepted.Невидима is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5355

Да, Фифи е права. Много е важно дали каките се занимават с децата. На въпросния р.д. другите родители си отдъхнаха и се забавляваха, докато аз си се занимавах сама с детето, защото беше единственото, което не ходи и лази и при това се инати ужасно и престоя й с тях беше точно 2 минути. Сега си мисля, че би се забавлявала добре и бих могла да си почина и аз на такова място.
При нас позволяваха внасяне на торта, със сертификат, но срещу опредлена сума, така че пак излизаше по-солено да внасяш.

Успех, Али!
Активен

Когато мислеше, че не те гледам, аз те погледнах и исках да ти кажа “Благодаря!” за всички онези неща, които видях, когато ти си мислеше, че не те гледам...
Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Марияна Дамянова barely matters.Марияна Дамянова barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2422
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

Ali, браво на майка ти   :sm01:, искрени поздравления жалко, че не сме от София ни нама да можем да посетим този клуб, който не се съмнявам, че ще бъде създаден и поддържан с много любов.

Аз нямам опит все още с подобни клубове, но ще се опитам да изразя мнението и впечатленията си за такива. Според мен най-важното е да има достатъчно персонал, който да отделя подобаващо внимание на всички деца според тяхната възраст, за да може родителите да са спокойни и да поверят грижите на друг за техните деца.
А каква е идеята на майка ти за този клуб, само за деца ли ще бъде или ще има и нещо като кафенце за родителите. Във В.Търново в сладкарница Неделя има обособена зала за децата, да играят и рисуват на воля, докато родителите им си пият кафето. В този ред на мисли, смятам, че е добре този клуб да има и някаква зала за родители и при провеждането на РД примерно мамите могаг да се черпят в едната зала, а децата им да играят на воля в детският кът, а майките могат да ги наблюдават през стъклена стена или нещо подобно.
Другото важно нещо е да има разнообразни играчки и забавления като: басейн с меки топки, меки форми за скачане(тези като табуретки, които са, не знам как точно се казват), кът за рисувате и моделиране, много ще им е забавно и за РД да има кой да им изрисува лицата с безвредни бои, може и гардероб с карнавални костюми да има, за партита е задължително да има клоун, който да ги разсмива, да им прави формички от тези дългите балони, може още много да се изброява, ще следя темата и ще дописвам. Наистина много е добра тази идея.

Смятам, че освен връзка със сладкарница може да има и такава с фотограф и оператор, които да отразяват събитието, всичко това добре оформено в пакет(могат да се направят най-различни пакети, с цел по-добра цена за родителите) ще отмени родителите във впускането им в размисли и страсти, и ще им подари с/у известна сума най-доброто за техните деца.
« Последна редакция: 30.10.2008 15:23:47 от Марияна Дамянова » Активен

samorasliche
наш човек
**

samorasliche has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1437
Когато мълчанието говори,вслушай се,за да чуеш...

Али, успех с осъществяването на идеята - много е хубава :emot2: Ние вече не сме в София, но като идваме живот и здраве, това е хубав повод да се видим :y36:
Ще кажа и за мен някои неща,които са ми важни - Първо гледам да е светло и просторно и да няма достъп на тютюнев дим; че тук във Варна масово детските кътове, клубчета и тем подобни са окадени до небесата :y57: Ние и двамата с мъжа ми не пушим и ми е голяма отврат :evil:
Второ много важно за мен - площта на която са разположени съоръженията да е достатъчно голяма, за да не се блъскат децата и да не е претрупано. Много бих се зарадвала примерно ако има площ за по малките, отделена от площта на по големите :emot2: Голям кеф би ми било. Ще дам пример с последния РД, на който бяхме - имаше доста  големи хуми на възраст над 5 години, които се мереха с играчки, търчаха и се блъскаха без оглед на това,че в краката им има съвсем мънички непроходили или едва проходили като Ема дечица. На няколко пъти щяха да я съборят и да я ударят с летящи предмети :doh: Аз почти излязох от кожата си и щях да го дармоня 1 галфон дребен,нещастен, който инквизираше всички и после щях да метна и майка му, свинкята проста. Като се сетих и пак се ядосах.
Не е важно да са скъпи играчки, но да има разнообразие и за по малки, и за по големи. Може да се раздели и на кътове площта - примерно масичка, където да се рисува, да се работи с пластелин и други арт неща и отделно вече люлка,пързалка по настрани; място, където да се работи с конструктури и други неща за сглобяване и т.н
Много е важен и самия персонал - отношението му към децата.А има и прекрасни хора,които обаче въобще нямат подход към деца и усет как да ги забавляват.Може 1 място да е перфектно,но обслужването да изгони клиентите :y33:
Менюто както са писали и другите също е важно - в повечето случаи въобще не е съобразено с възрастта на децата, по точно на най-малките :y10:
Активен

Charity
плямпало, ама се трае

Charity barely matters.Charity barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2182
Колкото повече, толкова повече!

али, на първо място искам да изкажа съжаление, че този клуб няма да е на територията на пловдив.

споделям впечатленията си от нашите клубове. след много обикаляне съм се спряла само на един - в х-л 'санкт петербург', защо: защото е широко, просторно, светло, климатизирано, вентилирано, с лесен, но и изолиран достъп само за мами с деца, има паркинг, вътре сервират напитки и закуски за мамите, поддържат асортимент с неща за дечицата. има разнообразен набор играчки като по местоположение са отделени сектори за по-малки и по-големи /защото големите трудно пазят малките, а малките трудно се спогаждат с големите/.
там всяка мама си наглежда детето сама и сама носи отговорност за него.
оставяла съм ави в детски клуб с хостеси и съм тръпнела до мига, в който си я прибера как ще я заваря. никога хостесите не са достатъчно - събират им се 5-6-7 деца на всякак с различна възраст и различни изисквания за забавление. това не е начинът според мен. другото което е в този тип клубове с хостеси е, че взимат пази на дете на час, а не се занимават само с него. понякога плащаш и сама си гледаш детето, ако е претъпкано, въпреки че има камери с видеонаблюдение в реално време през които да следиш какво прави детето ти в съседната зала например.

писах горното без да чета мненията и сега разбрах, че става дума за огранизиране на детски партита за р.д..
пак ще посоча същият клуб. има хубаво инфо в него на сайта на хотела и снимки. там сама определяш менщто на родителите и децата. плащаш само за храната, не ти искат пари за всяко дете. доплащаш за окраса по избор. избираш торта по каталог с опция да я изпълнят по твои изисквания.
Активен

Любовта няма друго желание, освен да се изпълни.
[ /url]
Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*

Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10056

Еклеровите торти са на Лагуна. Изборът им е много добър и повече от клубовете работят с тях. Мен ми правят лошо впечетление счупени, стари играчки(които са изстрадали тотално). А и другото което е .Алекс му организирах РД в клуб, в който играчките за деца от 1 до 3г. е повече. Нямаше "тип джунгла" . До нас има друг в квартала. Там пък има тип джунгла, но няма за бебета играчки. Така се получава едва ли не едно насилване да бъдем в първия клуб, въпреки че е малък.
Вземете проходилки , уокъри, коли- дето са като камиончета. Може да има и малка пързалка.
Плюшени играчки не са подходящи.

Да не е непосредствено до голяма улица и шумна , където прелитат коли,Хубаво да има и отвън място за игра. Идея е да има и отвън каки и вътре- това за лятото.Естествено отвън не слагайте люлки , опани са за деца наблюдавани от 1 човек. Може да има пясъчник ,който да е с "капак", защото наблизо ако има котки ще е много неприятно :y57:.  Вътре да е просторно.Както и кафе-отделението , така и детския кът.  Ако се сетя още нещо ще ти казвам. А и може да има и видеокамери ,които да снимат децата вътре а ТВ да предава в отделението на майките.
Хубаво е да имате меню . Да си набележите откъде ще взимате храната за празниците. ЗА дечицата незнам защо но винаги предлагат .. парче пица(и то примерно от павилионската :y56:).  :y07: Ок и пица да е - да е от многолистно тесто (На Форнети имат страхотни :razz) .  Може да заредите и плодови йогурти за най-малките. НА нестле, на Хипп , на Бебевита. Да има бебешки сокчета.
Ехх , замечтах се за такъв клуб в нашия квартал...  :y06:
Активен
Fifi
плямпало, ама се трае

Fifi is working their way up.Fifi is working their way up.Fifi is working their way up.
Неактивен Неактивен

Блонди, в събота пихме кафе в Олелията, но бяхме със свеки и нямаше как да ти звънна :redface:.
Определено играчките трябва да са съобразени с възрастта на посетителите. Блонди е дала ясен пример за това.
Не исках да цитирам имена, че да не звучи като реклама или анти реклама, но - не ми направи впечатление добро, когато в един клуб се пускат и външни деца, а има рожден ден - пример Арена Младост. Канени сме на РД. Не пуснаха Хриси, защото нямал 3 години(усетиха го, защото не може да говори :rolleye:), а имало 2 РД на куп и другите деца били големи. Мен също не ме допуснаха...И накрая уж сме на РД, но обикаляхме ескалаторите на киното, докато чакаме другите деца от РД да се наиграят...Та в този ред на мисли е добре да има кътове за големи и малки.
Не спомена в кой квартал мислите да откриете клубчето, но не е без значение и евентуалната клиентела :lol:.
Активен

Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*

Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.
Неактивен Неактивен

Блонди, в събота пихме кафе в Олелията, но бяхме със свеки и нямаше как да ти звънна :redface:.

:y56: :y56: :y56:
Тесничко етам ,нали. Представи си 15 майки с 15 деца в стаята за игра... Обаче не прецених нещата тогава. Др. РД ще е на по подходящо място. (живи и здрави)
Активен
Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае

Svilenka is working their way up.Svilenka is working their way up.Svilenka is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

Али, поздравления за идеята на майка ти и успех в начинанието! Жалко само, че ще е в София...

Онова, което искам да споделя, от минималният ми опит от такива заведения във Варна е, че играчките, съоръженията и изобщо залата трябва да бъдат чисти. Незнам до колко е  възможно да се почистват играчките поне веднъж седмично, но мисля че е наложително! Плюшените играчки, както е писала Блонди никак не са подходящи - пълни са с прах и почерняват от най-малкото.
В детският клуб , където бяхме на РД, децата играеха със собствените си обувки, и ние - майките бяхме заедно с  тях. Имаше едно по-голямо детенце, което се бе събуло по чорапи. По едно време гледам - чорапите му станали черни. Би било добра идея в отделенията за игра децата да влизат по пантофи, а ако е предвидено и майките да влизат там - да се събуват или да си носят съответно и те някакви домашни обуща...
Вентилацията и възможността за проветряване е много важна!
Цигарите, според мен в такова заедение, нямат работа! :y34:
Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Марияна Дамянова barely matters.Марияна Дамянова barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2422
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

Али, и аз като Блонди мисля, че би било хубаво да има и външна площадка за летните месеци. А чистотата както казва Свиленка е от водещо значение. Във връзка с това смятам, че е необходимо да има чорапки за еднократна употреба, нещо като найлонови терлички, като в болниците или цеховете за производство на различни храни.
Относно играчките е хубадо да са такива, че да могат да се дезинфекцират всяка вечер след приключване на работният ден.
Никой до сега не е писал нищо за лекарска аптечка. Предполагам, че за такива заведения са задължителни, особено наличието на превързочни материали и промивни разтвори, на места с много деца все се случва някое да падне, да се нарани.
Активен

Али
Мисис Svatbata.org 2006 2 място
плямпало, ама се трае
*

Али barely matters.Али barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2086

Лелееее, момичета, не мога да ви изчета  :y06:.

Страшно много ви благодаря за всичко, което сте написали, както и за бързото включване!

Невидима, Фифи, Марияна, Гале, Чарити, Блонди, Свиленка  :za194: :za194: :za194:.

Обещавам да ви държа в течение как вървят нещата и да пускам снимки.

Фифи, идеята за откриването е страхотна. Обезателно ще пусна една темичка-покана, когато има яснота за точната дата. Много ще ми бъде приятно да се запознаем по такъв повод  :y36:.

Относно местоположението - намира се на бул. България, срещу Джъмбо.

Сигурно ще имам още въпроси, но нека малко да ремонтните дейности и ще питам  :y41:.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
Активен

Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*

Неактивен Неактивен

.

Относно местоположението - намира се на бул. България, срещу Джъмбо.

Местоположението е ... УАУ!!!!
Най-идеалното място. Детето в клуба, а мама в Джъмбо.
На Коледа ще е идеално."Дядо Коледа пазарува", без детето да види подаръците.Да кажеш за откриването. :emot2:
Активен
Fifi
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

Мда, пак ни е далечко, но щом е на "наши" хора няма как да не се разпишем :biddrin:
Мога и от сега да направя резервация за към 20 деца на 10.01 :biddrin: Търси ме си клуб за следколедно парти :biddrin:
Активен

Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: