Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520137 Мнения в 10439 Теми от 17556 Потребители
Последен потребител: Kremi-_-
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  За всеки по нещо  |  Здравна взаимопомощ (Модератор: MЕЙЧЕ)  |  Тема: Гъбички по ноктите 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] 2 3 ... 5 Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Гъбички по ноктите  (Прочетена 100349 пъти)
plamy_b
наш човек
**
Неактивен Неактивен

Щастливо омъжена

« -: 25.05.2006 09:54:32 »

Уф,ами да си споделя и аз болката  :y07: Зимата имах една много отвратителна кожна алергия,която ми се появи в следствие на гъбички и слаба имунна система.Та тази алергия се изразяваше в обриви по ходилата и дланите-много кофти.Мазах се тогава (за да я лекувам) с 15 вида мазила-по лекарско предписание и смених 15 вида хапчета та леко поутшумя.И тук идва моят проблем- в следствие на всичко гореизброено ноктенцата ми станаха ужаааааааааасни  :sm18: , едни вълнообразни и на дупки и грапави,направо кошмарни.Иначе,сега като ходя с чехли ги лакирвам,ама какъв ефект ?!  :y07: Само стават по-трудно забележими тези неравности  :new45: Иначе вече кожата ми е мека и гладка,но...  :new45: :sm18:

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
*
Неактивен Неактивен

От: Nowhere and Anywhere

« Отговори #1 -: 25.05.2006 11:38:56 »

plamy_b, моите нокти са точно нещо такова, по едно време гъбичките ги бяха и разяли  :gun1: и ноктите бяха станали кухи отдолу, а отгоре релефни. След като започнах да се мажа с домашното мазилце, за което споменах в темата за караката, нещата започнаха да се оправят-ноктите ми се запълниха и сега в основата вече расте по-читава част от нокътя.
Това мазило ми го приготви една съседка-медицински работник-ще я питам как точно се прави и ще ти дам рецептата, за да се мажеш и ти :emot2:

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
plamy_b
наш човек
**
Неактивен Неактивен

Щастливо омъжена

« Отговори #2 -: 25.05.2006 11:51:17 »

plamy_b, моите нокти са точно нещо такова, по едно време гъбичките ги бяха и разяли  :gun1: и ноктите бяха станали кухи отдолу, а отгоре релефни. След като започнах да се мажа с домашното мазилце, за което споменах в темата за караката, нещата започнаха да се оправят-ноктите ми се запълниха и сега в основата вече расте по-читава част от нокътя.
Това мазило ми го приготви една съседка-медицински работник-ще я питам как точно се прави и ще ти дам рецептата, за да се мажеш и ти :emot2:

Ще ти бъда изключително благодарна  :new17:  :kissi: На мен са ми така и на ръцете  :sm18: ,но по-лошото е че и новите ноктенца,които растат стават такива  :new45: Незнам вече какво да ги правя, а сега като гледам този обрив по кожата се мъчи пак да избие и ако трябва пак да ходя по доктори... :new45:

Shyshi
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

От: Plovdiv

« Отговори #3 -: 25.05.2006 13:37:56 »

Давайте рецептата :y35: Това може би ще помогне на белещите ми се нокти.

Обичам да обичам
merimna
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: трън,та на глог

« Отговори #4 -: 25.05.2006 17:06:57 »

И аз вследствие на алергия има проблеми,но само с единия крак.Страх ме е да не се превърне в гъбички...или вече да е станало.Купих си едни фалшиви обувки,които ми спарват краката заради изкуствения хастар и оттова алергията се получава отново.От лекар знам,че когато имаш подобен проблем по краката,неминуемо има и по ръцете под една или друга форма.При мен по ръцете се получават мнооого ситни мехурчета-едва забележими,но аз си ги знам.Преди време се мазах в Хлорквиналдол Хаш.Дне си го взех пак и ще се мажа сутрин и вечер,след успокояващата вана за крака,която си правя по принцип.Дано се оправи :new17:.Нямам поражения по ноктите,но гъбичките ходят навсякъде и са заразни.Не са най-проятното нещо!!!!

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
Лид
Помощник
*
Неактивен Неактивен

От: тайна

Жена на мъжа си - Монтанска самоДива

« Отговори #5 -: 25.05.2006 18:14:21 »

Значи, моя колежка имаше проблем с гъбички на ноктите на ръцете, излекува се със специален лак. Не знам точно как му е името обаче и каква е марката? На нокъта стои, като безцветен лак и мори гадните гъби. Късмет и бързо лекуване  :emot2:

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #6 -: 25.05.2006 18:18:26 »

Значи, моя колежка имаше проблем с гъбички на ноктите на ръцете, излекува се със специален лак...

Лакът да не е Батрафен? Аз преди време си мислех за него, но струва над 20 лева, а едва ли едно шишенце щеше ми помогне, та затова реших да мина на бабини лекове...

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
merimna
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: трън,та на глог

« Отговори #7 -: 25.05.2006 18:22:35 »

Мейче,кажи рецептата.....моля те :new17:

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #8 -: 25.05.2006 18:24:57 »

Мейче,кажи рецептата.....моля те :new17:

Чакам съседката да ми я пусне на мейла и ще Ви я кажа, тъкмо и аз трябва да си направя от разтвора, че моя е на свършване...

Лид
Помощник
*
Неактивен Неактивен

От: тайна

Жена на мъжа си - Монтанска самоДива

« Отговори #9 -: 25.05.2006 18:27:36 »

Не беше толкова скъп  :new78:, към 5,00 лв някъде му е цената. Не повече.

Bianka
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: ...някъде там

« Отговори #10 -: 25.05.2006 19:05:52 »

Аз да ви кажа - еднам оя приятелка ми спомена че нейния любим имал проблем с краката,не точно ноктите,но изпотяване,мирис,гъбички и ми каза че след множество мазила открила вълшебството-лосион/спирт май се води/-казва се Антимикоацит...и се продава в апеката срещу 1 лев :emot2:Дано помогне ако решите да го ползвате :emot2:

plamy_b
наш човек
**
Неактивен Неактивен

Щастливо омъжена

« Отговори #11 -: 26.05.2006 08:01:39 »

И аз вследствие на алергия има проблеми,но само с единия крак.Страх ме е да не се превърне в гъбички...или вече да е станало.Купих си едни фалшиви обувки,които ми спарват краката заради изкуствения хастар и оттова алергията се получава отново.От лекар знам,че когато имаш подобен проблем по краката,неминуемо има и по ръцете под една или друга форма.При мен по ръцете се получават мнооого ситни мехурчета-едва забележими,но аз си ги знам.Преди време се мазах в Хлорквиналдол Хаш.Дне си го взех пак и ще се мажа сутрин и вечер,след успокояващата вана за крака,която си правя по принцип.Дано се оправи :new17:.Нямам поражения по ноктите,но гъбичките ходят навсякъде и са заразни.Не са най-проятното нещо!!!!

И при мен е така  :rolleye: Вече нямам гъбички,но тази алергия ми разказа играта  :rolleye: Аз използвам Дипрогента(новият вариант на Гентамицин) и Лоринден С,но явно организмът ми свикна с тях и вече много-много не помагат  :new78:
« Последна редакция: 26.05.2006 09:16:00 от plamy_b » Записан

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #12 -: 27.05.2006 20:46:55 »

Ето и рецептата за мазилото против гъбички. Само да кажа първо, че можете да си я направите сами, може да помолите и в аптека да Ви я изпълнят, но май ще е по-скъпо, така че в домашни условия няма проблем.

Вземате по едно пакетче киселина (в сухо състояние са)-Salicilici и Benzoici (на това май бензоат му казват). Трябват ви по 10гр от всяко. Ацетон (ако нямате може да замените с лакочистител)-30мл, Глицерин-20мл, Спирт-към 100мл. Всички тези съставки смесвате в шише и оставяте за около 2 дни. Като периодично разтръсквате добре, за да не се утаяват съставките. По-добре смесете нещата в шише от 1.5 л, за да може изпаренията да имат свободно място, където да се движат в бутилката и налягането да не спука тапата.
След като е готово можете с едно тампонче за почистване на уши, слагате на ноктите или засегнатите места по кожата.
Миризмата не е много приятна, но се свиква. Използвайте всеки ден по 1-2 пъти поне, за да има ефекта.

plamy_b
наш човек
**
Неактивен Неактивен

Щастливо омъжена

« Отговори #13 -: 29.05.2006 07:34:28 »

Ето и рецептата за мазилото против гъбички. Само да кажа първо, че можете да си я направите сами, може да помолите и в аптека да Ви я изпълнят, но май ще е по-скъпо, така че в домашни условия няма проблем.

Вземате по едно пакетче киселина (в сухо състояние са)-Salicilici и Benzoici (на това май бензоат му казват). Трябват ви по 10гр от всяко. Ацетон (ако нямате може да замените с лакочистител)-30мл, Глицерин-20мл, Спирт-към 100мл. Всички тези съставки смесвате в шише и оставяте за около 2 дни. Като периодично разтръсквате добре, за да не се утаяват съставките. По-добре смесете нещата в шише от 1.5 л, за да може изпаренията да имат свободно място, където да се движат в бутилката и налягането да не спука тапата.
След като е готово можете с едно тампонче за почистване на уши, слагате на ноктите или засегнатите места по кожата.
Миризмата не е много приятна, но се свиква. Използвайте всеки ден по 1-2 пъти поне, за да има ефекта.

Благодаря ти изключително много  :kissi: Непременно ще я пробвам  :y41:

julietta
новодошъл
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #14 -: 03.07.2006 13:13:15 »

А може ли някой да ми каже дали тази рецепта мога да я използвам,защото имам дъщеря и все още я кърмя.Дали тази рецепта ще и се отрази на нея,тъй като си бях купила Ламизил,но след като се прибрах видях в опътването,че не може да се използва при кърмещи майки. :sad:Доста се разочаровах,обаче една вечер не се стърпях и се намазах :doh:.На следващия ден очите на дъщеря ми бяха силно зачервени и подути и естествено не се намазах повече.Ако някой ми отговори ще съм много щастлива!
Страници: [1] 2 3 ... 5 Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  За всеки по нещо  |  Здравна взаимопомощ (Модератор: MЕЙЧЕ)  |  Тема: Гъбички по ноктите « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.122 секунди с 22 заявки.