26.10.2014 03:16:30Последен член: deniyordanova
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Гъбички по ноктите
Страници: [1] 2 3 4 5   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Гъбички по ноктите  (Прочетена 110539 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
plamy_b
наш човек
**

plamy_b has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 911
Щастливо омъжена

Гъбички по ноктите

« -: 25.05.2006 12:54:32 »

Уф,ами да си споделя и аз болката  :y07: Зимата имах една много отвратителна кожна алергия,която ми се появи в следствие на гъбички и слаба имунна система.Та тази алергия се изразяваше в обриви по ходилата и дланите-много кофти.Мазах се тогава (за да я лекувам) с 15 вида мазила-по лекарско предписание и смених 15 вида хапчета та леко поутшумя.И тук идва моят проблем- в следствие на всичко гореизброено ноктенцата ми станаха ужаааааааааасни  :sm18: , едни вълнообразни и на дупки и грапави,направо кошмарни.Иначе,сега като ходя с чехли ги лакирвам,ама какъв ефект ?!  :y07: Само стават по-трудно забележими тези неравности  :new45: Иначе вече кожата ми е мека и гладка,но...  :new45: :sm18:
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

Re: Гъбички по ноктите
« Отговор #1 -: 25.05.2006 14:38:56 »

plamy_b, моите нокти са точно нещо такова, по едно време гъбичките ги бяха и разяли  :gun1: и ноктите бяха станали кухи отдолу, а отгоре релефни. След като започнах да се мажа с домашното мазилце, за което споменах в темата за караката, нещата започнаха да се оправят-ноктите ми се запълниха и сега в основата вече расте по-читава част от нокътя.
Това мазило ми го приготви една съседка-медицински работник-ще я питам как точно се прави и ще ти дам рецептата, за да се мажеш и ти :emot2:
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
plamy_b
наш човек
**

Неактивен Неактивен
Щастливо омъжена

« Отговор #2 -: 25.05.2006 14:51:17 »

plamy_b, моите нокти са точно нещо такова, по едно време гъбичките ги бяха и разяли  :gun1: и ноктите бяха станали кухи отдолу, а отгоре релефни. След като започнах да се мажа с домашното мазилце, за което споменах в темата за караката, нещата започнаха да се оправят-ноктите ми се запълниха и сега в основата вече расте по-читава част от нокътя.
Това мазило ми го приготви една съседка-медицински работник-ще я питам как точно се прави и ще ти дам рецептата, за да се мажеш и ти :emot2:

Ще ти бъда изключително благодарна  :new17:  :kissi: На мен са ми така и на ръцете  :sm18: ,но по-лошото е че и новите ноктенца,които растат стават такива  :new45: Незнам вече какво да ги правя, а сега като гледам този обрив по кожата се мъчи пак да избие и ако трябва пак да ходя по доктори... :new45:
Активен

Shyshi
мушмурок
*

Shyshi has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 153

« Отговор #3 -: 25.05.2006 16:37:56 »

Давайте рецептата :y35: Това може би ще помогне на белещите ми се нокти.
Активен

Обичам да обичам
merimna
спящ на клавиатурата

merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5234

« Отговор #4 -: 25.05.2006 20:06:57 »

И аз вследствие на алергия има проблеми,но само с единия крак.Страх ме е да не се превърне в гъбички...или вече да е станало.Купих си едни фалшиви обувки,които ми спарват краката заради изкуствения хастар и оттова алергията се получава отново.От лекар знам,че когато имаш подобен проблем по краката,неминуемо има и по ръцете под една или друга форма.При мен по ръцете се получават мнооого ситни мехурчета-едва забележими,но аз си ги знам.Преди време се мазах в Хлорквиналдол Хаш.Дне си го взех пак и ще се мажа сутрин и вечер,след успокояващата вана за крака,която си правя по принцип.Дано се оправи :new17:.Нямам поражения по ноктите,но гъбичките ходят навсякъде и са заразни.Не са най-проятното нещо!!!!
Активен

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
Лид
Помощник
наш човек
*

Лид barely matters.Лид barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 798
Жена на мъжа си - Монтанска самоДива

« Отговор #5 -: 25.05.2006 21:14:21 »

Значи, моя колежка имаше проблем с гъбички на ноктите на ръцете, излекува се със специален лак. Не знам точно как му е името обаче и каква е марката? На нокъта стои, като безцветен лак и мори гадните гъби. Късмет и бързо лекуване  :emot2:
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 25.05.2006 21:18:26 »

Значи, моя колежка имаше проблем с гъбички на ноктите на ръцете, излекува се със специален лак...

Лакът да не е Батрафен? Аз преди време си мислех за него, но струва над 20 лева, а едва ли едно шишенце щеше ми помогне, та затова реших да мина на бабини лекове...
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
merimna
спящ на клавиатурата

merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5234

« Отговор #7 -: 25.05.2006 21:22:35 »

Мейче,кажи рецептата.....моля те :new17:
Активен

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 25.05.2006 21:24:57 »

Мейче,кажи рецептата.....моля те :new17:

Чакам съседката да ми я пусне на мейла и ще Ви я кажа, тъкмо и аз трябва да си направя от разтвора, че моя е на свършване...
Активен

Лид
Помощник
наш човек
*

Лид barely matters.Лид barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 798
Жена на мъжа си - Монтанска самоДива

« Отговор #9 -: 25.05.2006 21:27:36 »

Не беше толкова скъп  :new78:, към 5,00 лв някъде му е цената. Не повече.
Активен

Bianka
плямпало, ама се трае

Bianka barely matters.Bianka barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2147

« Отговор #10 -: 25.05.2006 22:05:52 »

Аз да ви кажа - еднам оя приятелка ми спомена че нейния любим имал проблем с краката,не точно ноктите,но изпотяване,мирис,гъбички и ми каза че след множество мазила открила вълшебството-лосион/спирт май се води/-казва се Антимикоацит...и се продава в апеката срещу 1 лев :emot2:Дано помогне ако решите да го ползвате :emot2:
Активен

plamy_b
наш човек
**

Неактивен Неактивен
Щастливо омъжена

« Отговор #11 -: 26.05.2006 11:01:39 »

И аз вследствие на алергия има проблеми,но само с единия крак.Страх ме е да не се превърне в гъбички...или вече да е станало.Купих си едни фалшиви обувки,които ми спарват краката заради изкуствения хастар и оттова алергията се получава отново.От лекар знам,че когато имаш подобен проблем по краката,неминуемо има и по ръцете под една или друга форма.При мен по ръцете се получават мнооого ситни мехурчета-едва забележими,но аз си ги знам.Преди време се мазах в Хлорквиналдол Хаш.Дне си го взех пак и ще се мажа сутрин и вечер,след успокояващата вана за крака,която си правя по принцип.Дано се оправи :new17:.Нямам поражения по ноктите,но гъбичките ходят навсякъде и са заразни.Не са най-проятното нещо!!!!

И при мен е така  :rolleye: Вече нямам гъбички,но тази алергия ми разказа играта  :rolleye: Аз използвам Дипрогента(новият вариант на Гентамицин) и Лоринден С,но явно организмът ми свикна с тях и вече много-много не помагат  :new78:
« Последна редакция: 26.05.2006 12:16:00 от plamy_b » Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 27.05.2006 23:46:55 »

Ето и рецептата за мазилото против гъбички. Само да кажа първо, че можете да си я направите сами, може да помолите и в аптека да Ви я изпълнят, но май ще е по-скъпо, така че в домашни условия няма проблем.

Вземате по едно пакетче киселина (в сухо състояние са)-Salicilici и Benzoici (на това май бензоат му казват). Трябват ви по 10гр от всяко. Ацетон (ако нямате може да замените с лакочистител)-30мл, Глицерин-20мл, Спирт-към 100мл. Всички тези съставки смесвате в шише и оставяте за около 2 дни. Като периодично разтръсквате добре, за да не се утаяват съставките. По-добре смесете нещата в шише от 1.5 л, за да може изпаренията да имат свободно място, където да се движат в бутилката и налягането да не спука тапата.
След като е готово можете с едно тампонче за почистване на уши, слагате на ноктите или засегнатите места по кожата.
Миризмата не е много приятна, но се свиква. Използвайте всеки ден по 1-2 пъти поне, за да има ефекта.
Активен

plamy_b
наш човек
**

Неактивен Неактивен
Щастливо омъжена

« Отговор #13 -: 29.05.2006 10:34:28 »

Ето и рецептата за мазилото против гъбички. Само да кажа първо, че можете да си я направите сами, може да помолите и в аптека да Ви я изпълнят, но май ще е по-скъпо, така че в домашни условия няма проблем.

Вземате по едно пакетче киселина (в сухо състояние са)-Salicilici и Benzoici (на това май бензоат му казват). Трябват ви по 10гр от всяко. Ацетон (ако нямате може да замените с лакочистител)-30мл, Глицерин-20мл, Спирт-към 100мл. Всички тези съставки смесвате в шише и оставяте за около 2 дни. Като периодично разтръсквате добре, за да не се утаяват съставките. По-добре смесете нещата в шише от 1.5 л, за да може изпаренията да имат свободно място, където да се движат в бутилката и налягането да не спука тапата.
След като е готово можете с едно тампонче за почистване на уши, слагате на ноктите или засегнатите места по кожата.
Миризмата не е много приятна, но се свиква. Използвайте всеки ден по 1-2 пъти поне, за да има ефекта.

Благодаря ти изключително много  :kissi: Непременно ще я пробвам  :y41:
Активен

julietta
новодошъл
*

julietta has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1

« Отговор #14 -: 03.07.2006 16:13:15 »

А може ли някой да ми каже дали тази рецепта мога да я използвам,защото имам дъщеря и все още я кърмя.Дали тази рецепта ще и се отрази на нея,тъй като си бях купила Ламизил,но след като се прибрах видях в опътването,че не може да се използва при кърмещи майки. :sad:Доста се разочаровах,обаче една вечер не се стърпях и се намазах :doh:.На следващия ден очите на дъщеря ми бяха силно зачервени и подути и естествено не се намазах повече.Ако някой ми отговори ще съм много щастлива!
Активен
Страници: [1] 2 3 4 5   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: