26.11.2014 13:28:47Последен член: HristoKavalov
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Гъбички по ноктите
Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Гъбички по ноктите  (Прочетена 110876 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
vivianna
плямпало, ама се трае

vivianna barely matters.vivianna barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2783

Отн.: Гъбички по ноктите

« Отговор #30 -: 08.01.2009 16:01:40 »

Мдааааааа,Вивиана,така е.Лечението е скъпо.На моя приятелка и взеха 70 лв за операция и и порастна нов.Тя предпочете така :smile:
Аз още не знам какво да правя с моя,стои си бял и кух. :rolleye:

Зависи дали ти се занимава. На мен все ми повтаряха да не го игнорирам, а даго лекувам, докато се стигна и до положението на втория. Пък и са ми казвали че не е хубаво да носим гъбички където и да било по тялото си, защото можело по кръвен път са се разпространят и другаде... Даже една приятелка (кумата де) ми се скара като разбра че нищо не правя по въпроса. Незнам с операцията какво се постига... Ако е външна, то отвътре гъбичките си остават...незнам. Затова и лечение с лак не признавам. То за хапчетата ми голяма дума няма да кажа, понеже лекаря ме предупреди че и презараза е възможна. Абе, лоша работа са гъбичките. Но каквото мога, ще направя, останалото - Божа работа!  :rolleye:
Активен

tram4eto
наш човек
**

tram4eto has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1018
Нашето розово пъшкулче

« Отговор #31 -: 25.01.2009 13:11:11 »

На мен лятото се пробваше да ми излезе нещо такова- люспеше ми се самия нокът - ходих на лекар но казах че не от гъбички,за всеки случай ми препоръчаха антимико-бета спирт и ламизилллв последствия пекюристката ми каза че просто нокътът ми имал суха плочка и ми припоръча след като мина със спиртчето да се мажа краката със Витасин... Понеже баба ми имашепроблеми с гъбички на едната ръка, провахме с ВИтасин и при нея и и помогнано след упорито мазане . Тяне можеше да пие хапчетата против гъбички, тъй като пиеше някакви други за кръвното и нещо си вияли. Но според си зависи от организма. Аз съм забелязала, че като си променя начина на хранене, когато огранича определени храни лятото това нещо се проявява...
Активен

daniii
новодошъл
*

daniii has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2

« Отговор #32 -: 25.01.2009 18:51:13 »

Дани се казвам здравейте на всички.... :bowuu: Да ви се оплача, и аз имам проблеми с гъбичките на ноктите, преди около година започна...първо ми бяха на самата кожа и след това се пренесе под ноктите и сега са на  самите нокти, смених две докторки докато уцеля точната която ми каза че имам всъщност гъбички, предписа ми да пия 3 месеца Ламизил :( но какво стана всъщност...уж започна да ми се оправят но като че ли просто всички гъбички се загнездиха на ноктите, сега имам само едни резки вътре в самия нокът и като че ли ноктите от ден на ден стават все по бели и губят цвета си което е много тежко за мен, много зле го изживявам всичко това, приятеля ми е с мен подкрепя ме, но виждам че нищо не се променя.... лощото в случая е ще продължавам да ходя при тази лекарка и тя ми казва че ми няма нищо и съм здрава, но това не е така защото се вижда че ноктите на краката ми са много различни и не са това което трябва да бъдат, все едно са изсъхнали. Преди около 2 месеца започнаха да ми се заразяват ноктите на ръцете по същия начин кожата ми се раздразни и вече на палците имам от същите резки като тези на кракта, преди 3-4 дена бях на лекар и тя за пореден път ми каза че всичко е наред, просто съм имала изъхнала плочка  :gun1: глупости то се вижда много добре че не е само това и дете ще ми го каже, но както и да е, предписа ми някакво мазилце което е 15 мл и струва 20 лева за чупливи и  ронещи се нокти... крем за ръце 10 лева който е за изсъхнала кожа каквато е моята и Ревалид тъй като ноктите спряха да растат или много по малко растат.... незнам отчаяна съм, аз знам какви ми бяха ноктите преди и знам какви са сега, че това не са моите нокти имам чувството че това е чуждо тяло сухо и странно на допир ако ми кажете някакви рецепти против гъби ще съм ви много благодарна :biddrin:
Активен
kokona
плямпало, ама се трае

kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 3902

« Отговор #33 -: 25.01.2009 19:25:49 »

Смени си докторката! :emot2:
А от народната медицина ,Ванга има рецепта за гъбички по ноктите на краката.Гъсто сватено кафе-турско и се киснат краката в него.Рецептата я има в интернет.
Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5892
няма невъзможни неща

« Отговор #34 -: 25.01.2009 19:36:08 »

аз лятото бях лепнала от някой плаж гъбички.Кожата между пръстите на краката ми се белеше ужасно. Пробвах с Клотримазол крем- това имах в къщи, но нищо не стана. Казах на сестра ми и те ми купи Еpipevisone крем е, незнам дали се дава само срещу рецепта.Но след 3 дни мазане, всичко изчезна.
Активен

daniii
новодошъл
*

daniii has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: 26.01.2009 20:08:15 »

Тва с кафето съм го чувала, ама не мисля че има ефект.. Пишете и давайте други идеи какво да правя че вече и аз незнам... :(:(:(:(:(
Активен
Vesinka_
новодошъл
*

Vesinka_ has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: 07.05.2009 14:29:23 »

Здравейте на всички!Побърквам се вече от тези гадни досадни гъбички  :sm18: Имам ги на двата палеца на краката от вече 3 години,не съм ходила на лекар,защото много ме е страх.. искам да ги лекувам  с хапчета или мазила,но много ме е страх от операция,от това колко ще боли  :new70: Бяха кафеви ,а скоро паднаха,смисъл че вече нямам нокът,само на единия има малко.. Знам,че сега някой ще ме опрекне за това ,че не съм била на лекар,но съм се решила да отида вече.Много бих искала да поговоря с някои от вас за този проблем.
« Последна редакция: 19.05.2009 22:47:56 от MЕЙЧЕ » Активен
merimna
спящ на клавиатурата

merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5234

« Отговор #37 -: 07.05.2009 19:57:16 »

На какъв лекар се ходи за такова чудо?
И аз като Кокона съм с такъв нокът вследствие на удар,и не е деформиран само нокъта ами и кожата под него.Даже някои обувки ми правят проблем и си боли.На съседните нокътчета забелязвам,че натам отива.Дали е от удара,след като и по другите има или се заразяват :new78:
И тази операция с упойка ли е?Ако е с упойка още сега отивам :mrgreen:,но ако не е хич няма да го пипна,че съм много бъзлива.
Активен

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
kokona
плямпало, ама се трае

kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...
Неактивен Неактивен

« Отговор #38 -: 07.05.2009 20:08:58 »

На какъв лекар се ходи за такова чудо?
И аз като Кокона съм с такъв нокът вследствие на удар,и не е деформиран само нокъта ами и кожата под него.Даже някои обувки ми правят проблем и си боли.На съседните нокътчета забелязвам,че натам отива.Дали е от удара,след като и по другите има или се заразяват :new78:
И тази операция с упойка ли е?Ако е с упойка още сега отивам :mrgreen:,но ако не е хич няма да го пипна,че съм много бъзлива.
Хехе,с упойка е да и по думите на една приятелка не боли.Само,че ходела няколко дена на превръзки,не знам дали не става в домашни условия,но нея са я викали.
Иначе не се е пренесло при мен на друг.Но ползвам силен медицински дезинфектант при изрязване и почистване.Остана ми от салона и имам чувството че ги мори,а и е възможно,защото го изписват за предпазване от какви ли не болести.Иначе моя си остана кух и бял до половината,но не виждам гъбичка.Може да съм го тропясала. :lol:
Активен

merimna
спящ на клавиатурата

merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5234

« Отговор #39 -: 07.05.2009 20:14:43 »

Как изглежда гъбичката...да знам да я търся... :haha:
Активен

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
kokona
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: 07.05.2009 20:22:42 »

Как изглежда гъбичката...да знам да я търся... :haha:
Абе честно казано не съм много наясно. :haha:То има различни видове,не съм ги изучавала,само на теория докато карах курсовете за маникюристка.В смисъл,той може и бял да е нокътя,сух,ронлив и удебелен и да е вид гъбичка.Аз съм виждала такива удебелени и направо кафяво или черно вътре в кухината,едно насъбрано.Нокътя е ронлив и нацепен,неравен.Ей такива като видя ми е ясно какво е.Има и някой с кафеви удебелени нокти,ронливи,те също са гъбички.Различни видове са и не ги знам,но като дойдеше някой с такъв проблем и с впит и задълбан нокът и искаше аз да го изрязвам и оправям,най-учтиво отказвах да правя маникюр или педикюр.Има си хора които правят медицински педикюри и маникюри.
На мен ми изписаха лак-Батрафен ,уж не било кой знае какво,но и след 6 месеца не ми мина.Май трябва нещо по сериозно,или доктор който да погледне по-сериозно на нещата.
Казват,че и вътрешно се заразяваш,но предполагам по кръвни изследвания или гинекологични щеше да се открие.Щом няма,значи не винаги е задължително.Може и да греша.
« Последна редакция: 07.05.2009 20:25:52 от kokona » Активен

ili_ana
новодошъл
*

ili_ana has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1

« Отговор #41 -: 15.05.2009 19:14:20 »

Накратко. Имам ги от 20 години. Всички бяха заразени, три от тях целите удебелени. Леко заразените излекувах с Daktacort. Двата удебелени - вторите(целите),излекувах с тинктура Кастелани. Остана само Палеца(удебелен) почти бях излекувала с лекарсвото по-долу, донесено ми от USA, но за съжаление точно тогава свърши.Нокътят се беше избистрил, отънял, оставаше ръбчето, но.... Сега отново ми донесоха и започвам отново, така че отговора след месеци. Изпращам два вида лекарство. На палеца ми помогна първото-PRO CLEARZ. На по-малко засегнатите второто - FUNGI CURE(Най-долния продукт-Ноктите с четчицата). Трябва постоянство и повече опаковки. Успех!
За бременни и деца се допитайте до лекар, защото незнам какви съставки съдържа.

http://www.skinareus.com/Cosmetics/pro_clearz.htm

http://www.alva-amco.com/fungicure/fungicure.html
Активен
Bianka
плямпало, ама се трае

Bianka barely matters.Bianka barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2147

« Отговор #42 -: 16.05.2009 09:44:23 »

Миналото лято и на мен 1 от ноктите на единия крак ми се удебели и когато бях на педикюр ми казаха че са гъбички, поради бременността не третирах с нищо, иначе си купих Антимико-ацид и крем за крака на Gehwol /писала съм по-напред/
Родих и нокътя взе да израства, а беше бял и кух, в смисъл, отдолу расте здрав , удебелението израства...не мога да си го обесня.
« Последна редакция: 16.05.2009 09:46:34 от Bianka » Активен

Vesinka_
новодошъл
*

Vesinka_ has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: 19.05.2009 14:36:15 »

Някой знае ли как мога да премахна мнението си по горе което написах,или поне да го редактирам?? :sm06:
Активен
рен
плямпало, ама се трае

рен is working their way up.рен is working their way up.рен is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3624
Две души с едно сърце и още едно малко.....

« Отговор #44 -: 19.05.2009 17:06:10 »

Някой знае ли как мога да премахна мнението си по горе което написах,или поне да го редактирам?? :sm06:
Неможеш вече да го редактираш.Минали са няколко дни откогаро си го публикувала .По принцип можеш да си редактираш мнението , но до определен период от време.(не се сещам 1 ден ли беше  :new78:)А , опцията изтрий , я няма от доста време. :emot2:
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: