21.10.2014 01:47:04Последен член: mimzik
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Гъбички по ноктите
Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Гъбички по ноктите  (Прочетена 110472 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
hugh
наш човек
**

hugh has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 591

Отн.: Гъбички по ноктите

« Отговор #45 -: 03.06.2009 16:30:24 »

Също като Chanel ми се белеше между безименния и малкия пръст, и го излекувах със Ламизил, мъжо пък му се белеше целият крак, и започна да си кисне крака в разтвор от калиев перманганат за няма и седмица, не остана никаква следа от гъбички по кожата, но по ноктите няма все още видим резултат.
« Последна редакция: 03.06.2009 16:35:35 от Hyu » Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5891
няма невъзможни неща

« Отговор #46 -: 03.06.2009 16:33:09 »

Извинявайте за невежеството но какво е калиев перманганат и от къде се купува?
Активен

veli
наш човек
**

veli has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1401

« Отговор #47 -: 03.06.2009 16:35:05 »

От аптеките. Едно такова розово-червено прахообразно, разтваря се във вода. На нас педиатърката ни го е изписвала за детето при зачервено дупе.
Активен

hugh
наш човек
**

hugh has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 591

« Отговор #48 -: 03.06.2009 16:50:52 »

veli ти е обяснила Chanel. На мен една позната, която е ветеринарен техник, ми каза че се ползва заа рани по устата на животните, но помага и при гъбички и екзема.
« Последна редакция: 03.06.2009 16:54:50 от Hyu » Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #49 -: 03.06.2009 23:00:36 »

От 2 седмици започнах да боря гъбичките по ноктите с това масло от чаено дърво, манука и канука. Ароматът му не е особено приятен, но се понася.
За времето, в което го ползвам вече забелязвам съвсем леко подобрение в структурата на ноктите, но със сигурност, за да се излекуват напълно ще трябва да мажа няколко месеца.
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
merimna
спящ на клавиатурата

merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5234

« Отговор #50 -: 04.06.2009 11:25:32 »

За калиевия перманганат и аз да допълня: още в началото когато ми се разболяваха нокътчетата наред с други илачи ми бяха предписали да слагам краката в разтвор с калиев перманганат и след това да третирам с другите мазила.
Чувала съм че се използва и за измиване за интимната област при гъбички,но мисля че трябва да се консултираш за разтвора.При различните проблеми се прави съответно по-слаб и по-силен разтвор с вода.

Мейче,това масло от аптека ли се купува и колко струва?
Активен

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
Melisa
плямпало, ама се трае

Melisa barely matters.Melisa barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2181
Детето е щастие, което можеш да вземеш в ръце!

« Отговор #51 -: 04.06.2009 12:33:58 »

Принципно калиевия перманганат е вид дезинфектант.  До сега бях чувала, че се прилага при влагалищни промивки с различна концентрация, както е писала буболечка. :emot2:
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!
Неактивен Неактивен

« Отговор #52 -: 04.06.2009 21:18:16 »

Мейче,това масло от аптека ли се купува и колко струва?
Не е от аптека. На една швейцарска фирма/Вивасан/ е и продуктите им се продават само от представители. Иначе в сайта пише, че се продава за 26.85 лв http://www.vivasan.bg/index.php?page=products&id=177, но аз го взех с някаква отстъпка, тъй като взех и други неща.
« Последна редакция: 05.06.2009 20:05:21 от MЕЙЧЕ » Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Alinka
новодошъл
*

Alinka has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1

« Отговор #53 -: 04.03.2010 11:23:42 »

Да споделя и аз с какво боря моите гъби,които са вече почти изчистени.И за това ми помогна една жена.Нокъта на пръста ми беше толкова трагичен,че който не е имал гъби ,той нищо не знае.Та тая същата жена ми направи крем,който мажа само вечер.Понеже пръста ми беше много зле, за през деня ми даде една рецепта която ми я направиха в аптеката.От нея се мажа два пъти дневно.Отделно си взех от дрогерията и имуностимулатори да си подсиля организма.И ефекта е налице.За това искам да кажа на всички ,че който се заеме сериозно да си лекува гъбите ,няма начин да не се излекува.Но трябва да бъдете сериозни и постоянни,а не да се намажете няколко пъти и да ви писне и да се откажете. ЧАСТИЧНО МОДЕРИРАНО
« Последна редакция: 04.03.2010 21:22:54 от MЕЙЧЕ » Активен
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

Неактивен Неактивен

« Отговор #54 -: 18.09.2011 19:59:52 »

Отдавна не сме писали тук, но искам само да споделя за още нещо, което има ефикасно действие за борба с гъбите по ноктите: . Само, че става бавно и си трябва постоянство. Преди, когато видех, че дадено мазило дава резултат, се успокоявах и лека-полека зарязвах лечението, преди нокътът да е напълно излекуван, което е голяма грешка - трябва да се лекува докато не се покаже напълно здрав нокът.
Активен

kokona
плямпало, ама се трае

kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 3863

« Отговор #55 -: 18.09.2011 21:50:20 »

Аз съм много доволна от това лекарство:

Моят нокът (бях писала за него някъде), така или иначе го оперирах и вече израстна нов, но се появи и на другия крак, изневиделица направо. :y56: Първо пожълтя и сякаш изведнъж се образува гъбичка в средата на нокътя. Справих се с Екзодерил. Израстна и се изчисти. Много съм доволна! Иска голямо постоянство и грижи, но си струва, а и за тези пари!

Доколкото разбрах от доктора ми, гъбичките са различни видове, а препаратите действат на определени видове,  всеки. Затова, ако единият не помогне, то не значи, че не е ефикасен. Аз така и не отидох да ми вземат материал за посявка, да определят какво ще се лекува, а направо действах с операцията, макар и там да нямаше гаранция.
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

Неактивен Неактивен

« Отговор #56 -: 18.09.2011 21:59:31 »

Кокона, кажи малко повече за операцията. Какво точно ти правят и след колко време започва да расте нов нокът? А личи ли си, че е опериран?
Активен

kokona
плямпало, ама се трае

kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...
Неактивен Неактивен

« Отговор #57 -: 18.09.2011 22:39:55 »

Честно казано, Мейче, бях много уплашена и то заради един нокът! :rolleye: Всичко минава много бързо, но после трябва време, докато раната зарастне.
Операцията е амбулаторна. Влязох, би ми упойка на 3 места в пръста. Първата отпред до нокътя, която дори не усетих, изтръпна , и след това сложи още две  - странично и отзад в основата. Не усетих нищо от махането, даже си говорихме общи приказки. Превърза го и ме извика чак след 3 дена на превръзка. Чак ужасно много кръв няма, та се издържа с превръзката 3 дена. За 10 дена общо 3 пъти ходих на превръзка, но ако кърви много, може и по-рано. Просто го оставят да зарастне добре, а не да го промиват постоянно. Отлепването на превръзката не боли - напръскват с нещо и дръпват (малко неприятно, но няма болка). В следващите 10 дена аз си го превързвах с по-малка превръзка вкъщи. Вече кръвта се бе изчистила. Пръсках с ламизил - такова ми изписа докторът. Кракът не го миеш, само с мокри кърпички, а пръста с кислородна вода, реванол и каквито там ти каже за дезинфекция + стерилна марля и превръзка. След 20-тия ден мисля вече го мокрех, не съм много сигурна! :mrgreen: През другото време с торбички плътно овързан, или с домакинско фолио.

Хубаво е поне 10 дена да не обуваш обувки. Пречи,боли и не е удобно. Аз след 10-ти ден пробвах с боти и нямах проблем. Направих операцията 1 септември, с тенденция за лятото да съм с нов нокът. Беше ми казал до 6 месеца, че ще порасте, но уви. Да не казвам че си мина 1 година. Режат много под видимата част на нокътя, да измъкнат от корен. Общо взето до началото на лятото ми бе порастнал малко над средата.
Та, иска си време и най-добре е да си отпуск или във време, докато още може да се ходи с чехли. Аз тъкмо го оперирах, ходих малко с джапанки и след няколко дена времето много се влоши, та чак на затворени обувки и якета минахме. Първите 3 дена е най-дискомфортно, после почва леко да отпуска. Общо взето 10 дена си е по трудната част със стъпването, после вече не опъва превръзката.

Другата алтернатива е хапчета, месеци наред, за по около 400 лв месечно, като се следят постоянно чернодробните показатели, поради вредата и натоварването от лекарствата.
И в двата случая гаранция няма, и аз предпочетох да е без лекарствата.

Болкоуспокояващи не съм пила. Изписаха ми, но до тях не се стигна.

Нямам никакъв белег от операция.

Извинявам се за подробната информация! Дано съм била полезна! :y36:

И да допълня, бяхме говорили назад в темата, за някакви пренасяния на гъбичките и заразяване на други места по тялото и т.н. Попитах доктора за кръвни изследвания, за това дали се пренасят на други части, зарази и т.н., отговорът беше : Гъбичките по ноктите са индивидуални и нямат нищо общо с другите видове гъбички. Нещо такова. Не помня точно.
« Последна редакция: 18.09.2011 22:57:31 от kokona » Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

Неактивен Неактивен

« Отговор #58 -: 18.09.2011 23:12:27 »

Кокона, много полезна, бих казала :y33:
Но май ще се въздържа от оперативното отстраняване, за сега - определено се изисква време за процедурата и след нея, а аз няма как да го отделя.
Хапчетата съм ги мислила като вариант (и лекар ми ги препоръча), но се отказах - от една страна, че излиза много скъпо, от друга - досатъчно хапчета си пия и сега, та да си тровя черния дроб с още :y56:
Активен

kokona
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #59 -: 18.09.2011 23:24:17 »

Мейче, трудното си е 10, максимум 15 дена. После и обувки ще можеш да обуваш, но не и на ток, а равни.
Ако е за 1 нокът, не го мисли хич, а го махай! :y33: Такова облекчение получих след като го махнах, че не ми пукаше кога ще порасне. Гледката изобщо не е грозна.

За моя ми помогна Батрафена тогава, но дотам да стане кух и бял. После така се сви и впи, че се радвам, че се стигна дотам, че да се реша да го махна.
Една жена, която бе излекувала всичките си нокти, тогава ми бе дала рецепта, която така и не запомних. :neutral: Нямам координати на жената, за което още повече ме е яд, но тогава положението при мен бе непоносимо, че не си и направих труда да запомня рецептата чудо!
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: