27.11.2014 02:26:15Последен член: HristoKavalov
Страници: [1]   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Зъбобол?!  (Прочетена 38968 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rali
наш човек
**

Rali is working their way up.Rali is working their way up.Rali is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1458

Зъбобол?!

« -: 25.05.2006 15:45:14 »

Момичета, милото от вчера е с адски зъбобол, аналгина вече не помага, започна антибиотик, за6тото бузката му е леко подута, но продължава да го боли, дайте някое изпитано лекче :new17:, че ми е много кофти да го гледам как се мъчи :sm18:
Активен

plamy_b
наш човек
**

plamy_b has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 911
Щастливо омъжена

Re: Зъбобол?!
« Отговор #1 -: 25.05.2006 15:47:58 »

Момичета, милото от вчера е с адски зъбобол, аналгина вече не помага, започна антибиотик, за6тото бузката му е леко подута, но продължава да го боли, дайте някое изпитано лекче :new17:, че ми е много кофти да го гледам как се мъчи :sm18:

Ами защо не отиде на зъболекар ?!?  :new78: Иначе знам че е супер обезболяващ Аулин-прахче  :emot2:
Активен

Rali
наш човек
**

Rali is working their way up.Rali is working their way up.Rali is working their way up.
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 25.05.2006 15:52:30 »

За6тото за да започнат да му оправят зъба трябва да мине инфекцията (и болката) :cry:
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #3 -: 25.05.2006 16:01:09 »

При зъбобол моята зъболекарката ми е препоръчала едно прахче, мисля че Нимезил се казваше. Освен, че има обезболяващо действие, също и действало против възпаленията и убива бактериите. Не знам дали го имате при вас, обаче...

Иначе ето какво намерих за болящ зъб:
Три скилидки чесън се счукват с малко сол, след което се поставят върху марля и се пристягат силно с бинт от външната страна на бузата до болния зъб. Държи се така час и половина. Нужно е да се знае, че отшумялята болка не означава излекуване на зъба и прегледът при зъболекар е неизбежна необходимост.

Дано да му мине бързо
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5892
няма невъзможни неща

« Отговор #4 -: 25.05.2006 20:13:48 »

Рали аз миналото лято получих абцес на мъдреца. Толкова ужасна болка не съм изпитвала никога.Цялата ми лява буза се поду и не ми се виждаше окото даже.  Обадих на моята зъболекарка в България и тя ми каза , че за абцеси се изписва  Doxycyclin или Augmentin. Аз започнах с Doxycyclin, защото това имах тук и го пих 7 дни. Болката ми мина на 3 ден.Зъболекарката ми каза , че трябва да се получи натрупване в организма на антибиотик за да започне да действа.
« Последна редакция: 25.05.2006 20:16:09 от galina » Активен

Лид
Помощник
наш човек
*

Лид barely matters.Лид barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 798
Жена на мъжа си - Монтанска самоДива

« Отговор #5 -: 25.05.2006 20:25:13 »

Ох това е една от най кошмарните болки  :conf:! Мейче ме подсети за една манипулация с чесъна. Ако има дупка в зъба ти гарантирам спиране на болката, но да знаеш, че боли нечовешки. Една скилидка се счуква с малко сол и се слага в дупката за 10 - 15 минути. Мой познат в мое присъствие си прави тая процедура, по късно зъболекар му каза, че почти си е умъртвил нерва на зъба.  Ама наистина боли!
Най добре зъболекар да ти изпише антибиотик, за да е адекватно лечението. Късмет Рали и бързо да ти оправят зъбчето  :cvete:
Активен

Rali
наш човек
**

Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 26.05.2006 16:36:06 »

Антибиотика го почна преди 2 дни почти, но подутото о6те не е спаднало, добре че поне вече не го боли толкова, май като се приберем това 6те му е първата работа да посети зуболекарката ни, че не6то не си го представям младоженец с подута буза и да не може и алкохол да пиине заради антибиотиците  :sm32: :sm20:
Активен

BuBs
наш човек
**

BuBs barely matters.BuBs barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

« Отговор #7 -: 26.05.2006 18:52:34 »

Имах един познат, който когато го болеше зъб, който има дупка обаче я натъпкваше с маково семе и след 2 часа го изчопляше с клечка за зъби! Това го успокояваше много и то за дълго!
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5892
няма невъзможни неща

« Отговор #8 -: 26.05.2006 20:45:04 »

Рали щом болката е минала и оттока ще спадне.Не се притеснявай.
Активен

ajaj
Гост
« Отговор #9 -: 22.07.2006 00:24:28 »

Модерирано : Ако искате да рекламирате сайта си вижте ТУК
« Последна редакция: 24.07.2006 08:12:09 от nokep » Активен
Hexe!
наш човек
**

Hexe! has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 790
Влюбена и обичана до лудост!

« Отговор #10 -: 22.07.2006 08:47:09 »

За6тото за да започнат да му оправят зъба трябва да мине инфекцията (и болката) :cry:

И аз бях развила инфекция под един от кътниците преди месец.  :y57:  С местна упойка ми го извадиха и зъболекарката успя да изкара по-голямата част от гнойта. Изписа ми и анитбиотик Оспен 500. Пие се на 12 или на 8 часа по едно. Но най-добре е да се отиде на зъболекар!   :y34: :y34: :y34: Не може да се предвиди как ще се развие. А и упойката е само 5 лева.
Активен

Die Hexe

Страници: [1]   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: