29.07.2014 15:43:51Последен член: StoychooBG19
Страници: [1]   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Зъбобол?!  (Прочетена 37952 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rali
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1458

« -: 25.05.2006 16:45:14 »

Момичета, милото от вчера е с адски зъбобол, аналгина вече не помага, започна антибиотик, за6тото бузката му е леко подута, но продължава да го боли, дайте някое изпитано лекче :new17:, че ми е много кофти да го гледам как се мъчи :sm18:
Активен

plamy_b
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 911
Щастливо омъжена

Re: Зъбобол?!
« Отговор #1 -: 25.05.2006 16:47:58 »

Момичета, милото от вчера е с адски зъбобол, аналгина вече не помага, започна антибиотик, за6тото бузката му е леко подута, но продължава да го боли, дайте някое изпитано лекче :new17:, че ми е много кофти да го гледам как се мъчи :sm18:

Ами защо не отиде на зъболекар ?!?  :new78: Иначе знам че е супер обезболяващ Аулин-прахче  :emot2:
Активен

Rali
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 25.05.2006 16:52:30 »

За6тото за да започнат да му оправят зъба трябва да мине инфекцията (и болката) :cry:
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #3 -: 25.05.2006 17:01:09 »

При зъбобол моята зъболекарката ми е препоръчала едно прахче, мисля че Нимезил се казваше. Освен, че има обезболяващо действие, също и действало против възпаленията и убива бактериите. Не знам дали го имате при вас, обаче...

Иначе ето какво намерих за болящ зъб:
Три скилидки чесън се счукват с малко сол, след което се поставят върху марля и се пристягат силно с бинт от външната страна на бузата до болния зъб. Държи се така час и половина. Нужно е да се знае, че отшумялята болка не означава излекуване на зъба и прегледът при зъболекар е неизбежна необходимост.

Дано да му мине бързо
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5860
няма невъзможни неща

« Отговор #4 -: 25.05.2006 21:13:48 »

Рали аз миналото лято получих абцес на мъдреца. Толкова ужасна болка не съм изпитвала никога.Цялата ми лява буза се поду и не ми се виждаше окото даже.  Обадих на моята зъболекарка в България и тя ми каза , че за абцеси се изписва  Doxycyclin или Augmentin. Аз започнах с Doxycyclin, защото това имах тук и го пих 7 дни. Болката ми мина на 3 ден.Зъболекарката ми каза , че трябва да се получи натрупване в организма на антибиотик за да започне да действа.
« Последна редакция: 25.05.2006 21:16:09 от galina » Активен

Лид
Помощник
наш човек
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 798
Жена на мъжа си - Монтанска самоДива

« Отговор #5 -: 25.05.2006 21:25:13 »

Ох това е една от най кошмарните болки  :conf:! Мейче ме подсети за една манипулация с чесъна. Ако има дупка в зъба ти гарантирам спиране на болката, но да знаеш, че боли нечовешки. Една скилидка се счуква с малко сол и се слага в дупката за 10 - 15 минути. Мой познат в мое присъствие си прави тая процедура, по късно зъболекар му каза, че почти си е умъртвил нерва на зъба.  Ама наистина боли!
Най добре зъболекар да ти изпише антибиотик, за да е адекватно лечението. Късмет Рали и бързо да ти оправят зъбчето  :cvete:
Активен

Rali
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 26.05.2006 17:36:06 »

Антибиотика го почна преди 2 дни почти, но подутото о6те не е спаднало, добре че поне вече не го боли толкова, май като се приберем това 6те му е първата работа да посети зуболекарката ни, че не6то не си го представям младоженец с подута буза и да не може и алкохол да пиине заради антибиотиците  :sm32: :sm20:
Активен

BuBs
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

« Отговор #7 -: 26.05.2006 19:52:34 »

Имах един познат, който когато го болеше зъб, който има дупка обаче я натъпкваше с маково семе и след 2 часа го изчопляше с клечка за зъби! Това го успокояваше много и то за дълго!
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5860
няма невъзможни неща

« Отговор #8 -: 26.05.2006 21:45:04 »

Рали щом болката е минала и оттока ще спадне.Не се притеснявай.
Активен

ajaj
Гост
« Отговор #9 -: 22.07.2006 01:24:28 »

Модерирано : Ако искате да рекламирате сайта си вижте ТУК
« Последна редакция: 24.07.2006 09:12:09 от nokep » Активен
Hexe!
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 790
Влюбена и обичана до лудост!

« Отговор #10 -: 22.07.2006 09:47:09 »

За6тото за да започнат да му оправят зъба трябва да мине инфекцията (и болката) :cry:

И аз бях развила инфекция под един от кътниците преди месец.  :y57:  С местна упойка ми го извадиха и зъболекарката успя да изкара по-голямата част от гнойта. Изписа ми и анитбиотик Оспен 500. Пие се на 12 или на 8 часа по едно. Но най-добре е да се отиде на зъболекар!   :y34: :y34: :y34: Не може да се предвиди как ще се развие. А и упойката е само 5 лева.
Активен

Die Hexe

Страници: [1]   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: