02.09.2014 12:05:50Последен член: polina35
Svatbata.org » За всеки по нещо » Кулинарни изкушения »  (Модератор: Pepi)Заливка за мусака
Страници: [1]   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Заливка за мусака  (Прочетена 68647 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата

MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

Заливка за мусака

« -: 03.06.2006 17:25:30 »

Как правите заливката за мусаката?
Аз я приготвямм от 1 кофичка кисело мляко, 2 яйца и малко сода, но ми е голям проблем това, че искам да стане пухкава и плътна, а тя не става :conf:, потъва някъде между продуктите. Та някакви предложения за заливка имате ли?
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Tedi
Любима на трима
наш човек
**

Tedi has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 737

Re: Заливка за мусака
« Отговор #1 -: 03.06.2006 22:07:56 »

Аз забърквам мляко,яйца и брашно на кашичка да стане.И не потъва. :emot2:опитай така :cvete:
Активен
Дея
наш човек
**

Дея has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 676
Всеки сантиметър в теб е секси,метър и деветдесет

« Отговор #2 -: 03.06.2006 22:46:42 »

Аз също я правя като Теди  :inlove:
Разбивам яйце,брашно малко,червен пипер ,малко сол +кис. мляко и става супер :emot2:
Активен

Дея-Мария 18.IV.2006
desitka
спящ на клавиатурата

desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5974
...за любовта, морето и още нещо...

« Отговор #3 -: 03.06.2006 23:44:55 »

МеЙче и аз я правя като теб, само че и слагам няколко лъжици брашно, за да стане с гъстотата на боза. Така не се стича, а остава на повърхостта, където и е мястото  :wink:
Активен
BuBs
наш човек
**

BuBs barely matters.BuBs barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

« Отговор #4 -: 04.06.2006 00:53:34 »

И аз така :mrgreen: - кофичка кисело мляко, 2-3 яйца, брашно колкото да стане на кашичка, но слагам и малко чубричка :y06:! Не потъва и стои плътна, сода не слагам защото тя си бухва от яйцата, слагам само ако е необходимо сол на вкус!
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
Ianka
мушмурок
*

Ianka has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 337
За да научиш трябва да попиташ.

« Отговор #5 -: 04.06.2006 20:31:24 »

Тази рецепта я знам от майка ми.Половинката както не обичаше мусака, като опита от нейната и му стана любима.Ето рецептата за заливката:
В по-дълбок съд в малко олио се слага 3 супени лъжици брашно и 1 чаена лъжичка сол и се запържва.Налива се студена вода около 400 грама да стане на каша,след което се оставя да изстине.Разбърква се от време на време за да изстине по-бързо.Разбиват се 3 белтъка на твърд сняг с миксера.Жълтъците се слагат в кашата и се объркват.След това внимателно кашата се сипва при белтъците и се бърка да стане еднородна смес.После се залива отгоре на мусаката и се пече на 200 градуса само отгоре до порозовяване.
Активен

Не се срамувай да казваш това за което не се срамуваш да МИСЛИШ.

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата

MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #6 -: 04.06.2006 21:24:57 »

Благодаря Ви, момичета. Наистина стана мнооого добре с брашното :emot2: А следващия път може да пробвам и предложението на Янка, малко по-връткаво ми се струва, но пък доста интересено :biddrin:
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Ianka
мушмурок
*

Ianka has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 337
За да научиш трябва да попиташ.

« Отговор #7 -: 04.06.2006 23:33:59 »

Забравих да отбележа,че става пухкаво като дунапрен !!! Найстина е малко връткаво ,но си заслужава !!! :sm21:
Активен

Не се срамувай да казваш това за което не се срамуваш да МИСЛИШ.

Bianka
плямпало, ама се трае

Bianka barely matters.Bianka barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2147

« Отговор #8 -: 05.06.2006 22:41:23 »

Аз пък не слагам цяла кофичка кис.мляко,ами половин и слагам една чаша прясно мляко с яйцата и киселото и по ми харесва така :y01:
Активен

Liliyaa
новодошъл
*

Liliyaa has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1

« Отговор #9 -: 28.07.2006 12:48:17 »

ianka mn mi haresa zalivkata ti za musaka . az ne sam sapruga , dy6terq sam u4eni4ka no vapreki tova se haresa na vsi4ki u nas !!
SEGA maika mi pozvolqva dosta pove4e ne6ta 10x

Превод: янка мн ми хареса заливката ти за мусака . аз не съм съпруга , дъщеря сам ученичка но въпреки това се хареса на всички у нас !! СЕГА майка ми позволява доста повече неща 10х

Модерирано: Моля, пишете на кирилица. Ако нямате такава, инсталирана на компютъра Ви, използвайте бутона Кредор.
« Последна редакция: 19.09.2006 19:58:29 от MЕйче » Активен
Gergana Stoikina
Гост
« Отговор #10 -: 19.09.2006 15:22:25 »

Zalivka za musaka pravq ot:2 qica,nepylna kofichka kiselo mlqko,3,4 supeni lyjici brashno i malko sodichka,sled kato e gotova musakata se slaga zalivkata.Peche se do zachervqvane.

Превод: Заливка за мусака правя от:2 яйца,непълна кофичка кисело мляко,3,4 супени лъжици брашно и малко содичка,след като е готова мусаката се слага заливката.Пече се до зачервяване.

Модерирано: Моля, пишете на кирилица. Ако нямате такава, инсталирана на компютъра Ви, използвайте бутона Кредор.
« Последна редакция: 19.09.2006 19:57:32 от MЕйче » Активен
Hexe!
наш човек
**

Hexe! has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 790
Влюбена и обичана до лудост!

« Отговор #11 -: 19.09.2006 15:58:04 »

Забравих да отбележа,че става пухкаво като дунапрен !!! Найстина е малко връткаво ,но си заслужава !!! :sm21:

И аз я правя така и става невероятна! Зная рецептата от баба ми и винаги я правя така. става разкошна и мекичка отвътре, като картофено пюренце... Огладнях!
Активен

Die Hexe

мим
наш човек
**

мим has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1724

Отн.: Re: Заливка за мусака
« Отговор #12 -: 09.03.2007 14:45:14 »

Аз забърквам мляко,яйца и брашно на кашичка да стане.И не потъва. :emot2:опитай така :cvete:

И аз правя така заливката. В началото, когато правих първите си кулинарни стъпки пропусках брашното и все се чудех защо не ми става заливката. И баба ме открехна къде е тайната  :wink: Милото не обичаше заливка и въведох в рецептата нещо ново- като сложа заливката и преди да пъхна тавата във фурната настъргвам обилно кашкавал отгоре. Става невероятно вкусно и всички вече ядат мусака със заливка :y01:
Активен

Polista
плямпало, ама се трае

Polista barely matters.Polista barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2478
Светът е за всички...

Отн.: Заливка за мусака
« Отговор #13 -: 09.03.2007 15:27:28 »

аз пък слагам 3 яйца, 5-6 супени лъжици кисело мляко, може и малко повече и ги разбърквам. Пак става много хубава. Може да се сложат и 1-2 лъжици брашно, но пък става прекалено бухнала. Всъщност количеството на продуктите зависи от големината на тавата.  :emot2:
Активен

ivaila
спящ на клавиатурата

ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.
Неактивен Неактивен
Публикации: 7634

Отн.: Re: Заливка за мусака
« Отговор #14 -: 12.03.2007 22:24:50 »

Аз пък не слагам цяла кофичка кис.мляко,ами половин и слагам една чаша прясно мляко с яйцата и киселото и по ми харесва така :y01:
И аз го правя като Дара и с прясно и с кисело мляко,яйца и малко брашно!!! :emot2: Става много вкусно
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: