26.07.2014 06:05:43Последен член: Ники10
Страници: [1] 2 3 4 5   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: *Противозачатъчни  (Прочетена 27038 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Dani_l
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2581

« -: 06.06.2006 10:28:12 »

Пускам тази темичка, защото продължавам да имам голяма неяснота за тези хапчета...Как е първият месец след спирането им???Какъв беше вашият проблем???Помогнаха ли ви???Имахте ли истинска нужда от тях (или д-рът се чудеше какво да ви предпише)???Въобще подхождам доста недоверчиво към всичко това...
Пих ги шест месеца без дори да съм опитвала да забременявам някога-не зная сгреших ли?!Иска ми се да чуя и други мнения!!!...
« Последна редакция: 15.12.2009 13:02:48 от Pepi » Активен
Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5143
за Зизи ...... :(

Re: ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ
« Отговор #1 -: 06.06.2006 10:40:54 »

Противозачатъчните се изписват при наличие на хормонален проблем /нали има хормони в тях/.Братовчедка ми пи 6 месеца Дияне по лекарско предписание,заради пъпки по лицето /като си направи и хормонално изследване/.Пиеше и още едни хапченца-диуретични,за да не задържа вода.Напълня съвсем мъничко-2-3 кг.Лицето и стана страхотна-изчисти се от пъпките.Но след спирането на хапчетата,пъпките се появиха отново.
Аз мисля,че пиенето на противозачатъчни решава проблема за малко.Истинската причина трябва да се търси.А не да се замазва положението с вредни хапчета.
Направи си хормонално изследване.Виж кой хормон не е в норма и потърси алнернативно решение.

Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години

tedy
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 218
София

« Отговор #2 -: 06.06.2006 11:05:24 »

Аз имах киста на яйчника и ми изписаха противозачатъчни, които пих 3 месеца, 3 почивах и пак ги пих 3 месеца след това. Кистата ми изчезна. :y35:
Обясниха ми ,че трябва да се пият с почивка, за да няма проблеми след това при забременяване (които вече са доста редки, тъй като хапчетата са много добри). Дори в някои случай когато не може да се забременее се изписват противозачатъчни за около 2-3 месеца, тъй като след спирането им има голяма верочтност от забременяване. :new78:
Според мен няма от какво да се притесняваш за да ги пиеш, но гледай да намериш тези,с които ще се чувстваш най-добре. Аз пиех Минес, който вече го няма и бях много доволна. Той е много лек и не ми се гадеше. Сега вече немога да намеря какво да пия.    :y09:
Активен
Ani
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1733
Обичам и съм обичана-безумно съм щаслива!

« Отговор #3 -: 06.06.2006 11:12:14 »

Аз пия Ясмин!Аз поисках да ми ги предпишат хапчета с контрацептивна цел и лекарката ми препоръча тези!Вече изпих една опаковка и лицето(чиято кожа е мазна и често имам пъпки) вече е чисто,така,че съм доволна!Единственото ми безпокойство беше от много леко кървене един ден и повишен апетит,но сега всичко е ОК! :emot2:
Активен

BuBs
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

« Отговор #4 -: 06.06.2006 15:05:58 »

Аз също съм пила (Диане35). Преди време имах киста на яйчника, която след първоначален прием на някакви хормони, вместо да се намали тя порастна тройно и стана огромна. Мойта гинеколожка ми изписа въпросните хапчета, като каза че са много добри. На въпроса ми дали по-нататък може да имам някакъв проблем след като съм пила противозачатъчни, тя каза твърдо НЕ, дори напротив, спец. за забременяването даже ставало много бързо. Все пак всичко си е до организъм и индивидуално, но наистина аз останах много доволна от влиянието на тези таблетки. Кожата ми се оправи, НЕ съм напълняла (усещах се и бях по-тежка, но на габарити не мръднах и мм) След третият или четвъртият месец (не помня вече точно) кистата ми изчезна, но аз ги пих още два месеца, демек общо 6 м. От лекарката си знам, че при по-дълга употреба задължително трябва да има почивка, но това обикновено го решава доктора, който ти е изписал такива хапчета и въз основа на състоянието ти преценява продължителността на приема и на почивката.
Dani_l, теб какво по-точно те притеснява? Ако има нещо, което те смущава толкова много, най-добрият съвет и изчерпателен отговор можеш да получиш от професионалист! Ако нямаш добър/-ра гинеколог/-жка, ако си от Сф, мога да ти препоръчам мойта, тя е страхотна, както и някои от докторите в Шейново!
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
merimna
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5234

« Отговор #5 -: 06.06.2006 18:00:56 »

Започвам да пия Фемоден втори месец.По принцип ми идва когато си поиска и сега се надявам нещата да се нормализират и цикъла ми да се регулира.За Фемодена знам че са с най-ниско съдържание на хормони.Бих се радвала ако имам повечко апетит от хапчетата,от което се оплакват повечето жени.Аз тъкмо обратното-имам нужда да хапвам повечко.
Има и нещо,което ме притеснява обаче....върви ми много по-малко отколкото преди.Кървене имам само първите два дни,а след това кажи реши нищо.Незнам дали е нормално,тъй като съм чувала,че от хапчета се получава тъкмо обратното-върви повече.
Активен

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
elita
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1109
Враца

« Отговор #6 -: 06.06.2006 19:39:19 »

Аз пия Цилест от няколко месеца. Преди това съм ги пила около 3 години с почивки естествено, но никога нещо в организма ми не се е променяло. Случва ми се да имам леко кървене но това беше когато други хапчета ги смених с Цилеста. Оттогава нямам проблеми. Знам, че задължително се правят почивки от по 1-2 месеца
Активен

aleksa_25
новак
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 38
Стара Загора

« Отговор #7 -: 07.06.2006 01:32:39 »

Започвам да пия Фемоден втори месец.По принцип ми идва когато си поиска и сега се надявам нещата да се нормализират и цикъла ми да се регулира.За Фемодена знам че са с най-ниско съдържание на хормони.Бих се радвала ако имам повечко апетит от хапчетата,от което се оплакват повечето жени.Аз тъкмо обратното-имам нужда да хапвам повечко.
Има и нещо,което ме притеснява обаче....върви ми много по-малко отколкото преди.Кървене имам само първите два дни,а след това кажи реши нищо.Незнам дали е нормално,тъй като съм чувала,че от хапчета се получава тъкмо обратното-върви повече.
Спокоино merimna , и аз се бях уплашила за6то ми намалява кървенвто при условие че трябва да се увеличи,но д-ката ме успокои че това е само първитв 2-3 месеца докато организма свикне.После ще се нормализира всичко  :emot2:
Активен

Fifi
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3282
В сърцето на трима мъже :)

« Отговор #8 -: 07.06.2006 09:59:10 »

Аз също съм пила Цилест-изписаха ми ги за регулиране на цикъла  и имаше ефект. После по време на почивката пих витамини и те продължиха ефекта на хапчетата :biddrin:
Активен

Dani_l
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2581

« Отговор #9 -: 08.06.2006 11:20:38 »

[
Dani_l, теб какво по-точно те притеснява? Ако има нещо, което те смущава толкова много, най-добрият съвет и изчерпателен отговор можеш да получиш от професионалист! Ако нямаш добър/-ра гинеколог/-жка, ако си от Сф, мога да ти препоръчам мойта, тя е страхотна, както и някои от докторите в Шейново![/i][/color]
Цитат
Нямам никакво доверие на лекарата си в интерес на истината...Но тя започна да ме лекува и не знам дали е редно да я сменя.
Как да и имам като всеки път ми обяснява много мъгляво нещата, всъщност дори леко подигравателно...
Например звъня и аз след дълги опити да се свържа с нея я откривам и я питам, нормално ли е да ми е толкова оскъдно първия месец след спиране на противозачатъчни???Отговорът беше: Нормално е , но трябва да видим къде е проблема??? :new62: :new66:
После, кога да си направя изследванията??- 3 или 4ден, питане малко по-късно - отговорът е различен - 5-6 ден...
И още куп неща, които първо ми изкараха акъла, а шест месеца по-късно тя обяви че са нормални??? :sm18:
ТАКА ЧЕ ПРИЕМАМ СЪВЕТИ ЗА ДОБЪР ГИНЕКОЛОГ!!! :new17:
« Последна редакция: 10.06.2006 16:19:49 от Dani_l » Активен
Ekaterina
Рекламодател
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2220

« Отговор #10 -: 08.06.2006 12:05:06 »

Учудва ме, че много от вас пият хормонални медикаменти. От това, което аз знам - не ги препоръчвам на никого, особено пък да се избират за контрацептиви. Това е адски груба намеса в хормоналния баланс на тялото. От тези неща не се знае какво може да ви се обърка. Всеки организъм е строго индивидуален, а на всички предписват от 3-4 "марки" хормони!?! Моята гинеколожка се опита да ми набута някакви "нови, много добри" (с контрацептивна цел), едва ли не,оказах се опитно зайче...имам допир с тези неща, знам как става изпробването на тези медикаменти! Ако може да се избегне (а то винаги има и друг начин) не ги употребявайте. Товя е моя съвет, разбира се!  :kissi:
Активен

Teddy
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1400
Щастливо омъжена жена, която е много обичана!

« Отговор #11 -: 11.06.2006 12:12:35 »

Момичета, реших да се включа в темата, въпреки че никога не съм пила противозачатъчни. Принципно съм много против хормоналните таблетки, цикълът ми е редовен - като по часовник /е, малко късичък, но какво да се прави - природа/, пазим се с презервативи от много години и досега не сме имали никакви проблеми. През 2004 г., когато определях датата на сватбата си /18 юни 2006 г./, въобще не можех да изчисля кога и как ще ми се случи това през юни 2006 г., но като за зла беда се падна точно на 18-ти да ми дойде :doh:. Когато споделих това с майка /тя понеже ме познава добре и знае съпътстващите ми симптоми - подуване, болки в кръста и т.н. ми каза да си взема противозачатъчни, с които да го предизвикам 4-5 дни по-рано от очакваното/, но фармацевката в аптеката беше на моето мнение - че не трябва да си правя шеги с хормоните и че може да стане много лоша беля. Е, признавам си, уплаших се, сега незнам как ще се оправям на сватбата и с това допълнително гайле, но мисля, че взех правилното решение. Иначе за таблетките Цилест съм чувала само хубави неща, но пусто като имам вътрешна съпротива срещу хормоналните таблетки, не се престраших да ги пия. А иначе гинеколозите хич не си поплюват една ми каза, че ще ми изпише противозачатъчни, пък то щяло да ми хареса и сама съм щяла да искам да ги плзвам след 3, 6, 9 месец, ама аз не съм съгласна въобще :y34:.
Активен

Svetla
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5053
Перник

« Отговор #12 -: 16.06.2006 16:56:29 »

Теди, съжалявам, че се включвам късно в темата, но съм чувала за безопасен (не знам до колко) метод за забавяне на цикъла - за да ти одйде по-късно пиеш много витамин С. Но за съжаление не знам дали това работи, кога и колко витамин се пие.
Активен

Fifi
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3282
В сърцето на трима мъже :)

« Отговор #13 -: 16.06.2006 17:07:23 »

Теди, пробвай с ударна доза витамин С. Аз така веднъж си забавих цикъла. Дано ти подейства де-това е един вид бабин метод :biddrin: Пиех по 10 на ден за да не стане пък предозиране
Активен

Teddy
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1400
Щастливо омъжена жена, която е много обичана!

« Отговор #14 -: 16.06.2006 20:26:35 »

Благодаря ви много за съветите милички, но при мен витамин С не помага :cry:, пробвала съм, но въпреки това ми идва като по часовник, аз си изнамерих метод да ми избърза малко и днес вече съм :silly:, защото от понеделник пия зелен чай /исках просто да не задържам много течности и да се подувам, както става обикновенно/ и то взе че стана :crazyeye:. Сега поне в неделя няма да ми е първи ден, а чак трети и по ще се ядва :emot2:. Успех на всички и да си знаете, то природата явно си знае работата, а и не забравяйте да разчитате и на късмета си :wink:.
Активен

Страници: [1] 2 3 4 5   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: