Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520273 Мнения в 10440 Теми от 17562 Потребители
Последен потребител: ivanivanov
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  Всичко за сватбата  |  Сватбената украса (Модератори: MЕЙЧЕ, Svilenka)  |  Тема: Булчински букет! 3 тема 0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] 2 3 ... 15 Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Булчински букет! 3 тема  (Прочетена 61553 пъти)
Марияна Дамянова
Редактор
Неактивен Неактивен

От: гр.Горна Оряховица

Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

« -: 17.02.2009 20:06:20 »

Съвети на флористите

Трудно е да си представите булка без сватбения й букет. Той й придава особено изискан и нежен образ.
Но в миналото, букета, в ръцете на булката е поставен не толкова от естетическа, а от езическа гледна точка! Събраните или по-точно, под специална форма, преплетените едни в други треви и цветя, посипвали с ароматни отвари и връчвали на девойките-нашите предци са вярвали, че такава "композиция" ще прогони злите духове от младоженката!
Днес цветята и стеблата в ръцете на булката са просто прекрасен букет, вече не призван да пази, а само да краси!

Видове букети

По цял свят флористите отличават два основни вида сватбен букет - кръгъл и капковиден. Те могат да се изпълняват в различен стил и в различни цветове.
По метода на подредба на букета, се делят на три типа: от цветя на стеблата си, каскадни(на връв) и на стойка(на т.н. микрофон).

Букет от цветя на стеблата си

Това е най-обикновеният способ за подрждане на букета. Той позволява да се направят най-простите кръгли и капковидни букети.
Плюсовете в този способ са в това, че практически не е нужен никакъв допълнителен материал, направата на такъв букет изисква сравнително малко време и затова е сравнително евтин вариант. Трябва обаче да обвиете стеблата с панделка или целуфан, за да не изцапате роклята или ръцете си с цветен сок.

Каскаден букет (на връв)

Стеблата на цветята се отрязват, а цвета, по особен начин закрепва на връвта, а след това се събират всички цветове заедно, както и в обичайния букет. Кръгчето на този букет е изцяло от връв, която умело се прикрива с панделка.
Тези букети са доста скъпи, тъй като направата му изисква много време и голямо майсторство на флориста.

Букет на стойка (на т.н. микрофон)

Стойката(микрофона) - това е своеобразна куха тръбичка със специален матерал, който попива вода, като гъба и поддържа цветята свежи през целия сватбен ден.Такива букети се аранжират бързо и е удобно да ги държиш в ръцете.
Цветята в такива букети се държат и на собствените си стебла и на връв. На връв закрепят големите и тежките цветове, а останалите се държат на стеблата си.
Букета трябва да подхожда не само на роклята и на цвета на косата, но и да съответства на вашето светоусещане.

Когато избирате сватбения букет, помнете, че високите булки могат да си позволят каскаден букет от голями цветове, а за ниските булки са подходящи неголямите букети.
На брюнетките подхождат букети с всякакъв цвят, на блондинките-светлите тонове, а на рижите коси-с жълтите и оранжеви цветове.
При това вашето червило, трябва да бъде с цвят, като най-светлия тон на сватбения букет.
Има значение и типа на роклята - към рокля от блестяща тафта ще подхожда прост по форма и линии букет ,на леките и въздушни тъкани повече съответстват изящни и пищни букети, а тежките тъкани съответстват завършени и строги линии.

още за букетите и цветята на сватбата тук и тук

Stela Raeva
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: Морето.............

« Отговори #1 -: 18.02.2009 06:44:16 »

ZHANA
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

златна есен

« Отговори #2 -: 18.02.2009 07:41:40 »

velvet
яхнал метлата
Неактивен Неактивен

« Отговори #3 -: 18.02.2009 09:50:06 »

Моите предложения:

Много харесвам букети с орхидеи значиииии :y06: Но моя ще е в тъмночервената гама, може би с нещо по-жълтеникаво като акцент.

daffyy
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: софия

лети приятелко!!!!!

« Отговори #4 -: 18.02.2009 10:27:36 »

velvet просто за тези букети, които си пуснала нямам думи  :sm01: :sm01: :sm01: Аз ги оскам всичките !!

Stela Raeva
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: Морето.............

« Отговори #5 -: 18.02.2009 13:41:20 »

Марияна Дамянова
Редактор
Неактивен Неактивен

От: гр.Горна Оряховица

Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

« Отговори #6 -: 20.02.2009 12:18:17 »

Много харесвам букети с орхидеи значиииии :y06: Но моя ще е в тъмночервената гама, може би с нещо по-жълтеникаво като акцент.

Специално за теб букетче и бутониера от една сватба, на която ходихме.

judith
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #7 -: 21.02.2009 11:06:32 »

Това с мидичките ми се стори много хитро:

Орхидеи:

« Последна редакция: 21.02.2009 11:29:53 от judith » Записан
ivaila
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: България

« Отговори #8 -: 21.02.2009 12:57:15 »

Джудит-страхотни са!!!
Най ми харесват 1,3 и 6-невероятни букети!!!
:y36:

velvet
яхнал метлата
Неактивен Неактивен

« Отговори #9 -: 21.02.2009 13:35:07 »

Мариянче, много са хубави, но все пак при мен трябва да е преобладава бордото :y33:
Джудит, последният е един път просто :y02:

Ето още малко идеи от мен:

- прииска ми се сватбата ми да е в жълтоооо :y06:Красота!!! - на този са му сложили по едно камъче да блещука в основата на всяко цвете, прелестно е!

Между другото, аз все още не съм решила като ще е в бордо сватбата, дали цветята да са рози, или пък лалета и т.н. Ще го мисля.
Дано не съм досадила с толкова много снимков материал :rolleye:
judith
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #10 -: 21.02.2009 14:44:19 »

На мен лалета ми се струва нетрадиционно и с много по-нежно, пролетно усещане.  Розата е класика, предполагам, че по-тежко стои, сигурна съм, че ще намериш това, което на теб ти пасва най-добре  :emot2:
Обърни всичко показано в жълто в бордо и тогава пак красота ще се получи  :wink:
velvet
яхнал метлата
Неактивен Неактивен

« Отговори #11 -: 21.02.2009 15:04:04 »

Абсолютно съм съгласна с теб :emot2: Герберите също са шик, ще видим :wink:
Оли
Редактор
Неактивен Неактивен

Всичко идва навреме за този, който умее да чака!

« Отговори #12 -: 21.02.2009 15:11:13 »

Моят букет беше от мини-гербери. Жената, която ми го прави каза, че герберите били по-трайни от розите.
velvet, винаги са ми харесвали букети от лалета - много е нестандарнтно.  :emot2:

kokona
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

« Отговори #13 -: 21.02.2009 21:39:30 »

Този във формата на топка ми харесва много.

leni_vasileva
новодошъл
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #14 -: 22.02.2009 18:21:01 »

Малеее какви красоти.
И аз да пусна нещо спретнато което също ми хареса много.
Страници: [1] 2 3 ... 15 Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  Всичко за сватбата  |  Сватбената украса (Модератори: MЕЙЧЕ, Svilenka)  |  Тема: Булчински букет! 3 тема « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.088 секунди с 21 заявки.