30.08.2014 17:11:46Последен член: Eleandra Zane
Svatbata.org » Всичко за сватбата » Сватбената украса »  (Модератори: MЕЙЧЕ, Svilenka)Булчински букет! 3 тема
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински букет! 3 тема  (Прочетена 64505 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 2421
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

Булчински букет! 3 тема

« -: 17.02.2009 22:06:20 »

Съвети на флористите

Трудно е да си представите булка без сватбения й букет. Той й придава особено изискан и нежен образ.
Но в миналото, букета, в ръцете на булката е поставен не толкова от естетическа, а от езическа гледна точка! Събраните или по-точно, под специална форма, преплетените едни в други треви и цветя, посипвали с ароматни отвари и връчвали на девойките-нашите предци са вярвали, че такава "композиция" ще прогони злите духове от младоженката!
Днес цветята и стеблата в ръцете на булката са просто прекрасен букет, вече не призван да пази, а само да краси!

Видове букети

По цял свят флористите отличават два основни вида сватбен букет - кръгъл и капковиден. Те могат да се изпълняват в различен стил и в различни цветове.
По метода на подредба на букета, се делят на три типа: от цветя на стеблата си, каскадни(на връв) и на стойка(на т.н. микрофон).

Букет от цветя на стеблата си

Това е най-обикновеният способ за подрждане на букета. Той позволява да се направят най-простите кръгли и капковидни букети.
Плюсовете в този способ са в това, че практически не е нужен никакъв допълнителен материал, направата на такъв букет изисква сравнително малко време и затова е сравнително евтин вариант. Трябва обаче да обвиете стеблата с панделка или целуфан, за да не изцапате роклята или ръцете си с цветен сок.

Каскаден букет (на връв)

Стеблата на цветята се отрязват, а цвета, по особен начин закрепва на връвта, а след това се събират всички цветове заедно, както и в обичайния букет. Кръгчето на този букет е изцяло от връв, която умело се прикрива с панделка.
Тези букети са доста скъпи, тъй като направата му изисква много време и голямо майсторство на флориста.

Букет на стойка (на т.н. микрофон)

Стойката(микрофона) - това е своеобразна куха тръбичка със специален матерал, който попива вода, като гъба и поддържа цветята свежи през целия сватбен ден.Такива букети се аранжират бързо и е удобно да ги държиш в ръцете.
Цветята в такива букети се държат и на собствените си стебла и на връв. На връв закрепят големите и тежките цветове, а останалите се държат на стеблата си.
Букета трябва да подхожда не само на роклята и на цвета на косата, но и да съответства на вашето светоусещане.

Когато избирате сватбения букет, помнете, че високите булки могат да си позволят каскаден букет от голями цветове, а за ниските булки са подходящи неголямите букети.
На брюнетките подхождат букети с всякакъв цвят, на блондинките-светлите тонове, а на рижите коси-с жълтите и оранжеви цветове.
При това вашето червило, трябва да бъде с цвят, като най-светлия тон на сватбения букет.
Има значение и типа на роклята - към рокля от блестяща тафта ще подхожда прост по форма и линии букет ,на леките и въздушни тъкани повече съответстват изящни и пищни букети, а тежките тъкани съответстват завършени и строги линии.

още за букетите и цветята на сватбата тук и тук
Активен

Stela Raeva
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 6959

Отн.: Булчински букет! 3 тема
« Отговор #1 -: 18.02.2009 08:44:16 »

Активен
ZHANA
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2313
златна есен

« Отговор #2 -: 18.02.2009 09:41:40 »

Активен

velvet
яхнал метлата
Репутация 3
Неактивен Неактивен
Публикации: 9359

« Отговор #3 -: 18.02.2009 11:50:06 »

Моите предложения:

Много харесвам букети с орхидеи значиииии :y06: Но моя ще е в тъмночервената гама, може би с нещо по-жълтеникаво като акцент.

Активен
daffyy
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1564
лети приятелко!!!!!

« Отговор #4 -: 18.02.2009 12:27:36 »

velvet просто за тези букети, които си пуснала нямам думи  :sm01: :sm01: :sm01: Аз ги оскам всичките !!
Активен

Stela Raeva
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 6959

« Отговор #5 -: 18.02.2009 15:41:20 »

Активен
Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 2421
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

« Отговор #6 -: 20.02.2009 14:18:17 »

Много харесвам букети с орхидеи значиииии :y06: Но моя ще е в тъмночервената гама, може би с нещо по-жълтеникаво като акцент.

Специално за теб букетче и бутониера от една сватба, на която ходихме.
Активен

judith
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 825

« Отговор #7 -: 21.02.2009 13:06:32 »

Това с мидичките ми се стори много хитро:

Орхидеи:

« Последна редакция: 21.02.2009 13:29:53 от judith » Активен
ivaila
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 7634

« Отговор #8 -: 21.02.2009 14:57:15 »

Джудит-страхотни са!!!
Най ми харесват 1,3 и 6-невероятни букети!!!
:y36:
Активен

velvet
яхнал метлата
Репутация 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 21.02.2009 15:35:07 »

Мариянче, много са хубави, но все пак при мен трябва да е преобладава бордото :y33:
Джудит, последният е един път просто :y02:

Ето още малко идеи от мен:

- прииска ми се сватбата ми да е в жълтоооо :y06:Красота!!! - на този са му сложили по едно камъче да блещука в основата на всяко цвете, прелестно е!

Между другото, аз все още не съм решила като ще е в бордо сватбата, дали цветята да са рози, или пък лалета и т.н. Ще го мисля.
Дано не съм досадила с толкова много снимков материал :rolleye:
Активен
judith
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 825

« Отговор #10 -: 21.02.2009 16:44:19 »

На мен лалета ми се струва нетрадиционно и с много по-нежно, пролетно усещане.  Розата е класика, предполагам, че по-тежко стои, сигурна съм, че ще намериш това, което на теб ти пасва най-добре  :emot2:
Обърни всичко показано в жълто в бордо и тогава пак красота ще се получи  :wink:
Активен
velvet
яхнал метлата
Репутация 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 21.02.2009 17:04:04 »

Абсолютно съм съгласна с теб :emot2: Герберите също са шик, ще видим :wink:
Активен
Оли
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 5701
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!

« Отговор #12 -: 21.02.2009 17:11:13 »

Моят букет беше от мини-гербери. Жената, която ми го прави каза, че герберите били по-трайни от розите.
velvet, винаги са ми харесвали букети от лалета - много е нестандарнтно.  :emot2:
Активен

kokona
плямпало, ама се трае
Репутация 13
Неактивен Неактивен
Публикации: 3799

« Отговор #13 -: 21.02.2009 23:39:30 »

Този във формата на топка ми харесва много.

Активен

leni_vasileva
новодошъл
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 14

« Отговор #14 -: 22.02.2009 20:21:01 »

Малеее какви красоти.
И аз да пусна нещо спретнато което също ми хареса много.
Активен
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: