26.10.2014 01:04:22Последен член: deniyordanova
Svatbata.org » Всичко за сватбата » Сватбената украса »  (Модератори: MЕЙЧЕ, Svilenka)Булчински букет! 3 тема
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински букет! 3 тема  (Прочетена 65143 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Марияна Дамянова barely matters.Марияна Дамянова barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2505
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

Булчински букет! 3 тема

« -: 17.02.2009 22:06:20 »

Съвети на флористите

Трудно е да си представите булка без сватбения й букет. Той й придава особено изискан и нежен образ.
Но в миналото, букета, в ръцете на булката е поставен не толкова от естетическа, а от езическа гледна точка! Събраните или по-точно, под специална форма, преплетените едни в други треви и цветя, посипвали с ароматни отвари и връчвали на девойките-нашите предци са вярвали, че такава "композиция" ще прогони злите духове от младоженката!
Днес цветята и стеблата в ръцете на булката са просто прекрасен букет, вече не призван да пази, а само да краси!

Видове букети

По цял свят флористите отличават два основни вида сватбен букет - кръгъл и капковиден. Те могат да се изпълняват в различен стил и в различни цветове.
По метода на подредба на букета, се делят на три типа: от цветя на стеблата си, каскадни(на връв) и на стойка(на т.н. микрофон).

Букет от цветя на стеблата си

Това е най-обикновеният способ за подрждане на букета. Той позволява да се направят най-простите кръгли и капковидни букети.
Плюсовете в този способ са в това, че практически не е нужен никакъв допълнителен материал, направата на такъв букет изисква сравнително малко време и затова е сравнително евтин вариант. Трябва обаче да обвиете стеблата с панделка или целуфан, за да не изцапате роклята или ръцете си с цветен сок.

Каскаден букет (на връв)

Стеблата на цветята се отрязват, а цвета, по особен начин закрепва на връвта, а след това се събират всички цветове заедно, както и в обичайния букет. Кръгчето на този букет е изцяло от връв, която умело се прикрива с панделка.
Тези букети са доста скъпи, тъй като направата му изисква много време и голямо майсторство на флориста.

Букет на стойка (на т.н. микрофон)

Стойката(микрофона) - това е своеобразна куха тръбичка със специален матерал, който попива вода, като гъба и поддържа цветята свежи през целия сватбен ден.Такива букети се аранжират бързо и е удобно да ги държиш в ръцете.
Цветята в такива букети се държат и на собствените си стебла и на връв. На връв закрепят големите и тежките цветове, а останалите се държат на стеблата си.
Букета трябва да подхожда не само на роклята и на цвета на косата, но и да съответства на вашето светоусещане.

Когато избирате сватбения букет, помнете, че високите булки могат да си позволят каскаден букет от голями цветове, а за ниските булки са подходящи неголямите букети.
На брюнетките подхождат букети с всякакъв цвят, на блондинките-светлите тонове, а на рижите коси-с жълтите и оранжеви цветове.
При това вашето червило, трябва да бъде с цвят, като най-светлия тон на сватбения букет.
Има значение и типа на роклята - към рокля от блестяща тафта ще подхожда прост по форма и линии букет ,на леките и въздушни тъкани повече съответстват изящни и пищни букети, а тежките тъкани съответстват завършени и строги линии.

още за букетите и цветята на сватбата тук и тук
Активен

Stela Raeva
спящ на клавиатурата

Stela Raeva has a powerful will.Stela Raeva has a powerful will.Stela Raeva has a powerful will.Stela Raeva has a powerful will.Stela Raeva has a powerful will.Stela Raeva has a powerful will.Stela Raeva has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6959

Отн.: Булчински букет! 3 тема
« Отговор #1 -: 18.02.2009 08:44:16 »

Активен
ZHANA
плямпало, ама се трае

ZHANA barely matters.ZHANA barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2313
златна есен

« Отговор #2 -: 18.02.2009 09:41:40 »

Активен

velvet
яхнал метлата

velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!
Неактивен Неактивен
Публикации: 9478

« Отговор #3 -: 18.02.2009 11:50:06 »

Моите предложения:

Много харесвам букети с орхидеи значиииии :y06: Но моя ще е в тъмночервената гама, може би с нещо по-жълтеникаво като акцент.

Активен
daffyy
наш човек
**

daffyy has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1564
лети приятелко!!!!!

« Отговор #4 -: 18.02.2009 12:27:36 »

velvet просто за тези букети, които си пуснала нямам думи  :sm01: :sm01: :sm01: Аз ги оскам всичките !!
Активен

Stela Raeva
спящ на клавиатурата

Stela Raeva has a powerful will.Stela Raeva has a powerful will.Stela Raeva has a powerful will.Stela Raeva has a powerful will.Stela Raeva has a powerful will.Stela Raeva has a powerful will.Stela Raeva has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6959

« Отговор #5 -: 18.02.2009 15:41:20 »

Активен
Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Марияна Дамянова barely matters.Марияна Дамянова barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2505
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

« Отговор #6 -: 20.02.2009 14:18:17 »

Много харесвам букети с орхидеи значиииии :y06: Но моя ще е в тъмночервената гама, може би с нещо по-жълтеникаво като акцент.

Специално за теб букетче и бутониера от една сватба, на която ходихме.
Активен

judith
наш човек
**

judith has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 825

« Отговор #7 -: 21.02.2009 13:06:32 »

Това с мидичките ми се стори много хитро:

Орхидеи:

« Последна редакция: 21.02.2009 13:29:53 от judith » Активен
ivaila
спящ на клавиатурата

ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.
Неактивен Неактивен
Публикации: 7635

« Отговор #8 -: 21.02.2009 14:57:15 »

Джудит-страхотни са!!!
Най ми харесват 1,3 и 6-невероятни букети!!!
:y36:
Активен
velvet
яхнал метлата

velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 21.02.2009 15:35:07 »

Мариянче, много са хубави, но все пак при мен трябва да е преобладава бордото :y33:
Джудит, последният е един път просто :y02:

Ето още малко идеи от мен:

- прииска ми се сватбата ми да е в жълтоооо :y06:Красота!!! - на този са му сложили по едно камъче да блещука в основата на всяко цвете, прелестно е!

Между другото, аз все още не съм решила като ще е в бордо сватбата, дали цветята да са рози, или пък лалета и т.н. Ще го мисля.
Дано не съм досадила с толкова много снимков материал :rolleye:
Активен
judith
наш човек
**

judith has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 825

« Отговор #10 -: 21.02.2009 16:44:19 »

На мен лалета ми се струва нетрадиционно и с много по-нежно, пролетно усещане.  Розата е класика, предполагам, че по-тежко стои, сигурна съм, че ще намериш това, което на теб ти пасва най-добре  :emot2:
Обърни всичко показано в жълто в бордо и тогава пак красота ще се получи  :wink:
Активен
velvet
яхнал метлата

Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 21.02.2009 17:04:04 »

Абсолютно съм съгласна с теб :emot2: Герберите също са шик, ще видим :wink:
Активен
Оли
Редактор
спящ на клавиатурата

Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5701
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!

« Отговор #12 -: 21.02.2009 17:11:13 »

Моят букет беше от мини-гербери. Жената, която ми го прави каза, че герберите били по-трайни от розите.
velvet, винаги са ми харесвали букети от лалета - много е нестандарнтно.  :emot2:
Активен

kokona
плямпало, ама се трае

kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 3874

« Отговор #13 -: 21.02.2009 23:39:30 »

Този във формата на топка ми харесва много.

Активен

leni_vasileva
новодошъл
*

leni_vasileva has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 14

« Отговор #14 -: 22.02.2009 20:21:01 »

Малеее какви красоти.
И аз да пусна нещо спретнато което също ми хареса много.
Активен
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: