23.12.2014 00:24:15Последен член: Mariika22
Svatbata.org » Всичко за сватбата » За трите най-важни неща »  (Модератори: blank, Svilenka)*ИЗНЕСЕН РИТУАЛ
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 20   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: *ИЗНЕСЕН РИТУАЛ  (Прочетена 62237 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
waterfall
мушмурок
*

waterfall has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 195
гр. София

*ИЗНЕСЕН РИТУАЛ

« -: 03.06.2006 18:28:54 »

Момичета, знаете ли дали е възможно да се сключи граждански брак извън ритуална зала? Аз имам огромно желание това важно събитиа да се случи на някое красиво, свежо и романтично място :inlove:, различно от стандартните обредни зали, но незнам дали е възможно  :y09:
« Последна редакция: 01.08.2008 21:17:44 от Pepi » Активен

Живота е парти, но понякога музиката е кофти!
Dani
мушмурок
*

Dani has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 114

waterfall най - добре попитай на Пиротска №10, аз знам че има такава възможност, но не съм наясно с подробностите. Една моя приятелка сключи граждански брак в градината на ресторанта в който беше тържеството. Значи трябва да може.
Успех  :emot2:
Активен

С обич Дани!!!
charming
дивак
плямпало, ама се трае

charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

Има такава възможност, но е по-скъпо и условието е да бъде в рамките на града.
Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
eva
мушмурок
*

eva has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 212
София

Момичета, знаете ли дали е възможно да се сключи граждански брак извън ритуална зала? Аз имам огромно желание това важно събитиа да се случи на някое красиво, свежо и романтично място :inlove:, различно от стандартните обредни зали, но незнам дали е възможно  :y09:

попринцип може но заплашташ около 120лв допълнително,освен това преди датата трябва да отидете до ритуалната зала и да подпишете,т.е. подписването на самият ден където вие сте си избрали е само театър,което според мен е само хвърлени пари.
Активен

waterfall
мушмурок
*

Неактивен Неактивен
гр. София

Според мен това също е театър, който е излишен, защото ние вече ще сме семейство (нали ще сме подписале предният или по- предният ден), а за пред гостите...... е те нали вече ще са присъствали на церемонията в църквата.
 А и на мен не ми допада днес да се оженим, а след 3 дена да празнуваме. Та нали двама души озаконяват връзката си пред закона, след като подпишат в ритуалната зала? Ох........незнам........ ще видим......... има много време
Активен

charming
дивак
плямпало, ама се трае

charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

Ние сме с изнесен ритуал и ще ПОДПИСВАМЕ извън ритуалната зала така, че театър няма да има!
Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
maggita
новодошъл
*

maggita has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 8

charming, искам да те попитам как ще подписвате извън ритуалната зала? на мен ми казаха, че това не е възможно, а аз много искам така да стане! дали аз не съм разбрала правилно, защото казаха, че протоколът не се изнасял???
Активен
waterfall
мушмурок
*

Неактивен Неактивен
гр. София

И на нас така ни казаха (защото не можело да изнасят книгата от сградата) и казаха, като искаме да е отвън, да си подпишем на единия ден с кумовете и най-близките в ритуалната зала, а на другия да си направим фиктивна церемония където и както желаем.
Активен

maggita
новодошъл
*

maggita has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 8

точно това ми казаха и на мен, но това с церемонията-театър е доста безсмислено!
една позната обаче е подписвала извън ритуалната зала, но в Пловдив!
дали това правило важи само за София???
Активен
Svilenka
Романтична
Вещица
плямпало, ама се трае
*

Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

Хм... И във Варна се подписваш предварително, пък после ти правят каквато си пожелаеш церемония-театър... Ние и за това генерално се отазахме от такива нещица и си направихме наша церемония, която водеха родителите ни. Ние я нарекохме "Благословия на родителите". Стана много задушевно и беше много по-смислено и емоционално натоварено, от колкото 5 минутното подписване в ритуалната зала.

Може пък в Пловдив да е разрешено да се изнася протокола извън ритуалната зала. Във Варна е било така преди време, но сега изрично е забранено. Предполагам, че в София е по същия начин.
Активен

Tinkerbell*
наш човек
**

Tinkerbell* has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1511

мен също доста ме вълнува,този въпрос защото в самият ден искам само църковен брак,а в ресторанта граждански,а ако не стане,по какъв ред мога да поискам кмета да замести гражданското,знам че той може да го прави:)
Активен

eva
мушмурок
*

eva has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 212
София

мен също доста ме вълнува,този въпрос защото в самият ден искам само църковен брак,а в ресторанта граждански,а ако не стане,по какъв ред мога да поискам кмета да замести гражданското,знам че той може да го прави:)

Попринцип за да сключиш църковен брак се изисква акт за граждански брак, все пак питаи
Активен

Tinkerbell*
наш човек
**

Tinkerbell* has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1511

да знам,но искам в деня на сватбата 1-во църковен,тое ясно че гражд. ще е няколко дни по рано,но искам да имам в ресторанта,виждала съм да го правят,той е повече 'театър'за гостите
Активен

Catalina
плямпало, ама се трае

Catalina barely matters.Catalina barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2378

Ние ще имаме изнесен ритуал - в ресторанта, на открито  :new44:, но както казаха някои момичета не могат да изнесат Книгата навън, затова се подписва в гражданското и след това ритуалът може да си го изкараш където искаш.
Нашата сватба започва със църковен ритуал, а след това под арка от цветя ще ни венчае жената от гражданското  :married:
Живота е театър  :cvete:
Активен
nia
Мисис Svatbata.org 2006 3 място
мушмурок
*

nia has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 170

Моми4ета това ми зву4и много странно и глупаво,4е не може да се изнесе книгата извън ритуалната зала.Ние 6те се женим в Казанлък,но тъй като Ритуалната зала е в пове4е от пла4евно състояние и ние ре6ихме,4е е подигравка да подпи6ем на такова място наехме във на6ия Културен дом една от камерните зали.Там 6те бъде сложен герба,знамето,свадбена агенция 6те я окраси и длъжностното лице 6те дойде там с книгата т.е. 6те си подпи6ем официално,а няма да играем само пред гостите.Ужасно ми зву4и да подпи6е6 преди това,само ей така да си сложе6 подписа по дънки и после да играе6 театар за гостите,то му се губи смисъла и сериозността.
Активен
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 20   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: