31.10.2014 22:34:36Последен член: blackbee045
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)СИНУИТИ(СИНУЗИТИ)
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: СИНУИТИ(СИНУЗИТИ)  (Прочетена 45934 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Шуш
наш човек
**

Шуш has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1603

Re: СИНУИТИ(СИНУЗИТИ)

« Отговор #15 -: 02.07.2006 04:52:07 »

Здравейте! Извинявам се, ако пиша във вече приключена тема, но исках да споделя една бабина рецепта която на мен лично ми помогна много. Преваряват се 250мл. вода и се добавя една чаена лъжичка морска сол (не препълнена) и една щипка сода бикарбонат, бърка се докато се разтвори солта. Оставя се на стайна температура да изстине и след това се правят промивки. Аз лично ги правя със спринцовка - пълня я и докато си държа главата вдигната нагоре (над мивката) си пръскам съдържанието в едната ноздра, навеждам се и водата си изтича както и секрет... после се повтаря същото със другата ноздра. Това се прави около 10 дни като се слага около една кафена чашка на процедура. Може да се прави и по 2-3 пъти на ден. В началото е доста неприятно да си призная честно, но е адски ефективно. Аз имах ужасен синузит и нагревки и лекарства нищо не ми помагаше. Правих си промивките преди 3 години и от тогава, да чукна на дърво, даже и хрема не ме е хващала, а преди си ходех все с течащ или запушен нос. 
Активен
ilusion
наш човек
**

ilusion has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1493
Варна

« Отговор #16 -: 15.07.2006 22:09:04 »

evrobuki има няколко лекарства в зависимост от силата на синузита-можеш да си вземеш цинабсин или синупрет(има и синупрет форте)Цените им са приемливи!!! :y36:
Използват се и Фитосвещите за уши  при остри и хронични ринити, отити, тонзилити, фарингити, синузити, ушна кал, световъртеж и много други. За поддържане на добро хигиенно състояние на ушите могат да се прилагат веднъж месечно.
Лечебната свещ има форма на тръбичка с диаметър, който съответства на външния слухов проход. Дължината й е преценена с необходимото за горене време. В състава на свещите влизат само натурални продукти - пчелен восък и етерични масла. Топлият въздух и активните вещества, които се отделят при горенето, имат обезболяващо действие.
А от хомеопатичните лекарства може да се ползват:
РЕЦИДИВИРАЩ синуит:     
калиум бихромикум                   
меркуриус солубилис
хидрастис       
цинабарис     
мезереум 
хепар сулфур+пирогениум
ХРОНИЧЕН синуит:
калиум бихромикум
пулсатила
хидрастис
калиум йодатум
калиум муриатикум 
« Последна редакция: 27.07.2006 23:01:16 от ilusion » Активен

jerry
мушмурок
*

jerry has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 179

« Отговор #17 -: 27.07.2006 13:59:31 »

Синупрет форте е добро и няма странични ефекти,понеже е хомеопатично,пие се 3 пъти на ден поне 30мин преди храна.А колкото до препоръчания Сумамед - това е антибиотик,така че не съветвам никой да си купува без консултация с лекар.
Активен
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5891
няма невъзможни неща

« Отговор #18 -: 05.10.2006 14:15:55 »

Аз от днес почнах да пия Gelo Myrtol forte. Каза ми ,че имало ефект за хроничен синузит.  Нека мине малко време и ще кажа какъв е ефекта.
Активен

galia
мушмурок
*

galia has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 386

« Отговор #19 -: 06.10.2006 09:20:41 »

Galina аз съм го пила това наистина имаше ефект при мен, но не е дълготраен. Сега отвреме на време пак си се обажда синузита.
Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #20 -: 06.10.2006 11:05:38 »

Много ти благодаря . Аз започнах да пия вчера и днес сутринта изхвърлих много секрети което ме навежда на мисъта ,че има някакъв ефект. Дори и да се обажда от време на време поне ще мога да дишам и няма постоянно да ме боли гърлото.
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #21 -: 06.10.2006 19:52:01 »

Галника, можеш ли да ми кажеш повече за този Gelo Myrtol forte?
На какъв принцип действа? Какво е-капсули или някаква течност и т.н
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #22 -: 06.10.2006 20:56:06 »

Мейче даде ми го една аптекарка и ми каза,че е много ефикасно за хронични синузити. Не е антибиотик.На билкова основа е. Капсули жълти , защото съдържа желатин. Казаха ми да пия сутрин и вечер по една капсула.
Активен

ilusion
наш човек
**

Неактивен Неактивен
Варна

« Отговор #23 -: 06.10.2006 21:02:50 »

Галника, можеш ли да ми кажеш повече за този Gelo Myrtol forte?
На какъв принцип действа? Какво е-капсули или някаква течност и т.н

Геломиртол форте
е лекарствено средство на основата на дестилирани етерични масла за лечение на остри и хронични заболявания на дихателните пътища под формата на желатинови капсули, които не дразнят стомаха. Етеричните масла се реабсорбират от чревната лигавица и по кръвен път достигат бронхите и синусите. Там стимулират всички процеси, свързани с изчистването на дихателната система: втечняват секретите, намаляват отока на лигавицата, ускоряват отделянето на секрета. Разработени са в две форми - за деца и възрастни.

« Последна редакция: 09.10.2006 18:10:09 от ilusion » Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #24 -: 07.10.2006 11:21:16 »

Мейче даде ми го една аптекарка и ми каза,че е много ефикасно за хронични синузити. Не е антибиотик.На билкова основа е. Капсули жълти , защото съдържа желатин. Казаха ми да пия сутрин и вечер по една капсула.
Геломиртол форте е лекарствено средство на основата на дестилирани етерични масла.По естествен начин отпушва носа, освобождава синусите от секретите.Под формата на капсули е.

Благодаря Ви :y36: Ще го взема за моята пловинка, че и той страда от синузит.
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #25 -: 09.10.2006 12:16:19 »

ilusion би ли ми казала колко дни да го пия? Аз купих от БГ една кутия.Трябва ли да изпия всички капсоли? Аз го пия вече 5 дни.
Активен

ilusion
наш човек
**

Неактивен Неактивен
Варна

« Отговор #26 -: 09.10.2006 18:08:28 »

За възрастни и деца над 10 години: при остри възпаления се взима по 1 капсула 3-4 пъти дневно; при хронични заболявания се взима 1 капсула 2 пъти на ден- тази дозировка се препоръчва и за продължителна терапия.
За да се улесни експекторацията сутрин в случаи на хроничен бронхит, 1 капсула се взима допълнително вечер преди лягане.
Капсулите се взимат ½ час преди хранене с малко количество студена течност; за по-добър сън последната доза да се взима преди лягане.

Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

Отн.: СИНУИТИ(СИНУЗИТИ)
« Отговор #27 -: 26.11.2008 14:58:27 »

Моя синузит става все по зле.Особенно зимата.
Та майка ми се интересува от всякакви илачи.Сега съм на ментово масло.Наистина отпушва всичко.Но не е истина как люти.А си слагам по съвсем малко.
Но лекува.
Активен

татяна_77
плямпало, ама се трае

татяна_77 hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3020
Както и да се въртиш, задникът ти все е отзад.

« Отговор #28 -: 26.11.2008 15:56:57 »

А пък аз да чукна на дърво - синузитът ми тези месеци, откакто се лекувам с хомеопатични, не се е обаждал. Иначе съм много зле - ама много!!! Помага ми единствено инхалации със вряща вода и сода, и чорапчето с морска сол на носа и челото. Пиех и синупрет форте, ама много слабичко ми се струваше. Капките не даваха почти никакъв ефект при мен.
Оказа се че моят синузит се дължи на стрептококи.
Активен
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #29 -: 26.11.2008 17:03:37 »

Как го откриха това? Секрет ли ти вземаха?
Активен

Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: