24.07.2014 15:13:22Последен член: bai_ivan
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)СИНУИТИ(СИНУЗИТИ)
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: СИНУИТИ(СИНУЗИТИ)  (Прочетена 44941 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Шуш
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1603

« Отговор #15 -: 02.07.2006 04:52:07 »

Здравейте! Извинявам се, ако пиша във вече приключена тема, но исках да споделя една бабина рецепта която на мен лично ми помогна много. Преваряват се 250мл. вода и се добавя една чаена лъжичка морска сол (не препълнена) и една щипка сода бикарбонат, бърка се докато се разтвори солта. Оставя се на стайна температура да изстине и след това се правят промивки. Аз лично ги правя със спринцовка - пълня я и докато си държа главата вдигната нагоре (над мивката) си пръскам съдържанието в едната ноздра, навеждам се и водата си изтича както и секрет... после се повтаря същото със другата ноздра. Това се прави около 10 дни като се слага около една кафена чашка на процедура. Може да се прави и по 2-3 пъти на ден. В началото е доста неприятно да си призная честно, но е адски ефективно. Аз имах ужасен синузит и нагревки и лекарства нищо не ми помагаше. Правих си промивките преди 3 години и от тогава, да чукна на дърво, даже и хрема не ме е хващала, а преди си ходех все с течащ или запушен нос. 
Активен
ilusion
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1493
Варна

Re: СИНУИТИ(СИНУЗИТИ)
« Отговор #16 -: 15.07.2006 22:09:04 »

evrobuki има няколко лекарства в зависимост от силата на синузита-можеш да си вземеш цинабсин или синупрет(има и синупрет форте)Цените им са приемливи!!! :y36:
Използват се и Фитосвещите за уши  при остри и хронични ринити, отити, тонзилити, фарингити, синузити, ушна кал, световъртеж и много други. За поддържане на добро хигиенно състояние на ушите могат да се прилагат веднъж месечно.
Лечебната свещ има форма на тръбичка с диаметър, който съответства на външния слухов проход. Дължината й е преценена с необходимото за горене време. В състава на свещите влизат само натурални продукти - пчелен восък и етерични масла. Топлият въздух и активните вещества, които се отделят при горенето, имат обезболяващо действие.
А от хомеопатичните лекарства може да се ползват:
РЕЦИДИВИРАЩ синуит:     
калиум бихромикум                   
меркуриус солубилис
хидрастис       
цинабарис     
мезереум 
хепар сулфур+пирогениум
ХРОНИЧЕН синуит:
калиум бихромикум
пулсатила
хидрастис
калиум йодатум
калиум муриатикум 
« Последна редакция: 27.07.2006 23:01:16 от ilusion » Активен

jerry
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 179

« Отговор #17 -: 27.07.2006 13:59:31 »

Синупрет форте е добро и няма странични ефекти,понеже е хомеопатично,пие се 3 пъти на ден поне 30мин преди храна.А колкото до препоръчания Сумамед - това е антибиотик,така че не съветвам никой да си купува без консултация с лекар.
Активен
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5860
няма невъзможни неща

« Отговор #18 -: 05.10.2006 14:15:55 »

Аз от днес почнах да пия Gelo Myrtol forte. Каза ми ,че имало ефект за хроничен синузит.  Нека мине малко време и ще кажа какъв е ефекта.
Активен

galia
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 386

« Отговор #19 -: 06.10.2006 09:20:41 »

Galina аз съм го пила това наистина имаше ефект при мен, но не е дълготраен. Сега отвреме на време пак си се обажда синузита.
Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #20 -: 06.10.2006 11:05:38 »

Много ти благодаря . Аз започнах да пия вчера и днес сутринта изхвърлих много секрети което ме навежда на мисъта ,че има някакъв ефект. Дори и да се обажда от време на време поне ще мога да дишам и няма постоянно да ме боли гърлото.
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #21 -: 06.10.2006 19:52:01 »

Галника, можеш ли да ми кажеш повече за този Gelo Myrtol forte?
На какъв принцип действа? Какво е-капсули или някаква течност и т.н
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #22 -: 06.10.2006 20:56:06 »

Мейче даде ми го една аптекарка и ми каза,че е много ефикасно за хронични синузити. Не е антибиотик.На билкова основа е. Капсули жълти , защото съдържа желатин. Казаха ми да пия сутрин и вечер по една капсула.
Активен

ilusion
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Варна

« Отговор #23 -: 06.10.2006 21:02:50 »

Галника, можеш ли да ми кажеш повече за този Gelo Myrtol forte?
На какъв принцип действа? Какво е-капсули или някаква течност и т.н

Геломиртол форте
е лекарствено средство на основата на дестилирани етерични масла за лечение на остри и хронични заболявания на дихателните пътища под формата на желатинови капсули, които не дразнят стомаха. Етеричните масла се реабсорбират от чревната лигавица и по кръвен път достигат бронхите и синусите. Там стимулират всички процеси, свързани с изчистването на дихателната система: втечняват секретите, намаляват отока на лигавицата, ускоряват отделянето на секрета. Разработени са в две форми - за деца и възрастни.

« Последна редакция: 09.10.2006 18:10:09 от ilusion » Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #24 -: 07.10.2006 11:21:16 »

Мейче даде ми го една аптекарка и ми каза,че е много ефикасно за хронични синузити. Не е антибиотик.На билкова основа е. Капсули жълти , защото съдържа желатин. Казаха ми да пия сутрин и вечер по една капсула.
Геломиртол форте е лекарствено средство на основата на дестилирани етерични масла.По естествен начин отпушва носа, освобождава синусите от секретите.Под формата на капсули е.

Благодаря Ви :y36: Ще го взема за моята пловинка, че и той страда от синузит.
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #25 -: 09.10.2006 12:16:19 »

ilusion би ли ми казала колко дни да го пия? Аз купих от БГ една кутия.Трябва ли да изпия всички капсоли? Аз го пия вече 5 дни.
Активен

ilusion
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Варна

« Отговор #26 -: 09.10.2006 18:08:28 »

За възрастни и деца над 10 години: при остри възпаления се взима по 1 капсула 3-4 пъти дневно; при хронични заболявания се взима 1 капсула 2 пъти на ден- тази дозировка се препоръчва и за продължителна терапия.
За да се улесни експекторацията сутрин в случаи на хроничен бронхит, 1 капсула се взима допълнително вечер преди лягане.
Капсулите се взимат ½ час преди хранене с малко количество студена течност; за по-добър сън последната доза да се взима преди лягане.

Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

Отн.: СИНУИТИ(СИНУЗИТИ)
« Отговор #27 -: 26.11.2008 14:58:27 »

Моя синузит става все по зле.Особенно зимата.
Та майка ми се интересува от всякакви илачи.Сега съм на ментово масло.Наистина отпушва всичко.Но не е истина как люти.А си слагам по съвсем малко.
Но лекува.
Активен

татяна_77
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2977

« Отговор #28 -: 26.11.2008 15:56:57 »

А пък аз да чукна на дърво - синузитът ми тези месеци, откакто се лекувам с хомеопатични, не се е обаждал. Иначе съм много зле - ама много!!! Помага ми единствено инхалации със вряща вода и сода, и чорапчето с морска сол на носа и челото. Пиех и синупрет форте, ама много слабичко ми се струваше. Капките не даваха почти никакъв ефект при мен.
Оказа се че моят синузит се дължи на стрептококи.
Активен

Ива - 29.12.2005
Симеон -30,01,2010
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #29 -: 26.11.2008 17:03:37 »

Как го откриха това? Секрет ли ти вземаха?
Активен

Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: