23.08.2014 16:21:27Последен член: veronica123
Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Пърхот  (Прочетена 52466 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Bianka
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2147

Re: Пърхут

« Отговор #15 -: 07.02.2006 11:14:16 »

Charming,майка ми го купи на баща ми,той има такъв проблем и Селсун е последният,който му взе,обаче сега като я попитах ми каза че при него шампоан Низорал е действал повече...прецени си и пробвай...
Активен

ImaLubov
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 50

« Отговор #16 -: 07.02.2006 14:45:05 »

имах в предвид,че като изхабиш опаковката да не вземаш пак от същия шампоан
Активен
jerry
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 179

« Отговор #17 -: 26.07.2006 13:43:49 »

Скъпичкото има  упорит пърхут и е използвал какво ли не - Head & Shoulders,Londa,Nivea, когато аз се появих на хоризонта го убедих да си вземе Nizoral,известно време имаше ефект,но като го спря и пърхута пак се появи,а наистина не трябва да се използва нонстоп.Каза и че доста коса му пада,затова се отказа от този вариант.После му купих на Phyto шампоана по-концентриарания - много добър ефект,но като мина на поддържащия - отново се появи  :sm11: и сега му взех на Ducray ( Дюкре) от аптеката Kertyol DS,води се за мазен пърхут с плаки,аз чак такива проблеми при него не съм забелязала,ама понеже имах тестер и му го дадох - хареса го,та така.Трябва да му кажа за Себорала,ама си представям как ще почне да се маже 2-3 пъти седмично   :new12:
Активен
Annilein
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 188

« Отговор #18 -: 26.07.2006 14:14:51 »

Ох тоя проблем с пърхота имам чуството, че никога не минава!! Маже се човек с нещо (аз с Ellsurex, който съдържа селен) и в момента, в който го спре и отново се появявя  :crazyeye:. Кожният лекар ми каза, че можело и да се излекува след като няколко ГОДИНИ се мажа с разни неща, които да намаляват образуването му... Но понеже ми писва всеки път по време на къпане да се мажа и да чакам 5 мин от време на време си правя почивки :biddrin: и като усетя, че ТОЙ се завръща, започвам отново. Важното е да не се чака пак да се развихри, а да се вземат навременни мерки. Че после и със салицилова киселина май беше трябва да се мажеш, за да ти разтвори появилия се пърхут... И там трябва да киснеш, но тоя път 15 мин...
А Head&Shoulders не ми помага особено. Задържа малко само. И досега няма шампоан купен от дрогерия, който да ми е помогнал  :sad:
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация 4
Неактивен Неактивен
Публикации: 5157
за Зизи ...... :(

« Отговор #19 -: 26.07.2006 14:19:23 »

Моя пърхут го уморих така-стривам на прах една таблетка низорал и я слагам в шампоан от 250 ml.Изчаквш 24 часа да се разтвори таблетката и ползваш шампона както обикновено.Първите две,три измивания може да забележиш увеличение на пърхута,но не се отказвай.Това е периода ,в който скалпа на главате се изчиства.След измиване слагаш в корена и Себорал форте.Ефективно е против косопад и пърхут.
Трябва да се правят почивки от низорала.Изхабяваш примерно два шампоана с низорал,а третия без низорал.Може след това въобще да не ти се появи пърхут.Ако се появи,профилактично се миеш с шампоан с низорал.Може да си направиш едно шише с шампоан с низорал и да го ползваш за профирактиката.Редуваш шампоан с низорал,после шампоан без низорал и така.
Внимавайте с фризьорките-някой от тях не дезинфекцират инструментите и пренасят зарази.Ако след фризьор,се почувствате зле-сърбеж,пърхут,просто не ходете пак там.
« Последна редакция: 26.07.2006 14:23:55 от Elfita » Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години и 6 м
BuBs
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

« Отговор #20 -: 26.07.2006 16:38:56 »

Аз съм с две ръце за "Себорал Форте"! Друго, което също е ефикасно без да се спира "Себорал Форте" е изплакването на косата на края с йоден разтвор (на 1 л. вода, 1 с.л. йод). С този разтвор косата се изплаква, ако не след всяко къпане поне през едно, като след това не се измива, а себорала си се ползва, както си е описано - 2, 3 пъти седмично в продължение на 20-30 дни, а след това само за поддържане на ефекта - веднъж седмично!
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
aydede
новак
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 47

« Отговор #21 -: 27.07.2006 15:23:57 »

аз лично много сам доволна от шампоана низорал ,но таблетките няма да ти помогнат те са за вътрешно приемане действат за друго.Има един недостатък на шампоана води до "пристрастяване"трябва постоянно да го ползваш иначе непомага.Аз пробвах др.метод миеш си косата редовно всеки ден независимо от шампоана и нищо няма да ти остане.Успех
Активен
Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация 4
Неактивен Неактивен
Публикации: 5157
за Зизи ...... :(

« Отговор #22 -: 27.07.2006 15:40:19 »

Aydede,защо мислиш,че таблетките Низорал не действат.Аз точно с тях си реших проблема.Миенето на косата всеки ден не се препоръчва-изсушава косъма,начупва го,косата започва да се омазнява повече
Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години и 6 м
elita
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1109
Враца

« Отговор #23 -: 27.07.2006 18:14:26 »

На мен една фризьорка преди време ми препоръча да счукват хапчета Низорал в шампоан и тогава ми помогна. Аз също съм против миенето на косата всеки ден, защото освен гореизброените причини от Елфита косата започва да се омазнява бързо
Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 5860
няма невъзможни неща

« Отговор #24 -: 28.07.2006 00:26:16 »

И аз стривам таблетка Низорал в шампоана. Нощо друго  не ми е полагало.Проблема ми е че за да си купя таблетки низорал тук ми искат рецепта. Затова чакам да ми изпратят от България.
Активен

ilusion
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1493
Варна

« Отговор #25 -: 28.07.2006 09:42:54 »

Погледнете и тези,аз съм доволна от биотрейд и се надявам и те да помогнат:

Себомакс крем
Съчетание на сяра (едно класическо, изпитано средство за локално приложение при различни дерматози) с отличен хидратиращ и подхранващ комплекс. Той повлиява много добре склонната към себорея кожа и я поддържа в състояние на ремисия за дълъг...
Цена: 4.85 BGN
Себомакс лосион
Предназначен за поддържане и контрол на сърбежа, зачервяването, разраняването и натрупването на пърхут в окосмената част на главата. Съдържа селенов сулфид, който е с изразен антисебореен ефект и унищожава Malassezia furfur, причинител на това с...
Цена: 7.10 BGN

Маска за премахване на досадния пърхут- Смесете 90г. розова вода с 10г. чай от лайка и 10г. лимонов сок. С така приготвения разтвор мажете всекидневно корените на косата - резултатът ще ви изуми.
Има и шампоан на евтерпа,струва някъде около 3лева.
Активен

Veronika
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 67

« Отговор #26 -: 28.07.2006 09:58:42 »

Ще ви кажа и моят начин за спасяване от пърхута. Тестван е на моята глава и на много приятелски глави
Шампоан: Algopix 2.50лв. български на катранена основа, доста неприятно намирисва, но бързо изветрява
Лосион: Себорал Форте и той около 2.50лв.
Супер комбинация и за седмица супер резултат :new10:
Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 5860
няма невъзможни неща

« Отговор #27 -: 14.10.2006 17:12:26 »

От една седмица съм с ужасен пърхут. Таблетката низорал не ми помага вече :sm11:
Четох в нета , че пърхута бил на стресова основа.Идея си нямам как да го махна вече.
Активен

vani
Гост
« Отговор #28 -: 14.10.2006 22:11:16 »

Здравейте, бих искала и аз да се включа в разговора, защото аз самата три години имах невероятно упорит пърхут, от който нямаше спасение.  Цялата ми глава беше в рани, които сълзяха и кървяха и съответно сърбяха още повече. Непрекъснато ме болеше и черни дрехи бяха табу. Пробвах всякакви шампоани обаче без резултат. Но от една година нямам нищо, чувството е прекрасно, няма сърбеж, няма рани, направо се чувствам като нов човек. Спасението ми беше шампоан Кериум на фирмата Ла рош посе (така мисля че се казва на български, иначе La Roche Posay - Kerium).  Той е доста скъп, обаче след цялата тази одисея предпочитам да давам парите, защото иначе се чувствах като проказена. Надявам се на някой да помогна с този пост, само не знам дали този шампоан го има в България, но знам че самата марка я има, просто за шампоана не знам. Иначе има три вида - за мазен, за сух и за много упорит пърхут. Аз имах мазен - познава се по това че стои не гнезда и пада на големи парчета, но само при ресане със сит гребен. Иначе си стои. И е много важно да не се обърка вида на шампоана, защото ако вземеш неправилния, няма да се оправиш. Самия шампоан ми го препоръча дерматолог.
И ако някой се интересува, те имат страхотни продукти за проблемна кожа с акне - казва се Еффаклар (Effaklar).  На мен страшно ми помагат.
Пожелавам ви на всички успех в борбата с тая ужасия.
Активен
Къдрокоска
новак
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 46
Безумно щастлива!

« Отговор #29 -: 21.10.2006 16:14:22 »

Моят лек против тази гадост, наречена пърхут е Ябълков оцет  :biddrin:.
Сигурно ще ви се стори налудничаво, но наистина помага. Ябълковият оцет лекува и гъбички по краката и ръцете, а пърхутът също е вид гъбичка.
Това, което трябва да направите е: преди да излезете от банята (след като сте си измили косата с шаомпоан, маска, балсам и т.н.) намажете само корените с ябълков оцет и увийте косата си с кърпа, за да може оцетът да попие в кожата.
Неприятно е, че мирише малко, но пък косата придобива невероятен блясък  :y01: :y01: :y01:
Ако след един опит отново имате, направете процедурата поне още веднъж или два пъти.

За мен лично Низоралът е пълен боклук. И шампоан съм си купувала и таблетки натрошени съм слагала в друг шампоан и ефект никакъв. Нямам пърхут само докато се мия с него и след това отново ужас  :doh:.
Активен

"Потънах в очите ти - приютили сърцето ми. И в тебе се скрих...
Не знаех, че винаги бил си в сърцето ми - и тихо си чакал да дойде мига - да те видя тъй истински, внезапно усетила, че туптиш във кръвта ми..."
Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: