Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520151 Мнения в 10439 Теми от 17556 Потребители
Последен потребител: Kremi-_-
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  Всичко за сватбата  |  Всичко за големия ден (Модератори: MЕЙЧЕ, Pepi)  |  Тема: Изследвания за сключване на брак 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8 Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Изследвания за сключване на брак  (Прочетена 76045 пъти)
Svetla
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: Перник

Перник

« Отговори #15 -: 16.06.2006 13:11:02 »

а не се ли прави и изследване за съвместимостта на кръвните групи?

Не, поне на нас не са ни правили.

mila
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #16 -: 16.06.2006 13:19:39 »

а не се ли прави и изследване за съвместимостта на кръвните групи?

Не, поне на нас не са ни правили.
а аз си мислех, че това е една от основните цели на тия изследвания  :doh:
lovely
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

От: Палма де майрока, Испания

Хвани ме за ръка и в твоя свят ме отведи ...

« Отговори #17 -: 10.08.2006 18:28:07 »

mila, изследването за съвместимостта на кръвните групи се прави, когато мъжът и жената решат да имат дете - преди или след забременяването. Това няма много общо със сключването на брака. В общината не ги интересува дали сте със съвместими кръвни групи, интересува ги дали нямате венерически болести или СПИН, за да не се придаде от единия на другия. То и от тези изследвания много няма смисъл, защото вече едва ли има такива двойки, които чакат да сключат брак, за да правят секс,  така че ако единия е болен то и другия ще е :new12: Но знае ли човек сигурно има някакъв смисъл щом го правят. Интересно ми е какво се случва ако някой болен иска да сключи брак - дали му отказват или всичко е само информативно.

galia
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #18 -: 11.08.2006 05:57:09 »

А трябва ли да се ходи при личния лекар за направление преди да отидеш да ти вземат кръв? Или се отива на място в лабораторията плащаш и готово. Простете за невежеството но така не ми е ясно с тези здравни реформи

mila
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #19 -: 11.08.2006 06:16:21 »

ами доста тъпо е с това изследване  :rolleye: по-би имало смисъл да знаеш дали сте съвместими.  :rolleye:
galia_vitanova , аз ходих в частна клиника, защото нямам време да вися със всичките баби в държавната болница. излезе ми 20лв. отидох в обедната почивка и приключих за 20-ина минути. след работа само минах да го взема. в психито отиде баща ми с личната ми карта - не са му направили проблем въобще.
един съвет - за изследването трябва да отидеш поне около 3-4 часа по-рано от края на работното време на лабораторията, защото, за да го направят минава около толкова време.
Svetla
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: Перник

Перник

« Отговори #20 -: 11.08.2006 08:05:03 »

В общината не ги интересува дали сте със съвместими кръвни групи, интересува ги дали нямате венерически болести или СПИН, за да не се придаде от единия на другия. То и от тези изследвания много няма смисъл, защото вече едва ли има такива двойки, които чакат да сключат брак, за да правят секс,  така че ако единия е болен то и другия ще е :new12: Но знае ли човек сигурно има някакъв смисъл щом го правят. Интересно ми е какво се случва ако някой болен иска да сключи брак - дали му отказват или всичко е само информативно.

Както каза докторът, който ни взе кръв "Квото сте имали, сте си го менкали досега".
А ако болен реши да сключи брак, бъдещият му съпруг/а подписва декларация, че знае за заболяването и последиците му.

Tina&Bo
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #21 -: 11.08.2006 09:33:14 »

За Русе, се изисква медицинско, което е направено не по рано от 30 дни преди сключването на брака. Заплаща се всичко, дори и ако си здравно осигурен.
От книжарница се вземат 4 бланки - медицински за брак (по 2 за всеки).
Попълваш си данните и започваш обикалянето:
1. Психодиспансер - безплатно;
2. Тубдиспансер - плащаш за преглед, който беше май по 5лв за всеки, и отделно снимка на белите дробове (не си спомням, колко струва), като при бременност не се прави такава;
3. Кожното - плащаш за преглед при специалист и отделно за Васерман. Ако имаш правени вече кръвни изследвания за Васерман, то те важат 30 дни и се попълват в медицинското от лабораторията в която са те изследвали;
4. Личен лекар- заверка и потребителска такса.
Общо взето медицинските за двамата излизат около 50 лв, при условие, че на мен не са ми правили снимка на дробовете и изследване за Васерман.
Честито на всички кандидати за бракуване  :wink:.

galia
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #22 -: 11.08.2006 10:24:57 »

момичета, благодаря Ви много за напътствията. май се оказва че трябва да се въоражим с търпение и 50 лв. защото нямаме много време и да действаме.

Нова
Гост
« Отговори #23 -: 10.01.2007 16:35:50 »

Извинявайте, бих искала да попитам за валидността на Васермана. Понеже в понеделник ще ми взимат кръв и ще ме изследват(15.01), а пък сватбата ни ще бъде към края на март. Васермана ми го правят сега, защото съм бременна! И още един въпрос за колко дни излиза резултата от Васермана? Поздрави и късмет!
elita
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Враца

Враца

« Отговори #24 -: 10.01.2007 16:51:50 »

На мен Васермана ми излезе за 30 минути, а изследването важи един месец. То затова и медицинското важи един месец.
Май за сватбата ще трябва пак да си правиш  :y09:

^_ЕЛЕНА_^
новак
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #25 -: 09.04.2007 08:28:52 »

tina_cute
Общо взето медицинските за двамата излизат около 50 лв, при условие, че на мен не са ми правили снимка на дробовете и изследване за Васерман.

Как така си минала без изследванията?
Питам понеже от малка имам страх към игли и незнам как ще си направя тези изследвания!

balmy
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Atlanta

« Отговори #26 -: 09.04.2007 13:13:37 »

tina_cute

Как така си минала без изследванията?
Питам понеже от малка имам страх към игли и незнам как ще си направя тези изследвания!

Мисля, че Тина имаеше правено изследване, правено поради други причини  :mrgreen:, малко преди сватбата и се налагаше повторение :biddrin:

/тина, извинявай че отговарям вместо теб, но знам че си заета, а може да не следиш редовно сватбените темички вече  :cvete: /

midok
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

От: Varna

« Отговори #27 -: 10.04.2007 04:39:06 »

МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ ПОМОГНЕ И ДА МЕ НАСО4И КЪДЕ ДА ОТИДЕМЕ ЗА МЕДИЦИНСКИ ВЪВ ВАРНА,4Е НАПРАВИХМЕ ПРОБА ДА ОТИДЕМ В ЕДИН МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР И ТАКИВА ЦИФРИ НИ КАЗАХА,4Е МИ СЕ РАЗВАЛИ НАСТРОЕНИЕТО,ОСТАВАТ НИ ОКОЛО 3 СЕДМИЦИ ДО ГРАЖДАНСКИЯ БРАК,А АЗ ИМАМ И ИЗПИТИ В СОФИЯ,МНОГО МИ Е ПРИТЕСНЕНО :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:ПОМОЩ :cry:

Elfita
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: Пловдив

за Зизи ...... :(

« Отговори #28 -: 10.04.2007 06:49:43 »

Насочете се към някоя лаборатория,защото медицинския център ми звучи като частна болница и наистина там е скъпо.Нашите изследвания струваха 10 лв и още 10 лв за психо диспансера-20 лв на човек.
Ти можеш да си направиш изследванията и в София.На Пиротска 10 знам,че правят такива.

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години

Блонди©
Вещица без метла
Неактивен Неактивен

От: София

« Отговори #29 -: 10.04.2007 16:42:43 »

На мен също познати ми казаха ,че са по 50 лв. изследванията и като отидохе в една лаборатория и ни казаха общо 20 лв. се упулихме.
А  психо не са ми искали изобщо.

Страници: 1 [2] 3 4 ... 8 Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  Всичко за сватбата  |  Всичко за големия ден (Модератори: MЕЙЧЕ, Pepi)  |  Тема: Изследвания за сключване на брак « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.183 секунди с 21 заявки.