23.07.2014 23:26:44Последен член: bai_ivan
Svatbata.org » Всичко за сватбата » Всичко за големия ден »  (Модератори: MЕЙЧЕ, Pepi)Изследвания за сключване на брак
Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Изследвания за сключване на брак  (Прочетена 79452 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Svetla
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5052
Перник

« Отговор #15 -: 16.06.2006 16:11:02 »

а не се ли прави и изследване за съвместимостта на кръвните групи?

Не, поне на нас не са ни правили.
Активен

mila
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 90

Re: Изследвания за сключване на брак
« Отговор #16 -: 16.06.2006 16:19:39 »

а не се ли прави и изследване за съвместимостта на кръвните групи?

Не, поне на нас не са ни правили.
а аз си мислех, че това е една от основните цели на тия изследвания  :doh:
Активен
lovely
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 87
Хвани ме за ръка и в твоя свят ме отведи ...

« Отговор #17 -: 10.08.2006 21:28:07 »

mila, изследването за съвместимостта на кръвните групи се прави, когато мъжът и жената решат да имат дете - преди или след забременяването. Това няма много общо със сключването на брака. В общината не ги интересува дали сте със съвместими кръвни групи, интересува ги дали нямате венерически болести или СПИН, за да не се придаде от единия на другия. То и от тези изследвания много няма смисъл, защото вече едва ли има такива двойки, които чакат да сключат брак, за да правят секс,  така че ако единия е болен то и другия ще е :new12: Но знае ли човек сигурно има някакъв смисъл щом го правят. Интересно ми е какво се случва ако някой болен иска да сключи брак - дали му отказват или всичко е само информативно.
Активен

galia
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 386

« Отговор #18 -: 11.08.2006 08:57:09 »

А трябва ли да се ходи при личния лекар за направление преди да отидеш да ти вземат кръв? Или се отива на място в лабораторията плащаш и готово. Простете за невежеството но така не ми е ясно с тези здравни реформи
Активен

mila
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 90

« Отговор #19 -: 11.08.2006 09:16:21 »

ами доста тъпо е с това изследване  :rolleye: по-би имало смисъл да знаеш дали сте съвместими.  :rolleye:
galia_vitanova , аз ходих в частна клиника, защото нямам време да вися със всичките баби в държавната болница. излезе ми 20лв. отидох в обедната почивка и приключих за 20-ина минути. след работа само минах да го взема. в психито отиде баща ми с личната ми карта - не са му направили проблем въобще.
един съвет - за изследването трябва да отидеш поне около 3-4 часа по-рано от края на работното време на лабораторията, защото, за да го направят минава около толкова време.
Активен
Svetla
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5052
Перник

« Отговор #20 -: 11.08.2006 11:05:03 »

В общината не ги интересува дали сте със съвместими кръвни групи, интересува ги дали нямате венерически болести или СПИН, за да не се придаде от единия на другия. То и от тези изследвания много няма смисъл, защото вече едва ли има такива двойки, които чакат да сключат брак, за да правят секс,  така че ако единия е болен то и другия ще е :new12: Но знае ли човек сигурно има някакъв смисъл щом го правят. Интересно ми е какво се случва ако някой болен иска да сключи брак - дали му отказват или всичко е само информативно.

Както каза докторът, който ни взе кръв "Квото сте имали, сте си го менкали досега".
А ако болен реши да сключи брак, бъдещият му съпруг/а подписва декларация, че знае за заболяването и последиците му.
Активен

Tina&Bo
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1272

« Отговор #21 -: 11.08.2006 12:33:14 »

За Русе, се изисква медицинско, което е направено не по рано от 30 дни преди сключването на брака. Заплаща се всичко, дори и ако си здравно осигурен.
От книжарница се вземат 4 бланки - медицински за брак (по 2 за всеки).
Попълваш си данните и започваш обикалянето:
1. Психодиспансер - безплатно;
2. Тубдиспансер - плащаш за преглед, който беше май по 5лв за всеки, и отделно снимка на белите дробове (не си спомням, колко струва), като при бременност не се прави такава;
3. Кожното - плащаш за преглед при специалист и отделно за Васерман. Ако имаш правени вече кръвни изследвания за Васерман, то те важат 30 дни и се попълват в медицинското от лабораторията в която са те изследвали;
4. Личен лекар- заверка и потребителска такса.
Общо взето медицинските за двамата излизат около 50 лв, при условие, че на мен не са ми правили снимка на дробовете и изследване за Васерман.
Честито на всички кандидати за бракуване  :wink:.
Активен

galia
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 386

« Отговор #22 -: 11.08.2006 13:24:57 »

момичета, благодаря Ви много за напътствията. май се оказва че трябва да се въоражим с търпение и 50 лв. защото нямаме много време и да действаме.
Активен

Нова
Гост
« Отговор #23 -: 10.01.2007 18:35:50 »

Извинявайте, бих искала да попитам за валидността на Васермана. Понеже в понеделник ще ми взимат кръв и ще ме изследват(15.01), а пък сватбата ни ще бъде към края на март. Васермана ми го правят сега, защото съм бременна! И още един въпрос за колко дни излиза резултата от Васермана? Поздрави и късмет!
Активен
elita
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1109
Враца

« Отговор #24 -: 10.01.2007 18:51:50 »

На мен Васермана ми излезе за 30 минути, а изследването важи един месец. То затова и медицинското важи един месец.
Май за сватбата ще трябва пак да си правиш  :y09:
Активен

^_ЕЛЕНА_^
новак
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 24

Отн.: Изследвания за сключване на брак
« Отговор #25 -: 09.04.2007 11:28:52 »

tina_cute
Общо взето медицинските за двамата излизат около 50 лв, при условие, че на мен не са ми правили снимка на дробовете и изследване за Васерман.

Как така си минала без изследванията?
Питам понеже от малка имам страх към игли и незнам как ще си направя тези изследвания!
Активен

balmy
плямпало, ама се трае
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3502

« Отговор #26 -: 09.04.2007 16:13:37 »

tina_cute

Как така си минала без изследванията?
Питам понеже от малка имам страх към игли и незнам как ще си направя тези изследвания!

Мисля, че Тина имаеше правено изследване, правено поради други причини  :mrgreen:, малко преди сватбата и се налагаше повторение :biddrin:

/тина, извинявай че отговарям вместо теб, но знам че си заета, а може да не следиш редовно сватбените темички вече  :cvete: /
Активен

midok
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 241

« Отговор #27 -: 10.04.2007 07:39:06 »

МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ ПОМОГНЕ И ДА МЕ НАСО4И КЪДЕ ДА ОТИДЕМЕ ЗА МЕДИЦИНСКИ ВЪВ ВАРНА,4Е НАПРАВИХМЕ ПРОБА ДА ОТИДЕМ В ЕДИН МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР И ТАКИВА ЦИФРИ НИ КАЗАХА,4Е МИ СЕ РАЗВАЛИ НАСТРОЕНИЕТО,ОСТАВАТ НИ ОКОЛО 3 СЕДМИЦИ ДО ГРАЖДАНСКИЯ БРАК,А АЗ ИМАМ И ИЗПИТИ В СОФИЯ,МНОГО МИ Е ПРИТЕСНЕНО :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:ПОМОЩ :cry:

Активен

Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5142
за Зизи ...... :(

« Отговор #28 -: 10.04.2007 09:49:43 »

Насочете се към някоя лаборатория,защото медицинския център ми звучи като частна болница и наистина там е скъпо.Нашите изследвания струваха 10 лв и още 10 лв за психо диспансера-20 лв на човек.
Ти можеш да си направиш изследванията и в София.На Пиротска 10 знам,че правят такива.
Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години

Блонди©
Вещица без метла
яхнал метлата
Репутация +2/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 10015

« Отговор #29 -: 10.04.2007 19:42:43 »

На мен също познати ми казаха ,че са по 50 лв. изследванията и като отидохе в една лаборатория и ни казаха общо 20 лв. се упулихме.
А  психо не са ми искали изобщо.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: