20.12.2014 01:10:37Последен член: pemast
Svatbata.org » Всичко за сватбата » Всичко за големия ден »  (Модератори: blank, Pepi)Изследвания за сключване на брак
Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Изследвания за сключване на брак  (Прочетена 82733 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Svetla
спящ на клавиатурата

Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5216
Перник

Re: Изследвания за сключване на брак

« Отговор #15 -: 16.06.2006 15:11:02 »

а не се ли прави и изследване за съвместимостта на кръвните групи?

Не, поне на нас не са ни правили.
Активен

mila
мушмурок
*

mila has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 90

« Отговор #16 -: 16.06.2006 15:19:39 »

а не се ли прави и изследване за съвместимостта на кръвните групи?

Не, поне на нас не са ни правили.
а аз си мислех, че това е една от основните цели на тия изследвания  :doh:
Активен
lovely
мушмурок
*

lovely has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 87
Хвани ме за ръка и в твоя свят ме отведи ...

« Отговор #17 -: 10.08.2006 20:28:07 »

mila, изследването за съвместимостта на кръвните групи се прави, когато мъжът и жената решат да имат дете - преди или след забременяването. Това няма много общо със сключването на брака. В общината не ги интересува дали сте със съвместими кръвни групи, интересува ги дали нямате венерически болести или СПИН, за да не се придаде от единия на другия. То и от тези изследвания много няма смисъл, защото вече едва ли има такива двойки, които чакат да сключат брак, за да правят секс,  така че ако единия е болен то и другия ще е :new12: Но знае ли човек сигурно има някакъв смисъл щом го правят. Интересно ми е какво се случва ако някой болен иска да сключи брак - дали му отказват или всичко е само информативно.
Активен

galia
мушмурок
*

galia has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 386

« Отговор #18 -: 11.08.2006 07:57:09 »

А трябва ли да се ходи при личния лекар за направление преди да отидеш да ти вземат кръв? Или се отива на място в лабораторията плащаш и готово. Простете за невежеството но така не ми е ясно с тези здравни реформи
Активен

mila
мушмурок
*

mila has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 90

« Отговор #19 -: 11.08.2006 08:16:21 »

ами доста тъпо е с това изследване  :rolleye: по-би имало смисъл да знаеш дали сте съвместими.  :rolleye:
galia_vitanova , аз ходих в частна клиника, защото нямам време да вися със всичките баби в държавната болница. излезе ми 20лв. отидох в обедната почивка и приключих за 20-ина минути. след работа само минах да го взема. в психито отиде баща ми с личната ми карта - не са му направили проблем въобще.
един съвет - за изследването трябва да отидеш поне около 3-4 часа по-рано от края на работното време на лабораторията, защото, за да го направят минава около толкова време.
Активен
Svetla
спящ на клавиатурата

Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5216
Перник

« Отговор #20 -: 11.08.2006 10:05:03 »

В общината не ги интересува дали сте със съвместими кръвни групи, интересува ги дали нямате венерически болести или СПИН, за да не се придаде от единия на другия. То и от тези изследвания много няма смисъл, защото вече едва ли има такива двойки, които чакат да сключат брак, за да правят секс,  така че ако единия е болен то и другия ще е :new12: Но знае ли човек сигурно има някакъв смисъл щом го правят. Интересно ми е какво се случва ако някой болен иска да сключи брак - дали му отказват или всичко е само информативно.

Както каза докторът, който ни взе кръв "Квото сте имали, сте си го менкали досега".
А ако болен реши да сключи брак, бъдещият му съпруг/а подписва декларация, че знае за заболяването и последиците му.
Активен

Tina&Bo
наш човек
**

Tina&Bo has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1291

« Отговор #21 -: 11.08.2006 11:33:14 »

За Русе, се изисква медицинско, което е направено не по рано от 30 дни преди сключването на брака. Заплаща се всичко, дори и ако си здравно осигурен.
От книжарница се вземат 4 бланки - медицински за брак (по 2 за всеки).
Попълваш си данните и започваш обикалянето:
1. Психодиспансер - безплатно;
2. Тубдиспансер - плащаш за преглед, който беше май по 5лв за всеки, и отделно снимка на белите дробове (не си спомням, колко струва), като при бременност не се прави такава;
3. Кожното - плащаш за преглед при специалист и отделно за Васерман. Ако имаш правени вече кръвни изследвания за Васерман, то те важат 30 дни и се попълват в медицинското от лабораторията в която са те изследвали;
4. Личен лекар- заверка и потребителска такса.
Общо взето медицинските за двамата излизат около 50 лв, при условие, че на мен не са ми правили снимка на дробовете и изследване за Васерман.
Честито на всички кандидати за бракуване  :wink:.
Активен

galia
мушмурок
*

galia has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 386

« Отговор #22 -: 11.08.2006 12:24:57 »

момичета, благодаря Ви много за напътствията. май се оказва че трябва да се въоражим с търпение и 50 лв. защото нямаме много време и да действаме.
Активен

Нова
Гост
« Отговор #23 -: 10.01.2007 17:35:50 »

Извинявайте, бих искала да попитам за валидността на Васермана. Понеже в понеделник ще ми взимат кръв и ще ме изследват(15.01), а пък сватбата ни ще бъде към края на март. Васермана ми го правят сега, защото съм бременна! И още един въпрос за колко дни излиза резултата от Васермана? Поздрави и късмет!
Активен
elita
наш човек
**

elita has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1109
Враца

« Отговор #24 -: 10.01.2007 17:51:50 »

На мен Васермана ми излезе за 30 минути, а изследването важи един месец. То затова и медицинското важи един месец.
Май за сватбата ще трябва пак да си правиш  :y09:
Активен

^_ЕЛЕНА_^
новак
*

^_ЕЛЕНА_^ has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 24

Отн.: Изследвания за сключване на брак
« Отговор #25 -: 09.04.2007 10:28:52 »

tina_cute
Общо взето медицинските за двамата излизат около 50 лв, при условие, че на мен не са ми правили снимка на дробовете и изследване за Васерман.

Как така си минала без изследванията?
Питам понеже от малка имам страх към игли и незнам как ще си направя тези изследвания!
Активен

balmy
плямпало, ама се трае

balmy is working their way up.balmy is working their way up.balmy is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3505

« Отговор #26 -: 09.04.2007 15:13:37 »

tina_cute

Как така си минала без изследванията?
Питам понеже от малка имам страх към игли и незнам как ще си направя тези изследвания!

Мисля, че Тина имаеше правено изследване, правено поради други причини  :mrgreen:, малко преди сватбата и се налагаше повторение :biddrin:

/тина, извинявай че отговарям вместо теб, но знам че си заета, а може да не следиш редовно сватбените темички вече  :cvete: /
Активен

midok
мушмурок
*

midok has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 241

« Отговор #27 -: 10.04.2007 06:39:06 »

МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ ПОМОГНЕ И ДА МЕ НАСО4И КЪДЕ ДА ОТИДЕМЕ ЗА МЕДИЦИНСКИ ВЪВ ВАРНА,4Е НАПРАВИХМЕ ПРОБА ДА ОТИДЕМ В ЕДИН МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР И ТАКИВА ЦИФРИ НИ КАЗАХА,4Е МИ СЕ РАЗВАЛИ НАСТРОЕНИЕТО,ОСТАВАТ НИ ОКОЛО 3 СЕДМИЦИ ДО ГРАЖДАНСКИЯ БРАК,А АЗ ИМАМ И ИЗПИТИ В СОФИЯ,МНОГО МИ Е ПРИТЕСНЕНО :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:ПОМОЩ :cry:

Активен

Elfita
спящ на клавиатурата

Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5224
за Зизи ...... :(

« Отговор #28 -: 10.04.2007 08:49:43 »

Насочете се към някоя лаборатория,защото медицинския център ми звучи като частна болница и наистина там е скъпо.Нашите изследвания струваха 10 лв и още 10 лв за психо диспансера-20 лв на човек.
Ти можеш да си направиш изследванията и в София.На Пиротска 10 знам,че правят такива.
Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години и 6 м
Блонди©
Вещица без метла
яхнал метлата

Блонди© hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10201

« Отговор #29 -: 10.04.2007 18:42:43 »

На мен също познати ми казаха ,че са по 50 лв. изследванията и като отидохе в една лаборатория и ни казаха общо 20 лв. се упулихме.
А  психо не са ми искали изобщо.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: