Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520271 Мнения в 10440 Теми от 17561 Потребители
Последен потребител: vale_90
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  Таз година булка, догодина люлка  |  Първи дни у дома с бебчо (Модератори: Pepi, Блонди©)  |  Тема: Против уроки 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] 2 3 Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Против уроки  (Прочетена 23114 пъти)
Ивчи
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

Принцесата на мама!

« -: 14.07.2009 11:25:02 »

Най-лесно може да се урочаса малко детенце/бебче.
Те са такива мънички, пухкави и сладки, че всеки им се радва.
А някои мъници хващат от тази лоша енергия  :y33:
Особено най в началото, когато всички близки му се радват - баби, дядовци, чичовци, лели.
Няма как да НЕ покажа бебето на майка ми или на брат ми  :y33:

Мъжо знае да бае и няма да е проблем, ама защо да мъчим детенце....
Какви ритуали знаете вие и практикувате против уроки.
Виждала съм мами, които слагат червено конче на ръчичката на бебе.
Други вземат по 1 конче от дрехата на всеки, който се е радвал на беби и ги слагат, където то спи, да преспи 1 път с тях.

Какво вие сте практикували.

Незнам вашето мнение, но за уроките не мисля че са бабини деветини  :y36:

Невидима
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

« Отговори #1 -: 14.07.2009 11:27:41 »

Глупости или не, но аз мия очичките на Ива, когато съм я водила някъде и много хора са й се радвали(нищо против хората, знам, че е било с добро чувство). Червен конец й слагах като бебе, но не го търпеше особено.   :mrgreen:

Когато мислеше, че не те гледам, аз те погледнах и исках да ти кажа “Благодаря!” за всички онези неща, които видях, когато ти си мислеше, че не те гледам...
tediata
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

http://tediata.blogspot.com/

« Отговори #2 -: 14.07.2009 11:29:24 »

аз мисля че уроките са бабини деветини,но ще ти кажа какво ми казаха на мен да правя,вечер или следобяд  пълня чаша с вода и паля една клечка кибрит,кръстосвам чашата и я пускам във водата,паля втора клечка и пак кръстосвам чашата и я пускам вув водата така че да направят кръст,паля трета клечка пак кръстосвам върху водата и я пускам до двете клечки в чашата и после топя пръст във водата и намокрам очите на бебо,водата се изхвърля чак на сутринта
е аз не го правя защото на такива неща не вярвам,но ако някой реши да го прави и мисли че помага

Вани
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: София

« Отговори #3 -: 14.07.2009 11:46:25 »

Глупости или не, но аз мия очичките на Ива, когато съм я водила някъде и много хора са й се радвали(нищо против хората, знам, че е било с добро чувство).

Аз също го правя винаги. Иначе Симонка носи на ръчичката гривничка с мъниста оченца, мисля че това е достатъчно.

Братовчедка ми дотолкова вярва на тези неща, че детето й винаги има под лепенката на памперса скилидка чесън :doh:, всяка вечер й гаси клечки и детето носи две гривни на ръката против уроки :crazyeye:

Ивчи
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

Принцесата на мама!

« Отговори #4 -: 14.07.2009 11:57:07 »

Това гасене на клечки знам че се прави при наличието на уроки или при баенето.
Майка ми ми е правила така. Само че гаси доста повече клечки и докато ги кръстосва казва думички. Но какви са думите незнам - това е тайната на баенето. Трябва да си ги откраднеш. За това не всеки знае да бае.

Аз вярвам на тези неша, защото и аз бързо хващам уроки.
Почти всеки път като ми баят мама или мъжо и ми минава - обикновено главоболие, прозяване и сънливост  :y33:

Вани, за чесън не съм чувала, но и да знаех не мисля че бих сложила чесън под памперса  :doh:

Fifi
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

В сърцето на трима мъже :)

« Отговори #5 -: 14.07.2009 12:34:53 »

Теди, може да ти се струва глупаво, но "пригасяването" на вода, което си описала ти има ефект. Поне при моите.. И двамата са много контактни - радват се на всеки и все им се радва и като се превъзбудят...о, ужас. Хриси до толкова е свикнал, че види ли кибрит и ми го носи и вика - пием вода.Само че аз знам, че се отпива 3 пъти от водата и се измиват три пъти очите на детето...

Ивчи
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

Принцесата на мама!

« Отговори #6 -: 14.07.2009 12:42:27 »

Да, Фифи, а след като се отпие, останалата вода знам че се хвърля на улицата, да избягат уроките  :y33:Мама, казваше че отиват на кучето  :y06:
Като и трите пъти се отпива от различно място от чашата  :y33:

Fifi
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

В сърцето на трима мъже :)

« Отговори #7 -: 14.07.2009 12:53:46 »

ами...хвърляла съм я в мивката :new78:

sashka2877
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

« Отговори #8 -: 14.07.2009 12:54:47 »

И аз правя това гасене с клечките,само дето на мен са ми казали да изсипвам водата в саксия с цвете....при нас има резултат особено след разходка когато е неспокойна...

Polista
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: планета Земя

Светът е за всички...

« Отговори #9 -: 14.07.2009 13:10:06 »

Братовчедка ми дотолкова вярва на тези неща, че детето й винаги има под лепенката на памперса скилидка чесън :doh:, всяка вечер й гаси клечки и детето носи две гривни на ръката против уроки :crazyeye:

Е, това с чесъна е просто уникално.  :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:

Според мен добрия ефект от баене и т.н. е от чисто самовнушение и на подсъзнателна основа.

Но аз пък имам един пръстен, който смятам, че ми носи късмет и ме пази... Щуротии, но нали аз си вярвам  :wink: :rolleye:

DANITO-84
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Пловдив

« Отговори #10 -: 14.07.2009 14:50:36 »

Но какви са думите незнам - това е тайната на баенето. Трябва да си ги откраднеш. За това не всеки знае да бае.
Аз до колкото знам не се краде ,а този ,който бае ,ти казва думите за баене/който са много,много дълги/само веднъж-ако ги запомниш -ставаш за баяч,ако не ги запомниш-не ставаш.
Иначе не съм забелязала дали ми влияе нещо,но от началото на бременността си  нося червен конец на ръката,за бебка може би ще взема гривничка със сини мъниста и евентуално от някой манастир да взема опято кръстче във вид на торбичка/вътре имат нещо и ги дават с безопастна игла /за количката.
Може и да са бабини девитини,може и да не вярвам много ,много-но ще го направя

baronessa1985
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Varna

Мама на най-прекрасните момчета!

« Отговори #11 -: 14.07.2009 15:12:03 »

Аз наскоро си сложих една гривничка с мъниста и оченца, за бебо не знам, но със сигурност ще измисля нещо против уроки,  много вярвам в тези неща.
( Няма да е чесън в памперса, де! )

Шуш
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #12 -: 14.07.2009 19:17:33 »

Не знам и аз доколко вярвам в урочасването, но определено има някои хора, след среща с които главата ме боли ужасно много. Та на мен ми бяха казали да си облечеш някоя от дрехите наопаки (чорапи или бельото, някоя долна дреха). Не знам колко действа, но ми се е случвало да си обуя и аз чорапите на обратно за всеки случай :biddrin:
lazy_lady
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Варна

« Отговори #13 -: 15.07.2009 08:19:51 »

Искало ми се е да пробвам това с гасената вода, но от толкова много начини и рецепти, не мога да уцеля вярнта.
Иначе Диамна си има червено конче на ръката. Не знам кога да го махна.
Ако съм била много притеснена, че е нервна и неспокойна съм и мила очите със светена водичка. Да речем в 80% от случаите е помагало.

Ивчи
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

Принцесата на мама!

« Отговори #14 -: 15.07.2009 09:07:39 »

Да, светена вода също помага, за такива като мен дето незнаят да баят  :y41:

Но тя не се ли взема само на Богоявление :new78:

Дани, аз знам че ако ти кажат думите на глас, те вече нямат силата върху тебе или от тебе  :y33: За това се шепнат и се крадът от другите  :y33:

Страници: [1] 2 3 Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  Таз година булка, догодина люлка  |  Първи дни у дома с бебчо (Модератори: Pepi, Блонди©)  |  Тема: Против уроки « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.089 секунди с 21 заявки.