02.10.2014 07:22:22Последен член: prikazenden
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Против уроки  (Прочетена 24620 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ивчи
спящ на клавиатурата

Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

Против уроки

« -: 14.07.2009 14:25:02 »

Най-лесно може да се урочаса малко детенце/бебче.
Те са такива мънички, пухкави и сладки, че всеки им се радва.
А някои мъници хващат от тази лоша енергия  :y33:
Особено най в началото, когато всички близки му се радват - баби, дядовци, чичовци, лели.
Няма как да НЕ покажа бебето на майка ми или на брат ми  :y33:

Мъжо знае да бае и няма да е проблем, ама защо да мъчим детенце....
Какви ритуали знаете вие и практикувате против уроки.
Виждала съм мами, които слагат червено конче на ръчичката на бебе.
Други вземат по 1 конче от дрехата на всеки, който се е радвал на беби и ги слагат, където то спи, да преспи 1 път с тях.

Какво вие сте практикували.

Незнам вашето мнение, но за уроките не мисля че са бабини деветини  :y36:

Активен

Невидима
спящ на клавиатурата

Невидима hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5404

Отн.: Против уроки
« Отговор #1 -: 14.07.2009 14:27:41 »

Глупости или не, но аз мия очичките на Ива, когато съм я водила някъде и много хора са й се радвали(нищо против хората, знам, че е било с добро чувство). Червен конец й слагах като бебе, но не го търпеше особено.   :mrgreen:
Активен
tediata
спящ на клавиатурата

tediata is a rising star!tediata is a rising star!tediata is a rising star!tediata is a rising star!tediata is a rising star!tediata is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5868
http://tediata.blogspot.com/

« Отговор #2 -: 14.07.2009 14:29:24 »

аз мисля че уроките са бабини деветини,но ще ти кажа какво ми казаха на мен да правя,вечер или следобяд  пълня чаша с вода и паля една клечка кибрит,кръстосвам чашата и я пускам във водата,паля втора клечка и пак кръстосвам чашата и я пускам вув водата така че да направят кръст,паля трета клечка пак кръстосвам върху водата и я пускам до двете клечки в чашата и после топя пръст във водата и намокрам очите на бебо,водата се изхвърля чак на сутринта
е аз не го правя защото на такива неща не вярвам,но ако някой реши да го прави и мисли че помага
Активен

Вани
плямпало, ама се трае

Вани barely matters.Вани barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2483

« Отговор #3 -: 14.07.2009 14:46:25 »

Глупости или не, но аз мия очичките на Ива, когато съм я водила някъде и много хора са й се радвали(нищо против хората, знам, че е било с добро чувство).

Аз също го правя винаги. Иначе Симонка носи на ръчичката гривничка с мъниста оченца, мисля че това е достатъчно.

Братовчедка ми дотолкова вярва на тези неща, че детето й винаги има под лепенката на памперса скилидка чесън :doh:, всяка вечер й гаси клечки и детето носи две гривни на ръката против уроки :crazyeye:
Активен

Ивчи
спящ на клавиатурата

Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Принцесата на мама!

« Отговор #4 -: 14.07.2009 14:57:07 »

Това гасене на клечки знам че се прави при наличието на уроки или при баенето.
Майка ми ми е правила така. Само че гаси доста повече клечки и докато ги кръстосва казва думички. Но какви са думите незнам - това е тайната на баенето. Трябва да си ги откраднеш. За това не всеки знае да бае.

Аз вярвам на тези неша, защото и аз бързо хващам уроки.
Почти всеки път като ми баят мама или мъжо и ми минава - обикновено главоболие, прозяване и сънливост  :y33:

Вани, за чесън не съм чувала, но и да знаех не мисля че бих сложила чесън под памперса  :doh:
Активен

Fifi
плямпало, ама се трае

Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 3302
В сърцето на трима мъже :)

« Отговор #5 -: 14.07.2009 15:34:53 »

Теди, може да ти се струва глупаво, но "пригасяването" на вода, което си описала ти има ефект. Поне при моите.. И двамата са много контактни - радват се на всеки и все им се радва и като се превъзбудят...о, ужас. Хриси до толкова е свикнал, че види ли кибрит и ми го носи и вика - пием вода.Само че аз знам, че се отпива 3 пъти от водата и се измиват три пъти очите на детето...
Активен

Ивчи
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
Принцесата на мама!

« Отговор #6 -: 14.07.2009 15:42:27 »

Да, Фифи, а след като се отпие, останалата вода знам че се хвърля на улицата, да избягат уроките  :y33:Мама, казваше че отиват на кучето  :y06:
Като и трите пъти се отпива от различно място от чашата  :y33:
Активен

Fifi
плямпало, ама се трае

Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 3302
В сърцето на трима мъже :)

« Отговор #7 -: 14.07.2009 15:53:46 »

ами...хвърляла съм я в мивката :new78:
Активен

sashka2877
плямпало, ама се трае

sashka2877 is working their way up.sashka2877 is working their way up.sashka2877 is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3679

« Отговор #8 -: 14.07.2009 15:54:47 »

И аз правя това гасене с клечките,само дето на мен са ми казали да изсипвам водата в саксия с цвете....при нас има резултат особено след разходка когато е неспокойна...
Активен
Polista
плямпало, ама се трае

Polista barely matters.Polista barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2478
Светът е за всички...

« Отговор #9 -: 14.07.2009 16:10:06 »

Братовчедка ми дотолкова вярва на тези неща, че детето й винаги има под лепенката на памперса скилидка чесън :doh:, всяка вечер й гаси клечки и детето носи две гривни на ръката против уроки :crazyeye:

Е, това с чесъна е просто уникално.  :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:

Според мен добрия ефект от баене и т.н. е от чисто самовнушение и на подсъзнателна основа.

Но аз пък имам един пръстен, който смятам, че ми носи късмет и ме пази... Щуротии, но нали аз си вярвам  :wink: :rolleye:
Активен

DANITO-84
наш човек
**

DANITO-84 has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 802

« Отговор #10 -: 14.07.2009 17:50:36 »

Но какви са думите незнам - това е тайната на баенето. Трябва да си ги откраднеш. За това не всеки знае да бае.
Аз до колкото знам не се краде ,а този ,който бае ,ти казва думите за баене/който са много,много дълги/само веднъж-ако ги запомниш -ставаш за баяч,ако не ги запомниш-не ставаш.
Иначе не съм забелязала дали ми влияе нещо,но от началото на бременността си  нося червен конец на ръката,за бебка може би ще взема гривничка със сини мъниста и евентуално от някой манастир да взема опято кръстче във вид на торбичка/вътре имат нещо и ги дават с безопастна игла /за количката.
Може и да са бабини девитини,може и да не вярвам много ,много-но ще го направя
Активен

baronessa1985
плямпало, ама се трае

baronessa1985 is working their way up.baronessa1985 is working their way up.baronessa1985 is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3552
Мама на най-прекрасните момчета!

« Отговор #11 -: 14.07.2009 18:12:03 »

Аз наскоро си сложих една гривничка с мъниста и оченца, за бебо не знам, но със сигурност ще измисля нещо против уроки,  много вярвам в тези неща.
( Няма да е чесън в памперса, де! )
Активен

Шуш
наш човек
**

Шуш has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1603

« Отговор #12 -: 14.07.2009 22:17:33 »

Не знам и аз доколко вярвам в урочасването, но определено има някои хора, след среща с които главата ме боли ужасно много. Та на мен ми бяха казали да си облечеш някоя от дрехите наопаки (чорапи или бельото, някоя долна дреха). Не знам колко действа, но ми се е случвало да си обуя и аз чорапите на обратно за всеки случай :biddrin:
Активен
lazy_lady
наш човек
**

lazy_lady has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 815

« Отговор #13 -: 15.07.2009 11:19:51 »

Искало ми се е да пробвам това с гасената вода, но от толкова много начини и рецепти, не мога да уцеля вярнта.
Иначе Диамна си има червено конче на ръката. Не знам кога да го махна.
Ако съм била много притеснена, че е нервна и неспокойна съм и мила очите със светена водичка. Да речем в 80% от случаите е помагало.
Активен

Ивчи
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
Принцесата на мама!

« Отговор #14 -: 15.07.2009 12:07:39 »

Да, светена вода също помага, за такива като мен дето незнаят да баят  :y41:

Но тя не се ли взема само на Богоявление :new78:

Дани, аз знам че ако ти кажат думите на глас, те вече нямат силата върху тебе или от тебе  :y33: За това се шепнат и се крадът от другите  :y33:

Активен

Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: