21.10.2014 16:28:41Последен член: mimzik
Svatbata.org » Таз година булка, догодина люлка » Бебче расте под сърцето на мама »  (Модератори: Pepi, Блонди©)Симптоми за настъпващо раждане
Страници: [1] 2 3 4 5   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Симптоми за настъпващо раждане  (Прочетена 49166 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Ивчи
спящ на клавиатурата

Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

Симптоми за настъпващо раждане

« -: 30.07.2009 12:56:47 »

С тия моите болки все си мисля че почвам да раждам, ама за сега - тц.
Питам мамите родили нормално - имахте ли някакви симптоми дни преди раждането че то настъпва.
Рядко мами раждат на термина си - повечето го изпреварват.
И ми е чудно - усещахте ли нещо - странно чувство, болки някъде или нещо такова. :rolleye:
Колко от вас са видели падащата тапа, паднал корем или нещо подобно. :new78:

Можете да пишете за всяко чувство навело ви на мисълта че раждането е много близко  :y36:
Активен

Роуз
наш човек
**

Роуз has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1063

Отн.: Симптоми за настъпващо раждане
« Отговор #1 -: 30.07.2009 13:06:38 »

Включвам се в темата.  :smile:
Ирен, при мен стана много бързо и малко по-рано - 3 дни преди термина.
Нямаше никакви изгледи за настъпващ раждане, като изключим малко по-ниско падналия корем.
Деня преди да родя, се разхождахме доста дълго, ходихме на заведение, изобщо си бях в супер форма.
След като си легнах вечерта, приятно изморена от дългата разходка, се събудих посред нощ с леки болки в корема.
Много наподобяваха болките като ми идва МЦ. Малко след това падна и т.нар. тапа. Вече имах и леки болки в кръста, пак както при МЦ. Нямаше съмнение, че процеса на раждането започва. Но някак си бях спокойна и не бързах да събуждам никого, а в болницата отидох чак следобед. В 9 вечерта вече бях родила.  :biddrin:
Активен

"Никой не полудява по-бързо от нормалния човек"
tediata
спящ на клавиатурата

tediata is a rising star!tediata is a rising star!tediata is a rising star!tediata is a rising star!tediata is a rising star!tediata is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5868
http://tediata.blogspot.com/

« Отговор #2 -: 30.07.2009 13:11:36 »

при мен раждането започна на термина ми,през целия ден на 5-ти имах контракции,първоначално бяха през час,после през 30 мин и така до 12 вечерта-тогава станаха на 5 мин ,в 2 часа продължаваха да са на 5 минути и се засилваха,тогава тръгнах към болницата и родих на 7-ми :mrgreen:
тапата ми падна от многобройните прегледи за разкритие в болницата,а водите ми ги спукаха също там
Активен

Cherissa
спящ на клавиатурата

Cherissa hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6465
гуги на меми

« Отговор #3 -: 30.07.2009 13:22:27 »

Още като влязох в 9-тия, имах всички описани в книгите и нета симптоми на започващо раждане  :haha: Ама тц, все не било..Та две седмици преди термина, вечерта бебата беше супер буйна, обаче аз се чувствах перфектно, гледахме филм по посреднощите, ядох пуканки, легнахме да спим..Към 6,30 сутринта ми се допишка и отидох, имах леко мокро на бельото, ама си викам ко е туй  :new78: и се върнах да си доспя  :redface: В 8 вече ми течеше здраво нещо отдолу, падна ми и тапата и имах и леко кървене..без грам болка, напрежение или някаква друга индикация, че ще раждам..Единственото, което ме притесни, бебето не се мръдна изобщо и корема ми беше сякаш до земята ниско..Оказа се, че съм с 4 см. разкритие, без да съм разбрала..
Активен
Невидима
спящ на клавиатурата

Невидима hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5404

« Отговор #4 -: 30.07.2009 13:31:50 »

Падна ми част от тапата не помня, може би ден или два преди раждането. Имах и втвърден корем може би седмица преди това, а последните дни бях с ужасно подути крака.
Започването на раждането при мене беше с изтичане на водите, при което падна и остатъка от тапата и веднага след това започнаха контракциите.
Активен
sisqo
плямпало, ама се трае

sisqo might someday be someone...sisqo might someday be someone...sisqo might someday be someone...sisqo might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 3931

« Отговор #5 -: 30.07.2009 14:14:16 »

Ирен, аз не чувствах никакви, ама никакви признаци, просто изведнъж си почнаха контракцийките, отначало толкова леки, че се чудех дали изобщо са контракции, а после все по-чести и продължителни. Това беше на 15-ти срещу 16-ти май вечерта, т.е. 2-3 дни след термина ми. Не видях нито тапа, нито нещо друго :emot2:.
Активен
sashka2877
плямпало, ама се трае

sashka2877 is working their way up.sashka2877 is working their way up.sashka2877 is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3686

« Отговор #6 -: 30.07.2009 14:19:54 »

Родих 13дни преди термина.Нямах никакви признаци.Вечерта си легнах към 22.30часа...през ноща ми се допишка погледнах си чесовника беше 4часа,станах и в този момент ми падна тапата и ми изтекоха водите.Веднага започнаха конракции на 10 минути,взех си багажа и хайде към болницата.Родих в 6.40часа.Всичко стана много бързо....Но нали казват,че второ раждане е по-лесно..
Успех на всички мами който четът тази тема :new10:
Активен
DANITO-84
наш човек
**

DANITO-84 has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 802

« Отговор #7 -: 30.07.2009 15:03:11 »

айде и аз да се разпиша.Значи аз в четвъртък /23-и/влезнах в болницата,в петък вече имах контркции,болки в кръста,точно както са казали момичетата-както когато ще ти идва.През ноща ходих по нужда и видях ,че ми пада тапата,но си изкарах така с болки и контракции до сутринта,на визитацията им казах за тапата,последва преглед за разкритие-имах 5см,оттам към 10 ч в предродилна,спукаха ми водите,една системка  и в 13и20 на 25-и вече бях щастлива майка :biddrin: :biddrin:
Активен

Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*

Блонди© hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10179

« Отговор #8 -: 30.07.2009 21:31:32 »

Денят преди да родя усещах гъделичкане.  :eek: Да.. Ниско доло в корема. Особено гъделичкане. На следващата сутрин се събудих от стягащо ... напрежение в корема. Първо беше през час/от 07 до 11 часа/. Станах/спях между контракциите/ и почнаха през 30 мин. Към 15 и 30 вече станаха през 15 мин и бяха малко болезнени. Към 16 часа пътувах към болницата да раждам. 18,55 родих. 

..... като по учебник, а ?   
Активен
mama Ema
плямпало, ама се трае

mama Ema is working their way up.mama Ema is working their way up.mama Ema is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2862
Детето е перла в короната за всяка жена

« Отговор #9 -: 31.07.2009 16:30:29 »

Мина доста време , но помня всяка минута  :mrgreen:

Аз тапа не съм виждала , но една седмица преди родя ми тръгна бяло течение ... имах слаби болки на който не обръщах внимание . Родих 4 дни преди термина ми .
Приеха ме в 23.30 през ноща ... лекарката ме прегледа била съм с 8 см разкритие , но не съм имала толкова силни болки. Веднага в пред родилна , където ми спукаха водата ... около 30 мин силни конктракции и след това минахме по същество в родилна зала в 1.25 родих . 
Активен

natnat
наш човек
**

natnat barely matters.natnat barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1962

« Отговор #10 -: 01.08.2009 13:10:19 »

Здравейте момичета!
На  28.09 малко преди обяд родих момиченце  :loveuu:
До 27 вечерта нямах никакви симптоми,към 10 вечерта усетих нещо и започнах да се питам дали са контракции,но бързо разбрах че са,няма как да се объркат.Първо бяха на 30 мин,после на 20,на 15 и като станаха на 8-10 тръгнах за болницата.
Активен

3ве3дичка
плямпало, ама се трае

3ве3дичка barely matters.3ве3дичка barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2579
Летец - изпитател

« Отговор #11 -: 02.05.2011 23:48:33 »

Хей, да побутна малко тази тедмичка, че за нас, новите бремелинки е интересна! Да видим още някоя мама няма ли да се включи? :biddrin:
Активен

Звездата е звезда, защото грее със собствена светлина :biddrin:

nelka_bg
наш човек
**

nelka_bg has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 640
Щастието е в ръцете ми <3

« Отговор #12 -: 09.05.2011 13:53:08 »

Ох, и аз искам да знам подробности. Все казвам на всички: "Аз нямам никакви признаци", ама то и не трябват  :haha:
Активен

[/url]
Вани
плямпало, ама се трае

Вани barely matters.Вани barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2487

« Отговор #13 -: 09.05.2011 14:14:06 »

Ами аз не мога да бъда много полезна. Първото раждане ми го предизвикаха и направо получих контракции. При второто получих контракции след преглед за разкритие. И въпреки, че бяха леки и на интервали 5 - 7мин се колебаех дали да ходя в болницата. И добре, че отидох, защото два часа след приемането ми родих  :lol:
Активен

рен
плямпало, ама се трае

рен is working their way up.рен is working their way up.рен is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3607
Две души с едно сърце и още едно малко.....

« Отговор #14 -: 09.05.2011 15:08:25 »

Аз на 26.Една седмица по-рано от термина. Вечерта на 24 срещу 25 цяла нощ не успях да спа.Не от болки или друго неразположение и аз не знам , от какво.На 25 вечерта в 22ч започнаха някакви болки , като МЦ.Първо бяха на 15мин, после цяла нощ през 10,13,7,8,10 и така.Станах в 4ч да се изкъпя и да тръгваме към болницата , но те сякаш се поуспокоиха.Легнах си пак.И пак се започнаха нерегулярни контракции.В 10 ч на 26 отидохме в болницата.Само 3см разкритие за 12 часа.Казаха ми , ако искам да остана и да ме приемат , ако искам да си тръгна.Тръгнах си.И така цял ден през 10 , 7,12,8,6 мин контракции.Вечерта в 18:30ч ме приеха едва с 4см , в 19ч ми включиха системи и в 23ч родих.Искам да кажа ,че при мен контракциите не бяха със схващане на корема.Болеше ме точно като преди да ми дойде М , но много по-силно.Ниско долу в яйчниците.Някъде 20 дни преди да родя сякаш тапата ми падаше постепенно.Не съм сигурна , дали е била всъщност тя.Едно течение , но жилаво като белтък и с подобен цвят.Така ми беше няколко дни.Оскъдно количество.Тогава бях на преглед , докторката каза ,че нямам никакво разкритие.Мисълта ми е такава , че май контракциите не са еднакви при всички жени.
Активен

Страници: [1] 2 3 4 5   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: