20.09.2014 18:57:49Последен член: Nelito608
Страници: [1]   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Хляб на бебе от кога?  (Прочетена 14609 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
charming
дивак
плямпало, ама се трае

charming is working their way up.charming is working their way up.charming is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

Хляб на бебе от кога?

« -: 25.01.2006 14:15:42 »

На малкия ми племенник който скоро ще навърши 6 месеца вече му дават попара с хляб, сирене и чай :eek:.  На мен ми се вижда малко рано и възникна малък спор. Я кажете аз ли съм в грешка или те са си прави?
« Последна редакция: 09.01.2009 18:20:29 от charming » Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
siska
мушмурок
*

siska has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 183
бях хубава булка!!!

Re: Хляб на 6 месечно бебе?
« Отговор #1 -: 25.01.2006 16:33:13 »

ами по принцип попарата се почва след седмия месец но не със хляб а със сухар. По принцип  обре се приема от бебоците... но защо хляб? такива хубави сухари продават сега.
Активен

charming
дивак
плямпало, ама се трае

charming is working their way up.charming is working their way up.charming is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

« Отговор #2 -: 25.01.2006 16:50:02 »

И аз това им се чудя  :33uu:
Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
Sweety
мама на зверче
мушмурок
*

Sweety has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 52

« Отговор #3 -: 25.01.2006 17:44:46 »

Ами ако е въвела глутена, няма проблем ;)
По принцип е хубаво да се въведе след 6 месец, дори и докторите препоръчват попарата да се дава тогава.
На мен ми беше по лесно да я правя със сухари,сирене и вода ;)
Активен
тина123
наш човек
**

тина123 has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1746
майка многознайка

« Отговор #4 -: 28.01.2006 20:04:29 »

и моето бебче папка хляб от 6 месец. даже май от 5 и половина - попарата я правя със сухари, защото не ми се препичат филии- иначе ефектът е същия- когато сме забравили да купим -така правим. А пък и малкия обича да си ръфка коричка хляб- това ми гарантира 20-30 мин спокойствие
Активен
AFRODITA
новак
*

AFRODITA has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 23

« Отговор #5 -: 28.01.2006 20:37:04 »

Аз дадох сухара около 7-мия месец, но не в попара, а в супа. Всъщност попара не съм му давала изобщо, а супата беше за вечеря.
Активен
Добрева
наш човек
**

Добрева has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1585
...и така...

« Отговор #6 -: 12.04.2006 10:58:04 »

И аз като Цветина сам запо4нала да му давам хияб на около 5-6 месеца и ...Хапваше си добре!!!
Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Марияна Дамянова barely matters.Марияна Дамянова barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2466
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

Отн.: Хляб на 6 месечно бебе?
« Отговор #7 -: 12.10.2008 00:28:36 »

Нашата педиатърка ни посъветва след 6-я месец да започнем с попарата, препечена филийка и ........, но ми е по-лесно със сухарите.
А ей така коричка хляб кога дадохте за първи път, аз вчера давах на малкия и той я лигави, но ме е страх да не си отръбне парченце и да се задави?
Активен

Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае

Svilenka is working their way up.Svilenka is working their way up.Svilenka is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

« Отговор #8 -: 12.10.2008 02:50:08 »

Нашата педиатърка ни посъветва след 6-я месец да започнем с попарата, препечена филийка и ........, но ми е по-лесно със сухарите.
А ей така коричка хляб кога дадохте за първи път, аз вчера давах на малкия и той я лигави, но ме е страх да не си отръбне парченце и да се задави?

Ами кога - кога... Чак на 11 месеца му дадох да си ръфа коричка хебче. По-рано ме бе страх да не се задави.
Иначе и на мен сухарите са ми страшно удобни за попарата! Обаче не се бях сещала, че като свършат и нямам налични да прпепека филийка хляб на тостера. Хубава идея, благодаря!
Активен

Невидима
спящ на клавиатурата

Невидима is on the verge of being accepted.Невидима is on the verge of being accepted.Невидима is on the verge of being accepted.Невидима is on the verge of being accepted.Невидима is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5394

« Отговор #9 -: 23.10.2008 15:26:06 »

След годинката давахме май...  :new78: А сухари, с въвеждането на попарата. :emot2:
Активен

Когато мислеше, че не те гледам, аз те погледнах и исках да ти кажа “Благодаря!” за всички онези неща, които видях, когато ти си мислеше, че не те гледам...
Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 26.11.2008 14:08:55 »

Дани вече е на 8месеца, но да ви споделя днес докато обядвахме с баща му(а той беше приключил вече с обедното си ядене) мрънка, мрънка и го взех в мен, започна да дърпа разни неща от масата и се принудиш да ме давам трохички от хляба, беше му интересно да ги яде  :lol:, голямо премляскване беше, а и зъби няма все още.
Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 09.01.2009 12:19:13 »

Дани вече си яде хляба без проблем(на 9м и половина). Всички попари от супички и манджички му ги правя с хляб. Вече не използвам дори сухари. От няколко дена захочнах да му давам къшейчета в ръчичката и той си ги яде сам, голям е сладур  :haha:. Вече просто няма отърване, седнем ли на маса той трябва да яде, може да е ял преди 1ч, но ако ние сме седнали на масата и пием кафе, той трябва да яде. Всяка вечер като седнем с баща му да вечеряме, той яде хляв натопен в домате от консерва(домашна) или ако нашата манджа е подходяща за него му топя от соса.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: