www.svatbata.org
Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520094 Мнения в 10438 Теми от 17555 Потребители
Последен потребител: one and only
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  Таз година булка, догодина люлка  |  Кърмене, захранване, хранене на бебето и детето (Модератор: Блонди©)  |  Тема: Хляб на бебе от кога? 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Хляб на бебе от кога?  (Прочетена 13851 пъти)
charming
дивак
Администратор
*
Неактивен Неактивен

От: Пловдив

Пловдив

« -: 25.01.2006 12:15:42 »

На малкия ми племенник който скоро ще навърши 6 месеца вече му дават попара с хляб, сирене и чай :eek:.  На мен ми се вижда малко рано и възникна малък спор. Я кажете аз ли съм в грешка или те са си прави?
« Последна редакция: 09.01.2009 16:20:29 от charming » Записан

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
siska
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

От: Русе

бях хубава булка!!!

« Отговори #1 -: 25.01.2006 14:33:13 »

ами по принцип попарата се почва след седмия месец но не със хляб а със сухар. По принцип  обре се приема от бебоците... но защо хляб? такива хубави сухари продават сега.

charming
дивак
Администратор
*
Неактивен Неактивен

От: Пловдив

Пловдив

« Отговори #2 -: 25.01.2006 14:50:02 »

И аз това им се чудя  :33uu:

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
Sweety
мама на зверче
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

От: Морето

« Отговори #3 -: 25.01.2006 15:44:46 »

Ами ако е въвела глутена, няма проблем ;)
По принцип е хубаво да се въведе след 6 месец, дори и докторите препоръчват попарата да се дава тогава.
На мен ми беше по лесно да я правя със сухари,сирене и вода ;)
тина123
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: софия

майка многознайка

« Отговори #4 -: 28.01.2006 18:04:29 »

и моето бебче папка хляб от 6 месец. даже май от 5 и половина - попарата я правя със сухари, защото не ми се препичат филии- иначе ефектът е същия- когато сме забравили да купим -така правим. А пък и малкия обича да си ръфка коричка хляб- това ми гарантира 20-30 мин спокойствие
AFRODITA
новак
*
Неактивен Неактивен

От: Ветровита Варна

« Отговори #5 -: 28.01.2006 18:37:04 »

Аз дадох сухара около 7-мия месец, но не в попара, а в супа. Всъщност попара не съм му давала изобщо, а супата беше за вечеря.
Добрева
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: ПЛОВДИВчанка-дебеланка

...и така...

« Отговори #6 -: 12.04.2006 07:58:04 »

И аз като Цветина сам запо4нала да му давам хияб на около 5-6 месеца и ...Хапваше си добре!!!

Марияна Дамянова
Редактор
Неактивен Неактивен

От: гр.Горна Оряховица

Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

« Отговори #7 -: 11.10.2008 21:28:36 »

Нашата педиатърка ни посъветва след 6-я месец да започнем с попарата, препечена филийка и ........, но ми е по-лесно със сухарите.
А ей така коричка хляб кога дадохте за първи път, аз вчера давах на малкия и той я лигави, но ме е страх да не си отръбне парченце и да се задави?

Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Варна

Вярвам в чудеса!

« Отговори #8 -: 11.10.2008 23:50:08 »

Нашата педиатърка ни посъветва след 6-я месец да започнем с попарата, препечена филийка и ........, но ми е по-лесно със сухарите.
А ей така коричка хляб кога дадохте за първи път, аз вчера давах на малкия и той я лигави, но ме е страх да не си отръбне парченце и да се задави?

Ами кога - кога... Чак на 11 месеца му дадох да си ръфа коричка хебче. По-рано ме бе страх да не се задави.
Иначе и на мен сухарите са ми страшно удобни за попарата! Обаче не се бях сещала, че като свършат и нямам налични да прпепека филийка хляб на тостера. Хубава идея, благодаря!

Невидима
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

« Отговори #9 -: 23.10.2008 12:26:06 »

След годинката давахме май...  :new78: А сухари, с въвеждането на попарата. :emot2:

Когато мислеше, че не те гледам, аз те погледнах и исках да ти кажа “Благодаря!” за всички онези неща, които видях, когато ти си мислеше, че не те гледам...
Марияна Дамянова
Редактор
Неактивен Неактивен

« Отговори #10 -: 26.11.2008 12:08:55 »

Дани вече е на 8месеца, но да ви споделя днес докато обядвахме с баща му(а той беше приключил вече с обедното си ядене) мрънка, мрънка и го взех в мен, започна да дърпа разни неща от масата и се принудиш да ме давам трохички от хляба, беше му интересно да ги яде  :lol:, голямо премляскване беше, а и зъби няма все още.

Марияна Дамянова
Редактор
Неактивен Неактивен

« Отговори #11 -: 09.01.2009 10:19:13 »

Дани вече си яде хляба без проблем(на 9м и половина). Всички попари от супички и манджички му ги правя с хляб. Вече не използвам дори сухари. От няколко дена захочнах да му давам къшейчета в ръчичката и той си ги яде сам, голям е сладур  :haha:. Вече просто няма отърване, седнем ли на маса той трябва да яде, може да е ял преди 1ч, но ако ние сме седнали на масата и пием кафе, той трябва да яде. Всяка вечер като седнем с баща му да вечеряме, той яде хляв натопен в домате от консерва(домашна) или ако нашата манджа е подходяща за него му топя от соса.

Страници: [1] Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  Таз година булка, догодина люлка  |  Кърмене, захранване, хранене на бебето и детето (Модератор: Блонди©)  |  Тема: Хляб на бебе от кога? « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.062 секунди с 21 заявки.