27.12.2014 02:39:30Последен член: dzydzeto
Страници: [1]   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Хляб на бебе от кога?  (Прочетена 15012 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
charming
дивак
плямпало, ама се трае

charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

Хляб на бебе от кога?

« -: 25.01.2006 13:15:42 »

На малкия ми племенник който скоро ще навърши 6 месеца вече му дават попара с хляб, сирене и чай :eek:.  На мен ми се вижда малко рано и възникна малък спор. Я кажете аз ли съм в грешка или те са си прави?
« Последна редакция: 09.01.2009 17:20:29 от charming » Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
siska
мушмурок
*

siska has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 183
бях хубава булка!!!

Re: Хляб на 6 месечно бебе?
« Отговор #1 -: 25.01.2006 15:33:13 »

ами по принцип попарата се почва след седмия месец но не със хляб а със сухар. По принцип  обре се приема от бебоците... но защо хляб? такива хубави сухари продават сега.
Активен

charming
дивак
плямпало, ама се трае

charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.charming has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

« Отговор #2 -: 25.01.2006 15:50:02 »

И аз това им се чудя  :33uu:
Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
Sweety
мама на зверче
мушмурок
*

Sweety has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 52

« Отговор #3 -: 25.01.2006 16:44:46 »

Ами ако е въвела глутена, няма проблем ;)
По принцип е хубаво да се въведе след 6 месец, дори и докторите препоръчват попарата да се дава тогава.
На мен ми беше по лесно да я правя със сухари,сирене и вода ;)
Активен
тина123
наш човек
**

тина123 is working their way up.тина123 is working their way up.тина123 is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1746
майка многознайка

« Отговор #4 -: 28.01.2006 19:04:29 »

и моето бебче папка хляб от 6 месец. даже май от 5 и половина - попарата я правя със сухари, защото не ми се препичат филии- иначе ефектът е същия- когато сме забравили да купим -така правим. А пък и малкия обича да си ръфка коричка хляб- това ми гарантира 20-30 мин спокойствие
Активен
AFRODITA
новак
*

AFRODITA has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 23

« Отговор #5 -: 28.01.2006 19:37:04 »

Аз дадох сухара около 7-мия месец, но не в попара, а в супа. Всъщност попара не съм му давала изобщо, а супата беше за вечеря.
Активен
Добрева
наш човек
**

Добрева has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1585
...и така...

« Отговор #6 -: 12.04.2006 09:58:04 »

И аз като Цветина сам запо4нала да му давам хияб на около 5-6 месеца и ...Хапваше си добре!!!
Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Марияна Дамянова barely matters.Марияна Дамянова barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2525
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

Отн.: Хляб на 6 месечно бебе?
« Отговор #7 -: 11.10.2008 23:28:36 »

Нашата педиатърка ни посъветва след 6-я месец да започнем с попарата, препечена филийка и ........, но ми е по-лесно със сухарите.
А ей така коричка хляб кога дадохте за първи път, аз вчера давах на малкия и той я лигави, но ме е страх да не си отръбне парченце и да се задави?
Активен

Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае

Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

« Отговор #8 -: 12.10.2008 01:50:08 »

Нашата педиатърка ни посъветва след 6-я месец да започнем с попарата, препечена филийка и ........, но ми е по-лесно със сухарите.
А ей така коричка хляб кога дадохте за първи път, аз вчера давах на малкия и той я лигави, но ме е страх да не си отръбне парченце и да се задави?

Ами кога - кога... Чак на 11 месеца му дадох да си ръфа коричка хебче. По-рано ме бе страх да не се задави.
Иначе и на мен сухарите са ми страшно удобни за попарата! Обаче не се бях сещала, че като свършат и нямам налични да прпепека филийка хляб на тостера. Хубава идея, благодаря!
Активен

Невидима
спящ на клавиатурата

Невидима hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5405

« Отговор #9 -: 23.10.2008 14:26:06 »

След годинката давахме май...  :new78: А сухари, с въвеждането на попарата. :emot2:
Активен
Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 26.11.2008 13:08:55 »

Дани вече е на 8месеца, но да ви споделя днес докато обядвахме с баща му(а той беше приключил вече с обедното си ядене) мрънка, мрънка и го взех в мен, започна да дърпа разни неща от масата и се принудиш да ме давам трохички от хляба, беше му интересно да ги яде  :lol:, голямо премляскване беше, а и зъби няма все още.
Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 09.01.2009 11:19:13 »

Дани вече си яде хляба без проблем(на 9м и половина). Всички попари от супички и манджички му ги правя с хляб. Вече не използвам дори сухари. От няколко дена захочнах да му давам къшейчета в ръчичката и той си ги яде сам, голям е сладур  :haha:. Вече просто няма отърване, седнем ли на маса той трябва да яде, може да е ял преди 1ч, но ако ние сме седнали на масата и пием кафе, той трябва да яде. Всяка вечер като седнем с баща му да вечеряме, той яде хляв натопен в домате от консерва(домашна) или ако нашата манджа е подходяща за него му топя от соса.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: