21.11.2014 02:53:04Последен член: HristoKavalov
Страници: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 21   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Преди да забременеем  (Прочетена 85498 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
zaeka_dori
наш човек
**

zaeka_dori has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 634
Мама на малко коткозайче

Отн.: Преди да забременеем

« Отговор #180 -: 29.06.2010 12:16:10 »

Нелка, когато аз пиех противозачатъчни, доктора ми каза, че първият цикъл след спирането им се води ноновулативен (нямаш овулация). С други думи, след като спреш хапчетата, трябва да мине един цикъл, за да ти се регулират хормоните. По време на този цикъл е малко вероятно да забременееш (не че е невъзможно). По тази причина, моето мнение е, че няма проблем да си изпиеш антибиотика. Към него не забравяй, обаче да взимаш и витамини (в това число и фолиева киселина), за да си засилиш имунната система.
Активен

Joyful
плямпало, ама се трае

Joyful hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 4161

« Отговор #181 -: 29.06.2010 13:12:18 »

Нелка, а защо просто не ползвате презерватив, докато пиеш антибиотика?!  :new78:
Активен

nelka_bg
наш човек
**

nelka_bg has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 640
Щастието е в ръцете ми <3

« Отговор #182 -: 29.06.2010 14:46:00 »

Защото имам 2 дена още от противозачатъчните, а искам тази програма да си я свърша докрай. когато лекарката ми каза, че вече можем да правим бебе я попитах дали да спра хапчетата или да си ги изпия. Каза да ги пия. Затова по принцип. То ако става въпрос последната седмица от приема на ОК е почти невъзможно да се забременее, ако си пропуснала хапче, просто искам всичко да си ми е точно. Ако ги спра сега (или пия антибиотик) ще ми дойде по-рано и после (ако има) овулацията няма да знам кога е точно. Ох, не мога да обясня.
А това, че първия месец е малко вероятно - това и аз съм го чувала, макар да не знам колко е вярно. Щом може да забременееш докато пиеш ОК (ако си объркала дори едно хапче от 21), защо да е труфно и първия месец (това е един от въпросите които ми се въртят в главата и още търся отговор  :lol: )
А и по принцип пия ОК, защото имах киста. Притеснявам се, че ако ги спра за по-дълго време - да не се появи пак.   :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Лекарката ми каза - "Спираш ги и забременяваш!" Ама то не става така
Както се казва, ще поживеем, ще видим
ПП: Започнах вече фолиевата кисилина
Активен

[/url]
malina2121
мушмурок
*

malina2121 has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 72

« Отговор #183 -: 29.06.2010 18:45:47 »

Здравейте!!И на нас ни е първи месец ,от утре започвам фолиевата киселина!!!!!Аз много се надявам да стане от първия месец,късмет на всички!!!!!А дали само модерно ,не е сигурно ,предпочитам да си пия ,каквото трябва и да съм спокойна!!!!!!!!!!!!!!!!!!Много бебета пожелавам на тази темичка и скоро да се изместим в другаа!!!!!!!!!! :lovebed:
Активен

Ако няма къде да отидеш ,просто ела на себе си!
velvet
яхнал метлата

velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!
Неактивен Неактивен
Публикации: 9498

« Отговор #184 -: 29.06.2010 20:00:53 »

Не искам да ви отчайвам, ни най-малко. Има и единични случаи, когато става от първия месец, но все пак не се надявайте особено на това. Поне се опитайте да не го мислите.
Пиенето на фолиева киселина е добро начало.

Късмет, момичета!
Активен
nelka_bg
наш човек
**

Неактивен Неактивен

« Отговор #185 -: 29.06.2010 21:45:35 »

Мерси. Знам, че вероятността да забременея още първия месец е малка, но все пак си се надявам. Да стискате палци. Благодаря ви много за съветите  :y36:
Активен

[/url]
foxylady
мушмурок
*

foxylady has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 134

« Отговор #186 -: 30.06.2010 10:26:07 »

Защото имам 2 дена още от противозачатъчните, а искам тази програма да си я свърша докрай. когато лекарката ми каза, че вече можем да правим бебе я попитах дали да спра хапчетата или да си ги изпия. Каза да ги пия. Затова по принцип. То ако става въпрос последната седмица от приема на ОК е почти невъзможно да се забременее, ако си пропуснала хапче, просто искам всичко да си ми е точно. Ако ги спра сега (или пия антибиотик) ще ми дойде по-рано и после (ако има) овулацията няма да знам кога е точно. Ох, не мога да обясня.
А това, че първия месец е малко вероятно - това и аз съм го чувала, макар да не знам колко е вярно. Щом може да забременееш докато пиеш ОК (ако си объркала дори едно хапче от 21), защо да е труфно и първия месец (това е един от въпросите които ми се въртят в главата и още търся отговор  :lol: )
А и по принцип пия ОК, защото имах киста. Притеснявам се, че ако ги спра за по-дълго време - да не се появи пак.   :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Лекарката ми каза - "Спираш ги и забременяваш!" Ама то не става така
Както се казва, ще поживеем, ще видим
ПП: Започнах вече фолиевата кисилина
и аз дълги години пиех противозачатъчни и то защото имах киста, много ме беше страх да не се появи отново като ги спра, също така се надявах да забременея още първия месец. за жалост не стана, вече 6 месеца не става, да чукна на дърво поне за сега нямам проблеми.Моят лекар обаче ме посъветва да пия 3 месеца фолиева киселина и едва тогава да спра хапчетата, защото при приема им се намалявало незанма си какво, което се съдържа във фоливата киселина. но предполагам при всеки е различно. на мен първия месец ми закъсна и ми дойде на 40 ден, казвам го само за инфо, няма проблем да забременеш и пърив месец, но по принцип яйчниците се настройват и им трябва време да заработят отново, както преди.
убедих се че не е толкова лесно да забременееш, разбира се при всеки е различно, но не е както съм си го представяла :new78:
момичета малко е неудобен въпроса, но вие колко често правите секс?
защото се замислям, че като овилацията е само 24-36 часа, шанса е много малък.
Активен
velvet
яхнал метлата

velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!
Неактивен Неактивен
Публикации: 9498

« Отговор #187 -: 30.06.2010 11:25:17 »

Ами правенето на секс е свързано с много други фактори - работа, натоварване, режим. При всички е строго индивидуално. То може и 2 пъти в месеца да го направите и пак да е в подходящия момент :silly:
А за овулация, да, толкова трае горе долу. Сперматозоидите също имат подобна продължителност на живота, от това което съм чела. То ако ставаше толкова лесно, много семейства щяха да имат не по едно, ами по 2-3 дечица.

Затова си е чудо, нещо, за което мечтаем...Но най-важното е да не се психираме. Това не пречи, с разум да се направят някои основни изследвания и ако всичко е наред - спокойствие, силна храна и редовен секс, по възможност :silly:
Активен
foxylady
мушмурок
*

foxylady has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 134

« Отговор #188 -: 30.06.2010 11:55:59 »

ами да Велвет права си, аз това всъщност питам, колко често е нормалното правене на секс, при нас е събота и неделя и много рядко през седмицата и така не знам кога ще улучим Ову. Но то пък и не става, когато и двамата се прибираме късно и сме скапани от работа ще е някак си насила и в един момент може да стане голям проблем
Активен
nelka_bg
наш човек
**

Неактивен Неактивен

« Отговор #189 -: 30.06.2010 12:26:33 »

Ох, знам, че не е лесно. Нестава с щтракане на пръсти и готово, но тайно си се надявам  :biddrin: 90% от познатите ми, които имат бебета, е станало от първия път или е непланувано (пак от един път).  :rolleye: То влияе всичко, не само овулация, а и нерви, притеснения, напрежение (поне аз така си мисля). Пожелавам на всички бебеправещи да имат две чертички възможно най-скоро  :biddrin:
Активен

[/url]
Maria_D
наш човек
**

Maria_D has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1262

« Отговор #190 -: 03.07.2010 13:30:22 »

Да се включа и аз в тази тема. С любимия от около месец не се пазим, е, не ни е някаква фикс идея да стане веднага, но тайничко се надявам да не чакаме прекалено дълго за двете чертички.

Аз съм малко притеснена дали ще стане :conf:. Преди година и няколко месеца спрях да пия противозачатъчни, след като ги бях пила в продължение на 3 години и половина. Оттогава цикълът ми започна да идва когато си иска /не че някога е бил редовен преди да пия ОК/, дори миналото лято 3 месеца не ми дойде. Отидох на лекар, постави ми диагноза поликистозни яйчници /което, както четох, е честа причина за безплодие/. Предложи ми лечение с противозачатъчни, но аз отказах, защото не мога да се отърся от мисълта, че именно те са ме докарали до това състояние. Отидох на друг лекар, предписа ми билкови добавки, пих ги един месец, в същото време започнах да ходя на танци и да пазя диета /имах качени близо 25 кг от периода преди да започна да пия ОК/. След като свалих около 10 кг, цикълът ми стана почти по часовник. Ходих наскоро на профилактичен преглед, вече нямаше и следа от кисти, лекарката каза, че всичко ми е наред и няма от какво да се притеснявам.

Сега пак се върнах към диетата, искам да се отърва и от останалите излишни килограми, но се чудя дали да не си пусна и някакви хормонални изследвания :new78:. Никой лекар досега не ми е предписвал такива, но мен малко ме притеснява това качване на килограми /и то изключително в коремната област и почти не на други места/... Изобщо идея си нямам какви хормони да си изследвам, но ми се иска да го направя, ей така, да знам дали имам някакви поводи за безпокойство...
Активен
zaeka_dori
наш човек
**

zaeka_dori has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 634
Мама на малко коткозайче

« Отговор #191 -: 03.07.2010 14:07:01 »

Мария, според мен не трябва да бързаш с хормоналните изследвания. Те няма да ти дадат отговора, който търсиш. Освен това да те успокоя, не противозачатъчните са ти докарали кистите, а допълнителните килограми. Аз бях по същия начин като теб. Само, че бях качила 12 кг. В момента, в който отслабнах, цикъла ми доста се регулилира. Придържай си се към диетата, обичайте се с половинката и ако след повече от година не е станало, тогава мисли първо за доктор, а той ще ти назначи изследвания.
Ако държиш все пак да правиш нещо, може да си мериш базалната температура примерно и да си направиш профил Зачатие.
Активен

Bella
плямпало, ама се трае

Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 4068
Fortuna favet fortibus!Dum Spiro,Spero!

« Отговор #192 -: 05.07.2010 08:49:15 »

то не е лошо да си ги изследваш всички ,но имай  предвид,че е ужасно скъпо ,обикновено след години неуспехи,тогава търсят причина в хормоните.
Активен

Nihil lacrima citius arescit!Нищо не съхне по-бързо от една сълза...истински се вижда само със сърцето,същественото е невидимо за очите
"Всичко живо е родено от любов и любовта крепи го живо!" Лопе де Вега
Maria_D
наш човек
**

Maria_D has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1262

« Отговор #193 -: 05.07.2010 09:36:02 »

Аз съм се психирала леко, че не съм на малко годинки (28) и нямам време да чакам години неуспех и след това изследвания... Отвсякъде ми се повтаря колко е рисково и трудно забременяването след 30 и макар и да имам много примери с нормално протекла бременност и раждане на познати над 30, от време на време се вкарвам във филми  :y36:.
Активен
Polista
плямпало, ама се трае

Polista barely matters.Polista barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2478
Светът е за всички...

« Отговор #194 -: 05.07.2010 10:28:24 »

Maria_D, аз съм на мнение, че е добре да изследваш някои хормони, особено, след като си имала поликистоза. Например хормоните, които се изследват на третия ден на цикъла
Ето ти малко инфо - тук за ПКЯ http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=948&Itemid=104 и тук за хормоните http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1026&Itemid=104  
Чудя се за тази диагноза не трябва ли да са ти правили и кръвни изследвания?
Естествено ние тук не сме лекари и споделяме личен опит и прочетена информация...
И съвет от мен - отиди и на ендокринолог, не се доверявай само на гинеколози. Не се психясвай излишно, но е и не стой в блажено спокойствие. И успех!  :y36: :emot2: :emot2:
Активен

Страници: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 21   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: