Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520147 Мнения в 10439 Теми от 17556 Потребители
Последен потребител: Kremi-_-
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  Таз година булка, догодина люлка  |  Първи дни у дома с бебчо (Модератори: Pepi, Блонди©)  |  Тема: Кашлица при децата - как да се справим с нея. 0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Кашлица при децата - как да се справим с нея.  (Прочетена 24755 пъти)
elito2010
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Италия

« -: 22.10.2009 20:53:23 »

Момичета, знам че на много от вас това е болна тема. Какво правите кога детето ви кашля. Какви сиропчета давате.
Казват, че е възможно кашлицата да продължи до 2- 3 седмици. За мен е доста стряскащо.
Ще чакам мнения.
П.с. Ако темата не е за тук, моля, моделаторите да я преместят.Търсих в библиотеката и не намерих такава тема.

Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Варна

Вярвам в чудеса!

« Отговори #1 -: 22.10.2009 22:55:45 »

Ели, сега на Дани му предписаха хомеопатичен сироп, който според етикета и листовката е за цитирам: "Кашлица от различен произход" Казва се "СТОДАЛ".
Да ти кажа честно, доволна съм. Пресече и неговата и моята кашлица за 2 дни.
Но незнам дали в БГ се отпуска без рецепта, но би трябвало, тъй като е хомеопатичен продукт.

А за тия 2-3 седмици... Не съм веща по въпроса, но ако положението се изпусне и зазлее, кашлицата може наистина да отшумява дълго и бавно. Преди няколко месеца аз се докарах почти до пневмония и въпреки лечението си я влачих над 40 дни. :y07:

mar4ela
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

От: Пловдив

една пловдивчанка в Димитровград....

« Отговори #2 -: 23.10.2009 05:51:39 »

Аз се справям с кашлиците на децата като им правя сироп.
В един литър вода слагам -6 листа от индрише,6 лукчета и 6 локума .Варя докато изври почти наполовина водата.Става много приятен сироп.
Давам на децата по една чашка, поне 2-3 пъти за деня.
Надявам се да съм ви помогнала. :y33:
nadin79
наш човек
**
Неактивен Неактивен

Вече сме семейство!

« Отговори #3 -: 23.10.2009 06:16:19 »

Сиропът,койтое дала Марчела и аз съм го пила в детството си и много памагаше! :emot2:Само че си мисля,че се слагаха и орехи,но определено имаше ефект.

Charity
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Пловдив

Колкото повече, толкова повече!

« Отговори #4 -: 23.10.2009 06:38:37 »

ели, зависи с какъв произход и от какво естество е кашлицата. моята дъщеря кашляше доста, понеже имаше задна хрема, която се стичаше и я дразнеше - т.е. кашлицата е механична, не от болест.
аз лично съм доволна от един сироп с ружа и витамин Ц. не помня търсовското наименование. има едно патенце в рицарски доспехи на опаковката. спада към хомеопатичните и е с дълъг срок на годност.
от 'стодал'-а ефект не съм видяла.
'флавамед' за влажна кашлица е страхотно добро лекарство.

аз съм пила синекод със слаб ефект - но той е за суха кашлица.

Любовта няма друго желание, освен да се изпълни.
[ /url]
zlatomira
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

« Отговори #5 -: 23.10.2009 06:57:17 »

В момента Мишо пие проспан, но нашата кашлица е сополките в нослето.Доволна съм от проспана, поне за сега.А за сополките в момента е на черни капки.

veli
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #6 -: 23.10.2009 07:02:52 »

Чарити, за беба ли говориш? Той е с ружа. Аз съм давала от него на Мони, мисля че беше за суха кашлица.
Давала съм и АСС - май не бях особено доволна. При нас също кашлицата продължи дълго време, Ели, дано на вас  ви се размине дългото кашляне.
За възрастни и за по-големи дечица знам, че се прави едно лекарство - сварена кола и 5-6 бонбони лукчета, аз съм пила, май имаше ефект. Сега в момента кашлям от няколко дни, нищо не пия, но май няма да ми се размине без сироп.
За Стодал, съм чувала добри отзиви от колежки, явно и при лекарствата, както и при другите неща, влиянието при всеки е различно.

elito2010
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Италия

« Отговори #7 -: 23.10.2009 07:07:16 »

Момичета, благодаря за отговорите.
Симона има "влажна" кашлица, т.с. придружена с храчки. В понеделник бяхме на лекар, преслуша ни и каза, че гърдите са и чисти. И тя пие сироп, но няма голям ефект. Сега съм намислила да ходя да взимам друг. И на нея сополките и слизат в гърлото и от там се получава секрет, който я дразни. Мен ме притеснява, дали няма опасност да слезе по надилу и да отиде съм дробчетата, знам ли, за първи път има кашлица.
Вчера поръчах това , за да правиме инхалации. Утре ще го вземем и трябва да минем през педиатърката, за  да ни изпише лекарствата, които  да слагаме вътре. Дано има ефект.

Страници: [1] Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  Таз година булка, догодина люлка  |  Първи дни у дома с бебчо (Модератори: Pepi, Блонди©)  |  Тема: Кашлица при децата - как да се справим с нея. « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.079 секунди с 21 заявки.