21.10.2014 08:17:19Последен член: mimzik
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 20   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Детските обувки  (Прочетена 36272 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
merimna
спящ на клавиатурата

merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5234

Детските обувки

« -: 23.10.2009 14:56:54 »

Потърсих в библиотеката такава тема,но не намерих.
Напоследък ми върви да недоглеждам,а уж се старая,затова ако има,а не съм я видяла,моля модераторите да се намесят.
Коещо ще стане и без да ги моля,де  :mrgreen:

Пускам темата защото ми е много трудно да намеря на Кики зимни обувки.
Ходим от няколко месеца и единствените обувки които е имала са едни сандалки с които изкара лятото и едни маратонки с които е сега.
Общо взето незнам какво да гледам за зимата и какви са критериите,че обувката е добра.Трудно ми е и да преценя дали й става и колко трябва да е голяма за да й е добре.Някои определят с мушване на пръста отзад и казват,че трябва да влиза лесно,други казват,че трябва да влиза трудно.
Повечето зимни обувки пък са с каракул или друго пухено вътре,което още повече ме затруднява.
Чудя се също и кои модели ще са й по-удобни : по-ниските или по-високите,като ботушки.
И какви марки да гледам?Има по-евтини,има и по скъпи...
Вчера обикалях и нищо не харесах.За момичета всичко е прекалено розово,а момчешките са по-груби.
Сега разглеждам какво има из нета и харесах ето тези http://www.smenzamen.com/product_info.php?products_id=6571http://www.smenzamen.com/product_info.php?products_id=4443 и тези  ,но докато не ги видя някъде не мога да взема решение.

Вие как избирате обувки?
Активен

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
Charity
плямпало, ама се трае

Charity barely matters.Charity barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2182
Колкото повече, толкова повече!

Отн.: Детските обувки
« Отговор #1 -: 23.10.2009 15:27:40 »

аз съм на същия хал, дори в обедната почивка обикалях по детските магазини.
на ави всичките й маратонки и обувки са на geox. чувала съм противоречиви мнения за тях, но аз и тя сме доволни. само, че за есенни боти не можах да се вредя. в неделя гледах новата колекция на 'колев и колев' в мола и ме убиха с цени - 75 лв. за ботушче, дето се насиваш да го харесаш.
на 'чико' има хубави модели, ама черен лак не ми се вписва в концепцията на момическа обувка.

преслава е предразположена към дюстабан /наследство от баща си/ и не мога да си позволя каква да е обувка. гледам да е с ергономична стелка. търся й леки модели с лепки, които да обува и събува сама. цветът е последното, което гледам, но и той не е без значение.

тези на снимката ти ми изглеждат сладки....
Активен

Любовта няма друго желание, освен да се изпълни.
[ /url]
merimna
спящ на клавиатурата

merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 23.10.2009 15:40:13 »

За сладкото,да,сладки са,но ми приличат на велурени или поне кожата е такава.Затова казвам,че докато не ги видя няма как да преценя,а кой знае къде ще ги намеря.
Объркана съм и откъм номерация.маратонките й в момента са 23 номер,а продавачките ми казват,че за нея най-много 22 и че на различните марки е различна номерацията.
Мислях и аз да ходя да гледам на Колев и Колев,но ти ме уби с тия цени :y10:
Има един аутлет до Хиполенда,че и без това до мола няма как да отида с нея.
Geox  сигурно не са от най евтините.
Активен

veli
наш човек
**

veli has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1401

« Отговор #3 -: 23.10.2009 15:44:54 »

Аз обувчици взех още за яслата, височки са, перфектни за есента.
Обаче вчера в детския магазин имах голямото желание да и избере и ботушки.
Харесах едни на капчица, естествена кожа, разбрах че са модел от миналата година, цената им беше страхотна - намалени на 30 лв. Мерих и ги обаче, тя не може да ходи хубаво с тях.
Според мен е малка още за високи ботушки. Тези бяха до коляното почти и много трудно и ги обух.
Чарити, ти кога почна да купуваш от тези височките ботушки?
И колкото и да исках да и взема  ботушки, май ще се откажа и ще е нещо малко над глезена. При нас Геокс няма, и аз четох отзиви за тях.
Имаше някаква безизвестна за мен фирма, полуботушки струваха 56 лв.
Тези от изкуствена кожа са по 20-30 лв, но не харесах почти нищо, а и не ми се иска да и взимам такива.
Та очаквам от вас снимчици, ако сте попаднали на хубави моделчета, споделете ги.
Редактирам, че Бубето е писала. Бубе, задължително с нея купувай. Остави номерата, ами и зависи и колко са и пухкави крачетата, та да не я стяга на глезена.
Активен

Charity
плямпало, ама се трае

Charity barely matters.Charity barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2182
Колкото повече, толкова повече!

« Отговор #4 -: 23.10.2009 15:48:03 »

виж има велур, набук, лицева кожа. зависи от обработката. аз лично бих гледала да са с по-висока и повдигната отпред обувка, че като се спъва детенцето, да не се ожули бързо.
забрави да купуваш обувки без нея  :y34: номерациите наистина са различни. а и е началото на сезонът, крачето ще расте, чорапите ще стават по-дебели....., нека има мегдан, пък и въздухът е като изолатор. не й трябват тесни обувки.

Geox са скъпи наистина, но поне на бебка не й се потят краката и са с хубава стелка.

останала съм с добри впечатления от обувките на 'капчица', макар никога да не съм ги купувала. смятам, че са премерено скъпи /примерно 35-40 лв./, но добри.

сега се сещам, че най-първите сандали на авинка бяха на 'primigi' - те също са добри. цените са около 50-60 лв. в пловдив ги има в 'каспела'.
в пловдив и в 'даихмана' има хубави неща за децата. особено пантофите са страхотни. и на смешни цени - по 13 лв.

вели, под ботушки имам предвид до средата на прасеца. не са боти, но не са и високи ботуши. миналата година бебка имаше боти над кокалчето и апрески. за тази година още нищо  :sad:
Активен

Любовта няма друго желание, освен да се изпълни.
[ /url]
elito2010
наш човек
**

elito2010 has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1493

« Отговор #5 -: 23.10.2009 16:06:13 »

Бубе, аз купих на Симона от Бг на К&К, с 2 ципа отстрани и с пухче вътре. Но не прецених тогава, че на нея ще са и малко тежички. И наистина с тях ходи малко по трудно. Гледах да са лекички, съвет от вече изпатила мама. Ако имам възможност ще и купя други, стига да си харесам тук, че нещо обувки аз трудно харесвам.
Иначе и взех 23 номер, маратонките и есенните обувки са и 20 и 21 и й става точно, затова и взех малко по - големички.
А за обувките на "капчица" мога да кажа само хуваби неща, ние имамхме 2 чифта такива обувки и съм много доволна. Наистина са малко скъпи, но са по евтини от К&К. Но са качествени, пасват идеално на крачето, не запаряват.
Активен

IONbonbon
наш човек
**

IONbonbon has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1434

« Отговор #6 -: 23.10.2009 16:49:22 »

Преди няколко седмици и аз се бях наканила да пускам същата тема, защото не можех да намеря на Рали обувки. И аз като Чарити гледам да са ортопедични, предпочитам да са и леки, да не са груби, от естествена кожа. Миналата година попаднах на съвсем случайно на една турска фирма - Small Foots. Бяха нещо като боти с лепки. Невероятно здрави и удобни обувки за невероятната цена от 32лв. Ето ги http://ionbonbon.snimka.bg/baby/ralica-10-ti-mesec.321933.9824948 и http://ionbonbon.snimka.bg/baby/rali-12-ti-mesec.349288.11310329 http://ionbonbon.snimka.bg/baby/ralica-11-mesec.336819  доколкото се виждат
Тази година гледах на същата фирма, но моделите им са с връзки, което не ми хареса и пак са в същата цветова гама, което също не ми допадна,защото е доста обвързващ цвят.
Ето тези бях харесала за есента, но нещо ми се сториха неудобни като ги обу Рали. А всички модели на Капчица, които сме пробвали са й били или груби или неудобни, или трудно се обуват, защото свода н Рали е висок. И в крайна сметка отидох и й взех тези  маратонки на Nike, които се оказаха много добър избор. Сега трябва да й търся нещо за зимата.
Активен

Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае

Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

« Отговор #7 -: 23.10.2009 17:48:44 »

Миналата зима бях взела на дани ботушки от този род: http://www.bart.bg/index.php?m=320&lang=1&category=1370&pc=1300&prodid=13532, но не бяха български, а турски. Марка - не помня.
Много удобно бе за Дани това пухено "чорапче", което е мекичко и не му пречеше при вървенето, не му убиваше на крачетата. Тогава току що бе проходил и не бе особено стабилен. Почти не ги сваляше от краката си. Страшно съм доволна от модела! А инак самите ботушки бяха и много здрави. 
Но трябва да се има предвид, че във Варна сняг пада изключително рядко, та притеснението, че това "чорапче" може да се намокри и пропусне не съм го имала.
Активен

татяна_77
плямпало, ама се трае

татяна_77 hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3017
Както и да се въртиш, задникът ти все е отзад.

« Отговор #8 -: 23.10.2009 18:06:46 »

Аз да не разводнявам повече отчетната тема - обувките на дъщеря ми са марка Dumini. Открих и сайта им - http://www.dumini.com/ , но е на немски и нещо не мога да се ориентирам, как да им намеря асортимента  :rolleye:

На Ива в момента обучиците и са точно такива, но отзад е по- тъмно бежово.
Може би в това магазинче не продават само турски обувки, знам ли...  :conf: Аз поне останах с впечатлението че са турски. Цените им миналата година бяха от порядъка на 30- тина лева, но определено си струват!
« Последна редакция: 23.10.2009 19:36:05 от татяна_77 » Активен
Bianka
плямпало, ама се трае

Bianka barely matters.Bianka barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2147

« Отговор #9 -: 23.10.2009 18:42:30 »

Първите буйки на Силви бяха на Колев и Колев, от тези с ципчето отдолу, кожа, цена: 27лв
Следващите- Primigi пише на кутията, ест. кожа, 49лв колекцията за есен 2009, миналогоодишните бяха също много добри за 39 лв, но нямаха нашия номер, иначе по ги харесах.
Ботушките са ни на Капчица-лично аз харесвам моделите им, ест. кожа са, с пух отвътте,  53 лв, тазгодишния им модел, с 2 ципчета отстрани, за по-лесно обуване, обувчиците варираха около 40-45лв.

За мен критериите относно есенна обувка са следните:
- да обхваща хубаво глезена
- да бъде естествена кожа
- да са лесни за обуване
- твърд форд отзад
- стабилна подметка
Активен

merimna
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 23.10.2009 19:50:22 »

Татяна,къде е това магазинче?
Активен

татяна_77
плямпало, ама се трае

татяна_77 hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3017
Както и да се въртиш, задникът ти все е отзад.

« Отговор #11 -: 23.10.2009 19:52:40 »

Копирам от отчетната

На втория етаж на универсалния, беше някоя от средните редици магазинчета - срещу детския кът. Само за детски обувки е магазинчето. Турски са, но са много качествени, от естествена кожа, шити допълнително. На Ива съм и купувала вече два или три чифта есенни и едни зимни ватирани ботушки, които вече втора година ще ги носи, а по принцип не ги сваля от краката си. Не са мръднали! Май това са единствените и обувки, които ще запазя, защото цветовете са им унисекс и мога да ги ползвам след време за бебето. А по принцип Ива е ужасно придирчива. Нямате представа колко пъти ми е късала нервите от обикаляне по магазините за обувки, а магарето като се затръшка, не ще да мери и това е! 
Активен
juli
наш човек
**

juli barely matters.juli barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1986

« Отговор #12 -: 23.10.2009 22:12:06 »

Да пиша и аз какво знам.
Според ортопедите детските обувки не бива да са:
- с ергономична стелка (крачетата на децата все още се развиват и такива стелки са вредни)
- с прекалено твърда подметка
- тежки
- вече носени от друго дете (тъй като всяко краче си има форма и с вече носена обувка насилваме крака да влезе в чужд 'отпечатък')

Въпроса, който бях задала, е: "Какви трябва да са първите детски обувки?"
Активен

"Die verstehen sehr wenig, die nur das verstehen, was sich erklären lässt."
zizi
плямпало, ама се трае

zizi is working their way up.zizi is working their way up.zizi is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3646

« Отговор #13 -: 24.10.2009 10:53:57 »

А така, и мен ме вълнува въпроса на Джули  - вчера гледах едни първи обувки, за прохождане с цип по средата на подметката, но се чудя удобно ли е така....
А и да питам още нещо - как купувате обувки за зимата? Искам да му купя на Борис едни ботушки, че със сигурност, ще иска да види що е ттова сняг, ама как да преценя какъв ще е крака му след 2 месеца?
Активен

Вани
плямпало, ама се трае

Вани barely matters.Вани barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2487

« Отговор #14 -: 24.10.2009 12:24:40 »

Ето ги и нашите обувки http://simonka.shutterfly.com/1322#1322 (парола 13072008), едните ги носи сега..страшно леки и удобни, а тези с каракула отвътре й ги взех за зимата (дано са й удобни и те) :emot2:

Сега съм й харесала в Метро едни апрески, та на заплата ще й взема едни да си има за разходките в снега :wink:
« Последна редакция: 24.10.2009 12:50:45 от Вани » Активен

Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 20   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: