31.07.2014 22:34:34Последен член: Summer93
Svatbata.org » Таз година булка, догодина люлка » Дечица над 1г. »  (Модератори: Pepi, Блонди©)Подарък за 1 рожден ден
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за 1 рожден ден  (Прочетена 52011 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Bianka
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2147

Подарък за 1 рожден ден

« -: 18.07.2006 21:15:22 »

Реших да се допитам за Вас майки.Детенцето на което бях кръстница ще навърши една годинка, а аз още съм в чуденка какво точно да й купя.Мислех си една мека кукла-от плат,харесват ми...после загледах и тези меки книжки които са като надуваеми едни такива... с разни животни...та въпросът ми - за 1 г. какво би му привлякло повече вниманието като играчка? искам да е играчка,тъй като на крущенето й купувах дрешки и обувки и кръстче...а тя определено има много музикални и плюшени и не искам да се повтарям.Благодаря ви предварително :y36:
« Последна редакция: 18.07.2006 21:17:01 от Дара » Активен

BuBs
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

Re: Подарък за 1 рожден ден
« Отговор #1 -: 18.07.2006 22:55:44 »

Дарче по принцип каквото и да и вземеш ще се радва детенцето, защото ще е нещо ново, нещо което не е виждала и веднага ще и привлече вниманието :mrgreen:.
Ако съдя по мойта сладурка, тя има две такива кукли за които ти говориш, но им се радва за кратко самичка, сега може да им обърне внимание за повече време, ако аз се вживея в ролята на някоя от тях :y06:.... Определено много си играе с една топка, която е направена от едни гумени пръчки (приличат малко на едни такива ролки за коса дето се огъват навсякъде), всяка от които е сганата, като петлистно цвете, много са и са различни свежи цветове, преплетени са и образуват топка във вътрешността на която има едно кръгло звънче и като бутнеш, търкулнеш, гризеш :mrgreen:, тупнеш топчицата то звъни и тя много му се радва, играе си с каквото си играе и все към топката се връща... Любима и е и една гумена книжка с рисувани плодове и вградена свирка в една от страниците, много обича да си я "чете" и гризе.
Друго на което много се радва е новият и басейн... и пълен и празен много я радва и пада голяма веселба.
Много обича да се люлее, така че ако искаш може да му купиш на детето една люлка...
Не на последно място да кажа, че обожава балони, направо се захласва - това ти го предлагам по-скоро като допълнение към същинският подарък.
За сега е това, нещо блокирах :doh:, но ако се сетя още нещо ще редактирам :wink:!
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
тина123
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1746
майка многознайка

« Отговор #2 -: 19.07.2006 13:57:41 »

топка е една идея- а ако ти се дават повече парички- може да му купиш кола, на която да сяда и да бута с крачета- струват от 30 до 50 лв.- на чиполино са много хубави- като имам време ще ти пусна и линк със снимка- моя Ран много й се радва- а пък на илиенци видях едно колело триколка- с педалчета- но моя Ран веднага се опита да го кара- но пък той е на година и 3 месеца- струваше 33 лв- мисля да му купя
Активен
Bianka
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2147

« Отговор #3 -: 19.07.2006 20:53:41 »

Бубе,точно за такава гумена книжка си мислех,но реших че ще трябва и нещо друго да взема, за да не само книжка и не измислих и ... отидох да търся тази кукла , та намерих един магазин, в който имаше малки,средни,големи и аз купих една от големите ,много е сладка и мекичка,вече я опаковах, че утре е РД,но ще се празнува в събота, с една картичка  с детско стихче написано от моята мисъл :y02: а за това колело Цвети се сещам,но при една от разходките ни навън май усетих неодобрение от страна на майката,може и да ми се е сторило,така че  и не се досетих. Но пък това за кола с крачетата ми дойде като идея за моя племеник,който от кола не можеш да го откачиш....в Патиланци цял час беше в нея и накрая едвам я остави :wink:
 пак ви благодаря искрено за съветите :y36:
« Последна редакция: 19.07.2006 20:56:24 от Дара » Активен

desitka
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5974
...за любовта, морето и още нещо...

Подарък за 1-вия рожден ден
« Отговор #4 -: 28.01.2007 21:00:39 »

Скъпи майчета, помагайте...
Предстои първия рожден ден на дъщеричката на нашите кумове. Аз много, много я обичам и искам да подаря нещо наистина хубаво за този важен празник. Досега сме подарявали дрешки и играчки по всякакви други поводи-раждане, първи юни, имен ден, кумуването им на нашата сватба, Коледа...Сега обаче искам да е нещо по-така...По-хубаво, по-стойностно...Вие какво мислите, че е  подходящо???
Само да отбележа, че си имат количка, кошарка, столче за хранене, столче за кола, проходилка...
Имаме с мъжа ми една идея за сега-нещо златно. Аз искам гривничка с буквичката й на нея, но той не го харесва. Той иска златна монета, но аз не харесвам. Има и трети вариант-висулка/медальон...
Помагайте, че съм много затруднена...
Активен
Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*
Репутация 6
Неактивен Неактивен
Публикации: 10021

Отн.: Подарък за 1-вия рожден ден
« Отговор #5 -: 28.01.2007 21:06:20 »

http://www.eshop.marseltoys.com/ Виж тук има много хубави неща .Аз предлагам играчка.
Активен

татяна_77
плямпало, ама се трае
Репутация 4
Неактивен Неактивен
Публикации: 2978

« Отговор #6 -: 28.01.2007 21:19:06 »

Пробити ли и са ушите? Веднъж видях в един златарски магазин ужасно сладки обици  с формата и цвета на калинки. Очите ми останаха! Има много сладки златни  неща за малки дечица.
Иначе дъщеря ми в момента се заиграва най- вече с играчки с батерии  - да мигат, да пеят, да се движат - такива. Само че сигурно има такива  :y09:
Активен

Ива - 29.12.2005
Симеон -30,01,2010
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

« Отговор #7 -: 28.01.2007 21:38:40 »

Деситка, а може например да вземете детски спален комплект. Моят племенник става на годинка чак след 3 месеца, но аз от сега започнах да му мисля подарък и за момента на спален комплект съм се спряла :smile:
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
desitka
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 28.01.2007 21:46:20 »

Незнам...клоня към златото, защото ще остане за винаги...Някак си първия РД ми се струва много сериозен повод, а дрешки, играчки, аксесоари се подаряват при всеки друг повод, че и без повод дори...Много ми се ще една златна гривничка да взема...Чудя се обаче самите родители как ще го приемат, знам ли  :new78:
Активен
Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 5144
за Зизи ...... :(

« Отговор #9 -: 28.01.2007 21:49:44 »

За 1 рожден ден на дъщерята на нащите кумци купихме триколка с дръжка за бутане и педали-детенцето да кара.Много й се радва и й взе здравенцето от каране  :y06:
Купихме триколка фроги розова.най-долу,вдясно
http://www.chipolino.com/catalog.php?lang=bg&category=139&type=2
« Последна редакция: 30.01.2007 18:13:35 от Elfita » Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години и 6 м
maminka_sladinka
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2294
plovdiv

« Отговор #10 -: 28.01.2007 22:04:04 »

Деситка,по- принцип златно знам,че се подарява при кръщене, ние така направихме за нашата кръщелничка,но и взехме обички,но пък ако вие държите на гривничка можете да поръчате да ви изографисат именцето на дедето,ако има каде/на плочка с верижка,ако си ги виждала този тип/, а пък за първия и рожден ден и подарихме колело с една огромна панделка,наистина и светнаха очичките и макар ,че е още маничка веднага започна да го бута и да казва:"БУ,БУ"!
А пък за кумците ни, на новороденото им момченце пък, бях спретнала към един метър висока купчинка с най-различни пак необходими неща,като се започе от спален комплект,халат,дрешки комплекти за новородено, играчки и тем подобни необходими неща ,опаковани с прозрачен цилофан и пак огромна панделка.Това са само  различни идейки,а вие каквото си прецените разбира се ,но каквото и да е ,щом имате голямо желание,значи все ще е хубаво!Успех!
Активен

АТИКА - 3г. 10м.
КРИС - 13г.09м.
Tina&Bo
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1272

« Отговор #11 -: 28.01.2007 23:04:46 »

Нашите кръстници подариха за раждането на малкия, 12 годишно уиски с надпис на бутилката -
За Борис Йорданов 
Да се отвори на абитуриентския бал с мама и татко.
От кръстниците
.

Иначе и злато не е зле като идея. Първа Инвестиционна Банка предлагат интересни неща - http://www.fibank.bg/inside.php?language=1&parent=59

"ПАМП (PAMP, Produits Artistiques de Metaux Precieux - Художествени произведения от благородни метали) е една от водещите световни компании за рафиниране и преработка на злато. Основана в Киасо (Chiasso), Швейцария, през 1977 г., фирмата е известна преди всичко като производител на инвестиционно злато, което се продава в целия свят. Кюлчетата, произведени от ПАМП отговарят на стандартите за качество на инвестиционното злато (good delivery), приети от Швейцарската национална банка, Лондонската метална борса (The London Bullion Market Association, LBMA), Нюйоркската стокова борса (The New York Commodity Exchange, COMEX) и Токийската стокова борса (The Tokyo Commodity Exchange, TOCOM).

Предлаганите от ПИБ кюлчета-медальони са изработени от 24-каратово злато (проба 999.9) и от сребро с най-високата проба 999 в ателиетата на ПАМП в Швейцария. Клиентите могат да избират между модели от 2.5 и 5 грама с разнообразна форма (овал, ромб, сърце, правоъгълник) и изображение – ангел, фея, гълъб, роза, Богородица, пролет, лято, есен, зима, слънце, сърце. Автентичността и златната проба на кюлчетата е гарантирана със сертификат на производителя. Всички кюлчета-медальони са покрити с прозрачен ултратънък филм-защита срещу издраскване и UV-лъчи. "

Това е гаранция за оригинален и неповторим подарък :wink: .

« Последна редакция: 28.01.2007 23:09:06 от tina_cute » Активен

desitka
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 29.01.2007 19:46:30 »

Точно в ПИБ гледах медальончетата :biddrin:
Активен
maminka_sladinka
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2294
plovdiv

« Отговор #13 -: 29.01.2007 22:54:49 »

Да,наистина са специални там нещата,които предлагат! :sm21:Аз ги разгледах в предаването "Огледала",преди Нова година беше,направиха ми впечатление
Активен

АТИКА - 3г. 10м.
КРИС - 13г.09м.
МиMи
Мисис Svatbata.org 2006 1 място
плямпало, ама се трае
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2658

« Отговор #14 -: 30.01.2007 10:15:40 »

Аз попринцип съм против това на детето да де подарява злато. Защото модата се мени аз лично съм събрала сумати обици и медалъончета като бебе и сега всички са толкова смешни че никога няма да ги нося. Кой знае какво ще се носи след 15г.
Аз бих му купила нещо такова мисля че на годинка или малко след това вече ще може да го ползва и мноого ще му се радва най-вече  :emot2:

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=73_161&products_id=1617
Активен

Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: