25.10.2014 03:34:56Последен член: deniyordanova
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Меденият ни месец в Мароко *K  (Прочетена 6284 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
pnar
мушмурок
*

pnar has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 386

Меденият ни месец в Мароко *K

« -: 10.11.2010 15:42:52 »

Както някои от вас сигурно помнят,ми беше мечта да отида на меден месец в Мароко.Осъществих мечтата си.В много отношения съм разочарована,но си заслужаваше.

Меденият ни месец започна 2 дни след сватбата,когато още неосъзнали какво ни се е случило,изморени и изтормозени тръгнахме с моите родители за Истанбул,където направихме втора сватба.Там се настанихме на 100м. от морето,в малко уютно хотелче,пред което се намираше ресторантът,в който направихме сватбата.Мечтаех си и за сватба на морето,но имайки предвид къде се намира Хасково,нямах никаква надежда това да се случи.Е явно съм споделила с роднините в Турция,та те да са живи и здрави,сбъднаха и тази ми мечта.
След сватбата там,нашите трябваше да се прибират,при което ни стовариха в друг хотел,по-близо до летището.3 дни покрай турската сватба мрънках за шопинг,но баща ми каза,че булките в дните покрай сватбата шопинг не правят.Да,ама не!До втория хотел,в който се настанихме се оказа,че има пазар....Е няма да обяснявам какво се случи!Само ще вметна,че няколко часа преди да отлетим за Мароко се наложи да купим втори куфар :haha:
Да ние (Куку и Пипи),за пръв път тръгнали заедно на почивка,за пръв път излизащи в чужбина без придружаващ ни възрастен( все още май не се смятаме за такива :silly:),някак успяхме да стигнем до летището,да НЕ изтървем самолета,да НЕ се изгубим никъде по пътя.Самолетът на Turkish airlines беше чисто нов,огромен,с екрани на всяка седалка,с телефона на всяка седалка,с опции да си изберем от голям списък с филми и музика.Не ме съдете,че на медения си месец съм се впечатлила от това-на този меден месец много неща видях за пръв път и много неща ми се случиха за пръв път :haha:Та звъннахме докато летяхме над някой си океан на майка ми,изкарахме и акъла,защото като видяла,че не изписва номер,решила че самолетът е паднал.Не се сетила,че ако падне самолета,няма да и звъня,ами ще съм се гътнала :haha: и т.н. и т.н.
И ето какви впечатления всъщност имам от Мароко (накратко,че почти нищо не чух и не видях-бях заета да се занимавам с мрънкащия за всичко мой мъж)

ОТ ФЕС ДО МАРАКЕШ

По време на дългия над 7 часа поход от Фес за Маракеш минаваме през области,в които единственото което може да се види са вързали плод кактуси,колиби от кал и пустош.В някои от по-големите села през,които минаваме,покрай пътя са насядали деца-боси,полу голи,недохранени.Те жадно впиват поглед в автобуса и нас-групата туристи настанили се удобно на климатика,наслаждаващи се на екзотиката.Замислям се колко ли такива автобуса на ден минават покрай тези деца,колко ли пъти техните мечти биват отнасяни смръсната газ на тези автобуси.
Пътищата по които се движим са под всякаква критика.Едно от шосетата се намира на ръба на пропаст.Пътното платно,по което се движим е започнало да пропада,мантинелата се е смъкнала на 10тина метра под нивото на платното.Много трудно се разминават две коли дори,а на нас ни се налага да се разминаваме с камиони и автобуси.На няколко пъти сърцето ми се вдига в гърлото,защото в съзнанието си проектирам заглавията на българските вестници:”Мароко:автобус с туристи пропада в пропаст,двама загинали български туристи сред жертвите”.Но Господ ни  опази!Буквално беше въпрос на сантиметри да се намерим кацнали на върна на някой кактус.
Спътници по цялото трасе са ни плодни кактуси.Плодовете са им жълто-зелени,големи колкото една едра круша,с прекрасен вкус.Единственото,което Али през целия преход повтаря е:”Ех,как са ги оставили необрани.Какво ще му стане на шофьора да спре,само малко да си набера?А?”. Това потвърждава теорията ми,че ако трябва да избира между мен и храната,Али ще избере храната.
Друго,което ни прави много силно впечатление в Маракеш е пазарът им.Рай за шопинг маниаците като мен.Гидът ни Абдул се оказва много разбран,за разлика от другите гидове и ни развежда и позволява да си напазаруваме.Купуваме си още няколко традиционни марокански костюми.Но мен друг един момент ми сгрява душичката-на няколко пъти разни мароканци спират Али и му казват:”Прекрасна жена имаш,късметлия!”.А един тийнейджър стига по-далеч-идва,хваща Али за ръката и му казва:”Късметлия си,късметлия!Пази прекрасната си жена да не избяга!А ако не можеш да я оцениш,повярвай тя ще дойде при мен!”.Голям сладур е  този пубертет и неговото отношение направо ми повдига самочуваствието.Е,в  Рабат във връзка с това имаме малко неприятен случай.Един дядо над 60те тръгеа след мен да ми говори,че съм хубава.Решавам,че човекът просто е изкукал.Но след като се случва още няколко  пъти осъзнавам,че явно те намират в мен нещо,което аз самата не мога

ФЕС

Във Фес изживявам един страховит сблъсък с африканската действителност.Цял ден се движим по тесни калдъръмени улички,по които трудно могат да се разминат повече от трима души.За мой ужас обаче,не само хора се разминават.Оказва се,че единственото превозно средство са магаретата.Виждам всякакви магарета-едни натоварени с храна,други натоварени с текстилни стоки,трети служещи само да придвижват собствениците си.Виждам дори магаре от компанията Coca-Cola-с него разнасят касетки с безалкохолни напитки на световния гигант.
Улиците миришат на маслини и мръстия.На няколко пъти Али се сблъсква челно с магарета.В един от случаите бива целунат с влажна целувка от един дългоушко.А в друг магарето явно решава да се почеше в неговия гръб.Ами казвах му да си направи коламаска.То магаренцето като усеща храсталака под тениската и хоп-да си направи густо.

КАЗАБЛАНКА

Положителното,с което ще свързвам Мароко до края на живота си е джамията.Голямата джамия на Хасан II,намираща се на брега на окена-огромна,величествена.Когато ни стоварват с автобуса пред нея и тръгваме към входа и просто ми секва дъхът.Не заради 38-39 градусовата жега.Не,в никакъв случай! Не мога да дишам,защото се чувствам толкова незначителна,малка брънка от нещо огромно.Джамията,скалите под нея,вълните които се разбиват в стените и те карат да забравиш кой си и за какво си дошъл на този свят.Спираш да дишаш,да мислиш,да съществуваш.И когато застанеш до оградната стена,която разделя джамията от океана и усетиш морски въздух,видиш синия безкрай на океана,когато в полезрението ти попаднат надписите на арабски издялани в мрамора,се чувстваш така,както никога и при никакви обстоятелства не можеш да се почувстваш! Ето това е мястото,нещото,чувството,заради които си заслужаваше да отидем на гъза на географията,при температура 38-39 градуса и да изтърпим Африканската действителност.........

След Мароко,кумувете ни подариха втори меден месец на о-в Тасос,но за там няма да разказвам-беше хубаво,макар че мъжът ми пак мрънка,ама аз му казах :sm33: и така:)

Клип със снимки от Мароко: http://www.facebook.com/pnar.kiazim?v=app_2392950137#!/video/video.php?v=1572868809201

Активен

Svetla
спящ на клавиатурата

Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5170
Перник

Отн.: Меденият ни месец в Мароко *K
« Отговор #1 -: 10.11.2010 16:58:17 »

Пънар, страхотно преживяване! И страхотен разказ! И аз много искам да отида в Мароко, а след твоя разказ - още повече  :mrgreen: За съжаление от работа не мога да видя снимките, но при първа възможност ще ги разгледам  :emot2:
Активен

Sweety Pie
наш човек
**

Sweety Pie has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 965

« Отговор #2 -: 10.11.2010 22:05:22 »

Ей, Пънар, след този разказ имам чувството, че и аз съм била част от групата ви, страхотно. Преживели сте незабравимо приключение.
Активен

Ivy
Мисис Svatbata.org 2008 3 място
спящ на клавиатурата
*

Ivy might someday be someone...Ivy might someday be someone...Ivy might someday be someone...Ivy might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 4613
My little Miss Sunshine:-)

« Отговор #3 -: 10.11.2010 23:32:02 »

Пънар, страхотен разказ, много ми харесва чувството ти за хумор :lol:
Аз също съм била в Мароко но честно не останах толкова очарована колкото ти.
Ние бяхме в Агадир, но иначе както казваш ти  пазарите им са рай за шопинг а и пазаренето е част от обичая!
щастлив семеен живот ви желая!
Активен

Dear Santa...i have been such a good girl this year.......:smile:

IONbonbon
наш човек
**

IONbonbon has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1435

« Отговор #4 -: 10.11.2010 23:58:47 »

Страхотни преживявания сте имали, а разказаът ти е N:1
Но аз не можах да разгледам снимките ти :sad: Линкът ме води само към профилът ти във фейсбук.
Активен

viktoriya
плямпало, ама се трае

viktoriya barely matters.viktoriya barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2045
Само аз съм АЗ!

« Отговор #5 -: 11.11.2010 10:29:45 »

Пънар, страхотен разказ, пренесе ме на мястото на действието  :y36:.
Активен

pnar
мушмурок
*

pnar has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 11.11.2010 11:24:51 »

На тези от вас,които си мечтаят да отидат в Мароко пожелавам да го направят,но да не са прекало позитивно настроение,че позитивното ще изчезне горе-долу на 8-та минута:)
Ще се опитам да кача клипчето някъде и да пусна линк,че нещо с фейсбук настройките не се справям:)
Активен

Bella
плямпало, ама се трае

Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 4068
Fortuna favet fortibus!Dum Spiro,Spero!

« Отговор #7 -: 11.11.2010 15:04:18 »

Ох,страхотен разказ,,,прекрасни спомени ще си имате !
А за тези ,които бойкотират фейса ,няма ли друг линк със снимки?пусни една ,две поне деееее....че така ме е яд ,че не мога да ги разгледам  :y41:
п.п.аз и от сватбата не съм видяла...нито от едната :y09:къде да погледна?
Активен

Nihil lacrima citius arescit!Нищо не съхне по-бързо от една сълза...истински се вижда само със сърцето,същественото е невидимо за очите
"Всичко живо е родено от любов и любовта крепи го живо!" Лопе де Вега
sisqo
плямпало, ама се трае

sisqo might someday be someone...sisqo might someday be someone...sisqo might someday be someone...sisqo might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 3931

« Отговор #8 -: 13.11.2010 00:16:58 »

pnar, много хубав разказ, добре сте си изкарали. Наистина имаш прекрасно чувство за хумор. :emot2: Снимки и видео и аз не видях, но ти пратих покана за приятелство във фейса. :wink: Дълъг и щастлив семеен живот ви пожелавам! :cvete:
Активен
pnar
мушмурок
*

pnar has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 13.11.2010 10:52:35 »

Bella пратих ти линкове:)
sisqo приех я-там са качени и клипчета;)
Активен

ZHANA
плямпало, ама се трае

ZHANA barely matters.ZHANA barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2313
златна есен

« Отговор #10 -: 13.11.2010 11:41:25 »

Ех, пренесох се и аз в Мароко :y41: Пожелавм ви дълъг и щастлив семеен живот с по-малко мрънкане от благоверния :y36: и още много сбъднати мечти :kissi:
И аз не виждам снимките :sad:
Активен

milencheto
наш човек
**

milencheto has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 705
Почивай в мир, Пачо!

« Отговор #11 -: 13.11.2010 11:51:09 »

pnar добре сте си изкарали в Мароко, а разказа ти е страхотен.  Снимки аз също не мотах да видя, затова ти изпратих покана във фейса.
Активен

sisqo
плямпало, ама се трае

sisqo might someday be someone...sisqo might someday be someone...sisqo might someday be someone...sisqo might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 3931

« Отговор #12 -: 13.11.2010 20:38:46 »

Благодаря ти, :y36: сега вече разгледах всичко, прекрасна сватба и прекрасно сватбено пътешествие, хубаво е човек да сбъдва мечтите си! :emot2:
Активен
ZHANA
плямпало, ама се трае

ZHANA barely matters.ZHANA barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2313
златна есен

« Отговор #13 -: 19.11.2010 09:30:52 »

Страхотен разказ и снимки- желая ви и съвместният ви живот да е страхотен :y36:
Активен

nelka_bg
наш човек
**

nelka_bg has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 640
Щастието е в ръцете ми <3

« Отговор #14 -: 19.11.2010 15:32:00 »

Страхотен разказ. Супер! А чакам и да ми приемеш поканата за приятелство във фейса
Активен

[/url]
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: