22.09.2014 07:13:23Последен член: eva76
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 20   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Косопад  (Прочетена 175973 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Teddy
наш човек
**

Teddy is working their way up.Teddy is working their way up.Teddy is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1400
Щастливо омъжена жена, която е много обичана!

Re: Косопад

« Отговор #45 -: 07.01.2007 10:06:53 »

Момичета да споделя и информацията, която аз имам по темата.
Та това, което някой беше написал за чесъна, който се втрива в корените е вярно, но се прилага при кръгов косопад, който най-често се появява след голямо нервно напрежение и неприятности. Изпитан е методът и помага. Моята майка на 20 години е имала такъв проблем, а сега ако я видите - има коса за две глави, нищо, че е на възраст вече :silly:.
Другото, за което съм чувала пак от майка /изпитано е/, може да ви прозвучи малко гадно, но и то помага е втриването с тампонче в корените на косата на урина. Знам, че звучи гадно и аз затова и не съм пробвала още, но майка каза, че много помага. Желателно е да се прави с детска урина, защото тя е по-чиста, но може и с друга. Майка ми твърди, че като се втрие в косата не мирише и не е неприятно. Пак уточнявам, че не съм го пробвала още.
По въпроса с прогестерона - наистина го няма на ампули поне в аптечната мрежа, може би по болниците все още се намира, защото съм чувала от не една и две жени да са им били инжекции прогестерон. Друг вариант, който мисля, че ще свърши работа и мисля да пробвам, е с хапчета Дуфастон /това е изкуствен прогестерон, активната му съставка е Dydrogesterone/. Според мен няма логика да не стане :emot2:.
Успех на всички, които имат проблем с косите си, аз също съм в тази група и утре смятам да отида да си направя сериозна подстрижка, след която започвам да експериментирам с различни илачи, че вече съм последен сезон с коса, както се шегуваше една приятелка :y07:.
« Последна редакция: 07.01.2007 10:08:19 от Teddy » Активен

magushe
Гост
« Отговор #46 -: 10.01.2007 12:15:44 »

Ейй, сетих се за един случай, който много ме беше впечатлил: майката на едно момиче след някакво заболяване започва страшно да губи коса, ама страшно. И не знам кой й казал, обаче започнала да си слага на косата някаква ракия, в която е кисната не знам си колко време коприва. И не само й изникнала пак коса там където била изчезнала, ами изникнала коса по-хубава от предишната! Само че не мога да ви кажа колко коприва в колко ракия колко време кисне, на светло ли, на тъмно ли, колко градуса ракия, гроздова ли, сливова ли, копривата сушена ли или трябва прясна, да не би да е само корени пък, колко време и как трябва да се прилага това нещо... С това момиче сега нямам никакви контакти, трябва да се свържа с нея да пита майка си. Обаче дали ще помни жената точно какво е било не знам, ако не си го е записала някъде... Никой ли не е чувал за такова лечение? Те са от Казанлък между другото. Такива рецепти трябва да се разпространяват, хората да ги знаят.

Аз тъкмо мислех да пробвам тази рецепта. Взех си корени от коприва, а на опаковката е посочено следното съотношение:
1 част корени от коприва
6 части 40% етанол (предполагам обикновенна силна ракия става, аз примерно кашаса сложих, защото това имах в момента)
Престоява 14 дни и после се прецежда и се правят фрикции в корените на косата.
Активен
мим
наш човек
**

мим has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1724

« Отговор #47 -: 10.01.2007 15:31:53 »

Аз лично не бих пробвала да пия хормонални препарати без лекарско предписание. Ако имате силен косопад, който ви притеснява сериозно според мен е най-добре да посетите дерматолог, който да ви предпише адекватно лечение.
А пробвахте ли специализираните серуми и ампули против косопад (визирам сериозни фирми като Фито и Виши)?
Активен

Teddy
наш човек
**

Teddy is working their way up.Teddy is working their way up.Teddy is working their way up.
Неактивен Неактивен

« Отговор #48 -: 10.01.2007 15:51:19 »

Мим, не става въпрос за безразборно пиене на хормонални препарати, а за включването им като съставка в домашноприготвена маска за коса :emot2:. Иначе никога не бих си позволила да пия или да посъветвам някой да пие непредписано от лекар лекарство още повече пък хормонално. Права си, че може би е по-добре първо да се пробват изпитани серуми на доказани марки :emot2:, но и те, за съжаление, понякога не помагат.
Поздрави :cvete:.
Активен

nyxче
наш човек
**

nyxче has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 667

« Отговор #49 -: 10.01.2007 16:21:14 »

От фармацефт с личен опит в борбата с косопада знам, че истинския косопад само с мазане се повлиява слабо - трябвало да се комбинира с прием на специални капсули. Мисля че съм го виждала обяснено подробно в брошура на фито. С моята коса поне засега нещата са нормални, да видим след раждането как ще е, че имам приятелка, на която доста й пострада косата...
Активен

Приятел в нужда се познава...

мим
наш човек
**

мим has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #50 -: 11.01.2007 09:48:35 »

Мим, не става въпрос за безразборно пиене на хормонални препарати, а за включването им като съставка в домашноприготвена маска за коса :emot2:. Иначе никога не бих си позволила да пия или да посъветвам някой да пие непредписано от лекар лекарство още повече пък хормонално. Права си, че може би е по-добре първо да се пробват изпитани серуми на доказани марки :emot2:, но и те, за съжаление, понякога не помагат.
Поздрави :cvete:.

Teddy, не съм си и помислила от поста ти, че съветваш когото и да било да приема непредписани лекарства. Просто има страшно много хора, които имат даден проблем, започват да ровят по форумите и понякога прибягват до самолечение без да потърсят специалист. Явлението е много страшно, защото имам познати, които са си причинявали подобни поразии. Не ми се щеше някой, като чете какви коментари пускаме, да отиде в аптеката и да си купи хормонални препарати, само защото го е прочел из форумите. Не съм искала да те засегна, за което се извинявам.
Активен

Teddy
наш човек
**

Неактивен Неактивен

« Отговор #51 -: 11.01.2007 12:43:00 »

Мим, права си, че не е желателно да се пристъпва към прилагане на всякакви рецепти по различни проблеми. Може би е по-добре да се обръщаш  към специалист при наличието на определен проблем, но ако той не е сериозен и би могло да се повлияе и без хапове, защо да не пробваме да си помогнем сами :y36:.
За маската за коса с прогестерон съм чувала от доста източници, независими един от друг и все положителни мнения. Такова е изразено и в настоящата тема и затова си позволих да помисля на глас с какво може да се замени съставката, която вече не може да се намери :new78:.
За другото - Мим, не съм засегната :y34:, напротив радвам се, че обсъждаме проблема, защото дискусията е най-добрият начин да се представят всички доводи "за" и "против" по дадена тема. Така се дава по-богата картина на реалността. Основното обаче си остава - всеки за себе си преценява какво да прави и какво не.
Надявам се да не се чувстваш засегната от постовете ми,
ако с нещо съм те обидила или съм нарушила добрия тон, извинявай :cvete:. Поздрави  :cvete:.
« Последна редакция: 11.01.2007 12:44:45 от Teddy » Активен

Невидима
спящ на клавиатурата

Невидима hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5398

« Отговор #52 -: 11.01.2007 12:51:01 »

Аз съм ползавала капсули за подхранване на косата и съм доволна от резултата им. Купих си ги от аптеката, не помня дори на коя фирма бяха, но са на съвсем достъпни цени- по-малко от 2лв на капсула  :emot2:
Активен
BuBs
наш човек
**

BuBs barely matters.BuBs barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

Отн.: Косопад
« Отговор #53 -: 24.01.2007 17:12:14 »

Момичета, тук едно съседче ми даде една много стара книга в която има цяло богатство с рецепти за кожа, коса, нокти и :emot2:....

Та в нея, има една рецепта против косопад, която е:
ПРОТИВ КОСОПАД - смесете 1 с. л. оцет с малко сода за хляб. Втрийте в корените на косата и оставете да престои 30 - 60 минути. Измийте с хладка вода и мек шампоан!

Това е :biddrin:. Аз мисля сега на предстоящото миене да почна да я прилагам, въпреки че малко се опасявам от содата :new78:, но тъй като книжката ми се струва доста добра от към рецепти, мисля да се пробвам :y33:!
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5890
няма невъзможни неща

« Отговор #54 -: 25.01.2007 12:34:30 »

Бубе тази сода и оцет няма ли да навредят на боядисаната коса?
Активен

BuBs
наш човек
**

BuBs barely matters.BuBs barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

« Отговор #55 -: 25.01.2007 13:23:29 »

Ами Галинка идея нямам :new78:. Мисля си, че не би трябвало, защото знам, че едно време, за предотвратяване на преждевременното побеляване на косата, а също така за блясък са използвали сок от кисели ябълки. Та в този ред на мисли, ако оцета е ябълков по-скоро би следвало да има положителен ефект - знам ли :new78:... Колкото до содата, знам че тя е много добро средство за премахване на гъбички, които в повечето пъти са причина за косопада и пърхута. Така или иначе, аз твърдо съм решила да пробвам, защото тази книжка е страхотна и някак и имам доверие :y33:, и като го направя ще ти кажа какъв е бил резултатът пред вид, че и аз съм с боя :y36:!
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
Ania
мушмурок
*

Ania has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 214

« Отговор #56 -: 01.02.2007 21:55:00 »

Момичета, и аз съм със същия проблем. Не помня вече от кога, години. Мисля, че си го навлякох с вегетарианството, заедно с анемийка и мигрена...Та за тази коса какво ли не съм правила, колко пари съм дала! Мерц, Ревалид, Фито - сумати опаковки съм изгълтала, наред и с другите мултивитамини. Резултата - нула. Всякакви ампули за по 5 лв. броя, резултат - нула. Домашни маски - резултат - нула. Хининова вода - резултат - нула. Просто вече ми писна, сигурно на главата ми е останала 1/3 от косата! Ужасно е. Проблемът явно изобщо не е козметичен, а е сериозно здравословен. Трябва да се замисля за ендокринолог и аз. Ако някой друг има опит да сподели  :wink:
Активен

Man muss das Leben eben nehmen, wie das Leben eben ist.
martinela
наш човек
**

martinela has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 907
Мъжка мама

« Отговор #57 -: 27.07.2007 10:25:53 »

b]Моми[чета бих искала да Ви помогна, тази рецепта е страшна.

1 суп.лъжица кис.мляко
1 суп.лъжица мед
1 суп.лъжица мас
3-4 капки газ
1 жълтък
1 суп.лъжица оцет
2 суп.лъжица Тривитаминол (намира се във ветеринарните аптеки,цената на 100мл е около 5 лв.)

Всичко това се забарква и върху умните Ви главички за около 1-1.30 ч. След това се измива с шампоан(споко не мирише и лесно се отмива).И така по един път на седмица.

Желая Ви успех![/b]
[/size]
Активен

мим
наш човек
**

мим has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #58 -: 16.09.2007 21:42:21 »

Момичета, и аз съм със същия проблем. Не помня вече от кога, години. Мисля, че си го навлякох с вегетарианството, заедно с анемийка и мигрена...Та за тази коса какво ли не съм правила, колко пари съм дала! Мерц, Ревалид, Фито - сумати опаковки съм изгълтала, наред и с другите мултивитамини. Резултата - нула. Всякакви ампули за по 5 лв. броя, резултат - нула. Домашни маски - резултат - нула. Хининова вода - резултат - нула. Просто вече ми писна, сигурно на главата ми е останала 1/3 от косата! Ужасно е. Проблемът явно изобщо не е козметичен, а е сериозно здравословен. Трябва да се замисля за ендокринолог и аз. Ако някой друг има опит да сподели  :wink:

Имам приятелка, на която така нищо не й помагаше за косопада и се оказа че има проблеми с щитовидната жлеза. Дано не е нещо здравословно при теб! :emot2:

На мен ми дойде време за втория сезонен косопад и цялата къща е в косми. Ужасна работа. Купих си пак шампоана и ампулите на Дюкре, мисля че Анастим се казваше конкретната серия. Да чукам на дърво ефекта се вижда.
Активен

Bianka
плямпало, ама се трае

Bianka barely matters.Bianka barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2147

« Отговор #59 -: 16.09.2007 22:09:43 »

Мим, би ли споделила за тези ампули и шампоан Дюкре/ за първи път чувам/, но моля за повечко информация, къде се предлагат и колко струват?
благодаря предварително
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 20   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: