02.09.2014 19:37:14Последен член: polina35
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Мравки у дома...  (Прочетена 13183 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Аврора
наш човек
**

Аврора has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 858
"The highest happiness on earth is marriage!"

Мравки у дома...

« -: 01.06.2011 23:53:13 »

Момичета, от около седмица-две у дома (живеем в монолитен блок на 10-я етаж), наблюдавам, че в трапезарията, от пода към прозореца, се движат в редица мравки. Смуча ги с прахосмукачката за момента. Не мога да се отърва от тях, ужасна напаст! Видях, че явно пристигат от терасата, която е на кухнята (от дневната се влиза в кухнята) и някак стигат до прозореца на дневната... Нищо не влачат със себе си, само голямо движение. Наръсих със сол обилно на терасата, на врата, под прозореца, навсякъде и не помага, те си проправят път през нея!

Имали ли сте подобен проблем и как бих могла да го разреша и аз?
Благодаря предварително!
  :cvete:
Активен
·٠•♥☆тупурче☆♥•٠·
плямпало, ама се трае

·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· barely matters.·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2040
Почивай в мир, Дари! Липсваш ни :(

Отн.: Мравки у дома...
« Отговор #1 -: 02.06.2011 06:28:31 »

Аз живея в напаст и покрай мъника се напълни с мравки! Купих някаква пудра от магазина и веднага изчезнаха. За съжаление не мога да мина навсякъде, ами само антрето и кухнята (където малката няма достъп), но пак имаше ефект. С пудрата се наръсва по ъглите по пода, в твоя случай терасата. По-късно ще погледна и името на пудрата.  :y33:
Активен

Коктейл
плямпало, ама се трае

Коктейл is working their way up.Коктейл is working their way up.Коктейл is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3074
"Не се вземай на сериозно! :-D "

« Отговор #2 -: 02.06.2011 07:28:28 »

Разрешението е,че трябва във входа и съседните входове да се напрсъка със специален препарат още от мазите. Така се действа и при хлебарки. Снощи имахме събрание на входа и стана въпрос,че точно сега им е размножителния период и сега е момента да се пръска. ДА ги махнеш от вас-ок,но само ден ще е ефекта,като има навсякъде. Просто ще дойдат нови  :mrgreen:

И ние се борим с това,миналата година пръскахме входа,беше добре. Сега пак ще пръскаме.

Другото,което може да се направи(говоря по принцип) да не се яде по стаите,а само в кухнята. И след всяко хранене да се почистват падналите трохи (това е задължение на каката  :mrgreen: ).
Активен

Аврора
наш човек
**

Аврора has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 02.06.2011 08:26:30 »

Коктейл, напълно съм съгласна с теб! Обаче! В нашия блок на приземния етаж и в двата входа има разположена киника и по принцип се поддържа хигиена в блока. ДОсега не сме имали проблеми с хлебарки, мравки, летящи мравки, божи кравички и т.н. Затова ми се струва първо да пробвам у дома...  :new78: А и не разбирам какво правят у нас? Една мравчица не видях да носи трошица или семка, или нещо от сорта. Иначе си ядем само в трапезарията, където няма оставена храна на открито или хляб... 

Тпурче, благодаря, ще чакам да напишеш името на пудрата. Ние сме само двамата с моя годеник, така че мога и отрова да ползвам и да ръся навсякъде, не ми е проблем.  :y33:
Активен
Лили.
наш човек
**

Лили. has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 691

« Отговор #4 -: 02.06.2011 22:37:16 »

Ние имахме същият проблем, както всяка година. От терасата на кухнята ми влизат мравки- ужасно е. Всяка година ги мъча с оцет - няколко поредни дни сипвам на прага на вратата (защото влизат от там). Тази година моят мъж се включи и с канела, с което ги уморихме до край.

Успех в трепенето  :emot2:
Активен

Аврора
наш човек
**

Аврора has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 02.06.2011 23:21:41 »

Ние имахме същият проблем, както всяка година. От терасата на кухнята ми влизат мравки- ужасно е. Всяка година ги мъча с оцет - няколко поредни дни сипвам на прага на вратата (защото влизат от там). Тази година моят мъж се включи и с канела, с което ги уморихме до край.

Успех в трепенето  :emot2:

Благодаря, Лили!!!  :cvete: Ще пробвам още днес!  :y09:
Активен
Svetla
спящ на клавиатурата

Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5093
Перник

« Отговор #6 -: 03.06.2011 11:31:59 »

Да допълня към натуралните средства срещу мравки, посочени от Лили - аз гоня мравките от кухнята с карамфил  :y33:
Иначе, най-радикалната мярка е Райд - мори ги до крак  :mrgreen:
Активен

Аврора
наш човек
**

Аврора has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 03.06.2011 11:54:23 »

Да допълня към натуралните средства срещу мравки, посочени от Лили - аз гоня мравките от кухнята с карамфил  :y33:
Иначе, най-радикалната мярка е Райд - мори ги до крак  :mrgreen:

Тъкмо одеве погледнах, като взимах новото пакетче канела, че има и карамфил едно пакетче. Ама моят карамфил е на зърна?  :new78:
Активен
Svetla
спящ на клавиатурата

Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5093
Перник

« Отговор #8 -: 03.06.2011 12:03:43 »

Да допълня към натуралните средства срещу мравки, посочени от Лили - аз гоня мравките от кухнята с карамфил  :y33:
Иначе, най-радикалната мярка е Райд - мори ги до крак  :mrgreen:

Тъкмо одеве погледнах, като взимах новото пакетче канела, че има и карамфил едно пакетче. Ама моят карамфил е на зърна?  :new78:

Няма значение, важното е да им мирише  :mrgreen:
Активен

Аврора
наш човек
**

Аврора has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 03.06.2011 17:50:13 »

Да споделя малко резултати: с канелата наръсих пред прага на терасата, така обилно, малко настрани, отвътре дори, на стената дето се точат, но сякаш се хранят с тая канела, добер и м действа...  :mrgreen:  :silly: Но оцет сложих само отвън на терасата, така по-обилно, от него вече нщо не им харесва, но вътре няма как да сложа от него и гледам пак си се точат... хем няколко пъти след това го обирах с прахосмикачката, а виждам, че влизаот от тераса!  :gun1: :gun1: :gun1: Сега ще сложа и карамфил....  :y07:
Активен
Elfita
спящ на клавиатурата

Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5163
за Зизи ...... :(

« Отговор #10 -: 03.06.2011 18:06:34 »

пробвай с прахчето против мравки.по магазините има на БРОС и ГЛОБОЛ.виждала съм и течност за миене на под против мравки
Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години и 6 м
marinea_bg
плямпало, ама се трае

marinea_bg might someday be someone...marinea_bg might someday be someone...marinea_bg might someday be someone...marinea_bg might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 3921
Love is all we need...

« Отговор #11 -: 04.06.2011 01:26:48 »

Ей сега свеки напръска навсякъде с един ужасно миризлив спрей-ароматизатор- с мъжа ми 6те се изтровим направо, ни6то 4удно да действа и на мравките! :haha:
Сериозно- на мен в моята ста  България ми се е слу4вало да се появяват мравки ако съм яла не6то в стаята, тогава съм пръскала с Райд и са из4езвали веднага! :y33: Сигурн ли се, 4е няма някаква миризма която ги привли4а? :new78: Забелязвала съм и, 4е се появяват по-4есто ако стената откъдето влизат е откъм слънцето! :y09:
Активен

Аврора
наш човек
**

Аврора has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 04.06.2011 12:57:22 »

Ей сега свеки напръска навсякъде с един ужасно миризлив спрей-ароматизатор- с мъжа ми 6те се изтровим направо, ни6то 4удно да действа и на мравките! :haha:
Сериозно- на мен в моята ста  България ми се е слу4вало да се появяват мравки ако съм яла не6то в стаята, тогава съм пръскала с Райд и са из4езвали веднага! :y33: Сигурн ли се, 4е няма някаква миризма която ги привли4а? :new78: Забелязвала съм и, 4е се появяват по-4есто ако стената откъдето влизат е откъм слънцето! :y09:

Marinea, стената, на която пъплят, както и кухнята и терасата, от която идват, са изцяло северно изложение. Слънце не огрява!  :mrgreen:  А относно миризма... само моя парфюм... :haha: Шегата настрана но, наистина всичко си седи в хладилника, сега пък е и топло, нищо не държа отвън.  :new78: а пък точно по тая стена защо са  - още повече не ми е ясно.... Сега секърва ми е препоръчала един препарат, в понеделник ще ида до ветеринарната да питам за него, каза, че е ефикасен, но не помня името, понеже моя годеник говори с нея, той го знае.  :y07:
Активен
mama Ema
плямпало, ама се трае

mama Ema is working their way up.mama Ema is working their way up.mama Ema is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2862
Детето е перла в короната за всяка жена

« Отговор #13 -: 04.06.2011 20:22:18 »

ООО , от тези гадини отърване няма. Ние сме пръскали отрови и разни други препарати , е то пак се множи ! Добре ,че сега сме нависоко и не сме имали мравки , за сметка на стоножки  :y57: . Като видя таквоз чудо с толкова крака и настръхвам бррррр  :eek:
Активен

lionelsa
мушмурок
*

lionelsa has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 484

« Отговор #14 -: 06.06.2011 02:12:18 »

И ние сме на 10-я етаж и миналото лято едва се отървахме от мравките. Настръхва ми косата само при мисълта, че може пак да плъзнат. Никой бабешки метод не помага. Говорих и със специалисти - има блокове изградени в-у мравуняци и няма отърване от гадинките освен периодично пръскане с препарати. Ако мравките вървят в редички - това е много добре. Защото моите бяха някакъв кралски вид, който не се влияе от нищо и са трудни за прогонване. :y09:

Най-добрият метод са едни машинки, издаващи звуци, с които прогонват всякакви гадинки от вкъщи. Но не знам да се продават някъде в България. Струват около 60-80 евро. Ако някой има информация за тях, моля да сподели.
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: