www.svatbata.org
Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520217 Мнения в 10439 Теми от 17558 Потребители
Последен потребител: Delffinn
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  За всеки по нещо  |  За дома - уют и комфорт  |  Тема: Мравки у дома... 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] 2 3 Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Мравки у дома...  (Прочетена 10705 пъти)
Aurora
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Disney

"The highest happiness on earth is marriage!"

« -: 01.06.2011 20:53:13 »

Момичета, от около седмица-две у дома (живеем в монолитен блок на 10-я етаж), наблюдавам, че в трапезарията, от пода към прозореца, се движат в редица мравки. Смуча ги с прахосмукачката за момента. Не мога да се отърва от тях, ужасна напаст! Видях, че явно пристигат от терасата, която е на кухнята (от дневната се влиза в кухнята) и някак стигат до прозореца на дневната... Нищо не влачат със себе си, само голямо движение. Наръсих със сол обилно на терасата, на врата, под прозореца, навсякъде и не помага, те си проправят път през нея!

Имали ли сте подобен проблем и как бих могла да го разреша и аз?
Благодаря предварително!
  :cvete:

·٠•♥☆тупурче☆♥•٠·
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

Почивай в мир, Дари! Липсваш ни :(

« Отговори #1 -: 02.06.2011 03:28:31 »

Аз живея в напаст и покрай мъника се напълни с мравки! Купих някаква пудра от магазина и веднага изчезнаха. За съжаление не мога да мина навсякъде, ами само антрето и кухнята (където малката няма достъп), но пак имаше ефект. С пудрата се наръсва по ъглите по пода, в твоя случай терасата. По-късно ще погледна и името на пудрата.  :y33:

Коктейл
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Варна

"Не се вземай на сериозно! :-D "

« Отговори #2 -: 02.06.2011 04:28:28 »

Разрешението е,че трябва във входа и съседните входове да се напрсъка със специален препарат още от мазите. Така се действа и при хлебарки. Снощи имахме събрание на входа и стана въпрос,че точно сега им е размножителния период и сега е момента да се пръска. ДА ги махнеш от вас-ок,но само ден ще е ефекта,като има навсякъде. Просто ще дойдат нови  :mrgreen:

И ние се борим с това,миналата година пръскахме входа,беше добре. Сега пак ще пръскаме.

Другото,което може да се направи(говоря по принцип) да не се яде по стаите,а само в кухнята. И след всяко хранене да се почистват падналите трохи (това е задължение на каката  :mrgreen: ).

Aurora
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #3 -: 02.06.2011 05:26:30 »

Коктейл, напълно съм съгласна с теб! Обаче! В нашия блок на приземния етаж и в двата входа има разположена киника и по принцип се поддържа хигиена в блока. ДОсега не сме имали проблеми с хлебарки, мравки, летящи мравки, божи кравички и т.н. Затова ми се струва първо да пробвам у дома...  :new78: А и не разбирам какво правят у нас? Една мравчица не видях да носи трошица или семка, или нещо от сорта. Иначе си ядем само в трапезарията, където няма оставена храна на открито или хляб... 

Тпурче, благодаря, ще чакам да напишеш името на пудрата. Ние сме само двамата с моя годеник, така че мога и отрова да ползвам и да ръся навсякъде, не ми е проблем.  :y33:

Лили.
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #4 -: 02.06.2011 19:37:16 »

Ние имахме същият проблем, както всяка година. От терасата на кухнята ми влизат мравки- ужасно е. Всяка година ги мъча с оцет - няколко поредни дни сипвам на прага на вратата (защото влизат от там). Тази година моят мъж се включи и с канела, с което ги уморихме до край.

Успех в трепенето  :emot2:

Aurora
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #5 -: 02.06.2011 20:21:41 »

Ние имахме същият проблем, както всяка година. От терасата на кухнята ми влизат мравки- ужасно е. Всяка година ги мъча с оцет - няколко поредни дни сипвам на прага на вратата (защото влизат от там). Тази година моят мъж се включи и с канела, с което ги уморихме до край.

Успех в трепенето  :emot2:

Благодаря, Лили!!!  :cvete: Ще пробвам още днес!  :y09:

Svetla
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: Перник

Перник

« Отговори #6 -: 03.06.2011 08:31:59 »

Да допълня към натуралните средства срещу мравки, посочени от Лили - аз гоня мравките от кухнята с карамфил  :y33:
Иначе, най-радикалната мярка е Райд - мори ги до крак  :mrgreen:

Aurora
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #7 -: 03.06.2011 08:54:23 »

Да допълня към натуралните средства срещу мравки, посочени от Лили - аз гоня мравките от кухнята с карамфил  :y33:
Иначе, най-радикалната мярка е Райд - мори ги до крак  :mrgreen:

Тъкмо одеве погледнах, като взимах новото пакетче канела, че има и карамфил едно пакетче. Ама моят карамфил е на зърна?  :new78:

Svetla
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: Перник

Перник

« Отговори #8 -: 03.06.2011 09:03:43 »

Да допълня към натуралните средства срещу мравки, посочени от Лили - аз гоня мравките от кухнята с карамфил  :y33:
Иначе, най-радикалната мярка е Райд - мори ги до крак  :mrgreen:

Тъкмо одеве погледнах, като взимах новото пакетче канела, че има и карамфил едно пакетче. Ама моят карамфил е на зърна?  :new78:

Няма значение, важното е да им мирише  :mrgreen:

Aurora
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #9 -: 03.06.2011 14:50:13 »

Да споделя малко резултати: с канелата наръсих пред прага на терасата, така обилно, малко настрани, отвътре дори, на стената дето се точат, но сякаш се хранят с тая канела, добер и м действа...  :mrgreen:  :silly: Но оцет сложих само отвън на терасата, така по-обилно, от него вече нщо не им харесва, но вътре няма как да сложа от него и гледам пак си се точат... хем няколко пъти след това го обирах с прахосмикачката, а виждам, че влизаот от тераса!  :gun1: :gun1: :gun1: Сега ще сложа и карамфил....  :y07:

Elfita
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: Пловдив

за Зизи ...... :(

« Отговори #10 -: 03.06.2011 15:06:34 »

пробвай с прахчето против мравки.по магазините има на БРОС и ГЛОБОЛ.виждала съм и течност за миене на под против мравки

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години

marinea_bg
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Plovdiv-Sorrento

Love is all we need...

« Отговори #11 -: 03.06.2011 22:26:48 »

Ей сега свеки напръска навсякъде с един ужасно миризлив спрей-ароматизатор- с мъжа ми 6те се изтровим направо, ни6то 4удно да действа и на мравките! :haha:
Сериозно- на мен в моята ста  България ми се е слу4вало да се появяват мравки ако съм яла не6то в стаята, тогава съм пръскала с Райд и са из4езвали веднага! :y33: Сигурн ли се, 4е няма някаква миризма която ги привли4а? :new78: Забелязвала съм и, 4е се появяват по-4есто ако стената откъдето влизат е откъм слънцето! :y09:

Aurora
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #12 -: 04.06.2011 09:57:22 »

Ей сега свеки напръска навсякъде с един ужасно миризлив спрей-ароматизатор- с мъжа ми 6те се изтровим направо, ни6то 4удно да действа и на мравките! :haha:
Сериозно- на мен в моята ста  България ми се е слу4вало да се появяват мравки ако съм яла не6то в стаята, тогава съм пръскала с Райд и са из4езвали веднага! :y33: Сигурн ли се, 4е няма някаква миризма която ги привли4а? :new78: Забелязвала съм и, 4е се появяват по-4есто ако стената откъдето влизат е откъм слънцето! :y09:

Marinea, стената, на която пъплят, както и кухнята и терасата, от която идват, са изцяло северно изложение. Слънце не огрява!  :mrgreen:  А относно миризма... само моя парфюм... :haha: Шегата настрана но, наистина всичко си седи в хладилника, сега пък е и топло, нищо не държа отвън.  :new78: а пък точно по тая стена защо са  - още повече не ми е ясно.... Сега секърва ми е препоръчала един препарат, в понеделник ще ида до ветеринарната да питам за него, каза, че е ефикасен, но не помня името, понеже моя годеник говори с нея, той го знае.  :y07:

mama Ema
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Varna

Детето е перла в короната за всяка жена

« Отговори #13 -: 04.06.2011 17:22:18 »

ООО , от тези гадини отърване няма. Ние сме пръскали отрови и разни други препарати , е то пак се множи ! Добре ,че сега сме нависоко и не сме имали мравки , за сметка на стоножки  :y57: . Като видя таквоз чудо с толкова крака и настръхвам бррррр  :eek:

lionelsa
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

От: морската столица

« Отговори #14 -: 05.06.2011 23:12:18 »

И ние сме на 10-я етаж и миналото лято едва се отървахме от мравките. Настръхва ми косата само при мисълта, че може пак да плъзнат. Никой бабешки метод не помага. Говорих и със специалисти - има блокове изградени в-у мравуняци и няма отърване от гадинките освен периодично пръскане с препарати. Ако мравките вървят в редички - това е много добре. Защото моите бяха някакъв кралски вид, който не се влияе от нищо и са трудни за прогонване. :y09:

Най-добрият метод са едни машинки, издаващи звуци, с които прогонват всякакви гадинки от вкъщи. Но не знам да се продават някъде в България. Струват около 60-80 евро. Ако някой има информация за тях, моля да сподели.
Страници: [1] 2 3 Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  За всеки по нещо  |  За дома - уют и комфорт  |  Тема: Мравки у дома... « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.086 секунди с 21 заявки.