30.07.2014 20:11:34Последен член: evgenieva
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Мравки у дома...  (Прочетена 12721 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
velvet
яхнал метлата
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 9348

« Отговор #30 -: 27.06.2012 11:03:55 »

Вашето, Светле, е защото са се появили пукнатини по знайни и не толкова знайни места :mrgreen:
При нас си е опасно, защото се качват по плотовете и ме е страх от зарази.

Аурора, няма как да ползваме спрей заради детето.

Марина, ми те машинките срещу не всички хапещи, летящи помагат вече, та срещу мравките ли...Не че пречи да опитам :y33:

Абе, в краен случай си има фирми за обезпаразитяване, тъкмо и другите гадове биха изчезнали, но като има малко дете не става.
Активен
Аврора
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 858
"The highest happiness on earth is marriage!"

Отн.: Мравки у дома...
« Отговор #31 -: 27.06.2012 13:25:29 »

Аурора, няма как да ползваме спрей заради детето.

Велвет, не съм видяла вчера твоя пост, явно сме писали по едно и също време.  :y33:
Да, определено няма как като има детенце. Ние понеже сме само двамата и е лесно да се изпробват препарати и такива неща. Аз откакто "изгоних" мравките миналата година лятото, не се беше мяркала нито една. Но преди месец пак се появиха на същото място и този път ги изчистих с този Райд. За момента не съм срещела нито една.  :y30:
Дано намерите някакво компромисно решение, и мен ме е гнус от тези буби, които ходят навсякъде!  :silly:
Активен
marinea_bg
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 3874
Love is all we need...

« Отговор #32 -: 27.06.2012 18:46:44 »

Велвет, ако се стигне до фирма за обезпаразитяване няма ли как с Ели да спите някой и друг ден при една от бабите? Това е вариант и за използване на спрейовете, но те пък може би изискват пове4е напръсквания, за да имат ефект... :new78:
Активен

velvet
яхнал метлата
Репутация 1
Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: 27.06.2012 21:42:49 »

При едната баба, която е в града, не става, защото тя живее в апартамент, състоящ се от стая с кухня - тоест няма как да се съберем :mrgreen: Другата е извън града и не ми се отива до там само заради обезпаразитяването, защото ще сме сами - тя не работи във  въпросния град, а извън него.
Ще им намерим цаката :mrgreen:
Активен
Лили.
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 691

« Отговор #34 -: 27.06.2012 22:04:08 »

Ние втора поредна година имаме този проблем, той отмина вече де. Мъжът ми чете в нета за канелата. На нас ни идват от вратата на терасата и там на рамката на вратата сипакхме 2-3 пакета за два дена изчезнаха. Оставихме канелката поне седмица и после е просмукахме и изпистихме.

пробвайте с канела, не с оцет, който и аз бях пробвала.
Активен

Аврора
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: 27.06.2012 23:01:14 »

Ние втора поредна година имаме този проблем, той отмина вече де. Мъжът ми чете в нета за канелата. На нас ни идват от вратата на терасата и там на рамката на вратата сипакхме 2-3 пакета за два дена изчезнаха. Оставихме канелката поне седмица и после е просмукахме и изпистихме.

пробвайте с канела, не с оцет, който и аз бях пробвала.

Ох, наистина при всеки различно! Че даже и мравките са при всеки различни.... ето при Велвт са червеникави, а аз такива не съм виждала никога... А при нас канелата изобщо не помогна.  :y07:
Активен
velvet
яхнал метлата
Репутация 1
Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: 27.06.2012 23:46:15 »

Тия червеникавите са едни ситнички и много щипят. Не са като другите мравки. Аурора, сигурно си ги виждала, не си обръщала внимание просто.

Лили., при нас проблемът идва и от това, че не идват от едно конкретно място и няма как да наръсим канела навсякъде. Все пак благодаря :y36:
Активен
lionelsa
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 484

« Отговор #37 -: 30.06.2012 22:52:33 »

Лили, ще пробвам и това с канелата - благодаря!

Велвет, фирмите (добрите такива) ползват за пръскане препарати безвреди за хората. Пръскат директно в-у посудата, дрехите в гардеробите, чершафите и т.н. Така, че няма от какво да се притесняваш за малката. Проучи фирмите във вашия град и действай  :emot2:

П.П. Моите мравки са русички и били някаква фараонска порода или нещо такова казаха от фирмата за вредители :smile:
Активен
Kali_jj
Вещица без метла
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4086
Луда до побъркване

« Отговор #38 -: 07.08.2012 00:14:27 »

С този проблем и аз се боря сега. Днес излях половин бутилка веро-неразредено върху последната им тънка пътечка. Където видех мравка и сипвах веро и върху нея. Виктория само търч и вика "Мракааа!" и аз след нея с верото. Позабавлявахме се, а утре ще знам дали е проработило. За днес свърши работа  :emot2:
Активен

MilaN
наш човек
**
Репутация 2
Неактивен Неактивен
Публикации: 1081
In a world of wonders and miracles

« Отговор #39 -: 31.05.2013 14:07:28 »

От доста време не е писано тук. Някоя от вас намерила ли е трайно решение на проблема? Ще ми бъде много полезно, ако споделите.
За първи път има мравки у нас, първо само на балкона, а вчера Адри вика: "Кя, кя!" в коридора и сочи на пода. Бяха няколко, чак там, може би привлечени от храната на котката. Тя пък започна да играе с тях :rolleye:. И двамата се кефят, но на мен не ми е забавно.
Докато още бяха само на балкона, пробвахме сол и парфюм  :haha:, но не помогнаха.
Активен

Life is like a mirror, we get the best results when we smile at it.
Аврора
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: 31.05.2013 14:32:38 »

От доста време не е писано тук. Някоя от вас намерила ли е трайно решение на проблема? Ще ми бъде много полезно, ако споделите.
За първи път има мравки у нас, първо само на балкона, а вчера Адри вика: "Кя, кя!" в коридора и сочи на пода. Бяха няколко, чак там, може би привлечени от храната на котката. Тя пък започна да играе с тях :rolleye:. И двамата се кефят, но на мен не ми е забавно.
Докато още бяха само на балкона, пробвахме сол и парфюм  :haha:, но не помогнаха.

MilaN, колкото и странно да звучи, на мен само силният мъжки парфюм ми помогна. На следващото лято, на същото място пак видях да има, в редичка пак, отново напръсках със същия парфюм (еднократно обаче) и оттогава повече не съм виждала никъде. Също мога да ти препоръчам и зтистия Райд.
Канела, карамфил, сол и т.н. не ми помогнаха в никакъв аспект. Успех, дано се справиш!  :y33:
Активен
MilaN
наш човек
**
Репутация 2
Неактивен Неактивен
Публикации: 1081
In a world of wonders and miracles

« Отговор #41 -: 01.06.2013 16:19:27 »

Мерси, ще опитам пак с парфюм, моите 2, които не харесвам и с които пробвах, явно не са ги отвратили достатъчно  :wink:.
Активен

Life is like a mirror, we get the best results when we smile at it.
Аврора
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: 02.06.2013 18:29:19 »

Мерси, ще опитам пак с парфюм, моите 2, които не харесвам и с които пробвах, явно не са ги отвратили достатъчно  :wink:.

MilaN, разсмя ме!  :mrgreen: Доста трудно е да се отървеш от тези неканени гости. Аз извадих късмет, че се изчистиха с този метод. Пожелавам ти и ти да изпъдиш твоите, знам колко е неприятно!  :y10:
Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: