26.10.2014 08:54:36Последен член: deniyordanova
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Мравки у дома...  (Прочетена 13578 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
velvet
яхнал метлата

velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!
Неактивен Неактивен
Публикации: 9478

Отн.: Мравки у дома...

« Отговор #30 -: 27.06.2012 11:03:55 »

Вашето, Светле, е защото са се появили пукнатини по знайни и не толкова знайни места :mrgreen:
При нас си е опасно, защото се качват по плотовете и ме е страх от зарази.

Аурора, няма как да ползваме спрей заради детето.

Марина, ми те машинките срещу не всички хапещи, летящи помагат вече, та срещу мравките ли...Не че пречи да опитам :y33:

Абе, в краен случай си има фирми за обезпаразитяване, тъкмо и другите гадове биха изчезнали, но като има малко дете не става.
Активен
Аврора
наш човек
**

Аврора has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 858
"The highest happiness on earth is marriage!"

« Отговор #31 -: 27.06.2012 13:25:29 »

Аурора, няма как да ползваме спрей заради детето.

Велвет, не съм видяла вчера твоя пост, явно сме писали по едно и също време.  :y33:
Да, определено няма как като има детенце. Ние понеже сме само двамата и е лесно да се изпробват препарати и такива неща. Аз откакто "изгоних" мравките миналата година лятото, не се беше мяркала нито една. Но преди месец пак се появиха на същото място и този път ги изчистих с този Райд. За момента не съм срещела нито една.  :y30:
Дано намерите някакво компромисно решение, и мен ме е гнус от тези буби, които ходят навсякъде!  :silly:
Активен
marinea_bg
плямпало, ама се трае

marinea_bg might someday be someone...marinea_bg might someday be someone...marinea_bg might someday be someone...marinea_bg might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 4015
Love is all we need...

« Отговор #32 -: 27.06.2012 18:46:44 »

Велвет, ако се стигне до фирма за обезпаразитяване няма ли как с Ели да спите някой и друг ден при една от бабите? Това е вариант и за използване на спрейовете, но те пък може би изискват пове4е напръсквания, за да имат ефект... :new78:
Активен

velvet
яхнал метлата

velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!
Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: 27.06.2012 21:42:49 »

При едната баба, която е в града, не става, защото тя живее в апартамент, състоящ се от стая с кухня - тоест няма как да се съберем :mrgreen: Другата е извън града и не ми се отива до там само заради обезпаразитяването, защото ще сме сами - тя не работи във  въпросния град, а извън него.
Ще им намерим цаката :mrgreen:
Активен
Лили.
наш човек
**

Лили. has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 691

« Отговор #34 -: 27.06.2012 22:04:08 »

Ние втора поредна година имаме този проблем, той отмина вече де. Мъжът ми чете в нета за канелата. На нас ни идват от вратата на терасата и там на рамката на вратата сипакхме 2-3 пакета за два дена изчезнаха. Оставихме канелката поне седмица и после е просмукахме и изпистихме.

пробвайте с канела, не с оцет, който и аз бях пробвала.
Активен

Аврора
наш човек
**

Аврора has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: 27.06.2012 23:01:14 »

Ние втора поредна година имаме този проблем, той отмина вече де. Мъжът ми чете в нета за канелата. На нас ни идват от вратата на терасата и там на рамката на вратата сипакхме 2-3 пакета за два дена изчезнаха. Оставихме канелката поне седмица и после е просмукахме и изпистихме.

пробвайте с канела, не с оцет, който и аз бях пробвала.

Ох, наистина при всеки различно! Че даже и мравките са при всеки различни.... ето при Велвт са червеникави, а аз такива не съм виждала никога... А при нас канелата изобщо не помогна.  :y07:
Активен
velvet
яхнал метлата

Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: 27.06.2012 23:46:15 »

Тия червеникавите са едни ситнички и много щипят. Не са като другите мравки. Аурора, сигурно си ги виждала, не си обръщала внимание просто.

Лили., при нас проблемът идва и от това, че не идват от едно конкретно място и няма как да наръсим канела навсякъде. Все пак благодаря :y36:
Активен
lionelsa
мушмурок
*

lionelsa has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 484

« Отговор #37 -: 30.06.2012 22:52:33 »

Лили, ще пробвам и това с канелата - благодаря!

Велвет, фирмите (добрите такива) ползват за пръскане препарати безвреди за хората. Пръскат директно в-у посудата, дрехите в гардеробите, чершафите и т.н. Така, че няма от какво да се притесняваш за малката. Проучи фирмите във вашия град и действай  :emot2:

П.П. Моите мравки са русички и били някаква фараонска порода или нещо такова казаха от фирмата за вредители :smile:
Активен
Kali_jj
Вещица без метла
плямпало, ама се трае

Kali_jj might someday be someone...Kali_jj might someday be someone...Kali_jj might someday be someone...Kali_jj might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 4092
Луда до побъркване

« Отговор #38 -: 07.08.2012 00:14:27 »

С този проблем и аз се боря сега. Днес излях половин бутилка веро-неразредено върху последната им тънка пътечка. Където видех мравка и сипвах веро и върху нея. Виктория само търч и вика "Мракааа!" и аз след нея с верото. Позабавлявахме се, а утре ще знам дали е проработило. За днес свърши работа  :emot2:
Активен

Nym
наш човек
**

Nym hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1095

« Отговор #39 -: 31.05.2013 14:07:28 »

От доста време не е писано тук. Някоя от вас намерила ли е трайно решение на проблема? Ще ми бъде много полезно, ако споделите.
За първи път има мравки у нас, първо само на балкона, а вчера Адри вика: "Кя, кя!" в коридора и сочи на пода. Бяха няколко, чак там, може би привлечени от храната на котката. Тя пък започна да играе с тях :rolleye:. И двамата се кефят, но на мен не ми е забавно.
Докато още бяха само на балкона, пробвахме сол и парфюм  :haha:, но не помогнаха.
Активен
Аврора
наш човек
**

Аврора has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: 31.05.2013 14:32:38 »

От доста време не е писано тук. Някоя от вас намерила ли е трайно решение на проблема? Ще ми бъде много полезно, ако споделите.
За първи път има мравки у нас, първо само на балкона, а вчера Адри вика: "Кя, кя!" в коридора и сочи на пода. Бяха няколко, чак там, може би привлечени от храната на котката. Тя пък започна да играе с тях :rolleye:. И двамата се кефят, но на мен не ми е забавно.
Докато още бяха само на балкона, пробвахме сол и парфюм  :haha:, но не помогнаха.

MilaN, колкото и странно да звучи, на мен само силният мъжки парфюм ми помогна. На следващото лято, на същото място пак видях да има, в редичка пак, отново напръсках със същия парфюм (еднократно обаче) и оттогава повече не съм виждала никъде. Също мога да ти препоръчам и зтистия Райд.
Канела, карамфил, сол и т.н. не ми помогнаха в никакъв аспект. Успех, дано се справиш!  :y33:
Активен
Nym
наш човек
**

Nym hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1095

« Отговор #41 -: 01.06.2013 16:19:27 »

Мерси, ще опитам пак с парфюм, моите 2, които не харесвам и с които пробвах, явно не са ги отвратили достатъчно  :wink:.
Активен
Аврора
наш човек
**

Аврора has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: 02.06.2013 18:29:19 »

Мерси, ще опитам пак с парфюм, моите 2, които не харесвам и с които пробвах, явно не са ги отвратили достатъчно  :wink:.

MilaN, разсмя ме!  :mrgreen: Доста трудно е да се отървеш от тези неканени гости. Аз извадих късмет, че се изчистиха с този метод. Пожелавам ти и ти да изпъдиш твоите, знам колко е неприятно!  :y10:
Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: