22.10.2014 10:57:34Последен член: Ralito_Ivanova
Svatbata.org » За всеки по нещо » Хоби, занимания и развлечения »  (Модератор: MЕЙЧЕ)филма "Великолепният век"
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: филма "Великолепният век"  (Прочетена 45697 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ina_z
наш човек
**

ina_z has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1489

филма "Великолепният век"

« -: 15.09.2011 14:17:49 »

От пролетта насам във Vbox7 се разпространява този турски, уникален филм, разбира се със български субтитри. Телевизиите не са го закупили, защото са възможни политически проблеми, свързани с представянето на историческите събития от 16 век по различен начин в двете истории - българска и турска. Разказва се за времето в което властва султан Сюлейман Великолепни. (16 век). За сега е сниман само първи сезон. Участват най-известните турски актьори. Филмът е създаден по две книги-Роксолана и Харем. В него се редуват сцени от живота в двореца Топкапъ, ежедневието, интриги, религия и др. и сцени от военните действия, с които Османската Империя завладява голяма част от южна Европа. Интересното в случая е, че османския султан е добричък и справедлив. А най-интересното е - как една украинска робиня успява да му влезе под кожата и така да го омае, че накрая управлява не само него а и цялата империя. (Това все още не е заснето, аз четох книгите.)
Филмът е голяма зарибявка, колежките ми са се пощурили и всеки заляга над компа да гледа. За тези, които проявят интерес ето линк към първа серия, въпреки, че тя е малко тъпичка, но нататък става интересно:

http://vbox7.com/byuser:elihancho1981?q=%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82+%D0%B2%D0%B5%D0%BA+%D0%B5%D0%BF+1&page=2
Активен
Nym
наш човек
**

Nym hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1095

Отн.: филма "Великолепният век"
« Отговор #1 -: 15.09.2011 14:49:56 »

Мерси, Ина! Много интересно, аз ще го дръпна. Чела съм "Роксолана" навремето и ми беше харесала и като история, и като стил на писане.
Активен
ina_z
наш човек
**

ina_z has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 15.09.2011 16:30:26 »

Няма смисъл да го дърпаш, много са дълги сериите. Гледай направо в нета! После кажи дали ти харесва.
Активен
hugh
наш човек
**

hugh has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 591

« Отговор #3 -: 15.09.2011 20:01:14 »

Този сериал и на мен много ми допада, вече почнаха да дават втори сезон :y33:
Активен

Marrrrria
мушмурок
*

Marrrrria has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 255

« Отговор #4 -: 15.09.2011 23:34:50 »

Сериалът е невероятен!  :y33: Аз не харесвам турските сериали, защото са едно към едно с латино-американските, според мен. Този обаче, е коренно различен. Е, пак правят малко патетични и мелодраматични паузи, но са в съвсем умерено количество. На мен ми харесва и тъй като съм голяма фенка на Хюррем-Роксолана. А и въобще на историята на Османската империя. Тя е моето хоби.
Между другото не мога да се съглася, че сериалът е правен по книгата на Загребелни и на Колин Фалконър, първо защото самите те двете са доста различни една от друга, за сериала пък съвсем. Има доста разлики и разминавания и по отношение на събития, и по отношение на развитието на героите. Това е нормално, тъй като знаете колко противоречива е историята от онова време.  :wink: А и не се знае кой е най-достоверния източник. Аз съм била на гроба на Хюррем и много бях развълнувана.
Между другото вчера е излъчена първата серия от втория сезон. Дано скоро я преведат и я качат във Vbox-а! :y36:
Активен

ina_z
наш човек
**

ina_z has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 16.09.2011 15:08:40 »

Ами то естествено, че филмите не могат да копират книгите, но...така е. От историческите сведения и от двете книги е направен сценария за филма. А мен много ме заинтригува  :ques:факта, че си била на гроба на Хюррем. Къде се намира? Дай малко повечко инфо, че като ида в Турция и аз да се грабна да го видя. :y09:
Активен
Marrrrria
мушмурок
*

Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 16.09.2011 23:50:55 »

Ами, с риск да поспоря  :y41:, филма не е правен по книгите. Просто са правени по една и съща история и трите. Първо самите турци не биха направили филм по тези книги. Те за този сериал направиха такива протести, какво ли щеше да е в другия случай.  :eek: А и разликите наистина са огромни. Основата на сюжетите е съвсем различна. В "Харем" например, единствената й цел е да отмъсти и да унищожи империята. Затова и прави така, че синът й Селим да стане султан - защото е зверски некадърен.  :y30: В което, м/у другото, съм склонна да вярвам.  :wink: Иначе в сериала Сюлейман е доста по-жесток към нея и влиянието й е много по-малко, от колкото съм чела на други места.
Колкото до гроба й, тя си има гробница. В двора на джамията Сюлеймание е и точно до нейната, Сюлейман е пожелал да бъде построена и неговата. Разбира се по-голяма.  :wink:
Иначе относно сериала ми е малко мъчно, че нас българите, въобще ни споменават само като етнос. Останалите балкански държави си ги има като понятия, но България - въобще!  :sad: Е, какво да се прави.
Активен

ina_z
наш човек
**

ina_z has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 17.09.2011 14:11:46 »

Добре аз няма да рискувам да споря. Във филма има и художествена измислица, но няма значение. Мен ме хвана яд, че Виктория(Садъка) се представи за българка. И кво излиза за тия турци, дето не познават България. Че сме предатели, убийци и какво ли още не...
Активен
Marrrrria
мушмурок
*

Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 17.09.2011 16:44:05 »

Абе, то не че не сме били такива. Виктория поне го прави за родината си. Ами ние сами сме се продали.  :sad: Но и мен ме е яд, че казаха, че е българка. Какво общо имаме с Белград и този Лайош, който й се води господар??? Въобще доста несъвместими неща. Но нали знаете, че всички балкански държави учат различна история. Кой знае на тях какво им се преподава.
На мен ми е интересно, че представят Сюлейман като супер благонравен. Те все пак, по принцип не го наричат Великолепни, а Кануни-Законодателят. Във филма той защитава точно българското население (въпреки че го нарича "моята рая" :mad:). Това според мен е с цел турците да направят добро впечатление, т.е. с политическа цел.
Активен

titi.nka
новодошъл
*

titi.nka has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3

« Отговор #9 -: 17.09.2011 19:49:59 »

Добре аз няма да рискувам да споря. Във филма има и художествена измислица, но няма значение. Мен ме хвана яд, че Виктория(Садъка) се представи за българка. И кво излиза за тия турци, дето не познават България. Че сме предатели, убийци и какво ли още не...

+1 !
Активен
ina_z
наш човек
**

ina_z has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 22.09.2011 11:43:02 »

Изгледах най-после всичките 24 серии от сезон 1.  Изкуших се и гледах и първа серия на сезон 2. Не е преведена, но нищо-гледах картинки. :mrgreen:
Интересно ми беше да видя дали Ибрахим наистина поля локума с отрова. :new78: Все си мислех, че е провокация, за да види реакциите на Хюррем и Лео, но .... оказа се наистина отрова.
Активен
velvet
яхнал метлата

velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!
Неактивен Неактивен
Публикации: 9474

« Отговор #11 -: 22.09.2011 15:21:02 »

Ина, линка, който си дала е за епизодите от първи сезон, така ли? Пуснах първия епизод, но отгоре пише част 2-6, а и си личи, че това не е началото. Нещо се обърках, хелп :cvete:
Активен
ina_z
наш човек
**

ina_z has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 22.09.2011 16:23:07 »

velvet, епизодите са разбити на по 6 или 7 клипчета. Гледат се по ред. За ориентация позиционираш мишката върху едно от клипчетата на първи епизод и излиза подсказка коя от частите е. Ти си нацелила 2-ра от 6-те части. Потърси 1-6( това е предпоследното клипче на долния ред)  и после 2-6 и т.н. ...до 6-6.(местат им са разбъркани ) После в търсачката пишеш "Великолепният век еп. 2" и по същия начин гледаш. Може да се използват и профилите. Аз до 15-та серия гледах в профила на elihancho1981. Ot 16-ta do 24-тa нa mi6kama6ka. Профилите на потребителите и те имат свои търсачки. Ако имаш пак нещо неясно кажи. Линка който пуснах е от профила на elihancho1981.
Активен
velvet
яхнал метлата

velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!
Неактивен Неактивен
Публикации: 9474

« Отговор #13 -: 22.09.2011 19:08:16 »

Оки, мерси! Ще видя по-късно :y36:
Активен
Marrrrria
мушмурок
*

Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 22.09.2011 21:34:44 »

Момичета, най-лесно е да се гледа от колекциите на Vbox-a. За улеснение в гугъл се пише "Великолепният век- колекция". Аз лично гледам и съм абонирана за първата, която излиза.  Там всичко е добре подредено.  :smile:

Аз току що гледах 4-те трейлъра на новия сезон и направо ме разбиха! Страхотно ще е! Бижутата на Хюррем в трейлъра с нея са точно като от истинския й портрет.
По принцип в целия филм ме впечатляват бижутата, облеклата и декорите. Едно към едно са с истинските. И си личи просто разкошът. Стаите са точно същите като в харема на Топкапъ сарай! Доста пари са вложени!
Активен

Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: