www.svatbata.org
Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520146 Мнения в 10439 Теми от 17556 Потребители
Последен потребител: Kremi-_-
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  Всичко за сватбата  |  Всичко за големия ден (Модератори: MЕЙЧЕ, Pepi)  |  Тема: Гравиране на св. чаши? 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Гравиране на св. чаши?  (Прочетена 6977 пъти)
desila
новодошъл
*
Неактивен Неактивен

« -: 10.08.2006 14:23:45 »

Към кого да се обърна?  :new78:Незнам нито къде гравират, нито колко струва тази услуга.... Някой може ли да ме насочи? От Стара Загора съм.
Благодаря предварително!
balmy
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Atlanta

« Отговори #1 -: 10.08.2006 14:43:23 »

Пробвай в златарските ателиета. Те имат уредите необходими за гравиране и ще ти кажат ако могат и на стъкло.

Plamena
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Бургас

Бургас, морето, гларусите ...

« Отговори #2 -: 10.08.2006 15:15:08 »

И аз така съм чувала, че в златарските ателиета надписват чаши.

Tina&Bo
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #3 -: 11.08.2006 09:17:01 »

В Русе, всички сватбени магазини предлагат такива услуги. С гравирането на чашите можеш да се заемеш и ти, стига да имаш време и желание. Само си набави перманентен тънкописец и боя за стъкло (от магазин за материали, за художници). Тя боичката се продава в тубичка, чиито връх се реже и е мн удобна за употреба. Успех! 

Svetla
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: Перник

Перник

« Отговори #4 -: 11.08.2006 09:41:21 »

В Русе, всички сватбени магазини предлагат такива услуги. С гравирането на чашите можеш да се заемеш и ти, стига да имаш време и желание. Само си набави перманентен тънкописец и боя за стъкло (от магазин за материали, за художници). Тя боичката се продава в тубичка, чиито връх се реже и е мн удобна за употреба. Успех! 

tina_cute, това е НАДПИСВАНЕ,а гравирането, най-елементарно казано преставлява ИЗДЪЛБАВАНЕ на надпис/изображение. И се прави със специални инструменти :new68:

Tina&Bo
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #5 -: 11.08.2006 10:00:15 »

tina_cute, това е НАДПИСВАНЕ,а гравирането, най-елементарно казано преставлява ИЗДЪЛБАВАНЕ на надпис/изображение. И се прави със специални инструменти :new68:

Съгласна съм, но аз не съм чувала да гравират стъклени чаши. Гравира се метал или дърво според мен.

balmy
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Atlanta

« Отговори #6 -: 11.08.2006 12:20:51 »

Гравират се и е невероятно красиво, но не на всяко стъкло става. Ако чашките са от тея тънките посватбените салони, 95% няма да стане.
Успех!

Slavi
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #7 -: 11.08.2006 13:13:23 »

desila  виж в тази тема !  :new10:http://www.svatbata.org/index.php?topic=401.msg19436#msg19436

Catalina
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: друга планета

« Отговори #8 -: 13.08.2006 09:16:16 »

Ние си гравирахме чашите, така че ти давам отговор веднага  :mrgreen: - тази услуга може да ти я направи златар ( но не всеки, трябва да питаш по златарските ателиета). Аз бая пообиколих в Плевен, но открих златар който ми гравира халките и чашите, мисля че за 15лв. всичко. Ето снимка на чашите , въпреки че не се вижда много добре :

http://images09.snimka.bg/000988974-big.jpg
julia
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

От: Враца и Плевен

« Отговори #9 -: 13.08.2006 10:51:41 »

Сега и аз да се изкажа :biddrin: Нашите чаши са от тези от сватбените магазини. Взех ги и тръгнах да видя кой ще ги гравира. Видях едно арт студио и се вмъкнах. Един от художниците ми обясни че е тънко стъклото, но може да ги гравира не горе до гърлото на чашата, а долу на самото столче. Оставих ги и след 1 час отидох и си ги взех. Беше ги направил със златисто и са прекрасни, взе ми по 6лв на чаша. Ще ги снимам и ще ви ги покажа, но едва ли ще се вижда на снимката, защото както казах са гравирани на столчето иначе на живо са страхотни (поне аз много си ги харесвам)
Така, че питай в някое арт студио или някъде при някой художник.
samorasliche
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Варна

Когато мълчанието говори,вслушай се,за да чуеш...

« Отговори #10 -: 14.08.2006 06:37:14 »

Момичета, много  е полезна информацията, която давате, :sm21: но пишете, моля Ви, и координати коя от вас къде е ходила :new17:, защото ако има някое друго момиче от съответния град да не губи и то време в обикаляне....Почти всички работим и времето ни все е кът... :new12:
Аз също бих искала да взема чаши и да ги дам за гравиране, но както и всички други дребни детайли по сватбата, ми е много трудно да ги свършва, защото не съм в родния си град, а в Сф - тук всичко ми е непознато, не знам кое къде е и губя тройно повече време :rolleye:...Да не говорим, че имам само 2 свободни уикенда в месеца, а в другите два - съботата давам дежурства и времето ми е много намалено за обиколки.... :new78: :doh: :gun1:

renni
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

Нека да е лято!

« Отговори #11 -: 20.08.2006 20:39:35 »

задължително и аз ще ги гравирам!
На халките ни са имената ни и датата-на моята неговото,на неговата моето.А на чашите на коя кое име се пише?

Ако една жена прави всичко за един мъж, значи го е родила.
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните се колебаят!
Catalina
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: друга планета

« Отговори #12 -: 21.08.2006 12:55:04 »

А на чашите на коя кое име се пише?

На едната твоето име и датата, на другата неговото име и датата. Той пие от чашата с твоето име и ти от чашата с неговото  :y01: .
Скрежанка
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #13 -: 21.08.2006 16:21:49 »

Ето снимка на чашите , въпреки че не се вижда много добре :

http://images09.snimka.bg/000988974-big.jpg

Чашите ви са много красиви!  :emot2:
renni
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

Нека да е лято!

« Отговори #14 -: 22.08.2006 20:11:55 »

днес и аз си взех чашките.в магазина от който ги купих предлагат услугата гравиране-3лв на чаша,но аз каквато съм шматка забравих да ги оставя   :doh: :cussing:та утре ще ги занеса и като станат готови ще ви покажа надписа

Ако една жена прави всичко за един мъж, значи го е родила.
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните се колебаят!
Страници: [1] Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  Всичко за сватбата  |  Всичко за големия ден (Модератори: MЕЙЧЕ, Pepi)  |  Тема: Гравиране на св. чаши? « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.077 секунди с 21 заявки.