25.10.2014 13:10:50Последен член: deniyordanova
Svatbata.org » Всичко за сватбата » Всичко за големия ден »  (Модератори: MЕЙЧЕ, Pepi)Гравиране на св. чаши?
Страници: [1]   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Гравиране на св. чаши?  (Прочетена 7509 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
desila
новодошъл
*

desila has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3

Гравиране на св. чаши?

« -: 10.08.2006 17:23:45 »

Към кого да се обърна?  :new78:Незнам нито къде гравират, нито колко струва тази услуга.... Някой може ли да ме насочи? От Стара Загора съм.
Благодаря предварително!
Активен
balmy
плямпало, ама се трае

balmy is working their way up.balmy is working their way up.balmy is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3505

Re: Гравиране на св. чаши?
« Отговор #1 -: 10.08.2006 17:43:23 »

Пробвай в златарските ателиета. Те имат уредите необходими за гравиране и ще ти кажат ако могат и на стъкло.
Активен

Plamena
наш човек
**

Plamena has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 941
Бургас, морето, гларусите ...

« Отговор #2 -: 10.08.2006 18:15:08 »

И аз така съм чувала, че в златарските ателиета надписват чаши.
Активен

Tina&Bo
наш човек
**

Tina&Bo has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1291

« Отговор #3 -: 11.08.2006 12:17:01 »

В Русе, всички сватбени магазини предлагат такива услуги. С гравирането на чашите можеш да се заемеш и ти, стига да имаш време и желание. Само си набави перманентен тънкописец и боя за стъкло (от магазин за материали, за художници). Тя боичката се продава в тубичка, чиито връх се реже и е мн удобна за употреба. Успех! 
Активен

Svetla
спящ на клавиатурата

Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5170
Перник

« Отговор #4 -: 11.08.2006 12:41:21 »

В Русе, всички сватбени магазини предлагат такива услуги. С гравирането на чашите можеш да се заемеш и ти, стига да имаш време и желание. Само си набави перманентен тънкописец и боя за стъкло (от магазин за материали, за художници). Тя боичката се продава в тубичка, чиито връх се реже и е мн удобна за употреба. Успех! 

tina_cute, това е НАДПИСВАНЕ,а гравирането, най-елементарно казано преставлява ИЗДЪЛБАВАНЕ на надпис/изображение. И се прави със специални инструменти :new68:
Активен

Tina&Bo
наш човек
**

Tina&Bo has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1291

« Отговор #5 -: 11.08.2006 13:00:15 »

tina_cute, това е НАДПИСВАНЕ,а гравирането, най-елементарно казано преставлява ИЗДЪЛБАВАНЕ на надпис/изображение. И се прави със специални инструменти :new68:

Съгласна съм, но аз не съм чувала да гравират стъклени чаши. Гравира се метал или дърво според мен.
Активен

balmy
плямпало, ама се трае

balmy is working their way up.balmy is working their way up.balmy is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3505

« Отговор #6 -: 11.08.2006 15:20:51 »

Гравират се и е невероятно красиво, но не на всяко стъкло става. Ако чашките са от тея тънките посватбените салони, 95% няма да стане.
Успех!
Активен

Slavi
наш човек
**

Slavi has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 843

« Отговор #7 -: 11.08.2006 16:13:23 »

desila  виж в тази тема !  :new10:http://www.svatbata.org/index.php?topic=401.msg19436#msg19436
Активен

Catalina
плямпало, ама се трае

Catalina barely matters.Catalina barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2378

« Отговор #8 -: 13.08.2006 12:16:16 »

Ние си гравирахме чашите, така че ти давам отговор веднага  :mrgreen: - тази услуга може да ти я направи златар ( но не всеки, трябва да питаш по златарските ателиета). Аз бая пообиколих в Плевен, но открих златар който ми гравира халките и чашите, мисля че за 15лв. всичко. Ето снимка на чашите , въпреки че не се вижда много добре :

http://images09.snimka.bg/000988974-big.jpg
Активен
julia
мушмурок
*

julia has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 59

« Отговор #9 -: 13.08.2006 13:51:41 »

Сега и аз да се изкажа :biddrin: Нашите чаши са от тези от сватбените магазини. Взех ги и тръгнах да видя кой ще ги гравира. Видях едно арт студио и се вмъкнах. Един от художниците ми обясни че е тънко стъклото, но може да ги гравира не горе до гърлото на чашата, а долу на самото столче. Оставих ги и след 1 час отидох и си ги взех. Беше ги направил със златисто и са прекрасни, взе ми по 6лв на чаша. Ще ги снимам и ще ви ги покажа, но едва ли ще се вижда на снимката, защото както казах са гравирани на столчето иначе на живо са страхотни (поне аз много си ги харесвам)
Така, че питай в някое арт студио или някъде при някой художник.
Активен
samorasliche
наш човек
**

samorasliche has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1439
Когато мълчанието говори,вслушай се,за да чуеш...

« Отговор #10 -: 14.08.2006 09:37:14 »

Момичета, много  е полезна информацията, която давате, :sm21: но пишете, моля Ви, и координати коя от вас къде е ходила :new17:, защото ако има някое друго момиче от съответния град да не губи и то време в обикаляне....Почти всички работим и времето ни все е кът... :new12:
Аз също бих искала да взема чаши и да ги дам за гравиране, но както и всички други дребни детайли по сватбата, ми е много трудно да ги свършва, защото не съм в родния си град, а в Сф - тук всичко ми е непознато, не знам кое къде е и губя тройно повече време :rolleye:...Да не говорим, че имам само 2 свободни уикенда в месеца, а в другите два - съботата давам дежурства и времето ми е много намалено за обиколки.... :new78: :doh: :gun1:
Активен

renni
плямпало, ама се трае

renni hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3004
Нека да е лято!

« Отговор #11 -: 20.08.2006 23:39:35 »

задължително и аз ще ги гравирам!
На халките ни са имената ни и датата-на моята неговото,на неговата моето.А на чашите на коя кое име се пише?
Активен

Ако една жена прави всичко за един мъж, значи го е родила.
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните се колебаят!
Catalina
плямпало, ама се трае

Catalina barely matters.Catalina barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2378

« Отговор #12 -: 21.08.2006 15:55:04 »

А на чашите на коя кое име се пише?

На едната твоето име и датата, на другата неговото име и датата. Той пие от чашата с твоето име и ти от чашата с неговото  :y01: .
Активен
Скрежанка
наш човек
**

Скрежанка has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1785

« Отговор #13 -: 21.08.2006 19:21:49 »

Ето снимка на чашите , въпреки че не се вижда много добре :

http://images09.snimka.bg/000988974-big.jpg

Чашите ви са много красиви!  :emot2:
Активен
renni
плямпало, ама се трае

renni hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3004
Нека да е лято!

« Отговор #14 -: 22.08.2006 23:11:55 »

днес и аз си взех чашките.в магазина от който ги купих предлагат услугата гравиране-3лв на чаша,но аз каквато съм шматка забравих да ги оставя   :doh: :cussing:та утре ще ги занеса и като станат готови ще ви покажа надписа
Активен

Ако една жена прави всичко за един мъж, значи го е родила.
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните се колебаят!
Страници: [1]   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: