31.10.2014 12:28:33Последен член: blackbee045
Svatbata.org » Таз година булка, догодина люлка » Дечица над 1г. »  (Модератори: Pepi, Блонди©)Нека да е лято! - отчетна тема на децата от 1-3 г.
Страници: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Нека да е лято! - отчетна тема на децата от 1-3 г.  (Прочетена 34669 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Tsveti_G
мушмурок
*

Tsveti_G has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 266

Отн.: Нека да е лято! - отчетна тема на децата от 1-3 г.

« Отговор #195 -: 31.08.2012 14:01:00 »

Момичета, благодаря за подкрепата! Както с всяко друго нещо и за това ще трябва време (дано само да е за кратко  :y33:)
Дидко, ти Ротарикс ли си била, аз съжалявам, че тогава не бях по-настоятелна и да я сложим. За второто живи и здрави и тази грешка ще поправя.
Тупурче, да ви е жива и здрава рожденичката  :cvete: Аз обаче не успях да видя снимки. Вие от кога я пускате на ясла?
Теди, те бабите не забравят, ама нали знаеш на кой, каквото му отърва и както са свикнали. Иначе и вие доста дълъг ремонт ще имате в градината. Отново ще кажа типично по български като започват децата.

Искам да ви питам вие чували ли сте, че пачите яйца повишавали имунитета? Днес една мама ми го каза, нали сега сме в чудо с тези ясли, а и Мина вчера имаше сополки. Та съм в чуденка какво да давам, като много не ми се иска разни имуностимуланти, на които ефекта е спорен  :new78:
Активен
·٠•♥☆тупурче☆♥•٠·
плямпало, ама се трае

·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· barely matters.·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2082
Почивай в мир, Дари! Липсваш ни :(

На първата на преден план е рожденицата, а на заден пързалката и къщичката, дело на тати и деди, а на втората - пясъчника и мястото на мама за кафе и надзираване

за яслата - мисля след 12-ти, че записах час за ортопед в Бургас за 11-ти :biddrin:
« Последна редакция: 31.08.2012 22:29:38 от ·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· » Активен

3ве3дичка
плямпало, ама се трае

3ве3дичка barely matters.3ве3дичка barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2590
Летец - изпитател

Хоп! Ето ме и мен! Първо да кажа на Тупурче, че благородно й завиждам за благинките в градината и се възхищавам на сръчните ръце на мъжа й и свекър й! Мименцето е станала още по -голяма сладурана! Пу!

Теди, Рибарица е прекрасно място! Въздухът там е кристален и предполагам, добре сте се освежили! Много ми стана забавно от случката с бившата "приятелка". Е, хора всякакви! То наистина си е да стоиш и да й се смееш в лицето  :haha: :haha: А относно бабите - просто за изгубили тренинг! Я да погледва Злати по - често и да видиш как бързо ще влезе отново в час! Пък и с възрастта все по - малко енергия има за тичане след децата....

Цвети, за пачите яйца не знам дали са или не имуностимулатор, но от опит ти казвам, че са много тежки, най - вече за детското стомахче. Мисля, че на Мина няма да й понесат. Особено ако са домашни. Не знам за нейната възраст дали са подходящи други яйца освен кокоши  :new78:

При нас всичко е в рамките на нормалното. На Стелка са й се подули венците много здраво на мястото, където ще избиват кътници и е в отвратително настроение! Това дете има такъв невероятен инат, че на моменти направооооо :doh: Да ми е жива и здрава! Другата седмица стягаме и ние куфарите, вече писах, че ще ходим в Жеравна с още едно семейство с детенце. А след 12 септември ще започвам почасово работа. Започвам без очаквания, да видим как ще се развият нещата. Ще работя с деца. Кофтито е, че точно следобедите ми ще са заети. Но пък кой бяга от пари? Особено след като мъжът ми все още няма осъществена сделка в новата фирма.

Най - общо казано - да сме живи и здрави.

Активен

Звездата е звезда, защото грее със собствена светлина :biddrin:

velvet
яхнал метлата

velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!
Неактивен Неактивен
Публикации: 9482

Здравейте, мами!

Деска, градината е едно истинско райско кътче - и за възрастни, и за деца! Браво на мйсторите ти :emot2: А Мимка наистина е много пораснала и променена, пък с тази рокля на волани.... :y02:

Цвети, не зная нищо за пачите яйца, но защо не опиташ да й даваш клеева тинктура? Аз, живот и здраве месец преди яслата догодина мисля така да подсиля малко, доколкото това е възможно. Пиши как е Мина в яслата, нещата променят ли се, какво се случва?

Роси, как кътници, бе?! :eek: Те нали уж избиват последни около 2-та годинка? Уф, на нас само те ни останаха, но вероятно няма да е скоро. Пак ще имаме поне 1-2 месеца пауза сигурно, а така искам да излизат и да се свършва!
Успех ти желая с почасовата работа! Ако не теква, да капва поне, както  се казва :y33:

Дидко, май все сме така с невъзможността да подвием крак до вечерта :mrgreen: При мен единственото време, когато сядам или лягам е когато Ели спи. Добре че спи доста, та да си усетя почивката. Е, още по-добре щеше да е ако използвах това време за отспиване, но не стигам до там май май.

И ние сме добре, не се оплаквам. Откакто избиха и вторите кучешки детето съвсем се успокои, заиграва си се само за дълго, почти перманентно е усмихната и в настроение.
Днес баба й й купи пластмасови зеленчуци и плодове, с нож и дъска за рязане, както и готварска печка с тенджерка, тиган и чинийки :mrgreen: Много беше сладка като "готвеше". Четох, че е добре играчките да са "ролеви" тип или пък умалени варианти на реално съществуващи в битието на възрастните предмети - малка метличка и лопатка, прахосмукачка, печка и прочие...Било най-полезно, освен забавно.
Ходихме с нея и с баба й на площадка предиобед и пак заспа на прибиране. Надвечер с Миро напазарувахме за почивката, а после изпратихме майка ми. Много за кратко, един ден, се видяхме с нея, но като се върнем от Момчиловци ще отидем при нея с Ели за 1 седмица. През въпросната седмица половинката ще е на работа, та да не стоим тук сами, а и да разнообразим.

Да ви споделя нещо смешно преди да приключа :lol: Вчера Ели разглежда каталог на един хипермаркет и гледа на първата страница една навита наденичка и знаете ли какво установи че е това?! :haha: Аку :haha: И повтаряше ли, повтаряше...Спукахме се от смях просто!

Ще спирам вече. Пожелавам ви спокойна нощ и до скоро! Там няма да имам нет, така че по някое време след 1 седмица.

Чао!
Активен
3ве3дичка
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен
Летец - изпитател

Velvet, по принцип редът на никнене на зъбите не е задължителен. Около мен примери много вече :mrgreen: Явно и ние сме сред изключенията. Къчешките и те са ужасно подути. Разгледах и тях...Не е като да е без хич.... Много ми е виновно, но днес избеснях много здраво на Стела, защото покрай капризите й и отказа й от храна ми се наложи да претопля и трите й манджи от кухнята една след друга. Докато накрая откровено я натъпках като пате. Много ме е страх да не пипне пак нещо вирусно и не пропускаме хранене. Почувствах се в безизходица....

Относно ролевите игри, Стела в болницата си "лекуваше" куклата - бебе. Първо я "хранеше", после й бършеше устата, "биеше" й инжекции и й слагаше маската за инхалации..Сега им е времето на малките да започнат с този тип игри. Толкова е забавно да ги гледаш отстрани как подражават на нас, възрастните.

При храненето също се налага да "играем" понякога, когато искам да я нахраня успешно. Давам й куклата и тя храни ту себе си, ту нея. Да, и да се похваля, вече яде сама. Супа, каша, самичка си хапва :cool:.  Не ми позволява да й вземам лъжицата и просто трябва да й държа купичката до лицето, за да няма по - големи поражения.
Активен

velvet
яхнал метлата

velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!
Неактивен Неактивен
Публикации: 9482

Да, така е, не е задължителен, дано пък ви изненадат вас :y33:

Голямо облекчение е като се хранят сами, нали? Аз вече не храня Ели на следобедна закуска: връчвам виличката или лъжичката, нарязаните парчета плод/ крема и си щъкам около нея, а тя е супер доволна от себе си. И по време на другите хранения вече неизменно има 2 прибора - за мен и за нея. Обикновено киселото мляко си го яде сама, както и гъстите манджи. Само супите все още са препятствие, но има време. До яслата ще се научи и да пие от чашка без да се мокри и да яде съвсем сама :y41:
Активен
Kateto
наш човек
**

Kateto hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1327

А аз явно отглеждам малкия принц  :haha: НЕ посяга към лъжицата. Може, но не иска да си държи шишето като пие вода. Глезен ми е милия. НЕ си слага нищо в устата за ядене сам. Показвала съм, не съм го оставила незнаещ. Но си му харесва така на детето  :mrgreen: Не му се сърдя, защото всичко става много бързо и е чистичко. Характер ми е голям той. Онзи ден изяде половин солета! Чак се учудих. Дори вчера му купих солети без сол, но отказа - нахрани гълъбчетата с нея  :neutral: Пак ще го пробвам. Но все още не е любител на твърдата храна, което ме принуждава да пасирам всичко.

Иначе тича като изтърван из къщи! Навън е доста по-сдържан, защото знае, че като падне е доста неприятно. Разцивря се и стои с опънати мръсни длани, докато не го изчистя  :mrgreen: Но пък поне се научи да пада и слава богу за сега няма сериозни инциденти навън. Два-три пъти е падал по гръб и тогава е кофти, защото удря главата отзад  :y10:

Велвет, приятна почивка ти желая!
Звездичка, радвам се че Стели е добре вече. Защо да ти е виновно, важното е детето да е сито  :emot2: Аз вадя по някога тежката артилерия (готови каши, кремчета купени), само и само да има нещо в стомахчето. При нас това е рядкост, да се откаже от храна  :lol:

Тупурче, пропуснала съм рожденичката! Да ти е жива и здрава!  И аз ти завидях на къта в градината... един ден и аз ще издействам такъв на село  :emot2: Е, купени ще са играчките, то няма кой да ни ги направи. Браво на мъжете вкъщи при теб!

Дидко, гледах снимки! Много хубаво сте си изкарали почивката!

Джойфул, как сте с Тео?

Аз чакам майка ми да ходим да се поразходим. Пак сме сами с Гошко, така ще е до края на риболовния сезон. То вода в Дунава няма, ама моя мъж намира какво да хване :smile: Поздрави!

Активен
Cherissa
спящ на клавиатурата

Cherissa hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6466
гуги на меми

Здравейте!
На мен още снощи ми дойде музата за писане, но реших да го оставя за тази сутрин. Не съм писала отдавна, май последно писах от Боровец. Върнахме се благополучно от там, на връщане пътуването мина доста леко, въпреки, че Мати не заспа изобщо, но пък беше в някакво страхотно настроение и само пееше. Много хубаво си изкарахме, направо разкошно. Искам пак, но догодина живот и здраве да е само. Сега се стягаме за градината, че на 17.09. почва човечето. Няма търпение. Надявам се този ентусиазъм да не изчезне. Липсват ѝ приятелчетата от яслата и само говори как ще има нови в градината. Сега двете сме на етап избиране на дрешки за там, обикаляме магазини, гледаме в нета и тя сама си избира нещата. Много е доволна после като дойде куриера и държи да си ги плаща сама. Голямото ми момиче  :y02: Друго май няма покрай нас. Няма да мога да ви спомена, че не съм чела много обстойно, само искам да кажа на Тупурче, че Мими става все по-красива  :y36: А детският кът е страхотен, сега като ги няма горещините вече може цял ден да сте си навън.
До скоро и хубав уикенд на всички!
Активен
Tsveti_G
мушмурок
*

Tsveti_G has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 266

Момичета, в грешка съм с яйцата  :redface: става въпрос за пъдпъдъчи яйца. Не мога да си редактирам предишния пост, затова пиша сега  :doh:
Активен
·٠•♥☆тупурче☆♥•٠·
плямпало, ама се трае

·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· barely matters.·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2082
Почивай в мир, Дари! Липсваш ни :(

Мерси, момичета. Кътчето си е цял двор и е супер наистина. Стана много хубаво, има още работа по него - предстои слагане на люлка тип везна и две катерушки, но ще е другото лято. Направили сме и прегради, за да няма къде да избяга и съвсем спокойно си пия кафето сутрин :biddrin:)
Активен

Joyful
плямпало, ама се трае

Joyful hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 4155

Хайде и аз за малко да се разпиша.
Тупурче, и Мими, и двора наистина са страхотни! Никога не съм искала особено да живея в къща  :y41: градско чедо, какво да се прави... ама е толкова хубаво да може детето да играе на чисто и на спокойно място!
Роси, успех с работата! В детски клуб ли ще си?
Кате, добре сме  :y36: много ме разсмя описанието как Гошко седи с опънати ръце и чака да го изчистиш. А за яденето, момчетата май са по-мързеливички, и моя не иска да яде сам (изключвайки хляб, сухари и бисквитки).
При нас какво ново... на Тео му изби най-накрая (след 4 месеца пауза) едно зъбче, 4-тото горе вляво, и сега гледам, че пробива 2-то долу вляво. Да видим ще има ли още, че и той е доста кисел покрай тях и ръцете му са постоянно в устата, че и каквото друго докопа. Тича като терминаторче и колената не могат да му зарастнат от ранички и драскотини, ама какво да го правя, момче.  :y02: Вчера май откри луната и като започне да се стъмва, само ходи до балконската врата, сочи я и казва нещо като "гугу" или "гого". Иначе последните дни е много разговорлив, ама какво говори, само той си знае. Научих го да се плези  :y41: и мъжа ми не е много доволен, ама Тео се забавлява страхотно. И аз покрай него.
Активен

Maria_D
наш човек
**

Maria_D has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1239

Здравейте и от нас!

Роси, радвам се, че Стели е по-добре! Дано да ѝ е за последно боледуването!

Честит рожден ден на Мими на големи патерици! Тупурче, страхотно ви е дворчето и детския кът!

Валентин вече въобще не иска аз да го храня. Задължително трябва и той да държи прибор и да се храни с него, иначе отказва храната. Ама и аз вече не се натискам да го храня всеки път де, ако е нещо, което може да си вземе с ръчичка или примерно ориз, който няма как да разлее, го оставям. Голям рахат да се храни само детето и ти да свършиш нещо друго през това време.

Ех, добре сте вие майките на момиченца - децата ви имитират действията върху куклите. Моето дете понеже няма кукли, използва мен за такава :haha:. Винаги, когато се храни, дава и на мен да ям и се сърди ако не ям, на всичкото отгоре си отваря устата докато ми дава да ям по същия начин, по който и аз го правя :lol:. Друго, което имитира, е да ми рови в устата да види дали имам нови зъби :lol:. Като направи трохи на табличката си, започва да имитира движението за събиране на трохи, само че ги разпилява повече :lol:. Зъбите вече е абсурд да си ги измия, без да му дам и неговата четка за зъби. Сега ме замисляте дали да не му купя кукла, ама много женски играчки ще станат, и без това вече една продавачка ме направи на пет стотинки затова, че му купих бебешка количка за кукли, та да не краде постоянно количките на момиченцата, които преобладават в нашия квартал.
Активен

3ве3дичка
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен
Летец - изпитател

Ооо, нее, Мария, пази Боже, Стела не е болна! Аман! Само като чуя вече болести и настръхвам! Просто много я тормозят зъбите напоследък...А иначе и мен ме използват за кукла и съм принудена да тъпча детска кухня наравно със Стела на принципа "1 за теб, 1 за мен" :haha: На продавачката й кажи да си гледа работата! Да не би мъжете да не бутат бебешки колички??

Вили, честито му зъбче на Тео! За паданията - не се тревожи, просто си ходи с Йодасепта в чантата и арниката у дома. За яденето - и за него има време. Мъжете не са мързеливи, по - скоро са тарикати.
За работата, да, нещо като детски клуб е. Да видим. Ще работя за роднина.

Моето момиче изглежда е доста спънато.....колкото пъти излязат с баща си, все ми я връща с нови синини, коя от коя по - гадни. И сега я тъпча с арника, че днес ми я върна и със спукана устна от вътре.......Нали преди 2 месеца проходи и изглежда още не е особено стабилна. Иначе нищо особено при нас, единствено, че е започнала да изговаря цели думи като зайче, паяче, паяци, пати, коти, пъпче...Прави си разни кратки изреченийца. Както казах, докарва от уста. Иначе все още не може да стане от земята като падне и е безпомощна като бръмбар по гръб. От чисти инат е май, май....защото не позволява да й покажа как да се изправи сама.
Активен

mama Ema
плямпало, ама се трае

mama Ema is working their way up.mama Ema is working their way up.mama Ema is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2862
Детето е перла в короната за всяка жена

Здравейте и от мен  :mrgreen:

Направо започвам да се оплаквам . Калоян тази седмица беше болен и си остана вкъщи- вирусни афти .Минаха му вече ,но стана ужасно крив и злояд. Нищо не иска да яде само мрънка иска да го приспивам с една дума -ужас.
Днес се събуди с разтройство пък, целия омазан  :rolleye:. Дано не е нещо сериозно ,че искам понеделник да го пускам на яслата.
Опитите с гърнето продължават вече втора седмица пера гащи, напредък няма.

Е оплаках се няма да ви споменавам,че трябва да ставам ,но ще съм по редовна само да тръгне на ясла.

Хубав ден  :cvete:
Активен

Joyful
плямпало, ама се трае

Joyful hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 4155

Момичета, минавам набързо да почерпя, имаме годишнина от сватбата днес.  :loveuu:
Активен

Страници: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: