22.08.2014 04:56:06Последен член: m_vladkova
Svatbata.org » Таз година булка, догодина люлка » Бебче расте под сърцето на мама »  (Модератори: Pepi, Блонди©)Зацапване по време на бременност
Страници: [1] 2 3 4 5   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Зацапване по време на бременност  (Прочетена 96480 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mish
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 511

Зацапване по време на бременност

« -: 29.09.2006 18:56:26 »

От вчера имам слабо розово-кафеникаво зацапване, което не знам на какво се дължи, но малко ме притеснява. Би трябвало вече да съм в 7-ма седмица. Чак в понеделник ще ходя на лекар, а до тогава ще ме гложди какво става. Случвало ли се е на някой това?? :y09:
Активен

balmy
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 3503

Re: Зацапване по време на бременност
« Отговор #1 -: 29.09.2006 19:04:02 »

На мен... не е хубаво, никак даже. Иди на лекар, ще ти назначат ултрасаунд (видеозон). така ще се уверят дали шийката на матката се е затворила плътно, освен това ще видят дали не си с извънматочна бременност. Никакъв секс, ако шийката ти не се затворила!
Иначе нищо не могат да направят, ще те посъветват да лежиш и да си почиваш и да се молиш всичко да е наред. Поне при мен така беше.

Стискам палци да сте добре миличка!  :cvete:

Сега си чета поста, можех да се изразя и по-добре. Излязла съм малко нечувствителна и невнимателна към тревогата ти.
Миш, не искам да те плаша. Само да наблегна, че за разлика от повечето други промени в ранната бременност, тази е важна и значителна! Аз бях на 8 седмици, когато ми се случи и за капак бях на ултрасаунд на рождения ми ден, понеже това не търпи отлагане... Можеш да си представиш какво ми беше.  Седмиците между 8 и 14 ми бяха ад, казаха ми че след 14 рискът значително намалява. Кървенето изчезваше и пак се появи...Затова и късно казах за бебето. Но сега сме добре! Така че просто се пази много, ама много!!!
« Последна редакция: 29.09.2006 20:31:28 от balmy » Активен

Zari
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 202
Два ангела си имам, но понякога им никнат и рогца!

« Отговор #2 -: 30.09.2006 11:32:11 »

На мен също ми се случи в края на 3-тия месец, много се притесних и веднага се обадих на гинеколога ми, който каза незабавно да отивам в болницата. Приеха ме веднага, сложиха ми система и стоях една седмица за задържане. Не ми казаха от какво се е получило, но най вероятно от пренатоварване или притеснение. Хубаво е да отидеш веднага на лекар, а не да чакаш до понеделник.
Активен

renni
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2997
Нека да е лято!

« Отговор #3 -: 30.09.2006 16:30:13 »

лелее  :doh: а некадърника,при който ходих аз миналата седмица ми каза,че ако стане нещо такова трябва да отида при него след 2 седмици  :doh: Егаси касапина
Активен

Ако една жена прави всичко за един мъж, значи го е родила.
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните се колебаят!
Angela
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 385
Самурай Пишурай

Отн.: Зацапване по време на бременност
« Отговор #4 -: 26.10.2007 09:39:03 »

Искам да възобновим тази тема. :new78:Имам средно кафяво "течение" е силно казано,зацапване -е много слабо. По мои изчисления съм в 4-5 седмица - ще видим какво ще каже чичо док във вторник.Това нещо продължава от 1 седмица , обаче  на моменти- по- обилно.Четох на някои места, че ембрионалното сакче се загнездвало.Но при мене продължава по- дълго.Притеснявам се като прочетох тука и за задържане разните случаи  :new70: :new17:
Активен

plamy_b
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 911
Щастливо омъжена

« Отговор #5 -: 26.10.2007 10:29:47 »

Искам да възобновим тази тема. :new78:Имам средно кафяво "течение" е силно казано,зацапване -е много слабо. По мои изчисления съм в 4-5 седмица - ще видим какво ще каже чичо док във вторник.Това нещо продължава от 1 седмица , обаче  на моменти- по- обилно.Четох на някои места, че ембрионалното сакче се загнездвало.Но при мене продължава по- дълго.Притеснявам се като прочетох тука и за задържане разните случаи  :new70: :new17:

Миличка,няколко неща...
Първо на колко дни ти е цикъла ? Защото, ако е средно на 28 дни,то това зацапване може да означава,че матката се опитва да изхвърли сакчето  :redface: Стискам палци да не е това  :new17:. Ако е по-къс или по-дълъг цикъла може и да е това, но може и да е нещо друго  :redface:
Второ, как така вече цяла седмица имаш такова кървене ?!  :conf: Как не си отишла на лекар досега ?! И защо ще чакаш до вторник ?!  :y01:
Извинявай за резкия тон,но такова поведенеие е несериозно и безотговорно (според мен) Искаш ли го това бебче и ако да вземи мерки и върви на лекар веднага

Успех  :emot2:
Активен

balmy
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 3503

« Отговор #6 -: 27.10.2007 15:55:21 »

Ангела, не ехубаво това кървене, но каквото е писано, ще стане... А относно ходенето на лекар, в 4-5 седмица трудно успяват да спрат естествените процеси, а и много доктори смятат че няма смисъл от лекарства - природата си знае работа, ако сакчето трябва да бъде изхвърлено има защо.

Може обаче и да е чисто хормонално, така че наистина отиди на лекар, за да се види. Желая ти спокойна и нормална бременност.
Активен

svetlito
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1115
Моят малък прекрасен син

« Отговор #7 -: 27.10.2007 16:47:49 »

А относно ходенето на лекар, в 4-5 седмица трудно успяват да спрат естествените процеси, а и много доктори смятат че няма смисъл от лекарства - природата си знае работа, ако сакчето трябва да бъде изхвърлено има защо.

Леко успокоителен офф топик. Тук в Англия не се практикува задържане, нито медикаментозно, нито каквото и да било.В момента в, който видиш положителен тест не е нужно да ходиш на лекар,защото ти казват да идеш след 3-ти месец.Дотогава ако получиш някакво кървене ти обясняват,че природата си знае работата и, че ако всичко е нормално с плода ще го задържиш.Без да ти дадат хапче или нещо такова.Та мисълта ми е тук се раждат хиляди бебета,през чието износване е имало кървене.
Но е хубаво  да се направи преглед при гинеколог за съвет.
Активен

Да си обичан дава смелост. Да обичаш дава сила.
Няма втори шанс за първо впечатление.
It's my way or no way.

mqrr
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1239

« Отговор #8 -: 27.10.2007 17:30:27 »

А относно ходенето на лекар, в 4-5 седмица трудно успяват да спрат естествените процеси, а и много доктори смятат че няма смисъл от лекарства - природата си знае работа, ако сакчето трябва да бъде изхвърлено има защо.

Леко успокоителен офф топик. Тук в Англия не се практикува задържане, нито медикаментозно, нито каквото и да било.В момента в, който видиш положителен тест не е нужно да ходиш на лекар,защото ти казват да идеш след 3-ти месец.Дотогава ако получиш някакво кървене ти обясняват,че природата си знае работата и, че ако всичко е нормално с плода ще го задържиш.Без да ти дадат хапче или нещо такова.Та мисълта ми е тук се раждат хиляди бебета,през чието износване е имало кървене.
Но е хубаво  да се направи преглед при гинеколог за съвет.

Дааа, само мога да потвърдя казаното от svetlito. Мен то4но така ме оставиха да си абортирам "природно" ... :cry: Но защо трябва да е така?! Според мен не се притесняваи много , но все пак отиди на лекар, особено като имаш тази възможност :emot2: Вси4ко ще е ОК!!! :emot2:
Активен

svetlito
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Моят малък прекрасен син

« Отговор #9 -: 28.10.2007 13:25:08 »

mqrr, с теб как ще я караме в тази Англия.И аз искам бебе и незнам като се случи какво ще правя.С тези техни разбирания човек не знае какво да предприеме.Ама май това антизадържане не е само практика в юк?Консултирай се с лекар в България и ако ти дойде някоя идея на ума пиши.
Активен

It's my way or no way.

mqrr
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1239

« Отговор #10 -: 30.10.2007 23:59:02 »

mqrr, с теб как ще я караме в тази Англия.И аз искам бебе и незнам като се случи какво ще правя.С тези техни разбирания човек не знае какво да предприеме.Ама май това антизадържане не е само практика в юк?Консултирай се с лекар в България и ако ти дойде някоя идея на ума пиши.

Дааа мила, и аз все това се 4удя....Аз ли4но маи ще предпо4ета да раждам в Бг когато/ако му доиде времето.... Тук цените на 4астно са меко казани  :crazyeye: ,а и дори тогава пак никои нищо не ти казва до 3 месец. Да сме здрави и да нямаме проблеми- само на това можем да се надяваме! :emot2:
Активен

svetlito
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Моят малък прекрасен син

« Отговор #11 -: 31.10.2007 00:56:11 »

[/quote]

Да сме здрави и да нямаме проблеми- само на това можем да се надяваме! :emot2:
[/quote]

Дано!От твоята уста в Божиите уши.
Активен

It's my way or no way.

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 2418
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

« Отговор #12 -: 06.11.2007 07:59:14 »

А аз имам друг проблем. Извинете ме ако сте го коментирали в друга тема.
Та от може би 2 или 3 седмици имам нещо като бяло течение, но не точно. Нещо ужасно е вечер се измивам и на сутринта по бикините си има жълтеникави петна, а дене е още по-гадно имам ужасното чувство, че постоянно съм подмокрена. Четох по книжките, че е възможно да се появи такова течение и зацапване, но наистина е неприятно. Някой може ли да ми даде съвет в това отношение. По-рано като съм имала бяло течение съм се миела с разтвор на сода бикарбонат, но сега още не съм пробвала дали ще помогне при това течение.
Активен

peta
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1897
Моето съкровище

« Отговор #13 -: 06.11.2007 08:10:12 »

Моята,докторка ми каза да се мия с разтвор от смрадлика,ама не навътре,ами само външно :emot2:
Активен

Angela
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 385
Самурай Пишурай

« Отговор #14 -: 06.11.2007 09:23:28 »

Плами, изчаках с доктора , защото имах записан час , а той се води най- добрия в Плевен.Момичета, да ви успокоя откакто ми предписа  Дуфастон по ударната според мен доза 3 на ден-    два дни след товя кървенето спря. Каза ми да го пия докрая.
Между другото е голям скъпчия, :gun1: много надут почти не чувах какво си мърмори и трябваше да повтарям някои от нещата , които чух, за да съм сигурна. :twisted:
Активен

Страници: [1] 2 3 4 5   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: