22.12.2014 03:04:55Последен член: loramincheva
Svatbata.org » Таз година булка, догодина люлка » Бебче расте под сърцето на мама »  (Модератори: Pepi, Блонди©)Настинка при бременност и как да се предпазим?
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Настинка при бременност и как да се предпазим?  (Прочетена 24557 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Dani_l
плямпало, ама се трае

Dani_l barely matters.Dani_l barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2581

Настинка при бременност и как да се предпазим?

« -: 18.10.2006 16:26:41 »

Момичета, помощ!Нещо се разболявам, защото глупавото парно вкъщи още не е пуснато :cry:, а нямаме печка, защото нали имаме парно :cry:.
И сега след три прекрасни дни в планината, дето беше студено и се върнах жива и здрава, два дни в студения апартамент ми разказаха играта :cry:. Страхувам се, защото нито знам какво да пия, за да не се доразболея, нито знам как да се лекувам.
Знае ли някой, какво мога да пия, като съм бременна, защото ако не се оправя сега може наистина да се разболея :sad:???
Активен
balmy
плямпало, ама се трае

balmy is working their way up.balmy is working their way up.balmy is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3505

Знам на 100% че не трябва да пиеш нищо, което съдържа аспирин и ибупрофен от тези прахчета дето са за настинка...внимавай с тях! И по възможност иди на лекар  :kissi:
Активен

BuBs
наш човек
**

BuBs barely matters.BuBs barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

Дани, това което мога да ти кажа е да си вземеш от някой от големите хр. магазини "Сусамов тахан". Сусамът е естествен антибиотик, съдържа адски много калций и е страхотно средство за борба с настинки и т.н. и не на последно място е подходящ и по време на бременност.
Не се консумира директно, защото е концентриран и в този си вид залепва по небцето и горчи, много е гъст. Разреждаш си го с малко вода и захар и тогава го консумираш, даже става приятно на вкус. Всъщност, да не приказвам на дълго и широко за употребата му, на всяка кутия пише как точно се приема и с какво може да се разреди, дори до колкото си спомням го даваха и за проблеми със стомаха.
Хайде УСПЕХ и никакво разболяване :emot2:!
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
Dani_l
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

Много благодаря!
Бубе, довечера си взимам непременно! :kissi:
Балми, добре че ми каза за прахчетата, че точно към тях се бях ориентирала :redface:
Стискайте палци! :biddrin:
Активен
BuBs
наш човек
**

Неактивен Неактивен

Ооо никакви прахчета, пухчета, хапчета и т.н. :y34: Много ще се пазиш какво пиеш, и ако случайно си решла, че трябва да пиеш някакви хапчета или прахчета, първо се допитай до лекарката си. На своя глава не, сега си бременна и не взимаш решения само за себе си :kissi:. Хайде успех и умната :mrgreen: :wink: :emot2:!
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
тина123
наш човек
**

тина123 is working their way up.тина123 is working their way up.тина123 is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1746
майка многознайка

Дани, много малко бременни знаят, че безобидния аспирин е много, ама много вреден за плода. Почти 100 процента нанася малоформации, когато се пие в ранна бременност- аз също не го знаех и като се разболях- мъжа ми само ми повтаря- абе пийни си 1 аспирин, какво ще ти стане- аспирин е това- ама аз не смеех и вит С да пия без да питам доктор и добре, че не го послушах- на следващия ден като посетих лекаря и като чух колко е вреден ми се изправиха косите- ако си много, наистина много зле- можеш да пиеш един чист парацетамол. Иначе има различни хомеопатични продукти, коите са безвредни- например осцилококцинум(не съм сигурна, че така се пишеше)  - чай с мед и лимон и витамин С също помагат доста. Аз последния път гърлото си го церих като го мазах с мед с малко сода- гадно е, ама кото не можах да заспя... помогна де 
Активен
Dani_l
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

Аз мразя да пия хапчета.За сега пия чайче мента с лимон (забравих да си взема мед от вкъщи но довечера ще пия и с мед). Аз честичко така настивам, но винаги взимам мерки.
Цвети, аз точно за сода на гърлото се чудех, защото тя много помага.Иначе си купих сусамов тахан ама не го пробвах,беше ми лошо  :conf:. Довечера обещавам да се насиля...
Явно ми трябват някакви такива стари природни илачи. И без това мразя хапчета.
Не разбрах, Вит С мога ли да пия?
Все още смятам,че не съм за лекар-само леко ме боли главата и имам слабо възпаление на гърлото, носа, очите. Иначе се чувствам добре.
Днес отивам да си купя печка.Най-вероятно, нищо че бебчето ми ще е пролетно, тя ще ми трябва и за него.
Ох, дано се оправя.Отивам да си правя чай!
И отново много ви благодаря! :cvete: :kissi: :y36:
« Последна редакция: 19.10.2006 08:46:53 от Dani_l » Активен
тина123
наш човек
**

тина123 is working their way up.тина123 is working their way up.тина123 is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1746
майка многознайка

дано вече да си се оправила- но да, можеш да пиеш вит С
Активен
desitka
спящ на клавиатурата

desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5974
...за любовта, морето и още нещо...

Съживявам темата, защото настъпи сезона на настинките, грипозните състояния и непрестанното кихане и кашляне в градския транспорт, в офиса и въобще навсякъде около нас...
Аз за сега се държа, при все, че както казва баща ми "ако някой вирус мине със самолет над София, ти ще го пипнеш"...
Мъжът ми "се опитва" да се разболее и го тъпча с упсарин, тайлол-хот, мултивитамини, витамин С и капки за нос Муконазал. Много ме е страх да не се заразя от него...
Аз превантивно може да си взема сусамов тахан, който е споменала Бубето. Щом съдържа и много калций още по-добре...
Активен
Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*

Блонди© hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10201

Деситка и всички бременлиики,ВНИМАВАЙТЕ с тези вируси.Февруари и януари тази година имаше вирус ,който беше повече от черен за много бременни жени. Внимавайте много.
Миналата година когато трябва ше да излизам си слагах шала на носа в градския транспорт. Деиства си направо като маска против вирусите. Така поне може минимално да се предпазите.
Активен
innersmiley
мушмурок
*

innersmiley has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 467

аз не успях да се предпазя..хвана ме гадинката...но поне мина леко,поне за сега...пазете се мамчета...
« Последна редакция: 18.11.2007 21:10:29 от innersmiley » Активен
Ивчи
спящ на клавиатурата

Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

Дам от утре слагам шалове и шапки и ще се навличам яко. Може да изглждам като баба Меца, но поне съм сигурна че съм направила нещо за да се предпазя. Майка и тя "напомня" от време на време да внимавам как се обличам, но в това състояние и сама си знам че трябва да се пазя. Дано никой не се грипоса :emot2:
Активен

BuBs
наш човек
**

Неактивен Неактивен

Даааа, продължавам да хваля сусамовият тахан - има защо, но сега да допълня и Осцилококцинума. Спокойно може да взимате по една доза седмично с цел профилактика и предпазване именно в тези по-опасни периоди, свързани с вируси, настинки и т. н. Това е хомеопатично средство и съответно няма проблем да се взима. Ако вече има някакви наченки на настинка, се взима по-често - на листовката си пише всичко. Всяка кутия съдържа шест тубички, всяка от които е пълна с малки бели топченца. Една туба = на една доза. Може да се приема от всички - бебчовци, дечица, възрастни... Много е добро!
Активен

Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*

Блонди© hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10201

Също и Панадол .
Ивчи все пак не се навличай,много.Обличай се така да не се потиш .Да не се прегрееш.Мен в началото на бременноста ми беше постоянно студено.На 10 0 С  се чувствах като в Антарктика по бански .
Активен
Ивчи
спящ на клавиатурата

Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

Блонди и аз съм като теб и мога да кажа че зимата при никакви обстоятелства не мога да се изпотя. Просто постоянно ми е студено.
Аз хубаво се обличам,. ама нали вече направих година от както не съм се грипосвала, та няма как да се размина :doh: Усещам леки бодежи в гърлото и днес на прегледа ще питам док какво мога да вземам да не се влоша :y10:
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: