31.08.2014 03:14:07Последен член: Eleandra Zane
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)как се разбира цветна бременност
Страници: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: как се разбира цветна бременност  (Прочетена 255537 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Maria_D
наш човек
**
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 1193

Отн.: как се разбира цветна бременност

« Отговор #225 -: 15.01.2011 20:02:52 »

Имала си цикъл след "гафа" и после е минало време да ти дойде следващия цикъл, т.е. минал е повече от месец. Ако беше бременна, тестът при всички положения щеше да отчете вече, на мен ми отчете само 2 седмици след като сме направили бебето. Направи си още един тест след 2 дни и ако няма цикъл, отиди на лекар, най-вероятно не си бременна, но сигурно имаш други смущения с този нередовен цикъл.

Доколкото знам, при цветна бременност течението е доста по-оскъдно и краткотрайно и не може да се обърка с менструалното. A и ако беше бременна, вече щеше да имаш някакви симптоми - гадене, често уриниране например.
Активен

karamel
новодошъл
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2

« Отговор #226 -: 18.01.2011 13:01:39 »

Здравейте! Аз съм нова тук и не знам дали в тази тема трябва да попитам, но искам да споделя с някога. Моята история е следната: Ц. ми дойде на 16.11.2010г. и беше както обикновено /по принцип е дълъг и нередовен/. На 09.12.2010г. имах еднократно розово и кремообразно зацапване и помислех че ще ми идва, да, ама не. Към 25.12. ходих на лекар, защото Ц. ми не дойде и там се видя задържан фоликул на левия яйчник и гинеколога ми ми каза да си направя тест , защото можело и да е бременност. Направих си тест и беше "-". На 03.01.2011г. отново бях на преглед и ми изписа "дуфастон" за предизвикване на Ц. Пих го 5х2 и до 10 дни трябваше да ми дойде. Дойде ми на 8-мия ден, т.е. на 16.01., но е доста оскъден, а по принцип моя е доста обилен. Гърдите ме болят, вече 2 седмици ТТ не спада под 37 градуса, имам болки в корема, през 15-20 мин. посещавам тоалетната, а снощи забелязах че когато си стисна зърната на гърдите излиза по една-две капки прозрачна и лепкава течност. На 15.01. правих тест за бременност и беше "-". Моля ви , дайте ми съвет. Възможно ли е когато съм започнала приема на дуфастона, фоликула да се е спукал и да е освабадил яйцеклетката и да съм забременяла тогава. Ще ходя на лекар, ама чак след две седмици и до тогава ще откача.
Активен
Cherissa
спящ на клавиатурата
Репутация 3
Неактивен Неактивен
Публикации: 6419
гуги на меми

« Отговор #227 -: 18.01.2011 13:09:56 »

Направи си кръвен тест за бременност  :y33:
Активен

3ве3дичка
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2499
Малко, сладко кифленце!

« Отговор #228 -: 18.01.2011 13:12:15 »

Направи си кръвен тест за бременност  :y33:
:emot2:
Активен

Звездата е звезда, защото грее със собствена светлина :biddrin:

didko
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 453
мама на слънце

« Отговор #229 -: 18.01.2011 13:13:12 »

Чери ти е отговрила , пусни си кръвен тест в най-близката лаборатория -става бързо ,за около час . А иначе според мен оплакванията са ти като при задържан фоликул , и най-добре ще се види на УЗИ .
Активен

*Angel4e*
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1027

« Отговор #230 -: 18.01.2011 13:14:02 »

Моят съвет е веднага да идеш на друг лекар. След като има толкова отрицатлни теста, едва ли е бременност, но не мога да гадая. Направи си кръвен тест, който ще ти отчете хормона на бременността и ще видиш, ако има бременност. Но за останалите оплаквания посети лекар.
А, от Дуфастона и на мен ми се промени цикълът, така че не се притеснявай. Така става.
Активен

karamel
новодошъл
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #231 -: 18.01.2011 14:08:13 »

много ви благодаря за съветите. дано да не е нещо сериозно...
Активен
emma13
новодошъл
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3

« Отговор #232 -: 13.03.2011 20:34:20 »

Здравейте, понеже съм нова искам да споделя и моя проблем. Цикъла ми закъсня с два дена / ще кажете, че два дена не са нищо притеснително, но моя цикъл винаги е бил много точен, понякога се е случвало да ми подрани, но никога и с един ден не ми е закъснявало/...когато ми дойде имах много силни болки и цикъла ми е доста слаб, днес е втория ден от както ми дойде, а аз мога да си изкарам само с мини превръзка...това не е обичайно за мен, защото по принцип ми е доста обилна менструацията...но сега е някак си по слаба и не е така червена...а по скоро  слузеста. На някой случвало ли се е подобно нещо, че ми е доста притеснено..никога не съм имала никакви отклонения в менструацията си и затова сега започвам да си мисля дали не е цветна бременост...знам ли вече. Благодаря
Активен
Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация 4
Неактивен Неактивен
Публикации: 5163
за Зизи ...... :(

« Отговор #233 -: 14.03.2011 08:54:51 »

emma13,направи един тест и ще разбереш
Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години и 6 м
lilyyy
новодошъл
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1

« Отговор #234 -: 16.06.2011 16:08:03 »

Здравейте , искам да споделя моя проблем.Преди два месеца правих секс с презерватив , докато бях в овулация.След това имах две менструации , които дойдоха с 1 ден закъснение , но последната беше по-кратка и по-оскъдна от обикновено.Правих си тест и той беше отрицателен.От месец и половина съм на диета.Може ли това да е причина за по-оскъдната менструация или има шанс за цветна бременност.Последните дни ходя по-често до тоалетна и чувствам корема си малко по-тежък.
Активен
3ве3дичка
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2499
Малко, сладко кифленце!

« Отговор #235 -: 17.06.2011 15:16:35 »

Здравейте , искам да споделя моя проблем.Преди два месеца правих секс с презерватив , докато бях в овулация.След това имах две менструации , които дойдоха с 1 ден закъснение , но последната беше по-кратка и по-оскъдна от обикновено.Правих си тест и той беше отрицателен.От месец и половина съм на диета.Може ли това да е причина за по-оскъдната менструация или има шанс за цветна бременност.Последните дни ходя по-често до тоалетна и чувствам корема си малко по-тежък.

Отиди на лекар :y33: Ако беше бременна, то течението щеше да е доста по - ралично от обичайното и ти щеше да разбереш още с първата М. Но най - добре е да те види лекар. А често и от диетите се получава такъв страничен ефект. От смяна на сезони - също. Успех.
А за тежкия корем - хаха, да си бременна не е като да глътнеш торба камъни, така че няма какво да тежи ;)
Активен

Звездата е звезда, защото грее със собствена светлина :biddrin:

shosho92
новодошъл
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #236 -: 20.06.2011 19:01:38 »

Здравейте,има много теми писани по моя въпрос за което се извинявам предварително :( Но преди 2 седмици имах неприятен инцидент сас скъсан презерватив. 6 часа след това пих Ескапел,доиде ми точно на датата,не е както др пат толкова обиле,а по нормален сас сасиреци и 4ервен,а не кафеникав....Според вас бремнна ли съм ?
Активен
Коктейл
плямпало, ама се трае
Репутация -1
Неактивен Неактивен
Публикации: 3074
"Не се вземай на сериозно! :-D "

« Отговор #237 -: 20.06.2011 19:45:36 »

Едва ли. Тези хапчета за спешна контрацепция съдържат изключително много хормони. Все едно си вкарваш хормонална бома и е съвсем нормално да се промени цикъла. Малко или много.

И както друг път съм казвала- не търсете здравни съвети в нета,ами идете на лекар! Най-малкото,което можеш да направиш е тест за бременност.
Активен

andji
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1294

« Отговор #238 -: 20.06.2011 20:53:10 »

Според мен не си бременна,първо си пила хапче,след това ти е дошъл цикъла,това е нормален цикъл,при цветна бременност няма как да е такъв.Така ,че дишай спокойно.
Активен

sashka2877
плямпало, ама се трае
Репутация 3
Неактивен Неактивен
Публикации: 3667

« Отговор #239 -: 20.06.2011 21:16:05 »

И аз съм на мнение,че най добрия вариянт е да отидеш на лекар,щом нещо те притеснява.Ние тук само можем да гадаем.... :new78:
Активен
Страници: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: