17.12.2014 22:44:11Последен член: AF
Svatbata.org » За всеки по нещо » Кулинарни изкушения »  (Модератор: Pepi)Коледни Рецепти
Страници: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Коледни Рецепти  (Прочетена 35827 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kokona
плямпало, ама се трае

kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 3906

Отн.: Коледни Рецепти

« Отговор #90 -: 14.11.2009 15:27:54 »

Свиленка, много ти благодаря, но аз не се стърпях и преди да напишеш рецептата я направих! :lol: Днес за десерт ще имаме медена къщичка.
Използвах моя рецепта за меденки, а идеята за къщурата е от тук:Ползвах само захарната им глазура за слепване и е супер сполучлива. 
http://www.menumag.bg/recipes/view/142
Веднага залепна и изсъхна дори без да подпирам. :smile: Украсата им не е кой знае какво, просто исках да видя дали ще се справя с направата и колко време отнема долу горе.
Благодаря ти още веднъж! :y36:
Активен

lorraine
плямпало, ама се трае

lorraine hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3017

« Отговор #91 -: 14.11.2009 15:41:34 »

Оле, много е готина, красота направо! Като картичка е! Как ще си я хапнете, няма ли да ви е жал?!?! :eek:

П.С. Твоята е по-хубава... :sm01:
Активен
Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае

Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

« Отговор #92 -: 14.11.2009 16:19:32 »

Кога успя, бе жена!  :eek: :wink: :sm01: Ти си кулинарен факир!
Страхотна е!
Казваш лесно станала...  :rolleye: Ама ти си скопосница, знам те аз. За начинаещ като мен ми се стори адски трудно.
Браво на теб!
Активен

kokona
плямпало, ама се трае

kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...
Неактивен Неактивен

« Отговор #93 -: 14.11.2009 17:30:18 »

Кога успя, бе жена!  :eek: :wink: :sm01: Ти си кулинарен факир!
Страхотна е!
Казваш лесно станала...  :rolleye: Ама ти си скопосница, знам те аз. За начинаещ като мен ми се стори адски трудно.
Браво на теб!
Успях, успях! :lol: Не съм факир, тя тази къщичка ,точно този модел е лесна. :lol:Твоята е по сложна и по украсена и повече ми харесва. :bowuu: Сега не съм влагала материали, другия път по ще я нашаря. :mrgreen:
Аксел :y36:
Активен

Sexy`mama
плямпало, ама се трае

Sexy`mama is working their way up.Sexy`mama is working their way up.Sexy`mama is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3070

« Отговор #94 -: 14.11.2009 18:11:20 »

нямам думи, невероятна е станала къщичката ,аз ако бях нямаше да хапна от нея... не би ми позволила съвеста  :crazyeye: :emot2:
Активен

Коктейл
плямпало, ама се трае

Коктейл is working their way up.Коктейл is working their way up.Коктейл is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3074
"Не се вземай на сериозно! :-D "

« Отговор #95 -: 14.11.2009 20:29:13 »

Коконич,браво бре жена! Чудна е станала! Я кажи колко време ти отне? КОе ти беше най-трудно? Искам подробности  :y36:
Активен

kokona
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #96 -: 14.11.2009 21:39:49 »

Къщичката е лесна. Не знам колко време отне така или иначе, защото се мотках във форума. :haha: Като гледам как се е бетонирала ,ще стане май както каза Свиленка, че няма да има нужда да правя друга! Тя е толкова твърда, че за ядене не става. Шаблоните си направих на обикновен бял лист хартия, разточих на части тестото върху хартия за печене, изрязах формите, пекат се за отрицателно време, на тавичка около 6-10 мин. Охлаждат се за още толкова. Глазурата става за 5 мин. Слепването е лесно, защото глазурата си е точно като лепило. И вече украсяването е малко по-бавно.
Не мога да преценя времето, много е относително! Някой може да се справи за 2 часа, някой за 5 часа! :y33:
Активен

tediata
спящ на клавиатурата

tediata is a rising star!tediata is a rising star!tediata is a rising star!tediata is a rising star!tediata is a rising star!tediata is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5868
http://tediata.blogspot.com/

« Отговор #97 -: 15.11.2009 08:04:45 »

kokona - много ми харесва къщичката :biddrin:,тази година мисля и аз да се пробвам да направя такава  заради малкия(не че той разбира или ще яде от нея),само дано имам време да се пробвам
Активен

sashka2877
плямпало, ама се трае

sashka2877 is working their way up.sashka2877 is working their way up.sashka2877 is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3686

« Отговор #98 -: 15.11.2009 08:17:31 »

Коконке,поздравления страхотна къщичка!!! :sm01: :sm01: :sm01:
Активен
Коктейл
плямпало, ама се трае

Коктейл is working their way up.Коктейл is working their way up.Коктейл is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3074
"Не се вземай на сериозно! :-D "

« Отговор #99 -: 15.11.2009 11:57:37 »

Този линк е  за тези,които имат мерак за коледна къщичка.
Познатата ни до сега къщичка ,само дето кумина е малко по-различен и също е показано как да направим така,че все едно вътре в къщичката има светлина.
Активен

Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае

Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Вярвам в чудеса!

« Отговор #100 -: 15.11.2009 15:45:08 »

Виждам, че много сериозно сте се заели да ме агитирате пак да правя къщичка... :wink:
И сигурно ще направя, но както си бях решила от бисквити "Закуска".
А у дома имам едно списание с Коледно влакче пак от бисквити закуска. Само колелата са от кръгли бисквитки. Лепи се като къщичката, украсява се и като е готов вагончетата се пълнят с бонбони и др. лакомства.
Сега ми хрумна, че може от медено тесто и шейна да се направи, а в нея да се сложи фигурка на Дядо Коледа. Шоколадова, примерно.

Кокона, слепващият материал по рецептата от Меню ли е?
Активен

reni _805
наш човек
**

reni _805 has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 570
едното слънчице е тук ,а другото грее от небето

« Отговор #101 -: 15.11.2009 15:55:16 »

Свиленка ,и аз  си помислих за  бисквити,, Закуска'', определено ще  е по-лесният вариант.Само незнам дали няма се размекнат от крема и къщичката да се срути :biddrin:.
Активен

03.08.07-09.08.07г-Липсваш ми детенце!
Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен
Вярвам в чудеса!

« Отговор #102 -: 15.11.2009 16:06:43 »

Ако се лепи и украсява със захарна глазура няма как да се размекнат. Виж ако е сметана или крем за украса - ще омекнат и ще се срутят.
Сега отворих списанието за да видя с какво е лепен Коледният влак ( от бисквити Закуска) - та точно със захарна глазура е.
Сигурно ще пробвам тези дни да сглобя една такава къщичка, само трябва да купя бисквити.
Обаче се чудя дали при изрязване на прозорчета и вратичка няма да се натрошат. :y09:

Коконке, видях рецептата за глазурата, ти си го написала по-горе, ама кой да чете. :y41:
Активен

kokona
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #103 -: 15.11.2009 18:09:45 »

Ако се лепи и украсява със захарна глазура няма как да се размекнат. Виж ако е сметана или крем за украса - ще омекнат и ще се срутят.
Сега отворих списанието за да видя с какво е лепен Коледният влак ( от бисквити Закуска) - та точно със захарна глазура е.
Сигурно ще пробвам тези дни да сглобя една такава къщичка, само трябва да купя бисквити.
Обаче се чудя дали при изрязване на прозорчета и вратичка няма да се натрошат. :y09:

Коконке, видях рецептата за глазурата, ти си го написала по-горе, ама кой да чете. :y41:
Днес точно за влакче си мислех и аз, но според мен ако е с бисквити няма да стане да се направят прозорчета. Точно си мислех, че с медено тесто ще стане лесно.
Идеята ти за шейна е страхотна, но аз съм дотук.Едва ли и шейна ще мога да направя! Е може да се пробвам, но само ако имам шаблон! :haha: И Дядо Коледа ако е изкуствен ще е най-добре.Не мога да моделирам и човечета. :haha:
Ще търся в интернет пространството още идеи и ако видя нещо интересно ще го споделя. :y36:
Активен

Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен
Вярвам в чудеса!

« Отговор #104 -: 16.11.2009 01:27:14 »

Е, ти пък, че и дядо Коледа :haha: Продават такива вкусни шоколадови фигурки на Дядо Коледа, че грехота е да се прави от медено тесто  :haha: Пък може и с пластмасова фигурка - поне по Коледа такива продават бол.
Аз мога да нарисувам шаблони за шейната. Ще видя и как да ги кача тук. Ще потърся и в нет-а.

А прозорчетата върху бисквити може да са само "нарисувани" :

А ето и идея за медени свещници

Ето шаблон за шейна:

Облегалката и седалката обаче трябва да се разкроят според размера на страниците. От друг форум копирам размерите им.

за облегалката - 10 см. височена и 7 см. ширина
за седалка - 15 см. дължина и 7 см. ширина

Ето я й готовата шейна:
http://3opu.multiply.com/photos/album/11/11#photo=28
« Последна редакция: 16.11.2009 03:06:01 от Svilenka » Активен

Страници: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: