02.10.2014 13:25:13Последен член: prikazenden
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Кашлица!!!
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Кашлица!!!  (Прочетена 67251 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ivaila
спящ на клавиатурата

ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.
Неактивен Неактивен
Публикации: 7634

Кашлица!!!

« -: 07.12.2006 16:14:36 »

Момичета,който има такъв проблем да споделя!!
Аз от близо 2 месеца имам кашлица.Ходих на лекар-изписаха ми и антибиотик и сироп,изпих всичко,но кашлицата не спира!!На милото майка му ми каза да пия ACC 200(прахче,което се разтваря във вода).Аз си купих без рецепта,обаче забравих да попитам  по-колко пъти на ден се пие и в колко вода се разтваря.Някой ползвал ли го е,и ако ДА доволни ли сте от него??  :y09:
Ако някой е доволен от някакво друго лекарство за кашлица да споделя!?
  :y09:
Активен
Elegance
наш човек
**

Elegance has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 827
Щастлива мама на мадама :)))

Re: Кашлица!!!
« Отговор #1 -: 07.12.2006 16:18:28 »

Аз съм пила АСС. На мен не ми помогна особено защото направих бронхова пневмония и минах на инжекции, но доколкото знам е добро лекарство стига де не е прекалено късно. Иначе се разтваря в чаена чаша например. Аз го пиех вечер, но май можеше и сутрин и вечер. Не ми е много пълна информацията, но това се сещам в момента. Пожелавам ти да се оправиш скоро.
Активен
ivaila
спящ на клавиатурата

ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.ivaila is a force to reckon with.
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 07.12.2006 16:26:47 »

Аз също май месец бях на инжекции от бронхит пневмония(но тогава бях по-зле и температура вдигах-докато пиех антибиотици).Сега само кашлям,ще пийна няколко прахчета от тези и ако няма ефект,ще ходя на лекар.Аз отдавна ги имам прахчетата,обаче майка ми е прочела че са диабетици и не ми даваше да ги пия!!
neli_ll -благодаря за бързия отговор!!
  :cvete:
Активен
ilusion
наш човек
**

ilusion has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1493
Варна

« Отговор #3 -: 07.12.2006 17:54:55 »

Ивайла,дай първо да уточним каква е кашлицата-суха и дразнеща или влажна с храчки???
Активен

Pepi
Вещица без метла
спящ на клавиатурата

Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5325

« Отговор #4 -: 07.12.2006 17:55:21 »

Ивайла, а ти направи ли си това, което ти бях писала преди време?
Активен

ivaila
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 07.12.2006 18:16:11 »

ilusion -ами по принцип суха и дразнеща,но понякога сутрин имам и храчки-рядко!!
Pepi -не не съм го направила.Тогава много неща пиех и твоята рецепта не я пробвах.
  :redface: :doh:
Активен
ilusion
наш човек
**

ilusion has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1493
Варна

« Отговор #6 -: 07.12.2006 18:34:17 »

Сухата кашлица, без секрети често се появява като начало на настинка. Живовляка успокоява възпалените дихателни пътища, облекчава кашлицата. Живовлякът въздейства освен това противовъзпалително и антибактериално.Има доста сиропи,съдържащо живовляк един от тях е Фолипил на Walmark.Може да си вземеш и едно от следните неща:
Sinecod(аблети и сироп),Broncholytin(сироп)
За влажната кашлица трябва да изкараш жилавият секрет от бронхите.Това става с употребата на някое от следните л/ва(муколитици)
Acetylcysteine или това е ACC
Ambroxol-има го като сироп,а другото му име е Mucosolvan
Bromhexin-таблети и сироп
Активен

ivaila
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 07.12.2006 18:40:58 »

ilusion -много ти благодаря за инфото.Sinecod ми беше изписано от личната лекарка,изпих го цялото,но не ми помогна.Сега започнах да пия ACC,след няколко дни ще видим дали действа,ако ли не ще си купя Фолипил!!
Благодаря ти!!!
  :cvete: :kissi:
Активен
peta
наш човек
**

peta barely matters.peta barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1897
Моето съкровище

« Отговор #8 -: 07.12.2006 20:24:08 »

Ивайла,ти пушач ли си?
Ако си може да е от цигарите нещо.
Аз като кашлям си копувам един сироп Бромхексин(може да не съм го написала правилно) и съм много доволна от него,български е.Сигурно има доста по ефикасни,но аз съм си свикнала с него,а и ми помага.
Активен

Шуш
наш човек
**

Шуш has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1603

« Отговор #9 -: 07.12.2006 21:13:37 »

И аз си мислех да не е от цигари, ако си пушачка.
Иначе аз знам една бабина рецепта - мед с хардал. Мама ми го правеше като бях малка и много помагаше. Успех и дано скоро се отървеш от кашлянето.
А сега и друго се сещам, да не е от сухия въздух - чувала съм, че като пуснат парното се увеличават кашлиците, защото много се изсушава въздуха. Може да пробваш да сложиш една чаша с вода под парното, за да се изпарява и да овлажнява въздуха.
Активен
Бухтичка
наш човек
**

Бухтичка has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 618

« Отговор #10 -: 07.12.2006 22:18:13 »

ilusion -ами по принцип суха и дразнеща,но понякога сутрин имам и храчки-рядко!! 
И при мен е същото :y06: От почти седмица съм така. Само че аз първите 2 дни не се чувствах добре (така и не разбрах от какво, нямах температура). После няколко дена бях добре с малко кашлица само и днес пак ми стана зле. Пак нямам температура и не мога да разбера какво ми е. Не ми се ходи на лекар, надявам се да не се наложи. И аз точно АСС имам в момента и ще го пия, дано да помогне.
Активен

ivaila
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 08.12.2006 10:07:09 »

Момичета,аз не съм пушач-не само че не пуша,но и никога не съм палила цигара!!  :y34:
А вижте това за въздуха може и да е вярно,когато спя в нас-ще слагам под парното вода,но при милото сме с климатик-той изсушава ли въздуха??
  :new78:
Активен
mar4ela
мушмурок
*

mar4ela has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 189
една пловдивчанка в Димитровград....

« Отговор #12 -: 08.12.2006 10:18:26 »

Ivaila , за кашлица можеш да направиш сусамов тахан + мед . Има бурканчета по 300 гр.  , разбърква се с 150 гр. мед .  :new78:Става  като халва . СУПЕР ! :y09: Може да го ядеш с лъжичка или намазана  на филия . Надявам се да ти помогна . :emot2:
Активен
Шуш
наш човек
**

Шуш has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1603

« Отговор #13 -: 08.12.2006 12:21:23 »

За климатика - на мен ми се струва, че даже повече от парното изсушава. Но не съм сигурна... а и нямам представа как може да се овлажнява въздуха тогава...
Активен
Svetla
спящ на клавиатурата

Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.Svetla is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5135
Перник

« Отговор #14 -: 08.12.2006 13:06:39 »

Да, и климатика изсушава въздуха. Може би пак съд с вода в стаята помага.
А за кашлицата - Ивайла, защо не пробваш билковите лукчета? Има ги както в аптеките, така и по хранителните магазини. На мен ми помагат, а и са приятни на вкус. Съдържат етерични масла от копър и...още 4-5 билки, които не помня. :doh:
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: