Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520148 Мнения в 10439 Теми от 17556 Потребители
Последен потребител: Kremi-_-
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  За всеки по нещо  |  Здравна взаимопомощ (Модератор: MЕЙЧЕ)  |  Тема: Кашлица!!! 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] 2 Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Кашлица!!!  (Прочетена 65190 пъти)
ivaila
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: България

« -: 07.12.2006 14:14:36 »

Момичета,който има такъв проблем да споделя!!
Аз от близо 2 месеца имам кашлица.Ходих на лекар-изписаха ми и антибиотик и сироп,изпих всичко,но кашлицата не спира!!На милото майка му ми каза да пия ACC 200(прахче,което се разтваря във вода).Аз си купих без рецепта,обаче забравих да попитам  по-колко пъти на ден се пие и в колко вода се разтваря.Някой ползвал ли го е,и ако ДА доволни ли сте от него??  :y09:
Ако някой е доволен от някакво друго лекарство за кашлица да споделя!?
  :y09:

neli78
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: София

Щастлива мама на мадама :)))

« Отговори #1 -: 07.12.2006 14:18:28 »

Аз съм пила АСС. На мен не ми помогна особено защото направих бронхова пневмония и минах на инжекции, но доколкото знам е добро лекарство стига де не е прекалено късно. Иначе се разтваря в чаена чаша например. Аз го пиех вечер, но май можеше и сутрин и вечер. Не ми е много пълна информацията, но това се сещам в момента. Пожелавам ти да се оправиш скоро.

ivaila
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

« Отговори #2 -: 07.12.2006 14:26:47 »

Аз също май месец бях на инжекции от бронхит пневмония(но тогава бях по-зле и температура вдигах-докато пиех антибиотици).Сега само кашлям,ще пийна няколко прахчета от тези и ако няма ефект,ще ходя на лекар.Аз отдавна ги имам прахчетата,обаче майка ми е прочела че са диабетици и не ми даваше да ги пия!!
neli_ll -благодаря за бързия отговор!!
  :cvete:

ilusion
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Варна

Варна

« Отговори #3 -: 07.12.2006 15:54:55 »

Ивайла,дай първо да уточним каква е кашлицата-суха и дразнеща или влажна с храчки???

Pepi
Вещица без метла
Неактивен Неактивен

« Отговори #4 -: 07.12.2006 15:55:21 »

Ивайла, а ти направи ли си това, което ти бях писала преди време?

ivaila
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

« Отговори #5 -: 07.12.2006 16:16:11 »

ilusion -ами по принцип суха и дразнеща,но понякога сутрин имам и храчки-рядко!!
Pepi -не не съм го направила.Тогава много неща пиех и твоята рецепта не я пробвах.
  :redface: :doh:

ilusion
наш човек
**
Неактивен Неактивен

Варна

« Отговори #6 -: 07.12.2006 16:34:17 »

Сухата кашлица, без секрети често се появява като начало на настинка. Живовляка успокоява възпалените дихателни пътища, облекчава кашлицата. Живовлякът въздейства освен това противовъзпалително и антибактериално.Има доста сиропи,съдържащо живовляк един от тях е Фолипил на Walmark.Може да си вземеш и едно от следните неща:
Sinecod(аблети и сироп),Broncholytin(сироп)
За влажната кашлица трябва да изкараш жилавият секрет от бронхите.Това става с употребата на някое от следните л/ва(муколитици)
Acetylcysteine или това е ACC
Ambroxol-има го като сироп,а другото му име е Mucosolvan
Bromhexin-таблети и сироп

ivaila
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

« Отговори #7 -: 07.12.2006 16:40:58 »

ilusion -много ти благодаря за инфото.Sinecod ми беше изписано от личната лекарка,изпих го цялото,но не ми помогна.Сега започнах да пия ACC,след няколко дни ще видим дали действа,ако ли не ще си купя Фолипил!!
Благодаря ти!!!
  :cvete: :kissi:

peta
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: София, Младост-3

Моето съкровище

« Отговори #8 -: 07.12.2006 18:24:08 »

Ивайла,ти пушач ли си?
Ако си може да е от цигарите нещо.
Аз като кашлям си копувам един сироп Бромхексин(може да не съм го написала правилно) и съм много доволна от него,български е.Сигурно има доста по ефикасни,но аз съм си свикнала с него,а и ми помага.

Шуш
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #9 -: 07.12.2006 19:13:37 »

И аз си мислех да не е от цигари, ако си пушачка.
Иначе аз знам една бабина рецепта - мед с хардал. Мама ми го правеше като бях малка и много помагаше. Успех и дано скоро се отървеш от кашлянето.
А сега и друго се сещам, да не е от сухия въздух - чувала съм, че като пуснат парното се увеличават кашлиците, защото много се изсушава въздуха. Може да пробваш да сложиш една чаша с вода под парното, за да се изпарява и да овлажнява въздуха.
Бухтичка
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #10 -: 07.12.2006 20:18:13 »

ilusion -ами по принцип суха и дразнеща,но понякога сутрин имам и храчки-рядко!! 
И при мен е същото :y06: От почти седмица съм така. Само че аз първите 2 дни не се чувствах добре (така и не разбрах от какво, нямах температура). После няколко дена бях добре с малко кашлица само и днес пак ми стана зле. Пак нямам температура и не мога да разбера какво ми е. Не ми се ходи на лекар, надявам се да не се наложи. И аз точно АСС имам в момента и ще го пия, дано да помогне.

ivaila
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

« Отговори #11 -: 08.12.2006 08:07:09 »

Момичета,аз не съм пушач-не само че не пуша,но и никога не съм палила цигара!!  :y34:
А вижте това за въздуха може и да е вярно,когато спя в нас-ще слагам под парното вода,но при милото сме с климатик-той изсушава ли въздуха??
  :new78:

mar4ela
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

От: Пловдив

една пловдивчанка в Димитровград....

« Отговори #12 -: 08.12.2006 08:18:26 »

Ivaila , за кашлица можеш да направиш сусамов тахан + мед . Има бурканчета по 300 гр.  , разбърква се с 150 гр. мед .  :new78:Става  като халва . СУПЕР ! :y09: Може да го ядеш с лъжичка или намазана  на филия . Надявам се да ти помогна . :emot2:
Шуш
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #13 -: 08.12.2006 10:21:23 »

За климатика - на мен ми се струва, че даже повече от парното изсушава. Но не съм сигурна... а и нямам представа как може да се овлажнява въздуха тогава...
Svetla
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: Перник

Перник

« Отговори #14 -: 08.12.2006 11:06:39 »

Да, и климатика изсушава въздуха. Може би пак съд с вода в стаята помага.
А за кашлицата - Ивайла, защо не пробваш билковите лукчета? Има ги както в аптеките, така и по хранителните магазини. На мен ми помагат, а и са приятни на вкус. Съдържат етерични масла от копър и...още 4-5 билки, които не помня. :doh:

Страници: [1] 2 Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  За всеки по нещо  |  Здравна взаимопомощ (Модератор: MЕЙЧЕ)  |  Тема: Кашлица!!! « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.084 секунди с 21 заявки.