01.10.2014 11:10:43Последен член: karmen
Svatbata.org » Всичко за сватбата » Сватбената украса »  (Модератори: MЕЙЧЕ, Svilenka)ТЮЛ за късметчетата
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: ТЮЛ за късметчетата  (Прочетена 37118 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Nikkol
мушмурок
*

Nikkol has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 130

ТЮЛ за късметчетата

« -: 11.01.2007 14:55:22 »

Здравейте момичета (и момчета :biddrin: )

доста търсих тюл за късметчетата и попаднах в интернет на фирма която предлага гръцки тул - какво представлява той и подходящ ли е за късметчетата? Има картинка в сайта, но не може да се прецени дали е тънък и мек или не - затова ако някой знае точно каква е разликата между гръцкия и обикновения тюл - нека пише :biddrin:
мерси  :cvete:
Активен
Невидима
спящ на клавиатурата

Невидима hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5404

Re: ТЮЛ за късметчетата
« Отговор #1 -: 11.01.2007 15:00:03 »

Не мога да ти кажа, но в интерес на истината и ние търсихме тюл- под дърво и камък и никъде не предлагаха, което много ме изненада  :new78:
Накрая си купихме готови късметчета  :mrgreen:
Активен
Nikkol
мушмурок
*

Nikkol has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 11.01.2007 15:02:24 »

Ето го този тюл, които намерих . Има го в различни цветове - дали е подходящ?
http://rakhiva.com/?pg=produkt&PID=06-02-001&M=62&pg1=&session=11685186151294890
http://rakhiva.com/?pg=produkt&PID=06-02-003&M=62&pg1=&session=11685186151294890
Активен
Plamena
наш човек
**

Plamena has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 941
Бургас, морето, гларусите ...

« Отговор #3 -: 11.01.2007 15:22:36 »

Като го гледам този тюл и като си спомня на магазина за платове какво съм виждала, ми се струва че не е много мек, но е тъник. Добре е за късметчета. Може би е от типа органзен тюл.
Гледала ли си по магазините за платове ? Там би трябвало да има! Поне в Бургас е така.
(Този органзения, за който говоря беше по 6-7 лв метъра, ако не ме лъже паметта, а ширината му е 2 метра, идеален е за късметчета, има някаква нишка в него, която дава някакъв отблясък много интересен)
Активен

Nikkol
мушмурок
*

Nikkol has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 11.01.2007 15:35:02 »

Непременно ще питам за този органзен тюл - благодаря Plamena :biddrin:
Дано да намеря
Активен
Svilenka
Романтична
Вещица
плямпало, ама се трае
*

Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

« Отговор #5 -: 11.01.2007 15:37:02 »

Ето го този тюл, които намерих . Има го в различни цветове - дали е подходящ?
http://rakhiva.com/?pg=produkt&PID=06-02-001&M=62&pg1=&session=11685186151294890
http://rakhiva.com/?pg=produkt&PID=06-02-003&M=62&pg1=&session=11685186151294890

Точно от тази фирма си купих тюла за късметчетата и украсата в ресторанта. Незнам дали беше точно гръцки, но съм сигурна че имат доста цветове - не само тези, които са показани в сайта. Тюлът, който предлагат е тънък и не е много мек, т.е. лигав. Идеален е за късметчета. От магазина ми казаха тогава, че той е произведен с такава цел - за опаковки и декорации. Цената - 1кв.м / 2лв. - нещо такова ми се върти в главата.
Най-добре, питай по телефона с какво разполагат в склада. Интересното е, че когато аз търсех тюл и попаднах на този сайт, разцветките които после намерих в магазина, също не бяха изложени в страницата им. Така, че може да имат и други цветове. Аз лично купих розов, а една приятелка намери - бордо.

Между другото, един от магазините се намира близо до нас. Ако те интересува нещо конкретно мога да отида и да попитам.
« Последна редакция: 11.01.2007 15:38:59 от Svilenka » Активен

Дейзи
мушмурок
*

Дейзи has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 395
Малките неща се постигат с пари,а големите с любов

« Отговор #6 -: 11.01.2007 15:45:36 »

Аз си правя късметчетата сама, защото не можах да намеря късметчета в бяло и бордо. От един магазин за платове на бул. "Мария Луиза" в София си купих страхотен бял тюл (не много мек) с бели бродерийки. Купих си и органза в бордо и сега си правя кошничките. На тюла цената е 5,5лв за метър, а на органзата 8 лв. за 1 метър. Аз си купих по половин метър от двата плата и ще ми излязат около 33 кошнички. Дано да см била полезна.
Поздрави!
Активен

<br />
Nikkol
мушмурок
*

Nikkol has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 11.01.2007 16:46:35 »

И аз ще си ги правя сама - затова питам :biddrin:
не че не мога да си ги купя, обаче предпочиам сама да си ги изработя - имам много време и голямо желание, така че... смело напред! Само да открия точните материали
И поканите си правя сама - стават много хубави, ще пусна снимки скоро :biddrin:
Активен
BettyV
наш човек
**

BettyV barely matters.BettyV barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1345

« Отговор #8 -: 11.01.2007 18:07:39 »

Аз също си правих сама и късметчетата и подаръчетата. Купих си тюк в два цвята екрю и вишнево червен - станаха съпер. Ще намеря снимки и ще кача. Тюла го купих от едно магазинче до пазара Героги Кирков(женския пазар) и беше 4 лв метъра.
Активен

Nikkol
мушмурок
*

Nikkol has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 11.01.2007 21:33:54 »

Кои панделки са по-подходящи за късметчетата - текстилни или за цветя? Двоумя се как да постъпя... накрая ще сложа и от двете  :new78: :wink:
Активен
dessi
плямпало, ама се трае

dessi barely matters.dessi barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2009
Вярвам, че ще се случи!

« Отговор #10 -: 11.01.2007 22:04:58 »

мисля че с текстилни ще ти бъде по-удобно за работа-по-меки са от тези за цветя. Панделките за цветя са малко по-твърди но са по- красиви/според мен, тъй като се къдрят и стоят по-ефектно-това е мое мнение/ :emot2:!Успех
Активен

Дейзи
мушмурок
*

Дейзи has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 395
Малките неща се постигат с пари,а големите с любов

« Отговор #11 -: 12.01.2007 10:29:59 »

Аз също мисля, че текстилните са по-подходящи. По мекички са и по-лесно се правят кошничките с тях. Тези за цветя са много корави и се нищат много по-лесно. Аз лично не бих ги използвала.
Успех!!!! :emot2: :emot2: :emot2:
Активен

<br />
Nikkol
мушмурок
*

Nikkol has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 12.01.2007 10:43:31 »

Благодаря момичета, много ми помогнахте :biddrin:
ако някой се сети още нещо подходящо или неподходящо за късметчетата, нека го сподели :biddrin:
Активен
dessi
плямпало, ама се трае

dessi barely matters.dessi barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2009
Вярвам, че ще се случи!

« Отговор #13 -: 12.01.2007 10:50:21 »

може да ползваш перлички или малки сърчеца от кадифе или малки цветенца- за украсяване!  :emot2:
Активен

Svilenka
Романтична
Вещица
плямпало, ама се трае
*

Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.Svilenka has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

« Отговор #14 -: 12.01.2007 14:48:21 »

И аз съм за текстилните панделки. По-изящни са от тези за цветя. А и ако се опиташ да ги развържеш, после само ги изглаждаш и отново връзваш. Меки са, лесно са работи с тях и най-вече - стилни са.
От опит, мога да те посъветвам да избереш панделка с ширина,не повече от 3-4мм. Естествено, ако предвиждаш късметчетата да са по-обемни, по-дебела панделка - 5-6мм. ще е по-подходяща.

За украса можеш да използваш пайетки - с тях могат да се направят различни цветенца или други формички. Или пък продават пайети с определена форма. На моите късметчета приших малки синци с форма на пеперудки.
Активен

Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: