29.07.2014 11:39:40Последен член: ivencetooo89
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)На какво мнение сте за "Табекс"?
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: На какво мнение сте за "Табекс"?  (Прочетена 36165 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lady_ivy
новак
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 38

« -: 21.02.2006 14:42:59 »

Някой ми каза, че вредял на бъбреците.
Изобщо имате ли опит със спирането?
Активен
charming
дивак
плямпало, ама се трае
Репутация +1/-1
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

Отн.: На какво мнение сте за "Табекс"?
« Отговор #1 -: 21.02.2006 15:15:26 »

Аз мисля скоро да се захвана с него.
Не съм чувала да влияе на бъбреците, но много точно трябва да се спазва даденото указание и когато се употребява Табекс да няма прекомерно пушене за да не се получи никотиново натравяне. :y36:
Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
deer
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 418
Ами............ много го обичам ......

« Отговор #2 -: 23.02.2006 16:00:28 »

за мен е излишно харчене на пари
аз лично оставих цигарите от раз
реших една седмица , че от следващия понеделник няма да пуша и не пуша вече 6 месеца
така съм правила още 2 пъти
пропушвам по моя желание а не че имам нужда
също така и ги отказвам
просто казах няма и това е , въпрос на воля или може би инат  :twisted:
но ако го ползвате и аз занм , че трябва да се спазва точно взимането
до сега само 1 от общо 3 познати ги е отказал като е пил табекс
Активен
nokep
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 382
Audentes Fortuna Iuvat!

« Отговор #3 -: 24.02.2006 13:41:54 »

Така се отказва.Преди време както си пушех погледнах кутията, оставаха ми 2-3 цигари.Смачках я и я хвърлих и казах повече няма да пуша.Не пипнах цигара 9 месеца след това обаче на една разпивка си дръпнах 2-3 пъти и айде пак на хорото.Много скоро пак ще трябва да направя така...
Активен

desitka
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5974
...за любовта, морето и още нещо...

« Отговор #4 -: 26.02.2006 09:09:03 »

Аз също ги спярха миналата година. На мъжелто му казаха, да ги зпира, че много му вредят и се отразяват на високото му кръвно. и той каза от утре аз повече няма да пуша и така...вече 11 месеца. И аз реших да съм солидарна с него, а и по принцип исках много да спрем да пушим и двамата. Та така и аз-първо ги нямалих и пушех само по 1-2 цигари на ден с кафето, и след 2 месеца такива лигавщини просто си казах, че аз щом мога да пуша по 1-2 цигари сутрин и после целия ден да не паля, значи мога да не пуша изобщо. и просто спрях да пуша. Понякога ми се пали, особено когато сме в компания и си пийвам малка водка+сок от касис  :wink: но се наъхвам като си помисля как отвратително миришат хората, които пушат-дрехите им, косите им, за дъха да не говорим  :y57:
Активен
sofkobofko
новодошъл
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 8

« Отговор #5 -: 07.04.2006 08:51:35 »

Аз пък на третия път с Табекс успях да ги спра (в края на 2005), все се опитвах да докажа на производителя, че няма полза от продукта и си припалвах (верно си беше гадно- това защото и табекса доставя на тялото някакъв алкалоид, подобен на никотина), освен това не спазвах стриктно схемата.
Последния път вече бях по-сериозно мотивирана и хем си ги пиех хаповете, хем изобщо не пуших, хем се убеждавах сама, че няма смисъл да паля, като не ми се пуши и вече толкова дни съм издържала- пак не ги изпих до край, но и не започнах да пуша, обаче самоубеждението при мене беше много важно... много ми е слаб ангела, та Табекса ми беше нещо като "гръб" или "патеричка".
Знам, че поне година трябва да мине, за да кажа смело, че съм ги спряла, ама предвид настоящото си положение- изобщо не мисля да пропушвам пак  :biddrin:
Активен

Корки
мушмурок
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 322

« Отговор #6 -: 07.04.2006 16:12:07 »

Аз лично никога не съм пушила, но няколко приятели отказаха цигарите с "Табекс" (сещам се за трима, които окончателно ги отказаха и един, който след половин година отново пропуши). Но бяха особено мотивирани. Мисля, че волята и постоянството стоят в основата на това решение (това - по наблюдения в "чуждия двор" :y41:, пак повтарям, че за радост не говоря от личен опит :biddrin:).
Сещам се за още един пример - но в "негативната графа" - на братовчед ми му взехме табекс преди няколко години, понеже беше заявил, че ги отказва и иска да му купим (това - в следствие на "рекламата" от моя страна как хората отказват цигарите с "Табекс"). Но след като ги "проима", пак започна да отлага за "от утре" и досега си пуши... :conf:
За вреди не съм чувала, та не мога да се изкажа "компетентно"; най-добре да се прочетат противопоказанията на опаковката (ако има такива). :wink:
Активен
ivaila
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 7634

« Отговор #7 -: 04.01.2007 14:02:28 »

Сега рекламират някакви лепенки против тютюнопушене -Nicotell!!Как мислите дали помагат??Някой ползвал ли ги е?? :new78:
Аз не пуша,но искам милото да ги спре!!
:y56:
Активен

МиMи
Мисис Svatbata.org 2006 1 място
плямпало, ама се трае
*
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2658

« Отговор #8 -: 04.01.2007 14:08:57 »

Сега рекламират някакви лепенки против тютюнопушене -Nicotell!!Как мислите дали помагат??Някой ползвал ли ги е?? :new78:

:haha: :haha: :haha: :haha: Иве и аз съм така какво ли не пробвах да го накарам да ги спре ама НЕ. манипулирах го даже и с малката  :redface: ама и това не помогна излиза на терасата да пуши  :sm15:
Активен

ivaila
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 04.01.2007 14:22:52 »

Аз го контролирам когато си е тук и пуше по-малко,но проблема е че той е тук само 3 дни от седмицата,а през другите 4....представям си как пуши!! :new78:
Но сега съм твърдо решена да опитаме с лепенките-дано помогнат!!! :emot2:
Активен

desespere
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 622

« Отговор #10 -: 04.01.2007 14:26:12 »

От личен опит да ви кажа, човек няма ли желание ако ще и целия да се налепи с лепенки, пак няма да ги откаже... Аз ги отказах когато решихме да имаме бебе, но живот и здраве като го отимаме, незнам какво ще ме спре да не ги започна пак  :badHead:
Активен
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5860
няма невъзможни неща

« Отговор #11 -: 04.01.2007 16:40:09 »

Тук много се продават навсякъде и са доста скъпи.Познавам много хора които се опитаха да ги откажат с Nicotell, ефект никакъв. Всичко е въпрос на воля както ти е писала desespere.
Малко отклонение от темата, но  .... Много съм доволна от това ,че забраниха да се пуши в публични затворени помещения в Ирландия.В офиси, барове,ресторанти.Забранено да се пуши.Който иска излиза навън.Дори няма стая за пушачи в офисите.  Отвратително беше да отидеш на ресторант и да се върнеш миришещ на цигари.
Активен

balmy
плямпало, ама се трае
Репутация +1/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3503

« Отговор #12 -: 04.01.2007 16:41:24 »

От личен опит да ви кажа, човек няма ли желание ако ще и целия да се налепи с лепенки, пак няма да ги откаже... Аз ги отказах когато решихме да имаме бебе, но живот и здраве като го отимаме, незнам какво ще ме спре да не ги започна пак  :badHead:

Аз сънувам че пуша почти всяка нощ... на сън хич не се и притеснявам че съм бременна. Направо се чувствам ужасно като се събудя, една такава виновна. А ги бях спряла за много време...
Активен

desespere
наш човек
**
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен
Публикации: 622

« Отговор #13 -: 04.01.2007 16:53:54 »

И на мен насън ми е най-голямата мъка. Когато съм будна, не си помислям за цигари даже, дразня се ако някой ми пуши в лицето ... а нощем дърпам като за световно  :redface: Голяма краста е това ... хем знаеш, че си вредиш, сама си се убеждаваш колко е по-добре като не пушиш и ..... пак съм готова да запаля при удобен случай  :doh:
Активен
ivaila
спящ на клавиатурата
Репутация +0/-0
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 04.01.2007 17:00:59 »

Тук много се продават навсякъде и са доста скъпи.Познавам много хора които се опитаха да ги откажат с Nicotell, ефект никакъв. Всичко е въпрос на воля както ти е писала desespere.
Малко отклонение от темата, но .... Много съм доволна от това ,че забраниха да се пуши в публични затворени помещения в Ирландия.В офиси, барове,ресторанти.Забранено да се пуши.Който иска излиза навън.Дори няма стая за пушачи в офисите. Отвратително беше да отидеш на ресторант и да се върнеш миришещ на цигари.
Тук незнам на каква цена са,но ще проверя и смятам да накарам милото да пробва!Аз все си мисля че лепенките помагат повече отколкото хапчетата!А и като се сетя за Вего от Биг Брадър 2-какъв пушач беше,а сега не пуши,понякога си мисля че може и да помагат,но ще видим!! :rolleye:
А за пушенето на публични места-и тук бяха забранили,обчаче никой не го спазва този закон и на всякъде се пуши!! :cussing:
Активен

Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: