17.09.2014 20:32:58Последен член: astalavista
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: кисел или каша?  (Прочетена 20866 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
elita
наш човек
**

elita has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1109
Враца

Отн.: кисел или каша?

« Отговор #30 -: 25.04.2008 10:36:42 »

ky ky пробвай с нишесте, грис или мляко с ориз  :y33: Нишестето го правя с АМ, както и гриста и ориза. Първо ги варя във вода и след това добавям необходимото количество АМ и се получава доста добре
Активен

ky ky
мушмурок
*

ky ky has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 363
на мама Героя

« Отговор #31 -: 25.04.2008 11:00:03 »

Благодаря!А този грис специален бебешки ли е или най-обикновен?
Активен

elita
наш човек
**

elita has no influence.
Неактивен Неактивен
Враца

« Отговор #32 -: 25.04.2008 11:03:28 »

Май си е обикновен- отново на Биосет. Взех го с кисела  :smile:
Активен

Luckym
наш човек
**

Luckym has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1130

« Отговор #33 -: 25.04.2008 11:27:02 »

Каша избягвам да давам. Освен поняога й правя от тази на Милупа с много овесени ядни, пшенични кълнове и т.н. , но за да я яде й настъргвам плодове вътре и се получава страхотна следобедна закуска.
Кисел и аз се излъгах и взех- аз взех без мляко на Gellwe с картофено нишесте. Е, няма такава гадория. Направих го според описанието и не й хареса нито на Меги, нито на мен, ама то не е и за харесване.
Иначе кисела от кухнята си го яде, но той е със сухо мляко за деца, така че става.
Активен

ky ky
мушмурок
*

ky ky has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 363
на мама Героя

« Отговор #34 -: 25.04.2008 11:34:00 »

добре де, аз пак да питам за този грис, че аз много го мразя и хич не съм в час - той нали се вари с прясно мляко, как тогава да го направя с АМ като то не може да се вари?
Активен

elita
наш човек
**

elita has no influence.
Неактивен Неактивен
Враца

« Отговор #35 -: 25.04.2008 12:12:00 »

Аз сварявам в 200мл вода окло 2-3 лъжици грис и след това добавям АМ колкото е необходимо  :y33: Така правя всичко и става много хубаво
И аз не обичам грис обаче малкия го яде
Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Марияна Дамянова barely matters.Марияна Дамянова barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2465
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

« Отговор #36 -: 26.08.2008 15:28:42 »

Днес бяхме на консултация и ни казаха, че можем вече да започнем захранването с кисел и каша. Сега се чудя каква да е тази каша, мисля си за оризовите, но още не съм гледала в търговската мрежа какви точно има, а и за нас трябва да са безмлечни и без глутен.
Чудя се и за този кисел, докторката каза, че може да си го правя с водичката от компот, но да не е от ягоди, кайсии и т.н., или да си взема направо готови от тези на Биосет.
Активен

IONbonbon
наш човек
**

IONbonbon has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1431

« Отговор #37 -: 26.08.2008 15:37:17 »

Мариана, ама за да го правиш с водата от компот, то той трябва да е специално приготвен без захар. Ние на компотите слагаме толкова много захар, че в никакъв случай не бих ги дала сега на Рали, може би след годинка.
Активен

татяна_77
плямпало, ама се трае

татяна_77 is working their way up.татяна_77 is working their way up.татяна_77 is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3005
Както и да се въртиш, задникът ти все е отзад.

« Отговор #38 -: 26.08.2008 22:06:23 »

По- добрият вариант, според мен е кашата. В готовите кисели не виждам абсолютно нищо полезно - това си е просто нишесте, с ароматизатор и оцветител.

За вашата възраст са подходящи оризовата каша, царевична евентуално, или от елда - нещо без глутен.
Активен

Ива - 29.12.2005
Симеон -30,01,2010
Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: 29.08.2008 16:10:11 »

Прави сте момичета, ще започна с кашите. Тази вечер като излезем ще разгледам видовете каши, а с кисела ще почакам малко.
За информация: Стринка ми каза каква е пропорцията за кисела, не съм пробвала как е като консистенция, но тя каза, че го правела едно пюрено бурканче компот или нещо нектар, а може и разредено пюре с 2ч.л. нишесте.
Активен

Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае

Svilenka is working their way up.Svilenka is working their way up.Svilenka is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

« Отговор #40 -: 29.08.2008 20:34:23 »

Ами щом киселът се прави с водичка от компот, значи би трябвало и бебешко сокче да свърши работа. Те нямат добавена захар.
Между другото, как се прави кисел?
Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #41 -: 31.08.2008 15:41:33 »

Ние взехме каша безмлечна на Хумана, тя е с ябълки. Още не съм му я давала изчаквам понеделник, че ако направи някоя алергична реакция да не е в почивен ден. А нещо да питам понеже на опаковката пише 45гр от кашата, някой знае ли това на колко се равнява в ч.л., в с.л. или в мерителна лъжичка от АМ. Нямам кантарче за да измеря колко е това 45гр.

Свиленка, може киселът да се направи и с разредено пюренце или нектарче(сокче) от готовите или пък домашно изцеден. А за това как се прави някой друг ако е може да се произнесе, понеже аз още не съм пробвала начина на стринка ми с 2-те ч.л. на пюрено бурканче течност.

Аз иначе взех и царевично нишесте на Биосет(натурално) за киселите. А относно неполезността му, аз не виждам какво толкова ви притеснява, че нямало полезни съставки. Съставът му е:
белтъчини - 0.4%
мазнини - 0.1%
въглехидрати - 86.6%
и това е за 100гр продукт, а пакетчето е 60гр, а представете си колко въглехидрати ще има в 2ч.л. - като гледам химичният му състав не е по различен от този на пюретата, така, че аз лично не виждам нищо вредно в нишестето и киселът. Вярно е, че не е обогатено с витамини, но в кашите и АМ има достатъчно, все пак киселът е за десерт или най-много за заместване на едно ядене.
Активен

Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*

Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10123

« Отговор #42 -: 31.08.2008 16:16:39 »

Аз мерех с чашката на Авент. Като стигне до 50 мл... НЕ че е правилно.   :rolleye:
Но по принцип ги правих на око. Но като е с алергия е добре да спазваш указанията за употреба.

За пшеничното нишесте- изчакай поне на 6м. да стане за да му даваш.Има глутен.  :rolleye:
Питана-непитана ..... си казвам ..  :rolleye:
Активен

Това е като да обичаш до полуда и да го скриеш толкова дълбоко в себе си. От страх при толкова несполучлив избор, отново да се разочароваш. И въпреки, че изгаряш от желание да го видиш, да не си го позволяваш. За да може това чувство вътре в теб винаги да те кара да се усмихваш. Когато се сетиш за него.......
Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: 31.08.2008 21:27:29 »

Блонди със сигурност на този етап ще се въздържа от пшенични нишестета. Голям зор видях докато му избера каша, хем да е безглутенова, хем да е безмлечна.

Днес си направих труда да видя на колко лъжички от АМ се равнява количесвото каша в пакета(250гр), лъжичките излязоха 65бр. Следователно една мерителна лъжичка от АМ(равна) отговаря на 3.9гр. Или за едно хранене 45гр. трябват около 11 мерителни лъжички от АМ.
« Последна редакция: 01.09.2008 12:53:47 от mariana » Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #44 -: 12.09.2008 10:37:48 »

Ами щом киселът се прави с водичка от компот, значи би трябвало и бебешко сокче да свърши работа. Те нямат добавена захар.
Между другото, как се прави кисел?

Свиленка, аз вече правих на Дани кисел и си го хапна все едно винаги си го е ял(той за сега да чукам на дърво всичко си яде, нищо не ми е отказвал). Направих го с пюре от череши. Заварих около 180-190мл вода(или колкото едно пюрено бурканче), прибавих към нея около 3-4ч.л. от пюрето(на око може да сложиш повече или по-малко), разтворих 2ч.л. царевично нишесте с малко студена вода и го изсипах във врящата течност. Отстраних го за малко от котлона, бъркайки постояно, и след това го оставих малко да поври, за да се посгъсти. Понеже не знаех като изстине каква ще е консистенцията, не го оставих да се сгъсти много. Като изстина се оказа, че е малко редичко и добавих 2мерителни лъжички АМ. Стана доста хубаво, даже на мен ми хареса.
Активен

Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: