25.11.2014 01:07:33Последен член: HristoKavalov
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Бабини рецепти за акне
Страници: [1]   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Бабини рецепти за акне  (Прочетена 54075 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
balmy
плямпало, ама се трае

balmy is working their way up.balmy is working their way up.balmy is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3505

Бабини рецепти за акне

« -: 09.03.2006 19:31:34 »

Мили дами,

Надявам се никоя от вас да няма този проблем преди сватбения ден, а да е успяла да го разреши.  Моля за съвет ако знаете изпитино домашно решение за акне. Ето как стои моят проблем:
Нямах никакво акне през като ученичка. Не знам какво ми стана, но взе че се появи когато бях на около 21. Сега съм почти на 24 и от три години ходя по доктори, които ми изписват най модните мазила то телевизията. Ходих и по доктори в америка, те пък ме тъпчат с анитбиотици по 6 месеца и после то пак избива. Пробвала съм сама комбинации на хапчета с кремове, пак не става. Общото лекарско мнение е да не се тревожа и да чакам да го израста (към 30   :гун1: може би)...
Не е толкова зле че да ме е срам да излиза, но не искам да съм 3 тона грим на сватбата все едно имам мазилка...
Помощ!
Благодаря ви

Модерирано : Моля пишете на кирилица.Ако нямате погледнете ТУК .Благодарим Ви предварително!
« Последна редакция: 09.03.2006 19:35:56 от nokep » Активен

Tedi
Любима на трима
наш човек
**

Tedi has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 737

Re: Бабини рецепти за акне
« Отговор #1 -: 10.03.2006 07:28:29 »

Здравей, balmy.Това наистина е гадно нещо,знам го от личен опит.Аз бях така и нещата се пооправиха след като родих и второто си дете и то много бавно. :crazyeye:От това,което пишеш стигам до следният извод:Че явно трябва да промениш начина си на хранене.Много от нещата се пораждат от това какво ядем.Опитай се известно време да бъдеш само на плодове,зеленчуци и изпивай 2-3л на ден вода.Аз си пълня едно шишенце и винаги е до мен,дали съм на компа или пред тв-то то си върви с мене.После вечер с почистващ лосион го третирай и крем,за точни марки не мога да ти кажа ,защото то зависи от типа кожа и т.н.Това най-добре ще ти кажат в добър магазин за козметика.Аз наскоро си взех една пастичка,но тя е за петна .Казва се контратубекс.Скъпичка е ,но мисля че ми помага,още се мацотя тук-там. :y01: :inlove:
Изключи въобще шоколадовите изделия от менюто си.Ако трябва си вземи този хром (много го рекламират,да ти убива глада за сладко) :silly:
Сигурна съм ,че ще се справиш. :y36:
Между другото не си ли пробвала това по тв-то го рекламират :new78:как беше сега не се сещам,има за мъже и жени.Лосион и крем май около 20-25лв ли беше.Като видя рекламата ще пиша пак. :y09: :emot2:
Активен
Slavi
наш човек
**

Slavi has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 843

« Отговор #2 -: 10.03.2006 12:19:30 »

balmy здравей  :razz Аз в момента имам абсолютно същият проблем. През пубертета нямах една пъпка, кожата ми беше толкова хубава, но от няколко години постоянно съм с пъпки по лицето, не стига това ами постоянно ги чопля и всички около мен ми се карат. :sm12: Последните мазила, които си купих са на Zeniak  :new78: Не съм сигурна дали се пишеше точно така  :new78: За сега единствено те успяват да ми помогнат... ако не си пробвала опитай, така или иначе няма да станеш по-зле....От лосиона в комбинация с крема много бързо прегарят пъпките, а ако ти остават белези като на мен вземи си ликарство МАДЕКАСОЛ гарантирам, че ще ти помогне.  :emot2:
Активен

Slavi
наш човек
**

Slavi has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 10.03.2006 12:23:25 »

Теди и аз съм си взимала Контрактубекс за белезите, но за лицито МАДЕКАСОЛ помага много повече  :emot2: Казвам ти го, защото съм направила сравнение... Мадекасола е кремче и не стои така мазно като контрактубекса.
 :sm21: пробвай гарантирам, че ще останеш доволна  :new44:
Активен

balmy
плямпало, ама се трае

balmy is working their way up.balmy is working their way up.balmy is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3505

« Отговор #4 -: 10.03.2006 18:52:08 »

Благодаря ви много за бързия отговор. Надявам се да имам успех. Лишаването от шоколад ще е най-трудното нещо, с плодовете и зеленчуците ще се справя, и без това трябва да се сложа на диета за сватбата :y35:  Ще потърся и мазилата непременно!
Благодаря!
Активен

Tedi
Любима на трима
наш човек
**

Tedi has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 737

« Отговор #5 -: 11.03.2006 11:23:01 »

Теди и аз съм си взимала Контрактубекс за белезите, но за лицито МАДЕКАСОЛ помага много повече  :emot2: Казвам ти го, защото съм направила сравнение... Мадекасола е кремче и не стои така мазно като контрактубекса.
 :sm21: пробвай гарантирам, че ще останеш доволна  :new44:

Slavi,не е мазен,напротив ,много бързо се разнася като гелче е и прозрачен. :y02:
Активен
Slavi
наш човек
**

Slavi has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 13.03.2006 08:41:05 »

Съгласна съм Теди, но стой леко като ципа, защото след като попие започва да се бели  много неприятно,а ако белезите са по лицето не се чуствам конфортно  :new70:
Но иначе той също помага :new10:
Активен

Лид
Помощник
наш човек
*

Лид barely matters.Лид barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 798
Жена на мъжа си - Монтанска самоДива

« Отговор #7 -: 13.03.2006 09:02:01 »

Една баш бабина рецепта п/в акне - вземат се 4-5 таблетки от антибиотик - "хлорицид" и се счукват, смесват се с крем "здраве" и вечер на хубаво измито лице се нанася един пласт, остава се така 1-2 часа и лицето се измива с хладка вода.
Рецептата ми даде бивша колежка, дъщеря и била много зле, а сега кожата и е перфектна.
Активен

BuBs
наш човек
**

BuBs barely matters.BuBs barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

Отн.: Бабини рецепти за акне
« Отговор #8 -: 14.04.2007 06:56:22 »

Една баш бабина рецепта п/в акне - вземат се 4-5 таблетки от антибиотик - "хлорицид" ....

Момичета вие знаете ли нещо за този антибиотик - Хлорицид? Аз се пробвах да го потърся, но навсякъде ударих на камък - или не са го чували, или категорично ме отразяват, че няма такъв или нямат такъв.... Предлагат ми други с подобни имена, като звучене, но не и този. Имате ли някакво инфо?

...Последните мазила, които си купих са на Zeniak  :new78: Не съм сигурна дали се пишеше точно така  :new78: За сега единствено те успяват да ми помогнат... ако не си пробвала опитай, така или иначе няма да станеш по-зле....От лосиона в комбинация с крема много бързо прегарят пъпките, а ако ти остават белези като на мен вземи си ликарство МАДЕКАСОЛ гарантирам, че ще ти помогне.  :emot2:

Слави извинявай за тъпите въпроси :redface:, но комбинацията, която ползваш е лосион Зениак и крем Мадекасол, така ли? Въпросното кремче не е ли аналог на Контрактубекса?
По принцип се опитах да намеря и нещо на Зениак, но и там ударих на камък - гледаха ме странно и трябваше няколко пъти да повторя, за какво точно питам! Дали ще може да ме светнеш, за какво точно иде реч, защото явно причината е в мен, както винаги нещо не съм разбрала :redface:...
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
ив
плямпало, ама се трае

ив barely matters.ив barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2419

« Отговор #9 -: 14.04.2007 10:17:47 »

Аз съм вече почти на 29 години и страдам от тази гадория още от пубертета насам, кажи речи 15 години. Пробвала съм всякакви неща. Досега единственото, което ми помогна за за дълъг период, а не за кратко, са хапчета против забременяване и една програма на гарние, която използвам от два месеца, тъй като вече не пия хапчета. Преди ходих на козметик и това също беше голям плюс за кожата, обаче сега не мога да си позволя и правя една процедура на година, което е крайно недостатъчно.
Бабини деветини не препоръчвам на никой, защото всяка кожа е толкова индивидуална, че въобще няма гаранция, че щом при един е подействало, ще подейства на всички. Специално крем здраве доколкото си спомням е супер мазен, и ако кожата ви е мазна с акне, то тогава ще стане по-лошо. Повярвайте ми винаги може да стане по-лошо.
А за програмата на Гарние съм писала и на друго място. Откакто я ползвам, всичко изчезна. Проблемът е, че препоръчват след като се изхаби една опаковка, да се почине един месец. В момента съм от 10 дена в почивка и пак се появяват гадините, макар и за момента само в малки количества.  Иначе от мазилото и белезите се заличават, защото то е един вид пилинг. Ако имате възможност пробвайте, няма да стане по-лошо, но може и да помогне. Не е скъпо, съдържа две мазилца: едното е пилинг крем за измиване, а другото е гел за нанасяне, който престоява през нощта и на сутринта се измива. Не е скъп и една опаковка стига за около два месеца, защото се прави само три пъти в седмица.

На английски е GARNIER PURE SKIN PURIFYING PEEL KIT

Активен

Криси
мушмурок
*

Криси has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 75

« Отговор #10 -: 08.01.2009 22:57:41 »

Аз също имам този проблем сега когато съм на 22 имам много повече отколкото на 18.Дори пъпката да се махне на нейно място остава огромно червено петно което не се маха и не се маха.Контрактубекс съм ползвала но нямаше ефект при мен.Най добре ми е кожата лятото,нито петна нито пъпки.Може и да е от морската вода и слънцето в комбинация.
Гинеколожката ми установи че имам поликистоза на яйчниците и каза че оттам идва проблема на лицето.Предписа ми Диане 35 , като му прочетох страничните ефекти отказах да го пия,особенно това с наднорменото тегло  :crazyeye:....(а аз имам постоянен апетит и много лесно качвам)
Козметиците ми правят лицето дармадан сменила съм 3/4/5 .
Бирена мая,пиене на хума, сяра за пиене на върха на ножа със мед,всякакви очистващи организма билки...нищо не ми помогна....
Вече наистина незнам какво да правя!
Сега започнах някакви хомеопатични таблетки да пия...ефекта беше временен.Последното което прочетох за акнето е че се появява заради стрес и гняв.Аз съм доста избухлива,успокоих се на макс и пак нищо....
Давайте рецепти за пиене то така само отгоре да го мажем не става проблема е някаде вътре ама кой го знае...Замислям се и за хормонални изследвания някой знае ли нещо за тях?И изобщо имат ли връзка с моя проблем?
Благодаря предварително!
Активен

Най-добрия мъж е този, който кара жената до себе си да се чуства като най-добрата!
ив
плямпало, ама се трае

ив barely matters.ив barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2419

« Отговор #11 -: 18.01.2009 20:49:07 »

kristin4eto86, аз по-горе писах, че при мен най-трайния ефект имаше, когато пиех противозачатъчни. Нямах грам пъпки, кожата ми беше страхотна, косата между другото също, изчезна ми и пърхутът, който го имам заради твърдата вода, с която се мия. Аз пиех точно Диане 35 и не съм имала никакви оплаквания и никакви странични ефекти.  Смятам като спра да кърмя, да почна пак да ги пия, много добре ми се отразяваха.
Активен

borislavaa
наш човек
**

borislavaa has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 961
г-жа Димитрова http://album.svatbata.bg/dimitrovi-

« Отговор #12 -: 18.01.2009 21:45:03 »

и аз имах подобен проблем. От две години съм по добре. Решението за мен беше химичен пилинг. След него регенерацията на кожата се подобри. Все още ми излизат пъпки, но е значително по добре лицето ми. На гарниер съм ползвала синята серия, наистина е добра.На Диакнеал и Авен също са хубави продуктите. Хума съм си правила на лицето но не помага.Знам също за невен. Прави се запарка. То е противовъзпалително и се нанася като тоник.
Активен

krem_i
новак
*

krem_i has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 39
KpeMu

« Отговор #13 -: 22.01.2009 00:19:22 »

Kristin4eto86 и аз имам абсолютно същия проблем с акнето. И при мен лятото кожата ми е по-чиста отколкото през останалите сезони. В крайна сметка ходих на какви ли не изследвания и лекари и изводите бяха - веднъж, че кожата ми е супер чувствителна на мръсотия, втори път - неправилно хранене, а оттам и лошо пречистване на организма и трети вариант - хормонален дисбаланс.
Сега пия от близо две години Линдинет 20-противозачатъчни таблетки и съм много доволна от тях. При мен лично нямат странични ефекти, а само положителни такива, а едното е именно чиста кожа и нормализиране на омазняването на кожата. Но за такива мерки трябва да се консултираш задължително с лекар, понеже при всеки организъм си има различия. При мои приятелки пиенето на повече течности и спортуването повлия по същия начин.
Надявам се да съм успяла да ти бъда полезна :smile:
Активен

Miminka
новодошъл
*

Miminka has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1

« Отговор #14 -: 23.01.2009 09:47:26 »

Отивате в най-близката аптека, където правят лекарства и искате да ви направят следното лекарство:

1% салицилов спирт 100гр.
+
1 гр резорцин

Вечер преди лягане си измивате лицето без сапун, след това си правите парна баня с лайка (за предпочитане с кърпа на главата над парата), за да се отпушат порите, и с памук се мажете с въпросния лосион. Салицила изсушава кожата, затова ако имате проблеми с това, може сутрин да се мажете с някакъв крем, но по малко!

Успех! :wink:
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: