Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520108 Мнения в 10438 Теми от 17555 Потребители
Последен потребител: one and only
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  Таз година булка, догодина люлка  |  Първи дни у дома с бебчо (Модератори: Pepi, Блонди©)  |  Тема: Еднократна помощ и детски надбавки 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Еднократна помощ и детски надбавки  (Прочетена 26519 пъти)
velvet
яхнал метлата
Неактивен Неактивен

« Отговори #90 -: 17.11.2011 12:36:48 »

Пък циганите в България, а и не само тук сигурно, оцеляват, защото живеят на чужд гръб. 99% процента са паразити, които чакат на държавата и им се получават нещата, де.

Да подчертая, че не ме вълнува заплатата ти, като цифра, а това, че едва ли за годините си имаш толкова стаж, съответно кой знае каква заплата, че и да си допринесла особено за държавата. Просто няма логика. Или имаш частен бизнес и внасяш много в нея, като такси и данъци, или си в зряла възраст, имаш съответно нужното образование, стаж и евентуално висока заплата. В тази връзка се изказах за заплатата ти. Моята си ми е предостатъчна, за да се вълнувам от чуждите :mrgreen:

И...държавата е такава, каквато си я направим. Което не е лошо, ако имаше повече разум в главите на гражданите й :mrgreen:
·٠•♥☆тупурче☆♥•٠·
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

Почивай в мир, Дари! Липсваш ни :(

« Отговори #91 -: 17.11.2011 14:25:52 »

Аз да ви споделя много ме дразнят като излезе социалния министър или други подобно и започнат да обясняват колко много взима една майка - те се осигурявали на 1000 лв. и така 1-вата година взимали по около 900 лв. Ами добре де, но колко майки се осигуряват на 1000 лв.? Всичките ми познати и при планирана бременност се осигуряват на максимум 500 лв. А сега искат и отпуските ни да вземат ...
Аз много се прецаках с предната бременност, когато съм имала правото да получи 2880 лв. соц. помощ за студент, но не знаех  :cry: Сега ще се опитам да си я взема за второто дете, но има шанс да не ме одобрят, защото ще ми остава само защитата на магистърската теза. Вярно, грешката е само и единствено моя, но ми е чудно защо никой не ти ги казва тези неща  :y56:

Fifi
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: София

В сърцето на трима мъже :)

« Отговори #92 -: 17.11.2011 14:44:16 »

Аз да ви споделя много ме дразнят като излезе социалния министър или други подобно и започнат да обясняват колко много взима една майка - те се осигурявали на 1000 лв. и така 1-вата година взимали по около 900 лв. Ами добре де, но колко майки се осигуряват на 1000 лв.? Всичките ми познати и при планирана бременност се осигуряват на максимум 500 лв. А сега искат и отпуските ни да вземат ...
Аз много се прецаках с предната бременност, когато съм имала правото да получи 2880 лв. соц. помощ за студент, но не знаех  :cry: Сега ще се опитам да си я взема за второто дете, но има шанс да не ме одобрят, защото ще ми остава само защитата на магистърската теза. Вярно, грешката е само и единствено моя, но ми е чудно защо никой не ти ги казва тези неща  :y56:

Тупурче, да не те разочаровам, но няма да ти я дадат - http://xn--2011-f4df8acr0bcxk4a.com/?p=336&cpage=5#comment-6319

Танита
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: Neverland

« Отговори #93 -: 17.11.2011 14:53:31 »

Аз пък си мисля, че трябва ние самите да търсим информация на какви парични обезщетения имаме право, а не да чакаме някой да ни покани да си вземем парите. Все пак, всички обезщетения - и еднократните, и месечните - са определени със закон. В интернет има всякаква информация и мисля, че трябва да се информираме предварително. Ако нещо не разбираме, или искаме да зададем въпрос, може да се пита в НОИ, в Социално подпомагане, въобще в инстанциите, които се занимават с това. Може и да не им се иска много да обясняват, но това им е работата и все ще ни обърнат внимание. Ето, например, аз мислих, че с моите болнични ще е голяма галимация в НОИ, но последния път жената ми обясни всичко подробно и без нерви.

Сетих се онзи ден да проверя колко ще ми е еднократната помощ за раждане на близнаци, разрових се в интернет и намерих наредбата. Ще мога да взема 1200 лева за раждането на двете бебета. Вече знам и каква е процедурата след раждането. Нещата стават лесно и без излишни нерви и проклинане на държавата.

Мен от години ме осигуряват на моята си учителска заплата, която си е смешна. Само за пример, сега ми я вдигнаха и стана 530 лева. Преди беше 490. От тази скромна сума ми взимат около 100 лева за данъци, но никога по-малко от 100. Та, чистата ми заплата никога не е била чисти 400 лева. Не протестирам много, просто това е политиката на държавата. Ако толкова не ми изнася, ще отида да работя на друго място със заплата 1500 лева, но пък няма да имам всички привилегии на моята професия - половин работен ден, 5-дневна работна седмица, 56 дни годишен отпуск, бонуси, коледни надбавки, диференцирано заплащане и т.н.

Та, мисълта ми е, че нищо не ми пречи да проверя как стоят нещата с моите права, защото си знам задълженията и гледам да ги изпълнявам. Знам, че може и по-добро да е положението в държавата, но... засега няма как да стане. Не можем да очакваме във време, когато целия свят е в криза, ние да цъфтим. Мен ме е грижа за държавата ми. Без нашите осигуровки и данъци, пари няма да има за нищо. Затова, плащаме си всичко, колелото продължава да се върти и така има парични обезщетения, колкото и малки да са те.

Между другото, ще се класираме и за детски надбавки, защото децата са две и дохода ни няма да достигне минимума за член от семейството. Та, колкото и да са малко парите за детски, мен ме радват.

Джоя
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Еraclea - VE - Italia

Вярвах...и успях!

« Отговори #94 -: 17.11.2011 14:59:46 »

Аз съм споменавала и преди, но съм безработна (и то не за6тото така съм си ме4тала).....явно циганите са с пове4е права от мен... :y57: То и нелегалните в Италия са с пове4е права от мен, така 4е за6то ли пък да СЕ У4УДВАМ И ДИВЯ НА НЯКОИ АБСУРДИ?!? :y10: Май трябва да се заселим с мъжът ми в някоя по-нормална държава където правилата са еднакви за вси4ки. :y07:
Маринеа, няма значение дали работиш или не. Имаш право на социалното майчинство. Също така на еднократна помощ за раждане на дете. Отидете в най-близкия INPS или се разрови в сайта им. Изтегли си модулите, които трябва да попълните. Ако смяташ, че няма да се справите, може да отидеш в най-близкия офис на синдикатите...ще ти подготвят всичко БЕЗПЛАТНО. Отделно отидете в общината, в която се водите и попитайте за едноклатната помощ. Всяка община осигурява такава... различна е според това, колко е богата общината. Ако нямате висок доход имате право и на " асеньо фамилиаре" за него също се попълват модули и се представят в  INPS.
Това е сайта на ИНПС. http://www.inps.it/portale/default.aspx Въобще не съм съгласна, че не ти се полага нищо...

"...Единствения начин да разбереш дали можеш да постигнеш нещо, е да опиташ пак, влагайки цялата си душа….Цялата си душа!" Хорхе Букай
*Лина*
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: България

Мама на мъж ;)

« Отговори #95 -: 17.11.2011 15:12:18 »

По-важно е да висиш по форумите, вместо да отидеш да си провериш нещата, явно. Я, колко по-лесно е готовата информация, в случая от Джоя.
Другото-няма да го коментирам-кой, как и колко, 'щото нищо хубаво няма да напиша, а не ми се влиза в глупави спорове.

lorraine
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Berlin

Мъжка мама и мадама

« Отговори #96 -: 17.11.2011 15:26:05 »

По-важно е да висиш по форумите, вместо да отидеш да си провериш нещата, явно. Я, колко по-лесно е готовата информация, в случая от Джоя.
Другото-няма да го коментирам-кой, как и колко, 'щото нищо хубаво няма да напиша, а не ми се влиза в глупави спорове.

:good:

♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯)
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #97 -: 17.11.2011 15:40:59 »

:good:

Извинете ме за невежеството, но тогава каква е идеята на тази тема?
Логично е някой да търси инфо от нея, ако не, защо е направена?
А да, прави сте няма смисъл от глупави спорове.
Между другото, вече не се чудя защо хората спират да пишат във форума. Никой не обича при едно по-различно мнение 15 човека да му "скочат".
Браво на вас !!!
Блонди©
Вещица
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #98 -: 17.11.2011 17:29:37 »

Извинете ме за невежеството, но тогава каква е идеята на тази тема?
Логично е някой да търси инфо от нея, ако не, защо е направена?
А да, прави сте няма смисъл от глупави спорове.
Между другото, вече не се чудя защо хората спират да пишат във форума. Никой не обича при едно по-различно мнение 15 човека да му "скочат".
Браво на вас !!!
Бубе, нахлу в темата без дори да прочетеш какъв разговор се водеше с Маринеа. И ти самата зароди един спор. Ще те помоля, наистина да вникнеш в разговора ми с Маринеа. Да прочетеш и да ми кажеш какво разбра!

Имам още неща за писане. Но по-добре да се въздържа. И то защото не чух нито един адекватен аргумент, който да ме накара да сменя мнението си.

Но не мога пък да не кажа. Държавата- това сме ние! Честита да ни е!

·٠•♥☆тупурче☆♥•٠·
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

Почивай в мир, Дари! Липсваш ни :(

« Отговори #99 -: 17.11.2011 18:07:20 »

Аз много се прецаках с предната бременност, когато съм имала правото да получи 2880 лв. соц. помощ за студент, но не знаех  :cry: Сега ще се опитам да си я взема за второто дете, но има шанс да не ме одобрят, защото ще ми остава само защитата на магистърската теза. Вярно, грешката е само и единствено моя, но ми е чудно защо никой не ти ги казва тези неща  :y56:

Тупурче, да не те разочаровам, но няма да ти я дадат - http://xn--2011-f4df8acr0bcxk4a.com/?p=336&cpage=5#comment-6319
Фифи, доколкото прочетох всичко зависи от университета - ако ми пишат, че съм редовен студент, а не дипломант, би трябвало да няма проблем. Но някой университети правят спънки, сякаш от тях взимаш парите  :sad:

marinea_bg
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Plovdiv-Sorrento

Love is all we need...

« Отговори #100 -: 17.11.2011 23:26:56 »

Ако знаех, 4е това 6те е резултата, не бих се и замислила да задам какъвто и да е въпрос тук. Писна ми, имам си прекалено много други проблеми, 4е да си позволявам да се дразня за глупости и от коментарите на някой (Лина, не визирам теб, говоря по принцип).  :y07: И да, 6те си взема вси4ко което ми се полага, в слу4ай, 4е ми се полага.  :exclm: Никога не съм искала пове4е от това. :y33:

Vic
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #101 -: 18.11.2011 08:29:47 »

Марина, детските в Италия са 250,48 € според Викпедия, ако доходът на родителите не превишава 11.422,98 € годишно.  :wink: Така че предполагам, че ако подадете молба, ще ги получите. По принцип в ЕС правилото е, че получаваш детски там, където живееш. И е все едно с какво гражданство си!  :emot2: Да не говорим, че ако това стане проблем, може мъжът ти да подаде документи за детски.  :biddrin:
Относно майчински за няколко седмици - щом си здравно осигурено, то здравната ти каза би трябвало да ти плаща по еди колко си евро на ден за 12-18 седмици преди/след раждането.
А еднократна помощ има не само от държавата. В Германия примерно има институция към църквата, която може да ти даде до 2000€, ако отговаряш на условията.
Струва ми се, че трябва да отидеш в общината, в кметството или където там се ходи и да се информираш. Другото, което ми хрумва от раз, е, че можеш да попиташ и в италиянската тема в бг-мама.  :y33:
Не мога да си представя в една от старите ес-държави да оставят жителите си без никаква помощ!  :wink: Поинтересувай се сериозно! Сигурна съм, че имаш повече права от това, което пишеш!  :emot2: Успех!  :y36:

tinkerbell
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

« Отговори #102 -: 18.11.2011 08:40:02 »

Танита, освен еднократната помощ от 1200 лв. (2х600, все едно са ти втори деца) имаш право и на помощ за отглеждане на близнаци в размер на 2400 лв (освен ако не са променили нещо). Т.е. общо - 3600 лв.

lorraine
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Berlin

Мъжка мама и мадама

« Отговори #103 -: 18.11.2011 08:45:35 »

marinea_bg, нямаме нищо против теб, наистина :y36: Опитваме се да ти помогнем, тук и в останалите теми, в които си питала нещо. Но никой не е съгласен, че нямаш право на нищо, просто явно няма кой да ти обясни там. Едва ли точно сега ще тръгнеш по институции  :haha: Само да си знаеш правата, има много инфо в интернет. И не е късно за нищо. Тук например изплащат детските от датата на регистриране/раждане на детето. Успех!  :y36:
Vic , може ли на лични да ми дадеш малко повече инфо за тази институция към църквата? Заинтригува ме :eek:

Vic
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #104 -: 18.11.2011 08:57:21 »

Vic , може ли на лични да ми дадеш малко повече инфо за тази институция към църквата? Заинтригува ме :eek:
Уф!  :silly: То всъщност са две институции. Едното е http://www.profamilia.de/ , а има и възможност от някоя църква да ти дадат помощ, но не помня вече как се казваше. Може би ако гугълваш, ще намериш инфо. И в двата случая ходиш на някаква задължителна консултация и след това ти дават пари. Как го обясних само! :lol: Дано ме разбра, де!  :wink:
Ето тук можеш да погледнеш за първите http://forum.gofeminin.de/forum/matern1/__f23204_matern1-Antrag-Erstausstattung-bei-Pro-Familia.html .

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  Таз година булка, догодина люлка  |  Първи дни у дома с бебчо (Модератори: Pepi, Блонди©)  |  Тема: Еднократна помощ и детски надбавки « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.128 секунди с 22 заявки.