27.11.2014 17:59:06Последен член: HristoKavalov
Svatbata.org » Таз година булка, догодина люлка » Първи дни у дома с бебчо »  (Модератори: Pepi, Блонди©)Еднократна помощ и детски надбавки
Страници: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Еднократна помощ и детски надбавки  (Прочетена 29482 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
velvet
яхнал метлата

velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!velvet has great potential!
Неактивен Неактивен
Публикации: 9500

Отн.: Еднократна помощ и детски надбавки

« Отговор #90 -: 17.11.2011 13:36:48 »

Пък циганите в България, а и не само тук сигурно, оцеляват, защото живеят на чужд гръб. 99% процента са паразити, които чакат на държавата и им се получават нещата, де.

Да подчертая, че не ме вълнува заплатата ти, като цифра, а това, че едва ли за годините си имаш толкова стаж, съответно кой знае каква заплата, че и да си допринесла особено за държавата. Просто няма логика. Или имаш частен бизнес и внасяш много в нея, като такси и данъци, или си в зряла възраст, имаш съответно нужното образование, стаж и евентуално висока заплата. В тази връзка се изказах за заплатата ти. Моята си ми е предостатъчна, за да се вълнувам от чуждите :mrgreen:

И...държавата е такава, каквато си я направим. Което не е лошо, ако имаше повече разум в главите на гражданите й :mrgreen:
Активен
·٠•♥☆тупурче☆♥•٠·
плямпало, ама се трае

·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· barely matters.·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2092
Почивай в мир, Дари! Липсваш ни :(

« Отговор #91 -: 17.11.2011 15:25:52 »

Аз да ви споделя много ме дразнят като излезе социалния министър или други подобно и започнат да обясняват колко много взима една майка - те се осигурявали на 1000 лв. и така 1-вата година взимали по около 900 лв. Ами добре де, но колко майки се осигуряват на 1000 лв.? Всичките ми познати и при планирана бременност се осигуряват на максимум 500 лв. А сега искат и отпуските ни да вземат ...
Аз много се прецаках с предната бременност, когато съм имала правото да получи 2880 лв. соц. помощ за студент, но не знаех  :cry: Сега ще се опитам да си я взема за второто дете, но има шанс да не ме одобрят, защото ще ми остава само защитата на магистърската теза. Вярно, грешката е само и единствено моя, но ми е чудно защо никой не ти ги казва тези неща  :y56:
Активен

Fifi
плямпало, ама се трае

Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 3307
В сърцето на трима мъже :)

« Отговор #92 -: 17.11.2011 15:44:16 »

Аз да ви споделя много ме дразнят като излезе социалния министър или други подобно и започнат да обясняват колко много взима една майка - те се осигурявали на 1000 лв. и така 1-вата година взимали по около 900 лв. Ами добре де, но колко майки се осигуряват на 1000 лв.? Всичките ми познати и при планирана бременност се осигуряват на максимум 500 лв. А сега искат и отпуските ни да вземат ...
Аз много се прецаках с предната бременност, когато съм имала правото да получи 2880 лв. соц. помощ за студент, но не знаех  :cry: Сега ще се опитам да си я взема за второто дете, но има шанс да не ме одобрят, защото ще ми остава само защитата на магистърската теза. Вярно, грешката е само и единствено моя, но ми е чудно защо никой не ти ги казва тези неща  :y56:

Тупурче, да не те разочаровам, но няма да ти я дадат - http://xn--2011-f4df8acr0bcxk4a.com/?p=336&cpage=5#comment-6319
Активен

Танита
спящ на клавиатурата

Танита is on the verge of being accepted.Танита is on the verge of being accepted.Танита is on the verge of being accepted.Танита is on the verge of being accepted.Танита is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 4837

« Отговор #93 -: 17.11.2011 15:53:31 »

Аз пък си мисля, че трябва ние самите да търсим информация на какви парични обезщетения имаме право, а не да чакаме някой да ни покани да си вземем парите. Все пак, всички обезщетения - и еднократните, и месечните - са определени със закон. В интернет има всякаква информация и мисля, че трябва да се информираме предварително. Ако нещо не разбираме, или искаме да зададем въпрос, може да се пита в НОИ, в Социално подпомагане, въобще в инстанциите, които се занимават с това. Може и да не им се иска много да обясняват, но това им е работата и все ще ни обърнат внимание. Ето, например, аз мислих, че с моите болнични ще е голяма галимация в НОИ, но последния път жената ми обясни всичко подробно и без нерви.

Сетих се онзи ден да проверя колко ще ми е еднократната помощ за раждане на близнаци, разрових се в интернет и намерих наредбата. Ще мога да взема 1200 лева за раждането на двете бебета. Вече знам и каква е процедурата след раждането. Нещата стават лесно и без излишни нерви и проклинане на държавата.

Мен от години ме осигуряват на моята си учителска заплата, която си е смешна. Само за пример, сега ми я вдигнаха и стана 530 лева. Преди беше 490. От тази скромна сума ми взимат около 100 лева за данъци, но никога по-малко от 100. Та, чистата ми заплата никога не е била чисти 400 лева. Не протестирам много, просто това е политиката на държавата. Ако толкова не ми изнася, ще отида да работя на друго място със заплата 1500 лева, но пък няма да имам всички привилегии на моята професия - половин работен ден, 5-дневна работна седмица, 56 дни годишен отпуск, бонуси, коледни надбавки, диференцирано заплащане и т.н.

Та, мисълта ми е, че нищо не ми пречи да проверя как стоят нещата с моите права, защото си знам задълженията и гледам да ги изпълнявам. Знам, че може и по-добро да е положението в държавата, но... засега няма как да стане. Не можем да очакваме във време, когато целия свят е в криза, ние да цъфтим. Мен ме е грижа за държавата ми. Без нашите осигуровки и данъци, пари няма да има за нищо. Затова, плащаме си всичко, колелото продължава да се върти и така има парични обезщетения, колкото и малки да са те.

Между другото, ще се класираме и за детски надбавки, защото децата са две и дохода ни няма да достигне минимума за член от семейството. Та, колкото и да са малко парите за детски, мен ме радват.
Активен

Джоя
наш човек
**

Джоя barely matters.Джоя barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 903
Вярвах...и успях!

« Отговор #94 -: 17.11.2011 15:59:46 »

Аз съм споменавала и преди, но съм безработна (и то не за6тото така съм си ме4тала).....явно циганите са с пове4е права от мен... :y57: То и нелегалните в Италия са с пове4е права от мен, така 4е за6то ли пък да СЕ У4УДВАМ И ДИВЯ НА НЯКОИ АБСУРДИ?!? :y10: Май трябва да се заселим с мъжът ми в някоя по-нормална държава където правилата са еднакви за вси4ки. :y07:
Маринеа, няма значение дали работиш или не. Имаш право на социалното майчинство. Също така на еднократна помощ за раждане на дете. Отидете в най-близкия INPS или се разрови в сайта им. Изтегли си модулите, които трябва да попълните. Ако смяташ, че няма да се справите, може да отидеш в най-близкия офис на синдикатите...ще ти подготвят всичко БЕЗПЛАТНО. Отделно отидете в общината, в която се водите и попитайте за едноклатната помощ. Всяка община осигурява такава... различна е според това, колко е богата общината. Ако нямате висок доход имате право и на " асеньо фамилиаре" за него също се попълват модули и се представят в  INPS.
Това е сайта на ИНПС. http://www.inps.it/portale/default.aspx Въобще не съм съгласна, че не ти се полага нищо...
Активен

"...Единствения начин да разбереш дали можеш да постигнеш нещо, е да опиташ пак, влагайки цялата си душа….Цялата си душа!" Хорхе Букай
*Лина*
плямпало, ама се трае

*Лина* is working their way up.*Лина* is working their way up.*Лина* is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3333
Мама на мъж ;)

« Отговор #95 -: 17.11.2011 16:12:18 »

По-важно е да висиш по форумите, вместо да отидеш да си провериш нещата, явно. Я, колко по-лесно е готовата информация, в случая от Джоя.
Другото-няма да го коментирам-кой, как и колко, 'щото нищо хубаво няма да напиша, а не ми се влиза в глупави спорове.
Активен

lorraine
плямпало, ама се трае

lorraine is working their way up.lorraine is working their way up.lorraine is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3017
Мъжка мама и мадама

« Отговор #96 -: 17.11.2011 16:26:05 »

По-важно е да висиш по форумите, вместо да отидеш да си провериш нещата, явно. Я, колко по-лесно е готовата информация, в случая от Джоя.
Другото-няма да го коментирам-кой, как и колко, 'щото нищо хубаво няма да напиша, а не ми се влиза в глупави спорове.

:good:
Активен

♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯)
наш човек
**

♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯) has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 908

« Отговор #97 -: 17.11.2011 16:40:59 »

:good:

Извинете ме за невежеството, но тогава каква е идеята на тази тема?
Логично е някой да търси инфо от нея, ако не, защо е направена?
А да, прави сте няма смисъл от глупави спорове.
Между другото, вече не се чудя защо хората спират да пишат във форума. Никой не обича при едно по-различно мнение 15 човека да му "скочат".
Браво на вас !!!
Активен
Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*

Блонди© hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10197

« Отговор #98 -: 17.11.2011 18:29:37 »

Извинете ме за невежеството, но тогава каква е идеята на тази тема?
Логично е някой да търси инфо от нея, ако не, защо е направена?
А да, прави сте няма смисъл от глупави спорове.
Между другото, вече не се чудя защо хората спират да пишат във форума. Никой не обича при едно по-различно мнение 15 човека да му "скочат".
Браво на вас !!!
Бубе, нахлу в темата без дори да прочетеш какъв разговор се водеше с Маринеа. И ти самата зароди един спор. Ще те помоля, наистина да вникнеш в разговора ми с Маринеа. Да прочетеш и да ми кажеш какво разбра!

Имам още неща за писане. Но по-добре да се въздържа. И то защото не чух нито един адекватен аргумент, който да ме накара да сменя мнението си.

Но не мога пък да не кажа. Държавата- това сме ние! Честита да ни е!
Активен
·٠•♥☆тупурче☆♥•٠·
плямпало, ама се трае

·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· barely matters.·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2092
Почивай в мир, Дари! Липсваш ни :(

« Отговор #99 -: 17.11.2011 19:07:20 »

Аз много се прецаках с предната бременност, когато съм имала правото да получи 2880 лв. соц. помощ за студент, но не знаех  :cry: Сега ще се опитам да си я взема за второто дете, но има шанс да не ме одобрят, защото ще ми остава само защитата на магистърската теза. Вярно, грешката е само и единствено моя, но ми е чудно защо никой не ти ги казва тези неща  :y56:

Тупурче, да не те разочаровам, но няма да ти я дадат - http://xn--2011-f4df8acr0bcxk4a.com/?p=336&cpage=5#comment-6319
Фифи, доколкото прочетох всичко зависи от университета - ако ми пишат, че съм редовен студент, а не дипломант, би трябвало да няма проблем. Но някой университети правят спънки, сякаш от тях взимаш парите  :sad:
Активен

marinea_bg
плямпало, ама се трае

marinea_bg might someday be someone...marinea_bg might someday be someone...marinea_bg might someday be someone...marinea_bg might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 4053
Love is all we need...

« Отговор #100 -: 18.11.2011 00:26:56 »

Ако знаех, 4е това 6те е резултата, не бих се и замислила да задам какъвто и да е въпрос тук. Писна ми, имам си прекалено много други проблеми, 4е да си позволявам да се дразня за глупости и от коментарите на някой (Лина, не визирам теб, говоря по принцип).  :y07: И да, 6те си взема вси4ко което ми се полага, в слу4ай, 4е ми се полага.  :exclm: Никога не съм искала пове4е от това. :y33:
Активен

Vic
мушмурок
*

Vic has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 371

« Отговор #101 -: 18.11.2011 09:29:47 »

Марина, детските в Италия са 250,48 ? според Викпедия, ако доходът на родителите не превишава 11.422,98 ? годишно.  :wink: Така че предполагам, че ако подадете молба, ще ги получите. По принцип в ЕС правилото е, че получаваш детски там, където живееш. И е все едно с какво гражданство си!  :emot2: Да не говорим, че ако това стане проблем, може мъжът ти да подаде документи за детски.  :biddrin:
Относно майчински за няколко седмици - щом си здравно осигурено, то здравната ти каза би трябвало да ти плаща по еди колко си евро на ден за 12-18 седмици преди/след раждането.
А еднократна помощ има не само от държавата. В Германия примерно има институция към църквата, която може да ти даде до 2000?, ако отговаряш на условията.
Струва ми се, че трябва да отидеш в общината, в кметството или където там се ходи и да се информираш. Другото, което ми хрумва от раз, е, че можеш да попиташ и в италиянската тема в бг-мама.  :y33:
Не мога да си представя в една от старите ес-държави да оставят жителите си без никаква помощ!  :wink: Поинтересувай се сериозно! Сигурна съм, че имаш повече права от това, което пишеш!  :emot2: Успех!  :y36:
Активен

tinkerbell
плямпало, ама се трае

tinkerbell is working their way up.tinkerbell is working their way up.tinkerbell is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3480

« Отговор #102 -: 18.11.2011 09:40:02 »

Танита, освен еднократната помощ от 1200 лв. (2х600, все едно са ти втори деца) имаш право и на помощ за отглеждане на близнаци в размер на 2400 лв (освен ако не са променили нещо). Т.е. общо - 3600 лв.
Активен

lorraine
плямпало, ама се трае

lorraine is working their way up.lorraine is working their way up.lorraine is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3017
Мъжка мама и мадама

« Отговор #103 -: 18.11.2011 09:45:35 »

marinea_bg, нямаме нищо против теб, наистина :y36: Опитваме се да ти помогнем, тук и в останалите теми, в които си питала нещо. Но никой не е съгласен, че нямаш право на нищо, просто явно няма кой да ти обясни там. Едва ли точно сега ще тръгнеш по институции  :haha: Само да си знаеш правата, има много инфо в интернет. И не е късно за нищо. Тук например изплащат детските от датата на регистриране/раждане на детето. Успех!  :y36:
Vic , може ли на лични да ми дадеш малко повече инфо за тази институция към църквата? Заинтригува ме :eek:
Активен

Vic
мушмурок
*

Vic has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 371

« Отговор #104 -: 18.11.2011 09:57:21 »

Vic , може ли на лични да ми дадеш малко повече инфо за тази институция към църквата? Заинтригува ме :eek:
Уф!  :silly: То всъщност са две институции. Едното е http://www.profamilia.de/ , а има и възможност от някоя църква да ти дадат помощ, но не помня вече как се казваше. Може би ако гугълваш, ще намериш инфо. И в двата случая ходиш на някаква задължителна консултация и след това ти дават пари. Как го обясних само! :lol: Дано ме разбра, де!  :wink:
Ето тук можеш да погледнеш за първите http://forum.gofeminin.de/forum/matern1/__f23204_matern1-Antrag-Erstausstattung-bei-Pro-Familia.html .
Активен

Страници: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: