03.09.2014 02:40:31Последен член: polina35
Svatbata.org » Всичко за сватбата » Сватбената украса »  (Модератори: MЕЙЧЕ, Svilenka)как се правят цветя от хартия за сватбената украса?
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: как се правят цветя от хартия за сватбената украса?  (Прочетена 56433 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kali_jj
Вещица без метла
плямпало, ама се трае

Kali_jj might someday be someone...Kali_jj might someday be someone...Kali_jj might someday be someone...Kali_jj might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 4086
Луда до побъркване

как се правят цветя от хартия за сватбената украса?

« -: 18.06.2007 14:12:30 »

търся отговор на този въпрос!!!
намерих един клип, но той не е това което ми се иска да видя, прочета или чуя! ако имате информация....моля!!!
http://www.paper-source.com/cgi-bin/paper/video/flower_kit.html
Активен

Шехи
плямпало, ама се трае

Шехи barely matters.Шехи barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2731

А какви точно цветя ти трябват и какво ще украсяваш с тях / сватбена украса е много общо понятие/?
Активен

Kali_jj
Вещица без метла
плямпало, ама се трае

Kali_jj might someday be someone...Kali_jj might someday be someone...Kali_jj might someday be someone...Kali_jj might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Луда до побъркване

ами още си нямам идея! искам да събера идеи и после да реша точно какво и по колко.....мисля си за рози, но ако ги правя по начина от клипа ще ми отнеме адски много време и нерви!
сещам се за онези рози от станиола на шоколади, които правихме като деца, но не знам как ставаха???
Активен

Шехи
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

Тези от станиола и аз не се сещам точно, но ако се поупражняваш малко и пробваш различни начини, може и да се получи. Като каза рози се сетих за едни розички които мама правеше на времето за едни кукли. По принцип никак не ме бива в обясняването на нещо, но за теб ще се пробвам. А ето и какво имам предвид: Трябва да изрежеш кръгчета от плат, това става като наложиш гърлото на чаша върху плата, очертаеш с молив и после изрязваш. После намазваш кръгчето от плат с лепило. Предварително си си намерила едно пърче стелиопор/дано така да се пишеше стелиопор :y41:/. Взимаш намазаното кръгче и го поставяш върху стелиопора, с един молив /който поставяш в средата на кръга/ забиваш на вътре в стелиопора, като оставяш краищата да са поне няколко милиметра на вън. Така намазания с лепило плат вече е в стелиопора, а от горе се показват като листенца на розичка краищата на плата. След 20 - тина минути, трябва лепилото да е изсъхнало. Вадиш плата от стелиопора и ако правилно си изпълнила всичко трябва да имаш готова роза. Става много бързо и лесно. За отрицателно време мама правеше по 100 такива розички.
Знам още един начин, при който розата става доста изяшна, но е много трудоемко. Някога правех такива за един булченски магазин. Ако искаш ще ти кажа и те как стават.
Активен

Kali_jj
Вещица без метла
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен
Луда до побъркване

ей сттрашна си! това звучи доста лесно! ще пробвам!
а за другите....когато имаш време обясни и за тях. интересно ми стана!
Активен

Шехи
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

:lol: Радвам се, че си ме разбрала. :lol:
Другите ще ти ги обясня, като снимам няколко от тези розички, че да ми е по - лесно с обясненията. :doh: :wink:
Активен

Kali_jj
Вещица без метла
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен
Луда до побъркване

аз се разрових и намерих няколко неща. за съжеление повечето не мога да ги кача тук в момента.
« Последна редакция: 30.06.2007 08:15:18 от Kali_jj » Активен

Bella
плямпало, ама се трае

Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 4068
Fortuna favet fortibus!Dum Spiro,Spero!

здравейте момичета..
може ли и на мен да ми обясните,че аз по-бавно схващам :y41: :new78:за розичките на sherezada-как точно ги правиш мила?нали 1.изрязваш плат и 2.го намазваш с лепило?или :new78:и после този плат го налагаш върху стериопор(и аз на знам как се пише) :y41: :y41: :y41:.....
и какво после?вадиш ги ,когато е изсъхнало,ама как говадиш?То не е ли залепнало? :new78: :crazyeye:
Активен

Nihil lacrima citius arescit!Нищо не съхне по-бързо от една сълза...истински се вижда само със сърцето,същественото е невидимо за очите
"Всичко живо е родено от любов и любовта крепи го живо!" Лопе де Вега
judith
наш човек
**

judith has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 825

цветята от първия линк са страхотни!!! определно се правят с шаблони и ако нямаш под ръка матрик ще падне голямо рязане с ножица. но са изключително ефектни. ето над какво се мъча аз в момента:

http://www.bloom4ever.com/howto/howto12.htm

между другото схемите с оригамите ме подсетиха, че тези цветя не са толкова трудни за изработка, бързо се правят след второто, третото цвете. аз им режех "дъното" за да стане дупка и ги нанизвах върху дървено шишче. минавах с ефектни букети по празниците.  :redface:

:lol: Радвам се, че си ме разбрала. :lol:
Другите ще ти ги обясня, като снимам няколко от тези розички, че да ми е по - лесно с обясненията. :doh: :wink:

и на мен ми е интересно. ще съм много щастлива ако темата има продължение  :y41:
« Последна редакция: 15.08.2007 00:13:14 от judith » Активен
Pepi
Вещица без метла
спящ на клавиатурата

Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5325

judith, добре дошла сред нас! Надявам се тук да ти е приятно!

Аватара ти е страхотен.Би ли споделила как се правят розички като тази, която си показала, ако са твое творение. Благодаря ти предварително!
Активен

Bella
плямпало, ама се трае

Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...
Неактивен Неактивен

здравей  judith ,добре дошла и от мен!
и аз ще се радвам ако споделиш повече за уменията ти! :wink:
p.s.аз се чувствам малко обидена,че мен ниой не ме поздрави с добре дошла във форума, :sm18:,но нищо де,аз си чета и си обменям инфо .
Страхотни идеи и предложения споделят всички съфорумки!
Благодаря за което

:z128:
Активен

Nihil lacrima citius arescit!Нищо не съхне по-бързо от една сълза...истински се вижда само със сърцето,същественото е невидимо за очите
cvety_s
спящ на клавиатурата

cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

Веднага се поправяме.ciaobella  :welc: и ти пожелаваме приятни минути с нас.
Активен

judith
наш човек
**

judith has no influence.
Неактивен Неактивен

благодаря ви за топлия прием!   :y41:

как се прави розичката е показано в линка в предния ми пост, все още самата аз не съм се справила с направата й  :y41:

http://www.bloom4ever.com/howto/howto01.htm

натискате NEXT
« Последна редакция: 31.08.2007 20:24:24 от judith » Активен
Bella
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

judith ,как се справи??? :new78:
Аз досега следвах стъпките и на 25-та закъсах,не можах изобщо да го извъртя,,,,,, :cussing:
накрая се смачка всичко тотално! :y09:
Активен

judith
наш човек
**

judith has no influence.
Неактивен Неактивен

judith ,как се справи??? :new78:
Аз досега следвах стъпките и на 25-та закъсах,не можах изобщо да го извъртя,,,,,, :cussing:
накрая се смачка всичко тотално! :y09:

и аз съм стигнала до тази и не мога да продължа  :doh: , за сега оставих да улегне, а не намирам време да опитвам отново  :y09:
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: