23.10.2014 20:51:41Последен член: deniyordanova
Svatbata.org » Всичко за сватбата » Сватбената украса »  (Модератори: MЕЙЧЕ, Svilenka)как се правят цветя от хартия за сватбената украса?
Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: как се правят цветя от хартия за сватбената украса?  (Прочетена 56656 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Pepi
Вещица без метла
спящ на клавиатурата

Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5328

Отн.: как се правят цветя от хартия за сватбената украса?

« Отговор #15 -: 15.08.2007 15:11:55 »

ciaobella, макар и със закъснение !

Извинявам се, че се отклонявам от темата, но ми се иска всеки да се чувства приятно тук във форума.
Активен

Bella
плямпало, ама се трае

Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 4068
Fortuna favet fortibus!Dum Spiro,Spero!

Благодаря Много!!!
Много мило! :y36:
Аз се чувствам приятно,вчера даже ми стана едно хубаво,като ме написаха"мушморок!!!" :y36:е как да не,с такава добра компания от съфорумки!!! :sm21:

Още се опитвам да изкосоря тая розичка на  judith ,но нищо не става!!!нещо с есмачква винаги,макар че май схванах идеята!който пробва ,да очертае с цветни химикали линийите на сгъвките,май по-лесно се вигда и се следят стъпките :new78:или поне за мен!
А ако някой има напредък и мине №25,моля да сподели тайната!!!
има и едно клипче ,от което малко става ясно,но..... :new17:
Активен

Nihil lacrima citius arescit!Нищо не съхне по-бързо от една сълза...истински се вижда само със сърцето,същественото е невидимо за очите
"Всичко живо е родено от любов и любовта крепи го живо!" Лопе де Вега
judith
наш човек
**

judith has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 825

и още едно цвете, което също не беше по силите ми:
« Последна редакция: 15.08.2007 18:19:05 от judith » Активен
Bella
плямпало, ама се трае

Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...Bella might someday be someone...
Неактивен Неактивен

judith  :new62: :new62:
Много добре изглеждат на картинката!!!!
дайте да разгадаем как се правят! :new78:

аз днес пак геройски ще се пробвам,та дано поне някакво подобие на розичка успея да изкарам от всичките тези сгъвания!
После ще споделя за резултата :y36:
Активен

Nihil lacrima citius arescit!Нищо не съхне по-бързо от една сълза...истински се вижда само със сърцето,същественото е невидимо за очите
judith
наш човек
**

judith has no influence.
Неактивен Неактивен

възхищавам се на ентусиазма и упоритостта ти  :sm01:
Активен
Bella
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

мерси ,мерси!!!

ама да ти кажа,те се изчерпват вече... :y09:

обаче от вчера има напредък-вече съм на 2ро ниво на стъпка 25!!!!едната сгъвка я направих :new62: :sm01:
айде,като сгъна и другите ,ще пиша как е станало(Ако стане!)!!!
Активен

judith
наш човек
**

judith has no influence.
Неактивен Неактивен

ето едно много лесно цвте за изработка, не е роза, но може да ви вдъхнови.. знам ли...

1.хартията се нагъва като акордеон
2. изрязва се странично, като се оставя в единия долен край "борд"
3. разгъва се хартията и борда се намазжа с лепило
4. няколко такива хартийки, вече изрязани започват да се усукват около дървено шишче. колкото повече хартия, толкова по-богато цвете
5. оформя се цветето , разтварят се листенцата с пръсти и става една хризантема  :z128:
Активен
judith
наш човек
**

judith has no influence.
Неактивен Неактивен

ето още една хартиена роза. предполагам, че направата й е като на сладкарските рози- много кръгчета увити около един център.

моля, помагайте! от къде мога да си намеря декоративна тел, виждала съм цветна-зелена, червена,  къде мога да си купя?
Активен
__EtnA__
мушмурок
*

__EtnA__ has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 472
Пловдивчанка HeYkpoTuMa, изгубена във Варна...

Попаднах на една подобна тема в друг форум и едно от момичетата даде този линк. http://tedym.multiply.com/photos/album/3. Цветето е много лесно и много ефектно. Дано авторката няма нищо против, че го публикувам и тук. :cvete:
Активен

"...възможностите съществуват, за да се възползваш от тях."

[img width=250]http://lines.kukuzya.ru/10_18_12450604730.62
Bella
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

judith ,най-после нещо лесничко!Аз с ония мноооого стъпки се измъчих и все още не успявам да ги сгъна!
Аз си купих такава тел(само че е златна)от един склад в Асеновград,там има толкова много нещица.... :y33:
HeYkpoTuMa ,това цвете също е идейно!Аз досега се чудих къде се закрепват върбовите клонки :doh: :doh:но те май са друга украса!
Активен

judith
наш човек
**

judith has no influence.
Неактивен Неактивен

Аз си купих такава тел(само че е златна)от един склад в Асеновград,там има толкова много нещица.... :y33:

води се декоративна така ли? би ли ме насочила къде в Асеновград, може и на ЛС, благодаря много предварително  :y02:

HeYkpoTuMa, линка е супер, наистина е лесно, май принципа с розата по-горе е същия.
« Последна редакция: 04.09.2007 11:09:38 от judith » Активен
Kali_jj
Вещица без метла
плямпало, ама се трае

Kali_jj might someday be someone...Kali_jj might someday be someone...Kali_jj might someday be someone...Kali_jj might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 4092
Луда до побъркване

снощи направих това. смятам да го използвам или като поставка за номера на масата или просто като украса! едно такова букетче отнема около час....но след първото се свиква и става много по-бързо!

Активен

Bella
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

Kali_jj ,страхотно е! :sm01: :sm01:

може наистин ада се използва за много идеи,това всичко от хартия ли е :new78:мааале,около час си звучи доста играчка! :crazyeye:
Активен

Шехи
плямпало, ама се трае

Шехи is on the verge of being accepted.Шехи is on the verge of being accepted.Шехи is on the verge of being accepted.Шехи is on the verge of being accepted.Шехи is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2731

Ох, момичета бях ви забравила за тези розички. :redface: :redface: :redface: Много ме е срам.
И след като не съм ги снимала, поне да обясня.
Правят се от сатенирана лента - ширит, като се нагъва и се пришива с игла и конец.
За щастие намерих точно такава розичка в нета за това направо ви я пускам да я видите.
Активен

Bella
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

shexerezada ,как се нагъва?на нещо като "хармоника"или съвсем обикновено?Аз тия дни ще пробвам да измайсторя нещо,много са сладки :y01:
Активен

Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: