29.08.2014 04:10:12Последен член: djenkbs
Svatbata.org » Всичко за сватбата » Моят сватбен ден »  (Модератори: MЕЙЧЕ, Pepi)Годишнини от сватбата + подаръци
Страници: 1 [2] 3 4 5 6   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Годишнини от сватбата + подаръци  (Прочетена 181752 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rali
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1458

Отн.: Годишнини от сватбата + подаръци

« Отговор #15 -: 05.11.2006 11:41:42 »

mal4o цената на тази, която видях беше 8 евро и топката не беше много голяма,нопък не беше и малка. Съвсем нормално размерче, а иначе не съм се интересувала дали правят с разли4но големи топки...ама като се замисля бях с милото и 6те6е да ме разкрие веднага  :mrgreen:
Активен

vanity
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 393

« Отговор #16 -: 09.11.2006 11:27:29 »

Тази идея и на мен ми харесва.
В кое фото по точно си видяла че правят такива снежни топки-аз съм от Варна
Активен

vanity
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 393

« Отговор #17 -: 09.11.2006 12:00:44 »

Момичета какво да подарим ние на съпрузите си за годишнините? Имате ли идеи?
Активен

Джоя
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 903
Вярвах...и успях!

« Отговор #18 -: 26.11.2006 22:24:14 »

Момичета какво да подарим ние на съпрузите си за годишнините? Имате ли идеи?
И аз това питам? Като се има предвид , че съм му подарявала какво ли не за седемте години от както сме заедно сега съм много затруднена.
Активен

"...Единствения начин да разбереш дали можеш да постигнеш нещо, е да опиташ пак, влагайки цялата си душа….Цялата си душа!" Хорхе Букай
BuBs
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

« Отговор #19 -: 27.11.2006 09:53:53 »

Романтична, страстна вечер в хотел... нощувката предварително подсигурена, а стаята украсена подобаващо от вас!
Може би и друго да ми хрумне, но вие не казвате нищо... споделете повече за интересите на мъжете си, за да можем да развихрим въобръжението си, пък знае ли човек, може и двечките да намерите решение!
Все пак този подарък трябва да е личен и да се харесва от притежателя си лично, а не някой хубав подарък, който обаче ще е за къщата....
Иначе аз веднага питах за топката, за която Рали говори, но се оказа, че в нашето фото такива неща не само, че не правят, ами дори и не бяха чували...
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
Джоя
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 903
Вярвах...и успях!

« Отговор #20 -: 27.11.2006 11:43:34 »

И на мен страшно ми допадна идеята за топката и питах в Габрово на две места, но уви резултата беше, че ме гледаха  така :crazyeye: Направо си мислеха , че се майтапя с тях. Аз се сетих за подарък единствено за кумовете, който хем не е много голям , хем е романтичен. Масичка за сервиране в леглото и Грамота за кум и кума №1 за всички времена, която имам благодарение на две момичета от форума - Малчо и Тити  :kissi:
За милото не съм измислила, защото той не е от най романтичните. Не ми се ще да му подарявам халат или спално бельо нищо, че за първа годишнина това се подарява. Имам още време , а и очаквам да помагате. Романтичната вечеря вече е планувана. Екскурзия някъде не става защото ще ходим седмицата след това. Ако ви дойде нещо на ум свиркайте.
Активен

"...Единствения начин да разбереш дали можеш да постигнеш нещо, е да опиташ пак, влагайки цялата си душа….Цялата си душа!" Хорхе Букай
Fifi
плямпало, ама се трае
Репутация 7
Неактивен Неактивен
Публикации: 3287
В сърцето на трима мъже :)

« Отговор #21 -: 03.12.2006 22:52:27 »

На 2 януари свекъра и свекървата имат 30 годишнина. Чудя се как да ги изненадам. Мисля да им спретнем един ритуал набързо-майка ми е лице по гражданско състояние и ще е забавно или църковен брак, че те нямат....
Активен

charming
дивак
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3171
Пловдив

« Отговор #22 -: 03.12.2006 23:35:42 »

Ако са кръстени можеш направо да им организираш венчавка в църквата.
Не е нужно да е нещо голямо, в тесен семеен кръг. Дори с техните кумуве можеш да се разбереш и заедно да направите изненадата.
Активен

http://smileys.svatbata.org/ - Усмивки
http://polezno.svatbata.org/ - Полезни статии
elito
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 745

« Отговор #23 -: 04.12.2006 17:12:16 »

Моите свекър и свекърва също имат гидишнина - 30 години семеен живот. От сега съм луднала какво да им подарим.  :new78:
Активен
Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 2420
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

« Отговор #24 -: 05.12.2006 16:19:05 »

Срещала съм различни наименования на сватбените юбилеи.За първата годишнина някой казват,че е хартиена, а подаръкът трябва да бъде часовник.Други казват,че е памучна и се подаряват кърпи и халати.Миналата година кумувахме и за първата годишнина на младоженците доста се чудих какво да им подаря.Спрях се на посребрен изящен свещник, на който в деня запалиха отново сватбените си свещи.Нали за това се запазват свещите за да се палят всяка година и да им напомнят за огънят, който трябва да пазят винаги.
Активен

Kali_jj
Вещица без метла
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4086
Луда до побъркване

« Отговор #25 -: 31.01.2007 11:36:30 »

намерих още една схема на годишнини от сватбата стори ми се доста интересна и затова я спподелям с вас!

БАСМЯНА – празнува се на първата годишнина от сключването на брака. Младите хора си подаряват басмени кърпички
ДЪРВЕНА – пет години семеен живот – може би най-критичните първи пет години. Обичай е на този ден той и тя да си подаряват дървени предмети
ЦИНКОВА – тази сватба се отбелязва след шест и половина години семеен живот. Названието напомня, че бракът, както и поцинкованите съдове трябва от време на време да се лъскат
МЕДНА – празнува се след седем години брак. Периода мнозина определят като особено критичен.
ЛАМАРИНЕНА – с това прозаично име наричат осмата година на бракосъчетанието
ДЕНЯТ НА РОЗИТЕ – е десетият брачен юбилей. Това е истински голям празник. Канят се гости, кумовете и шаферите. Подаряват се рози и други цветя.
НИКЕЛОВА – отбелязва се 12 години след сключване на брака
СТЪКЛЕНА – на петнадесетата годишнина от сключването на брака двамата съпрузи се подаряват стъклени предмети
ПОРЦЕЛАНОВА – тази сватба се празнува след 20 години брачен живот
СРЕБЪРНА – четвъртвековен юбилей от сключване на брака
ПЕРЛЕНА – с тази сватба се отбелязва 30 години съвместен живот
ЛЕНЕНА – 35 години брак
РУБИНЕНА СВАТБА – съпрузите празнуват 40 години от сватбата. На този ден към златните венчални пръстени се прибавя и по едно рубинче – камъкът на любовта и огъня
ЗЛАТНА – половин век брачен живот. Половин век съпрузите са неразделни в радости и неволи. На този забележителен ден се устройва повторна сватбена церемония, като заменят старите пръстени с нови
БРИЛЯНТЕНА – 60 години съвместен живот. Тази сватба потвърждава, че вече нищо не може да разтрогне толкова продължителен и устоял на всякакви бури брак
ЖЕЛЯЗНА – честват се 65 години съпружески живот
КАМЕННА – 67 години и половина съпружески живот са си своеобразен гранитен паметник на семейната стабилност
БЛАГОДАТНА - съпрузите празнуват 70-годишнината от сватбата си
ПЛАТИНЕНА – малцина имат щастието да празнуват такъв юбилей. Тази сватба е най-красивият подарък за предаността и любовта, съпътствали двамата съпрузи в общия им житейски път, дълъг цели 75 години.
Активен

брр
Гост
« Отговор #26 -: 26.02.2007 18:38:55 »

SOS!!!
Какво да подаря за 30-тата годишнина от сватбата на много близки хора?
Спешно търся съвет!
Активен
desitka
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5974
...за любовта, морето и още нещо...

« Отговор #27 -: 07.03.2007 12:20:02 »

И моите родители тази година (през септември) ще отбележат 30 години семеен живот. Аз съм решила да им подарим брачни халки. Когато преди 30 години са се женили, те не са имали халки, не са имали възможност да си купят, така си е останало и през годините. Ето защо смятам, че това ще бъде един прекрасен подарък за годишнина от сватба!!
Активен
Fifi
плямпало, ама се трае
Репутация 7
Неактивен Неактивен
Публикации: 3287
В сърцето на трима мъже :)

« Отговор #28 -: 28.04.2007 19:53:53 »

А другата седмица ние имаме годишнина и се чудя какво да правя-какво да подаря най-вече?!?
Активен

desitka
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5974
...за любовта, морето и още нещо...

« Отговор #29 -: 28.04.2007 20:27:09 »

Фифи, вие най-хубавия подарък сте си подарили взаимно  :emot2:
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5 6   Нагоре