Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520271 Мнения в 10440 Теми от 17561 Потребители
Последен потребител: vale_90
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  За всеки по нещо  |  Козметика, грим, мода, диети, фитнес (Модератор: MЕЙЧЕ)  |  Тема: Какъв метод на обезкосмяване ползвате ? 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Анкета
Въпрос: Какъв метод на обезкосмяване ползвате ?  (Гласуването приключено: 24.02.2006 13:51:02)
Епилатор - 13 (37.1%)
Бръснач - 16 (45.7%)
Коламаска при козметик - 4 (11.4%)
Коламаска в дом.условия - 2 (5.7%)
Фотоепилация - 0 (0%)
Общ брой гласове: 25

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Какъв метод на обезкосмяване ползвате ?  (Прочетена 41285 пъти)
balmy
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Atlanta

« Отговори #30 -: 03.04.2006 12:56:37 »

Слави и аз съм малко като теб ама не е много тежко положението. Ползвам едно нещо за ексфолиране, прилича на пемза за пети (не се смейте  :mrgreen:), но е много по нежно и има дръжка. С него си търкам краката (наи вече по прасците и глезените ми излизат, по бедрата почти нямам вече косъмчета) докато се къпя, уж изтърквам мъртвите клетки и така твърдия слой кожа намалява и косъмчетата вече не са подкожни. Избягвам да си права сложни операции с игличка и пинсети че може да стане голяма беля... Дано ти помогне  :cvete:

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
*
Неактивен Неактивен

От: Nowhere and Anywhere

« Отговори #31 -: 03.04.2006 13:13:04 »

Ако някоя от вас милички знае как да се преборя с подкожните косъмчета ще съм ви много благодарна.

Имам същия пролблем :cussing:. При мен са около слабините и представи си какви белези са и каква ужасна гледка е :sm14:

Има няколко неща, които са предназначени за борба с тези гадинки:

1. Ихтиол. Мацаш пъпицата и чакаш да избие косъма. Аз го използвах известно време, но нямах нерви да чакам резултат и го зарязах :sad:.
2. Крем Керапил на Лед. Специално предназначен за този проблем. Струва обаче около 14лв за 75мл.
3. Акне аут-активен лосион на Битрейд. Имайки опит с нещата на тази марка склонна съм да мисля, че ще върши много добра работа :y33:.
Струва 7.10лв в сайта им, в аптеките да е до 8лв някъде. Освен, че е предназначен за борба с акнето помага и за нашия проблем-фуликолитите.

Ако си вземеш някой от тези неща, задължително го съчетай с ексфолирането, което ти предложи Балми и мисля, че ще има добър ефект :emot2:.
« Последна редакция: 03.04.2006 13:14:32 от МеЙчЕ » Записан

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Slavi
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #32 -: 04.04.2006 10:13:03 »

balmy , МеЙчЕ  :cvete: БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО МИЛИЧКИ.  :kissi: Страхотни сте.  :sm25: Много ми помогнахте  :new17: Още веднъж много ви благодаря !!!  :kissi:

siska
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

От: Русе

бях хубава булка!!!

« Отговори #33 -: 06.04.2006 20:14:01 »

аз имам този лосион акне аут. Ама нещо ефекта липсва. може би не съм постоянна с мазането но кожата ми доста изсъхва от него след третиране и остават бели следи. По скоро този лосион предотвратява да не се възпали мястото от подкожните косми , да не стават пъпки а не да не растат подкожни. А този керапил не мога да го намеря в нашите аптеки тука :new78:що така? :new78:

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #34 -: 07.04.2006 06:25:31 »

А този керапил не мога да го намеря в нашите аптеки тука :new78:що така? :new78:

Доколкото знам вярно е малко дефицитен в аптечната мрежа. Или се внася в ограничени количества, или просто не е толкова популярен и по тази причина не го зареждат много.

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Kamelia
новодошъл
*
Неактивен Неактивен

От: Varna

« Отговори #35 -: 11.05.2006 13:56:36 »

Здравей те!Пиша за първи път и искам да ви кажа ,че страничката е страхотна!
Имам едно въпросче относно обескосмяването на дупето заедно с цепката!Какво използвате?Аз ползвах  крем "Таку" но получавам много гаден обрив  който не изчезва докато не поникнат отново косъмчетата(месец поне).Лятото наближава и никак не е красиво червено дупе с малки бели пъпчици,да не говорим пък за окосмено.Дай те някакъв съвет!
Поздрави!
merimna
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

От: трън,та на глог

« Отговори #36 -: 11.05.2006 18:02:07 »

Аз съм доволна от епилатора.Явно проблема с подкожните косъмчета е строго индивидуален,защото при мен го няма.Използвам епилатора за краката до колената(над коляното просто нямам косъмчета)и за ръцете.Мишниците оправям с бръснач,но снощи опитах с епилатора и определено е болезнено,но пък кожата става по гладка отколкото с бръснач.За триъгълника,доското ходех на козметик,но от два месеца си правя кола сама...и тъй като са доста оредели понякога и с епилатора.Единствено не мога да се справям сама с косъмчетата под слабините

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #37 -: 11.05.2006 20:45:10 »

Kamelia, може би кожата ти там е много нежна и крема не ти понася или пък косъмчетата растат в пъпчици-подкожно, защото са много меки и не могат сами да си намерят пътя. Според мен най-добре опитай със самобръсначка няколко пъти. Вярно, може да ти растат по-бързо, но си струва да опиташ и да видиш как ще е, а иначе е добре да се ексфолира мястото :wink:. А може и с кола маска да пробваш. Като за начало-при козметик, за да видиш каква е технологията :smile:

Kamelia
новодошъл
*
Неактивен Неактивен

От: Varna

« Отговори #38 -: 12.05.2006 06:53:31 »

Благодаря ти МЕЙче :emot2:!И аз си мислех да ходя на козметик но все отлагах,но сега явно ще ходя!
siska
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

бях хубава булка!!!

« Отговори #39 -: 12.05.2006 12:29:21 »

хей мацки да ви се похваля,че имам вече ефект от фотоепилацията. :emot2: Ходих само на три процедури и вече имам голи участъци, и там където са паднали косъмчетата е гладко, и друго важно което забелязах по принцип имам и аз подкожни там където е светнала лампата от фотоеп-ра като се ексфолира мястото я с по твърда гъба или нещо такова и косъма пробива и излиза и не се стига до рани пъпки и други гадости. :rolleye:

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #40 -: 12.05.2006 13:32:16 »

siska, благородно ти завиждам за "окапването" на космите :biddrin: а колко вземат при вас за една процедура?

siska
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

бях хубава булка!!!

« Отговори #41 -: 12.05.2006 17:24:33 »

ами то окапването бая си го чаках да ти кажа, мислех че ще излезе поредния фалш ама то взе че стана...5лв е едно светване с лампата нанася се едно шаблонче върху мястото,където ще се третира кожата,което не е обхваща кой знае колко. но последно на мене ми взе 4лв щото имало промоция :mrgreen: :mrgreen:

nyxче
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: София

« Отговори #42 -: 21.06.2006 14:46:42 »

Момичета, аз се реших да ида на фотоепилация за мустачките - да съм ок за сватбата & да ги ликвидирам веднъж завинаги. Не бяха някакви фрапиращи и не ги бях пипала преди това. Обаче някъде четох за фотоепилацията и си викам щом може да ги няма forever супер. И свърших тая работа малко преди преди Великден.

Обаче момичетаааааа - преди може би 2 седмици видях че никнат, викам си може би някакви косъмчета само обаче си изникнаха целите и нито са по-хилави нито нищо. Егати. Да им се обаждам ли в тоя салон да питам що така или да не се занимавам и живот и здраве да отида на друго място не знам.

Обаче там след фотопроцедурата ми ги дръпнаха с кола - каза жената с кола и без кола е същата цена, що да ги чакаш да падат като може да ги махнем отсега и край. Е да, ама не. А тука по-нагоре четох нещо че не трябва да се скубят? Ще питам сиска на лични как е при нея и къде е ходила, че кой знае дали скоро влиза тука...

Приятел в нужда се познава...

siska
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

бях хубава булка!!!

« Отговори #43 -: 21.06.2006 19:33:15 »

отговорих ти на лични, ами незнам ти откъде си аз съм от Русе и ходих там на фотоеп-я. Значи както ти писах нормално е да растът при фотоепи-ята тя не ги маха космите  forever,за съжеление :cussing:Просто те израстват по тънки, също така са избили тези които не са били осветени достатъчно добре от лампата а това е така защото не са били в процес на растеж. И друго космите след такива процедури знам че не се скубят а се бръснат или се махат  депилатоари :rolleye:.Дано си ме разбрала,питай пак ако има нещо :rolleye:

nyxче
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: София

« Отговори #44 -: 22.06.2006 09:09:21 »

Ама нито са по-тънки, нито са по-малко - там е работата! Дали колата може да е прецакала нещата не знам, явно ще трябва да се поограмотя още малко и така да им се обадя. Мерси за информацията, siska :new51:

Обаче това дето казваш че не е forever хич не ми харесва. Ми аз нали затова се прежалих да му се невиди...   :sm06: Обаче си е факт, че се завърнаха след 2 месеца, което всъщност не е малко, какво ще кажете?
« Последна редакция: 22.06.2006 09:16:38 от nyxче » Записан

Приятел в нужда се познава...

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  За всеки по нещо  |  Козметика, грим, мода, диети, фитнес (Модератор: MЕЙЧЕ)  |  Тема: Какъв метод на обезкосмяване ползвате ? « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.221 секунди с 24 заявки.