01.11.2014 13:38:26Последен член: vivian_91
Svatbata.org » За всеки по нещо » Козметика, грим, мода, диети, фитнес »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Какъв метод на обезкосмяване ползвате ?
Анкета
Въпрос: Какъв метод на обезкосмяване ползвате ?  (Гласуването приключено: 24.02.2006 13:51:02)
Епилатор - 13 (37.1%)
Бръснач - 16 (45.7%)
Коламаска при козметик - 4 (11.4%)
Коламаска в дом.условия - 2 (5.7%)
Фотоепилация - 0 (0%)
Общ брой гласове: 25

Страници: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Какъв метод на обезкосмяване ползвате ?  (Прочетена 43425 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
balmy
плямпало, ама се трае

balmy is working their way up.balmy is working their way up.balmy is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3505

Re: Какъв метод на обезкосмяване ползвате ?

« Отговор #30 -: 03.04.2006 15:56:37 »

Слави и аз съм малко като теб ама не е много тежко положението. Ползвам едно нещо за ексфолиране, прилича на пемза за пети (не се смейте  :mrgreen:), но е много по нежно и има дръжка. С него си търкам краката (наи вече по прасците и глезените ми излизат, по бедрата почти нямам вече косъмчета) докато се къпя, уж изтърквам мъртвите клетки и така твърдия слой кожа намалява и косъмчетата вече не са подкожни. Избягвам да си права сложни операции с игличка и пинсети че може да стане голяма беля... Дано ти помогне  :cvete:
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

Ако някоя от вас милички знае как да се преборя с подкожните косъмчета ще съм ви много благодарна.

Имам същия пролблем :cussing:. При мен са около слабините и представи си какви белези са и каква ужасна гледка е :sm14:

Има няколко неща, които са предназначени за борба с тези гадинки:

1. Ихтиол. Мацаш пъпицата и чакаш да избие косъма. Аз го използвах известно време, но нямах нерви да чакам резултат и го зарязах :sad:.
2. Крем Керапил на Лед. Специално предназначен за този проблем. Струва обаче около 14лв за 75мл.
3. Акне аут-активен лосион на Битрейд. Имайки опит с нещата на тази марка склонна съм да мисля, че ще върши много добра работа :y33:.
Струва 7.10лв в сайта им, в аптеките да е до 8лв някъде. Освен, че е предназначен за борба с акнето помага и за нашия проблем-фуликолитите.

Ако си вземеш някой от тези неща, задължително го съчетай с ексфолирането, което ти предложи Балми и мисля, че ще има добър ефект :emot2:.
« Последна редакция: 03.04.2006 16:14:32 от МеЙчЕ » Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Slavi
наш човек
**

Slavi has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 843

balmy , МеЙчЕ  :cvete: БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО МИЛИЧКИ.  :kissi: Страхотни сте.  :sm25: Много ми помогнахте  :new17: Още веднъж много ви благодаря !!!  :kissi:
Активен

siska
мушмурок
*

siska has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 183
бях хубава булка!!!

аз имам този лосион акне аут. Ама нещо ефекта липсва. може би не съм постоянна с мазането но кожата ми доста изсъхва от него след третиране и остават бели следи. По скоро този лосион предотвратява да не се възпали мястото от подкожните косми , да не стават пъпки а не да не растат подкожни. А този керапил не мога да го намеря в нашите аптеки тука :new78:що така? :new78:
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!
Неактивен Неактивен

А този керапил не мога да го намеря в нашите аптеки тука :new78:що така? :new78:

Доколкото знам вярно е малко дефицитен в аптечната мрежа. Или се внася в ограничени количества, или просто не е толкова популярен и по тази причина не го зареждат много.
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
Kamelia
новодошъл
*

Kamelia has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3

Здравей те!Пиша за първи път и искам да ви кажа ,че страничката е страхотна!
Имам едно въпросче относно обескосмяването на дупето заедно с цепката!Какво използвате?Аз ползвах  крем "Таку" но получавам много гаден обрив  който не изчезва докато не поникнат отново косъмчетата(месец поне).Лятото наближава и никак не е красиво червено дупе с малки бели пъпчици,да не говорим пък за окосмено.Дай те някакъв съвет!
Поздрави!
Активен
merimna
спящ на клавиатурата

merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.merimna is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5234

Аз съм доволна от епилатора.Явно проблема с подкожните косъмчета е строго индивидуален,защото при мен го няма.Използвам епилатора за краката до колената(над коляното просто нямам косъмчета)и за ръцете.Мишниците оправям с бръснач,но снощи опитах с епилатора и определено е болезнено,но пък кожата става по гладка отколкото с бръснач.За триъгълника,доското ходех на козметик,но от два месеца си правя кола сама...и тъй като са доста оредели понякога и с епилатора.Единствено не мога да се справям сама с косъмчетата под слабините
Активен

"Наглеждай сърцето ми- оставих го при теб."
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

Неактивен Неактивен

Kamelia, може би кожата ти там е много нежна и крема не ти понася или пък косъмчетата растат в пъпчици-подкожно, защото са много меки и не могат сами да си намерят пътя. Според мен най-добре опитай със самобръсначка няколко пъти. Вярно, може да ти растат по-бързо, но си струва да опиташ и да видиш как ще е, а иначе е добре да се ексфолира мястото :wink:. А може и с кола маска да пробваш. Като за начало-при козметик, за да видиш каква е технологията :smile:
Активен

Kamelia
новодошъл
*

Kamelia has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3

Благодаря ти МЕЙче :emot2:!И аз си мислех да ходя на козметик но все отлагах,но сега явно ще ходя!
Активен
siska
мушмурок
*

siska has no influence.
Неактивен Неактивен
бях хубава булка!!!

хей мацки да ви се похваля,че имам вече ефект от фотоепилацията. :emot2: Ходих само на три процедури и вече имам голи участъци, и там където са паднали косъмчетата е гладко, и друго важно което забелязах по принцип имам и аз подкожни там където е светнала лампата от фотоеп-ра като се ексфолира мястото я с по твърда гъба или нещо такова и косъма пробива и излиза и не се стига до рани пъпки и други гадости. :rolleye:
Активен

MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

Неактивен Неактивен

siska, благородно ти завиждам за "окапването" на космите :biddrin: а колко вземат при вас за една процедура?
Активен

siska
мушмурок
*

siska has no influence.
Неактивен Неактивен
бях хубава булка!!!

ами то окапването бая си го чаках да ти кажа, мислех че ще излезе поредния фалш ама то взе че стана...5лв е едно светване с лампата нанася се едно шаблонче върху мястото,където ще се третира кожата,което не е обхваща кой знае колко. но последно на мене ми взе 4лв щото имало промоция :mrgreen: :mrgreen:
Активен

nyxче
наш човек
**

nyxче has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 667

Момичета, аз се реших да ида на фотоепилация за мустачките - да съм ок за сватбата & да ги ликвидирам веднъж завинаги. Не бяха някакви фрапиращи и не ги бях пипала преди това. Обаче някъде четох за фотоепилацията и си викам щом може да ги няма forever супер. И свърших тая работа малко преди преди Великден.

Обаче момичетаааааа - преди може би 2 седмици видях че никнат, викам си може би някакви косъмчета само обаче си изникнаха целите и нито са по-хилави нито нищо. Егати. Да им се обаждам ли в тоя салон да питам що така или да не се занимавам и живот и здраве да отида на друго място не знам.

Обаче там след фотопроцедурата ми ги дръпнаха с кола - каза жената с кола и без кола е същата цена, що да ги чакаш да падат като може да ги махнем отсега и край. Е да, ама не. А тука по-нагоре четох нещо че не трябва да се скубят? Ще питам сиска на лични как е при нея и къде е ходила, че кой знае дали скоро влиза тука...
Активен

Приятел в нужда се познава...

siska
мушмурок
*

siska has no influence.
Неактивен Неактивен
бях хубава булка!!!

отговорих ти на лични, ами незнам ти откъде си аз съм от Русе и ходих там на фотоеп-я. Значи както ти писах нормално е да растът при фотоепи-ята тя не ги маха космите  forever,за съжеление :cussing:Просто те израстват по тънки, също така са избили тези които не са били осветени достатъчно добре от лампата а това е така защото не са били в процес на растеж. И друго космите след такива процедури знам че не се скубят а се бръснат или се махат  депилатоари :rolleye:.Дано си ме разбрала,питай пак ако има нещо :rolleye:
Активен

nyxче
наш човек
**

nyxче has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 667

Ама нито са по-тънки, нито са по-малко - там е работата! Дали колата може да е прецакала нещата не знам, явно ще трябва да се поограмотя още малко и така да им се обадя. Мерси за информацията, siska :new51:

Обаче това дето казваш че не е forever хич не ми харесва. Ми аз нали затова се прежалих да му се невиди...   :sm06: Обаче си е факт, че се завърнаха след 2 месеца, което всъщност не е малко, какво ще кажете?
« Последна редакция: 22.06.2006 12:16:38 от nyxче » Активен

Приятел в нужда се познава...

Страници: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: