30.10.2014 17:51:50Последен член: blackbee045
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Как да забавим цикъла
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Как да забавим цикъла  (Прочетена 32647 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lazy_lady
наш човек
**

lazy_lady has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 815

Отн.: Как да забавим цикъла

« Отговор #30 -: 14.06.2009 22:00:34 »

Малко оф, но не се стърпях. Напълно подкрепям мнението, че изписани на един човек медикаменти не могат просто така да се пият от друг. Дори и да не можеш да направиш преглед трябва поне да се посъветваш с някой с медицинско образование. Предполагам, че тези хапчета не са просто "за местене на цикъла", а са за нещо съвсем друго и просто имат и такъв ефект. А щом лекарката не ги е дала, сигурно е имало защо.
И да, безотговорно е според мен.
Активен

-Рея-
наш човек
**

-Рея- has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 852

« Отговор #31 -: 14.06.2009 22:12:33 »

Предполагам, че ... А щом лекарката не ги е дала, сигурно е имало защо.
Много предполагате момичета  :smile: Гинеколожката нямаше как да има някакви аргументи, ама айде да не говоря излишни работи.
Съжалявам, че така ви разгорещих. Просто споделих аз какво съм направила и мисля, че мнението ми не обвързва никого с нищо, всеки сам си преценява. Не казвайте, че никога не сте си купували лекарства без лекарско предписание, че съвсем ще ме развеселите  :cool:
Активен

Блонди©
Вещица без метла
яхнал метлата

Блонди© hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10189

« Отговор #32 -: 26.06.2009 00:02:44 »

Много готин въпрос сте разисквали в бременлийска тема.  :lol: :lol: :lol:  

По НЕтемата/спорът/- моя приятелка, с която бяхме на морето преди години си беше купила точно по този метод лекарства . Питала приятелка, първа, втора, бутнала се в аптеката и си купила. Няма лекар, няма сестра... Та на вторият ден след приемане на таблетките се обрина жестоко. Като казвам жестоко ще се опитам да го опиша. Само се опитвам! Та целите й крака бяха на ситни кървавочервени пъпчици, които образуваха нещо като огромни червени петна по целите крака. Ако сте виждали слънчеви изгаряния на снежно бяла кожа. Ей на това приличаха. Продължи да пие лекарствата, както и да е . Естествено в СФ си отиде на лекар, оживя девойчето, но добре, че поне изби само на краката. Алергиите не са шега работа. Медикаментите също.  :emot2:

пс. То и вече почти няма аптека в която да се купи лекарство без рецепта.

Деничка, ако не ти предпишат лекарство, може да оправиш работата с тампони.  :emot2:
Активен
·٠•♥☆тупурче☆♥•٠·
плямпало, ама се трае

·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· barely matters.·٠•♥☆тупурче☆♥•٠· barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2082
Почивай в мир, Дари! Липсваш ни :(

« Отговор #33 -: 26.06.2009 00:42:36 »

НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ , А САМО СПОДЕЛЯМ!
Моята кръстница за сватбата ни щеше да е неразположена и отиде на лекар. Изписаха и Дуфастон, за да и забавят цикъла. Не и дойде за сватбата, а след няколко дена,  но веднага целия и гръб се изприщи.
Активен

Коктейл
плямпало, ама се трае

Коктейл is working their way up.Коктейл is working their way up.Коктейл is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3074
"Не се вземай на сериозно! :-D "

« Отговор #34 -: 26.06.2009 08:47:54 »

Споделям мнението си.
Бях писала на ЛС на Рея,за да не спамя излишно,но искам да кажа нещо и тук.
Много е важно какво пишем в теми,като тази.Някоя млада дама,в онази трудната възраст,ще реши да потърси съвет в нета и може да попадне на тази тема.Трябва много отговорно да подхождаме,защото тези препоръки да се обръщаме към приятелка може да навредят на някое девойче.
Мили момичета,които четете тази тема:знайте,че хормоните и лекарствата може да са много опасни!Винаги се консултирайте с лекар!!!!!!!!!!!!!!!
Активен

kokona
плямпало, ама се трае

kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 3882

« Отговор #35 -: 26.06.2009 08:53:37 »

То и аз смятах разни дати,но накрая нещата така се изместиха,че трябваше да ми дойде 2 дена преди сватбата.Е и какво.Примирих се.Според мен умишленото спиране на цикъла не е безвредно и безопасно,макар някой доктори да твърдят това.
Мое мнение.
Активен

poletka
новак
*

poletka has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 47

« Отговор #36 -: 26.06.2009 12:44:32 »

И при мен се случи така че след много изчисления все пак трябваше да ми дойде точно за сватбата.Не ми се искаше да пия нищо,но и не ми се искаше да съм така...и след консултация с личния лекар ми изписа примолут нор и схема по която да го приемам.Но съм много щастлива че от стреса преди сватбата или и аз не знам от какво точно ми дойде няколко дни по-рано и не се наложи въобще да ги пия :y30:
Активен

-Рея-
наш човек
**

-Рея- has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: 26.06.2009 12:49:33 »

И при мен се случи така че след много изчисления все пак трябваше да ми дойде точно за сватбата.Не ми се искаше да пия нищо,но и не ми се искаше да съм така...и след консултация с личния лекар ми изписа примолут нор и схема по която да го приемам.Но съм много щастлива че от стреса преди сватбата или и аз не знам от какво точно ми дойде няколко дни по-рано и не се наложи въобще да ги пия :y30:
Да не се окаже сега, че личния ти лекар не е гинеколог, че стой и гледай какъв спор ще стане тогава!
Активен

poletka
новак
*

poletka has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 47

« Отговор #38 -: 26.06.2009 13:00:53 »

Не е гинеколог.Просто исках да кажа че не съм питала приятелки или аптекарки какво да си взема,а се консултирах с лекар.И никога не съм си мислела че приемането на каквито и да било лекарства е безвредно.Точно заради това написах че съм щастлива че не ми се наложи да ги пия.Просто споделих какво се случи и не искам да влизам в спор с никой
Активен

kokona
плямпало, ама се трае

kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...kokona might someday be someone...
Неактивен Неактивен
Публикации: 3882

« Отговор #39 -: 26.06.2009 13:24:54 »

Да не се окаже сега, че личния ти лекар не е гинеколог, че стой и гледай какъв спор ще стане тогава!
Сама си редкатирала поста си по-горе с цел да няма спорове,а не виждам какво целиш с този пост?!
Големи хора сме!Не сме деца да се караме.
Активен

-Рея-
наш човек
**

-Рея- has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: 26.06.2009 13:47:56 »

Ами точно това имам предвид, че наистина няма нужда да се караме, но от това, че споделих моя опит и то без да съм писала името на лекарството което съм пила  :y34: /съвсем умишлено/, излезе, че едва ли не, ще навредя на някого. Споменават се имена на лекарства, което мисля, че е малко по - опасно от това да споделиш, че си питал познат, който междувременно е и медицинско лице, но въпреки всичко моето име продължава да се споменава като синоним на безотговорен, което съгласи се, не е приятно, при положение, че  изобщо не съм целяла унищожението на нацията! Пак ще напиша, че съжалявам изобщо, че съм изказала мнение и съм споделила опита си. Аз също мисля, че не трябва да се пият лекарства БЕЗ лекарско предписание, точно за това просто написах, че не съм имала проблеми след като съм пила, НО не съм писала какво съм пила. Не е задължително пиенето на такива лекарства да е съпроводено с проблеми, но, за да няма, наистина е необходима консултация, въпреки, че в нашата държава така те консултират, че дори и с гинеколог да се консултираш, пак никакви гаранции, че няма да се обърка нещо. Например аз лично два пъти ходих на гинеколог, за да ми изпише противозачатъчни и със същия успех можех и аз да си ги изпиша - дори не ме и прегледа, само написаха рецепта. Така че, не зле наистина да се внимава!
И отново да напиша, че моя опит е различен - аз нямах проблеми с пиенето на лекарството за отлагане на цикъла - всеки организъм е различен, така че защо да не се сподели и положителен опит?!?
Активен

lazy_lady
наш човек
**

lazy_lady has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 815

« Отговор #41 -: 26.06.2009 13:57:30 »

Не казвайте, че никога не сте си купували лекарства без лекарско предписание, че съвсем ще ме развеселите  :cool:
Купувала съм лекарства без лекарско предписание, да, правила съм го. И да, безотговорно съм постъпила.

НО не съм писала какво съм пила.
Коментарите не бяха за конкретно лекарство, а по-скоро да не се действа на принципа "ако лекарят не ти разреши, питай някоя приятелка да ти каже". Няма значение какво е лекарството. Просто този съвет не е обмислен. (в началото не беше казала, че приятелката е медицинско лице.)

Активен

-Рея-
наш човек
**

-Рея- has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: 26.06.2009 15:04:08 »

Съгласна съм Lady  :emot2:, а не бях писала, че е мед. сестра, защото не исках да навлизам в подробности, тъй като нямах време, исках да кажа на Дени, че съм почнала по - отрано да пия лекарствата, да не го оставя за последния момент, като не помислих, че акцента ще падне там където падна, а то какъв проблем стана  :y10: , ноооо си взех поука и ще бъда по - подробна вече!
Активен

Melisa
плямпало, ама се трае

Melisa barely matters.Melisa barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2181
Детето е щастие, което можеш да вземеш в ръце!

« Отговор #43 -: 02.09.2009 22:34:58 »

Оххх, не съм предполагала, че ще се наложи да пиша в тази тема, но ето че по направените изчисления в графиката ми в zachatie.org трябва да ми дойде или 1 ден преди сватбата или точно в деня на сватбата. :sad:
А аз съм с толкова тежък цикъл, по половин ден съм на легло понякога, случвало ми се е и да повръщам, болките са бепоносими. :crazyeye: И сега съм в ужас от това, че може да ми дойде точно на сватбата - няма да го преживея. От друга страна не ми се иска да пия хапчета за забавяне или предизвикване, защото и без това в последните години цикълът ми не идва на строго определен интервал, а в последните месеци се стабилизара що-годе :doh: Инаправо не знам какво да правя.
Какъв е този метод с витамин С, някой може ли да ми разясни? :new78:
Активен

Лео
Редактор
плямпало, ама се трае

Лео barely matters.Лео barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2049
Wanting ...

« Отговор #44 -: 02.09.2009 22:58:12 »

Мелиса, методът с витамин С (поне както аз съм го правила) е 3 пъти на ден по 5 до 10 таблетки от стандартните. Ти ще си усетиш колко е правилното за теб, т.е. при колко утихва или не се появява ПМС-то ти.
Но те съветвам първо да минеш на лекар, защото след тази свръхдоза обикновено цикълът идва два пъти по-болезнено от обикновено, което както виждам за теб ще е голям проблем. Още повече пък щом така или иначе имаш проблем с редовността.
По-скоро бих те посъветвала да питаш за Примолут Нор, от него не само че не съм имала проблеми, ами и след забавянето ми идва много безболезнено. Не се наблюдават и хормонални промени. :y33:
Не съм лекар, така че само давам насоки от личен опит. Хапчетата съм ги пила след консултация, след тях също съм ходила на такава.
Активен

Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: