26.10.2014 03:02:49Последен член: deniyordanova
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)кокоши трън
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: кокоши трън  (Прочетена 39876 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ивчи
спящ на клавиатурата

Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

кокоши трън

« -: 15.08.2007 09:50:45 »

Търсих, но не намерих такава тема :y41:
Моята питанка е следната. Казвали са ми че най-лесно минава като се обгори с азотен...(нещо си). НО моята докторка реши да не ме праща да ми го горят а ми казва някви бабини рецепти. Каза ми да слагам прополис или да си купя лепенки от аптеката със сребърен нитрат. Започнах от вчера да слагам прополис, дано стане, но все пак ви моля ако някой знае други бабини рецепти за тези тръни да помага. Майка ми беше казала, че на времето тя си ги е излекувала с яйцата на мравките. Това значи че трябва да намеря мравуняк, ама от къде да го намеря- на терасата ли :new78: :haha:
На едната аптека, аптекаря ми каза следното- бяло пилешко месо се кисне 7 дена в оцет и после на малки парченца се слага на мястото. Пробвах няколко дена и това, докато не започна да ми се бели кожата на големи люспи :crazyeye: и зарязах и този метод.
Ако някой знае нещо моля да помага, разбра се че сама трябва да се лекувам и си търся лекова.
Благодаря предварително :cvete:
Активен

cvety_s
спящ на клавиатурата

cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

Отн.: кокоши трън
« Отговор #1 -: 15.08.2007 09:57:06 »

Като ученичка ми беше излязъл кокоши трън на малкото пръстче на крака. Пробвах какво ли не.Накрая се излекувах с бабина рецепта - мас, колкото орех и аспирин(аз слагах по 8 -10 стрити на прах таблетки). И от това той сам се откърти. Другото, за което съм чувала е със салицил от аптека, но не знам точно рецептата. Успех  :emot2:
Активен

Ивчи
спящ на клавиатурата

Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Принцесата на мама!

« Отговор #2 -: 15.08.2007 10:02:42 »

Мерси Цвети. Значи взимам мас, колкото орех, смесвам със 8-10 аспирина на прах и от това по малко мажа, така ли :new78:
Аз в началото имах само един. Това е от края на февруари. Купих си някво мазило от аптеката, но не помогна. Сега от няма и месец забелязах че около първия избили още 5-6  :crazyeye: Това окончателно ме накара да отида на болницата :doh:
Активен

cvety_s
спящ на клавиатурата

cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

« Отговор #3 -: 15.08.2007 10:08:13 »

Мерси Цвети. Значи взимам мас, колкото орех, смесвам със 8-10 аспирина на прах и от това по малко мажа, така ли :new78:
Аз в началото имах само един. Това е от края на февруари. Купих си някво мазило от аптеката, но не помогна. Сега от няма и месец забелязах че около първия избили още 5-6  :crazyeye: Това окончателно ме накара да отида на болницата :doh:

Да. Мажеш, слагаш найлон и правиш превръзка с бинт.
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата

Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5224
за Зизи ...... :(

« Отговор #4 -: 15.08.2007 10:25:30 »

Ивчи,трябва да умориш първия кокоши трън.След като го тръшнеш,другите сами изчезват   :emot2:
Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години и 6 м
Ивчи
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
Принцесата на мама!

« Отговор #5 -: 15.08.2007 10:52:48 »

Аз сега дето сложих прополис, сложих точно на първия, който е и най-големия. Ще опитам така поне седмица, ако не стане нищо, минавам на варианта на цвети :biddrin:
Активен

Шуш
наш човек
**

Шуш has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1603

« Отговор #6 -: 15.08.2007 13:18:41 »

Ивчи и аз като малка имах един на големия пръст на крака. Спомням си тогава го мажех със смокиня, но трябва да е по-зелена. Беше се махнал, но след години ми се появи и на другия крак и тогава вече ми го изгориха с течен азот. Не е много неприятно - с едно памуче (като клечка за уши) ми мажеше мястото с азота - той уж е студен, но в определен момент започва да пари леко. Мястото става като изгорено и след това кожата се обели и се изчисти.
Активен
рен
плямпало, ама се трае

рен is working their way up.рен is working their way up.рен is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3607
Две души с едно сърце и още едно малко.....

« Отговор #7 -: 15.08.2007 13:24:11 »

И аз имам такъв проблем.
Пробвала съм с азот обче не ми ги изгориха,нещо не стана незнам и със смокиня съм пробвлаа онбаче пак не стана
.Сега ще пробвам с даените съвети от тук.
Активен

desespere
наш човек
**

desespere has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 622

« Отговор #8 -: 15.08.2007 15:35:12 »

Аз имах преди един, точно на големия пръст и след една екскурзия през зимата с пропускащи ботуши, след като цял ден бях ходила из планината с мокри крака, вечерта си натопих краката в леген с гореща вода и горкия кокоши трън просто падна. Не че препоръчвам такава рецепта, но аз така се отървах от досадното нещо  :biddrin:
Активен
Ивчи
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
Принцесата на мама!

« Отговор #9 -: 15.08.2007 16:45:29 »

И аз имам точно на големия пръст на крака. Сами сте разбрали колко е неприятно.
Всички ми казваха да отида на болницата да го изгорят с течен азот (това е думата, мерси Шизи) и отивам аз с наглсата да ме горят, а оная ми вика- Ай няма те пращам да те горят :gun1:
Някои казват че от само себе си минали. Майка ми като е имала на времето си ги махнала с мравчени яйца (явно съдържат няква киселина).
desespere казвали са ми да си кисна краката и да го човъркам с игла, да го вадя, ама не става бе. Кисна си краката докато гъбясат, ровя, ровя, направих си дупка и пак не излиза  :doh:
Остава ми само да чакам и да пробвам всякви бабини рецепти :doh:
Благодаря за вниманието :cvete:
Активен

Ивчи
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
Принцесата на мама!

« Отговор #10 -: 23.08.2007 10:40:28 »

Да отчета резултат от слагането на прополиса. Значи трънчето още не излязло, обаче от както слагам прополис хич не ме боли. Спокойно вече си ходя дори на ток, без да си огъвам кракът :biddrin: Човъркам мястото всяка вечер, но трън не виждам за да извадя. Все пак продължавам това лечение :biddrin:
Активен

Шуш
наш човек
**

Шуш has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1603

« Отговор #11 -: 23.08.2007 16:08:44 »

Ивчи, не съм сигурна дали ще намериш точно трънче. То като пада е по-скоро като обелване на загрубяла кожа, не е като забита тресчица или нещо. Няма начин да не разбереш - просто се обелва кожичката и на мястото е нова и розовичка, като след раничка. Успех и дано скоро се отървеш от това чудо.
Активен
ina_z
наш човек
**

ina_z has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1489

« Отговор #12 -: 23.08.2007 16:20:24 »

Iv4i, не знам от къде си, но в Стара Загора има лекар, който сам си прави лекарство и с него маже не само кокоши тръни, но и брадавици и всякакви кожни израстъци.Става коричка и пада-даже белези не остават.Моята дъщеря имаше десетина.Изгориха ги с течен азот и те почнаха да се размножават.Станаха около 50.Добре, че научих за този доктор.Сега няма нито един.Аз пък на двете бузи имах брадавици - сега нямам нищо.Ако някой иска ще дам телефона.
Активен
Ивчи
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
Принцесата на мама!

« Отговор #13 -: 23.08.2007 17:52:30 »

Зина благодаря, но съм доста далеч от Стара Загора :conf:
Шизи ще го наблюдавам известно време. Когато съм без прополис и лепенка, усещам лека болка, което ме навежда на мисълта че е още там. Не ми пречи лепенката, така че ще продължавам и ще го следя как е :biddrin:
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата

Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5224
за Зизи ...... :(

« Отговор #14 -: 23.08.2007 18:11:03 »

zina_4 ,дай тела на този достор.Искам да моря брадавици  :mrgreen:
Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години и 6 м
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: