29.08.2014 19:03:11Последен член: yavorstoynov
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Вагиналните гъбички...
Страници: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Вагиналните гъбички...  (Прочетена 226942 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
vanity
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 393

Отн.: Вагиналните гъбички...

« Отговор #30 -: 04.02.2008 09:17:54 »

s Elfita съм съгласна-трябва да се следиш
Активен

lazy_lady
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 806

« Отговор #31 -: 04.02.2008 10:47:53 »

Диагнозата не беше на око, беше пуснал изследвания в 3 мес. Само дето не беше ги погледнал до консултацията ми в 5 мес., когато исках да ми ги изтълкува. Просто акушерката ги беше качила от лабораторията и прибрала в папката и от там нататък - нищо. Аз за много неща ще му се карам, ама сега като отида този месец.   
Активен

Myriad
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 162

« Отговор #32 -: 19.02.2008 10:46:07 »

Да се оплача сега и аз - имам си ги тия гадини от повече от 2 години  :sm11:  Проблемът е, че вече са хронични - кандида Албика и е ужасно трудно да се лекуват.....По време на дългогодишното ми лечение съм вземала какви ли не хапове и аз и партньора, слагала съм сума ти и глобули, правила съм промивки, варила съм отвари, правила съм си "ванички".........всичко е било с краткотраен или никакъв ефект.  Затова след поредната смяна на гинеколког, според който съм абсолутно изчистена - предприех самолечение.  Използвам Цитрусепт за дамския си душ, правя си ванички със сода за хляб или отвара от овчарска торбичка....... и най -странното -  една народна лечителка ми е "предписала" лечение със сено, върба, мляко и олио, както и със загрети речни камъни........... :za090:!!!   Пожелайте ми успех - защото вече нервичките ми не издържат!
Активен

За да стигнеш до извора, трябва да вървиш срещу течението!
Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация 4
Неактивен Неактивен
Публикации: 5163
за Зизи ...... :(

« Отговор #33 -: 19.02.2008 10:54:21 »

Myriad ,хапчета Микомакс пили ли сте с партньора.В месеца се пие по едно хапче-три месеца подред.Много момичета с това се излекуваха.
Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години и 6 м
Кити кат
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2006
Спаси приятел! http://www.bezdom.info

« Отговор #34 -: 19.02.2008 11:01:06 »

Тези Микомакс и на мен са ми ги предписвали.
Имат ефект!  :emot2:
Активен

Myriad
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: 19.02.2008 11:31:44 »

Myriad ,хапчета Микомакс пили ли сте с партньора.В месеца се пие по едно хапче-три месеца подред.Много момичета с това се излекуваха.

Да пила съм, но тогава партньора ми беше друг! Със сегашния не сме провеждали съвместно лечение - а явно в това ми е грешката.......но гинеколожката ми каза, че съм чиста - е как да повярвам на такива думи като имам налични опровржения!!!!
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: 19.02.2008 11:50:21 »

Myriad ,задължително се лекуват и двамата партньори.Знам,че някой лекари не са на това мнение,но според мен това е началото на успешно лечение.
Нищо не ти пречи сега да направите и двамата курс не лечение с Микомакс,а ти да си слагаш глобули Макмимор и да правиш тоалет с Тантум Роза.Всичко се купува от аптеката без рецепта.
Пусни си микробиология.Така ще разбереш дали си чиста.Понякога мислим,че имаме гъбички,а нямаме.Дискомфорта е причинен от растящи косъмчета след кола маска или по обилна церквиална слуз.
Активен

5 години и 6 м
Myriad
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: 19.02.2008 12:01:33 »

Elfita,

последния преглед мина със микробиология - е нищо..........сега и ти като казваш а и от многото изчетение мнения из форумите през годините мисля, че проблемът ми е обилна ЦС.  Но просто не мога да издържам - аз от години съм с ежедневни превръзки.
Но - абсолютно ли си сигурна, че Микокамкс се купуват и без рецепта - досега каквито и медикаменти да съм вземала са били с рецепта.........никога не съм си прилагала своеволие като сега ( и все пак не е много големо като се има предвид, че ползвам само билки)
Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 5861
няма невъзможни неща

« Отговор #38 -: 18.03.2008 20:50:16 »

След посления път когато пих антибиотик, ме нападнаха гадините. Правих си промивки с лактацит фемина, но не стана. Миналата седмица отидох на лекар и тя ми изписа клоттримазол. Сложих 3 глобула, обаче нямаше ефект.Обадих се на лекарката да искам друго лекарство, тя ми даде същото за още 6 дни.
Кажете ми нещо ефикасно да поръчам от Бг,че то се е видяло тук няма да ме лекуват.
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: 18.03.2008 20:59:42 »

Chanel ,за гъбички е много ефикасно да изпиеш една таблетка Микомакс и да си сложиш една вагинална глобулка Ломексин.И двете неща се продават в опаковка по една таблетка без рецепта.
 Другото е интимен тоалет да си правиш с Тантум роза-пак без рецепта.В опаковката са 10 сашета.
Активен

5 години и 6 м
lazy_lady
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 806

« Отговор #40 -: 18.03.2008 21:16:10 »

И на мен ми изписаха Клотримазол за гъбичките. Още съм на 5-тата, а трябва да сложа 12, за да видим има ли ефект. Но едно се чудя. Аз сега да приемем, че ги излекувам, сексът е забранен за тези 12 дни, ами после мъжът ми като не се е лекувал няма ли да си ми ги върне пак? И за него докторът нищо не каза, пък и да отиде на лекар как да му изпишат, какво ще му изследват. Т.е. кое при мъжете съответства на микробиолог. изследване при жените?
Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация 1
Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #41 -: 18.03.2008 21:23:00 »

Elfita и аз предпочитам да изпия хапче, отколкото да слагам глобули. Ако видите от аптеката какво приспособление ми дадоха да си слагам глобулите, ще паднете от смях.
Кажи тези хапчета с рецепта ли се дават и колко струват? Колко хапчета трябва да изпия/
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: 18.03.2008 21:24:11 »

lazy_lady ,според мен мъжете трябва да се лекуват заедно с жените.Но твоето мъжле му сервирай с кафето едно хапченце Микомакс. :mrgreen:.Също е хубаво да се маже с кремче клотримазол.
 На мъжете също се прави микробиология както при нас-взима се секрет и се изследва.При уролог май се прави.
 Но по призупция каквито гадини има жената,такива има и мъжът.Повечето лекари изследват само жената.
 Твърдението,че мъжът няма нужда от лечение ми звучи несериозно  :y34:

Chanel,микомакса е без рецепта.Пиеш едно хапче в месеца.Ако имаш нужда,втория месец пиеш още едно.Но в повечето случай микомакса изтръшква всички гадини от първия път.Глобулите са гадни,но си сложи ломексина.Той също се слага само веднъж,без рецепта е.Комбинацията на ломексин и микомакс не е случайна,а пък е еднократно
 Вечерта слагаш ломексина,сутринта пиеш хапчето микомакс.И забравяш за проблемите  :mrgreen:
 Това е лечение за гъбични инфекции.Имаш ли направена микробиология.Ако е някаква бактерия,лечението ще е по-различно
« Последна редакция: 18.03.2008 21:30:13 от Elfita » Активен

5 години и 6 м
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация 1
Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #43 -: 18.03.2008 21:42:16 »

направиха ми микробиология.Но лекарката каза, че няма да чака резултата и ми изписа клоттримазол.
Микробиологията сигурно ще дойде след месец.Ако има и други инфекции ще ми се обадят да отида на лекар пак.
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата
Репутация 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #44 -: 18.03.2008 21:46:01 »

Чак след месец :eek:.В Бг поне на частно може да си пуснеш-след 2 дни имаш резултат.Добре си решила да се самолекуваш.Цял месец не може да чакаш.
Активен

5 години и 6 м
Страници: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: