22.10.2014 07:45:18Последен член: mimzik
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Вагиналните гъбички...
Страници: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Вагиналните гъбички...  (Прочетена 229464 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
vanity
мушмурок
*

vanity has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 393

Отн.: Вагиналните гъбички...

« Отговор #30 -: 04.02.2008 09:17:54 »

s Elfita съм съгласна-трябва да се следиш
Активен

lazy_lady
наш човек
**

lazy_lady has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 815

« Отговор #31 -: 04.02.2008 10:47:53 »

Диагнозата не беше на око, беше пуснал изследвания в 3 мес. Само дето не беше ги погледнал до консултацията ми в 5 мес., когато исках да ми ги изтълкува. Просто акушерката ги беше качила от лабораторията и прибрала в папката и от там нататък - нищо. Аз за много неща ще му се карам, ама сега като отида този месец.   
Активен

Myriad
мушмурок
*

Myriad has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 162

« Отговор #32 -: 19.02.2008 10:46:07 »

Да се оплача сега и аз - имам си ги тия гадини от повече от 2 години  :sm11:  Проблемът е, че вече са хронични - кандида Албика и е ужасно трудно да се лекуват.....По време на дългогодишното ми лечение съм вземала какви ли не хапове и аз и партньора, слагала съм сума ти и глобули, правила съм промивки, варила съм отвари, правила съм си "ванички".........всичко е било с краткотраен или никакъв ефект.  Затова след поредната смяна на гинеколког, според който съм абсолутно изчистена - предприех самолечение.  Използвам Цитрусепт за дамския си душ, правя си ванички със сода за хляб или отвара от овчарска торбичка....... и най -странното -  една народна лечителка ми е "предписала" лечение със сено, върба, мляко и олио, както и със загрети речни камъни........... :za090:!!!   Пожелайте ми успех - защото вече нервичките ми не издържат!
Активен

За да стигнеш до извора, трябва да вървиш срещу течението!
Elfita
спящ на клавиатурата

Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5220
за Зизи ...... :(

« Отговор #33 -: 19.02.2008 10:54:21 »

Myriad ,хапчета Микомакс пили ли сте с партньора.В месеца се пие по едно хапче-три месеца подред.Много момичета с това се излекуваха.
Активен

I'm not lazy. I'm just highly motivated to do nothing. :biddrin:
 5 години и 6 м
Кити кат
плямпало, ама се трае

Кити кат barely matters.Кити кат barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2006
Спаси приятел! http://www.bezdom.info

« Отговор #34 -: 19.02.2008 11:01:06 »

Тези Микомакс и на мен са ми ги предписвали.
Имат ефект!  :emot2:
Активен

Myriad
мушмурок
*

Myriad has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: 19.02.2008 11:31:44 »

Myriad ,хапчета Микомакс пили ли сте с партньора.В месеца се пие по едно хапче-три месеца подред.Много момичета с това се излекуваха.

Да пила съм, но тогава партньора ми беше друг! Със сегашния не сме провеждали съвместно лечение - а явно в това ми е грешката.......но гинеколожката ми каза, че съм чиста - е как да повярвам на такива думи като имам налични опровржения!!!!
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата

Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.Elfita is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: 19.02.2008 11:50:21 »

Myriad ,задължително се лекуват и двамата партньори.Знам,че някой лекари не са на това мнение,но според мен това е началото на успешно лечение.
Нищо не ти пречи сега да направите и двамата курс не лечение с Микомакс,а ти да си слагаш глобули Макмимор и да правиш тоалет с Тантум Роза.Всичко се купува от аптеката без рецепта.
Пусни си микробиология.Така ще разбереш дали си чиста.Понякога мислим,че имаме гъбички,а нямаме.Дискомфорта е причинен от растящи косъмчета след кола маска или по обилна церквиална слуз.
Активен

5 години и 6 м
Myriad
мушмурок
*

Myriad has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: 19.02.2008 12:01:33 »

Elfita,

последния преглед мина със микробиология - е нищо..........сега и ти като казваш а и от многото изчетение мнения из форумите през годините мисля, че проблемът ми е обилна ЦС.  Но просто не мога да издържам - аз от години съм с ежедневни превръзки.
Но - абсолютно ли си сигурна, че Микокамкс се купуват и без рецепта - досега каквито и медикаменти да съм вземала са били с рецепта.........никога не съм си прилагала своеволие като сега ( и все пак не е много големо като се има предвид, че ползвам само билки)
Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5891
няма невъзможни неща

« Отговор #38 -: 18.03.2008 20:50:16 »

След посления път когато пих антибиотик, ме нападнаха гадините. Правих си промивки с лактацит фемина, но не стана. Миналата седмица отидох на лекар и тя ми изписа клоттримазол. Сложих 3 глобула, обаче нямаше ефект.Обадих се на лекарката да искам друго лекарство, тя ми даде същото за още 6 дни.
Кажете ми нещо ефикасно да поръчам от Бг,че то се е видяло тук няма да ме лекуват.
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: 18.03.2008 20:59:42 »

Chanel ,за гъбички е много ефикасно да изпиеш една таблетка Микомакс и да си сложиш една вагинална глобулка Ломексин.И двете неща се продават в опаковка по една таблетка без рецепта.
 Другото е интимен тоалет да си правиш с Тантум роза-пак без рецепта.В опаковката са 10 сашета.
Активен

5 години и 6 м
lazy_lady
наш човек
**

lazy_lady has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 815

« Отговор #40 -: 18.03.2008 21:16:10 »

И на мен ми изписаха Клотримазол за гъбичките. Още съм на 5-тата, а трябва да сложа 12, за да видим има ли ефект. Но едно се чудя. Аз сега да приемем, че ги излекувам, сексът е забранен за тези 12 дни, ами после мъжът ми като не се е лекувал няма ли да си ми ги върне пак? И за него докторът нищо не каза, пък и да отиде на лекар как да му изпишат, какво ще му изследват. Т.е. кое при мъжете съответства на микробиолог. изследване при жените?
Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #41 -: 18.03.2008 21:23:00 »

Elfita и аз предпочитам да изпия хапче, отколкото да слагам глобули. Ако видите от аптеката какво приспособление ми дадоха да си слагам глобулите, ще паднете от смях.
Кажи тези хапчета с рецепта ли се дават и колко струват? Колко хапчета трябва да изпия/
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: 18.03.2008 21:24:11 »

lazy_lady ,според мен мъжете трябва да се лекуват заедно с жените.Но твоето мъжле му сервирай с кафето едно хапченце Микомакс. :mrgreen:.Също е хубаво да се маже с кремче клотримазол.
 На мъжете също се прави микробиология както при нас-взима се секрет и се изследва.При уролог май се прави.
 Но по призупция каквито гадини има жената,такива има и мъжът.Повечето лекари изследват само жената.
 Твърдението,че мъжът няма нужда от лечение ми звучи несериозно  :y34:

Chanel,микомакса е без рецепта.Пиеш едно хапче в месеца.Ако имаш нужда,втория месец пиеш още едно.Но в повечето случай микомакса изтръшква всички гадини от първия път.Глобулите са гадни,но си сложи ломексина.Той също се слага само веднъж,без рецепта е.Комбинацията на ломексин и микомакс не е случайна,а пък е еднократно
 Вечерта слагаш ломексина,сутринта пиеш хапчето микомакс.И забравяш за проблемите  :mrgreen:
 Това е лечение за гъбични инфекции.Имаш ли направена микробиология.Ако е някаква бактерия,лечението ще е по-различно
« Последна редакция: 18.03.2008 21:30:13 от Elfita » Активен

5 години и 6 м
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #43 -: 18.03.2008 21:42:16 »

направиха ми микробиология.Но лекарката каза, че няма да чака резултата и ми изписа клоттримазол.
Микробиологията сигурно ще дойде след месец.Ако има и други инфекции ще ми се обадят да отида на лекар пак.
Активен

Elfita
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен

« Отговор #44 -: 18.03.2008 21:46:01 »

Чак след месец :eek:.В Бг поне на частно може да си пуснеш-след 2 дни имаш резултат.Добре си решила да се самолекуваш.Цял месец не може да чакаш.
Активен

5 години и 6 м
Страници: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: