22.08.2014 00:57:02Последен член: m_vladkova
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Вагиналните гъбички...
Страници: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Вагиналните гъбички...  (Прочетена 226523 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
serpentine
новодошъл
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 7

Отн.: Вагиналните гъбички...

« Отговор #75 -: 26.09.2008 11:00:17 »

мерси много  :y36: а за това лекарество не ми трябва рецепта нали ?
Активен
borislavaa
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 961
г-жа Димитрова http://album.svatbata.bg/dimitrovi-

« Отговор #76 -: 26.09.2008 11:00:45 »

Момичета аз съм твърдо НЕ за вагиналните промивки. Така ще си навлечете повече неприятности. Така се измиват бактериите които са нормална флора във валагалището и то остава по податливо на инфекции, другата причина е че гъбичките ги набутвате по навътре. Самата струя идва под налягане като стиснете балона и така може да си причините по голяма вреда.
Има едно лекарство което се пие през устата. То е едно хапче, с него се лекуват много добре гъбички.Само че не му знам сега името. Хубаво е да се направи преглед и изследва вида на гъбичката. Да се назначи лечение от лекар.
А serpentine по добре отиди на лекар да види наистина дали имаш за да се лекуваш навреме.

Да лекарството е без рецепта.
« Последна редакция: 26.09.2008 11:03:44 от borislavaa » Активен

Танита
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4837

« Отговор #77 -: 26.09.2008 11:25:19 »

И аз съм против промивките. Мико макс е хапче, а интимния гел си е просто средство за измиване. Промивките променят естествената среда на влагалището. Правят се само, ако се предписани от лекар и има основателна причина за тях. А Мико макс се продава без рецепта, аз го купих преди 10 дни, като първо се обадих на гинеколожката да я питам.
Активен

NadiA
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2327
Щастието е в нас самите

« Отговор #78 -: 26.09.2008 19:34:06 »

Олеле майкооо, защооо?! :doh:
Само 4, 5 дни след съвсем чистата ми микробиология такива гъби ме нападнаха, че ще полудея.... :cry: С всичките му там екстри-ужас! :y10: От къде дойдоха незнам направо....
Сега като активно работеща по въпроса за бебе / макар и без никакви симптоми за успех/ не смея нищо да взема- каквото и да реша и хапче и глобули -все е противопоказно за бременност! :new78: Чувствам се отвратително...направо отвратително! :cry:
Мия се със сода, лактацид-а разбира се....калиев перманганат, но всичко е с минимален успех....какво да правя, ще полудеяяяя! :gun1:
Активен
Ivy
Мисис Svatbata.org 2008 3 място
спящ на клавиатурата
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4613
My little Miss Sunshine:-)

« Отговор #79 -: 26.09.2008 19:36:40 »

Надеее отивай на доктор и спри да се промиваш с тоя калиев перманганат :y34:много изсушава и не помага.Мий се само с лактацид-а остави другите неща и бягай на доктор.
Само лекар може да ти каже какво е добре да използваш сега когато работите за бебче.Успех миличка!
Активен

Dear Santa...i have been such a good girl this year.......:smile:

NadiA
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Щастието е в нас самите

« Отговор #80 -: 26.09.2008 19:39:41 »

Ух, бе Тиа, много му се кумих днес дали да ида на лекар....то май няма да ми се размине като гледам! :y07: Ама хич не ми се щеше пак да ходя да ме бъркат, то вече навик ми стана направо....Ама ако продължава в същия дух в понеделник ще съм на линия, няма как! :y09:
Активен
Ivy
спящ на клавиатурата
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #81 -: 26.09.2008 19:48:29 »

Ох милата тя, знам как сърби и боли.Веднъж съм имала ама щях да "избуша кочината от зор"дет' се вика.
Ако си правиш промивки някакви без лекарско предписание спри, защото се получава омагьосан кръг.
Може от това да те нападат гадините, ако се нарушава баланса във влагалището.
Ако искаш пробвай това с млякото, нищо не губиш но изпшолзвай домашно заквасено мляко не купешко!
Активен

NadiA
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Щастието е в нас самите

« Отговор #82 -: 26.09.2008 19:59:49 »

Веднъж съм имала ама щях да "избуша кочината от зор"дет' се вика.
 :mad:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ооох, поне ме разсмя- пък си е и вярно! Ужасно е- чувствам се мръсна, болна....отврат!
Само външни промивки правя- вие тук така яростно сте се произнесли срещу вагиналните промивки, че сърце не ми дава да си сторя такава! :y01:
Остава и да се науча да квася мляко, тук до нас продават домашно краве... :y30: Иначе млекцето е много полезно даааа, ама аз просто си го хапвам!
Активен
рен
плямпало, ама се трае
Репутация 2
Неактивен Неактивен
Публикации: 3568
Две души с едно сърце и още едно малко.....

« Отговор #83 -: 26.09.2008 20:21:01 »

Ами , момета замисляли ли сте се , акомлякото е заразено с някакви бактерии?
Наде - ужасно  е да .И на мен ми се е случвало.То сърбежи и глупости!
Активен

Ivy
спящ на клавиатурата
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #84 -: 26.09.2008 23:34:12 »

Ами , момета замисляли ли сте се , акомлякото е заразено с някакви бактерии?
Наде - ужасно  е да .И на мен ми се е случвало.То сърбежи и глупости!

Да де,аз за това спонемах домашно заквасено а не купено от магазина.
Тия от магазина са блъскани с всякакви  боклуци.
Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 5860
няма невъзможни неща

« Отговор #85 -: 27.09.2008 00:36:33 »

Убих ги проклетите гадини с микосист. Преди това месеци се мъчех тук  с клотримазол.То се крем се мазах, глобули слагах и не минаваше.Но друго не изписват.
Активен

рен
плямпало, ама се трае
Репутация 2
Неактивен Неактивен
Публикации: 3568
Две души с едно сърце и още едно малко.....

« Отговор #86 -: 27.09.2008 14:47:31 »

Тиа - ама аз имам предвид именно домашното.Не се знае от какъв стопанин с какво животно си взел млякото.То , не е 100% задължително да е заразено , но все пак има някакъв риск.
Активен

vivianna
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2783

« Отговор #87 -: 27.09.2008 14:52:40 »

Аз след изследване разбрах че имам Candida ...и гинеколожката ми предписа Nizoral, което наистина ми помогна. Слага се веднъж в месеца. И това е.
Активен

Криси
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 75

« Отговор #88 -: 08.01.2009 22:35:07 »

Искам да споделя следните неща които намерих в един сайт,но няма да го копирам за да не изглежда като реклама.По скоро спада към алтернативната медицина,но на мен ми се вижда доста свястно и аз самата имам същия проблем.
:
"Много лекари-холистици считат, че дисбалансът във вагиналната микрофлора е показател за подобен дисбаланс и в стомашно-чревния тракт. Затова е желателно при повтарящи се вагинални гъбични инфекции да се изготви една цялостна противо-гъбична програма.Желателно е преди да се започне каквото и да е вагинално лечение, да се направи изследване и да се установи дали симптомите са предизвикани от наличието на Кандида Албиканс.Колкото и да звучи странно, но трябва да се започне, като уморим от глад дрождите. Кандида Албиканс се хранят с въглехидрати - т. е. драстично трябва да се намалят всички храни, които са богати на захар и нишесте. Сега е моментът да се подсили имунната система! Намаляването на емоционалния и физическия стрес и прибавянето към диетата на подходящи витамини, минерали и антиоксиданти (Вит. А, Е, С, глутатион, селен, Коензим Q10 и др.) са важни за възстановяване на щетите, причинени на имунната система от Кандида Акбиканс. Присъствието  им в стомашно-чревния и урогениталния тракт, само по себе се, не е нещо забележително, почти всеки от нас има малки количества от тези гъбички.
Диетата за очистване от Кандида трябва да включва следните храни, в съответни пропорции:
65% зеленчуци, бедни на скорбяла (броколи, целина, репички, аспержи); много пресни зеленчуци, приготвени на пара или сурови (лук, чесън, джинджифил, зеле).
20% богати на протеини храни - риба, птиче месо, орехи, лешници, семки, яйца, тофу
10% въглехидрати - ориз, бобови храни, просо, щир, елда.
5% плодове - папая, грейпфрут, ананас, ягоди, малини, къпини и др.
Други приемливи храни са морските храни, морските зеленчуци, зехтина, майонезата, белият ориз, соята, зеленчуковите пюрета, крекера, билковите чаеве и неподсладени сокове от червена боровинка. Важно е да се помни, че тази ограничаваща диета е важен начин да се спре растежа на Кандида Албиканс.
Намаляването на всички храни, богати на въглехидрати и захар ще намали хранителната среда на дрождите на Кандида. Трябва да се избягват ферментирали храни и такива, които съдържат дрожди, оцет и вино, млечните продукти, освен специално култивирано кисело мляко, което съдържа живи бактерии, подпомагащи стомашно-чревния бактериален баланс. Някои силни антибиотици, стероиди, кортикостероиди и цигарите също трябва да се избягват. По този начин дрождите ще се лишат от храна."
И предложението което искам да направя това е - диетата която да ги умори от глад+приемане на екстракт от грейпфрут (който ги убива в стомашно-чревният тракт) приемане на лекарства и вагинални глобули.
Незнам само как стоят нещата с грейпфрута,понеже на упаковката на препарата който аз приемам пише че е съвместим с всички видове лекарства и няма никакви странични ефекти,в интернет открих обаче че сокът от грейпфрут забавя разграждането на приетите лекарства и се получава задържането и натрупването им в кръвта.Всеки от вас сам може да направи своят избор,на и в листовката на препарата има програма по която се пие екстрактът от грейпфрут за лечение на кандида.Например можете да го пиете 24ч след хапчета през устата и да продължите да ги трепете гадините....
« Последна редакция: 08.01.2009 22:47:24 от kristin4eto86 » Активен

Най-добрия мъж е този, който кара жената до себе си да се чуства като най-добрата!
kokona
плямпало, ама се трае
Репутация 11
Неактивен Неактивен
Публикации: 3789

« Отговор #89 -: 09.01.2009 12:45:15 »

http://www.citroseptbg.com/
Това ли пиеш?
Цитросепта за мен си остава едно от най-добрите лекарства всякакви инфекции и гъбички и не само.Пила съм го около 2 години и не съм боледувала през това време.Скоро не съм си взимала,сега с твоя пост се подсетих. :emot2:
Активен

Страници: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: