02.10.2014 01:16:56Последен член: prikazenden
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: А цигарите ...?  (Прочетена 6353 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ивчи
спящ на клавиатурата

Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

А цигарите ...?

« -: 27.09.2007 08:46:04 »

Момичета, разкажете как се справихте с цигарите.
В смисъл тези които са пушили, след като видяхте двете чертички, какво направихте  :new78:
Отведнъж ли ги спряхте, намалихте ли ги или просто не ви се е пушило :new78:
Аз от сега си мисля за този проблем :y41: дали ще се справя, ест. за детето си съм готова на всичко, но питам, щото разбрах за една приятелка, че е бременна, и като говорихме тя каза, че просто не и се пуши, много рядко да запали някоя цигара :new78:
Та си мисля, спирането от самия организъм ли идва, или по желание :new78:
Активен

desitka
спящ на клавиатурата

desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5974
...за любовта, морето и още нещо...

Отн.: А цигарите ...?
« Отговор #1 -: 27.09.2007 08:57:36 »

Не съм убдена, че през бременността желанието за пушене намалява, защото съм виждала десетки бременни, които пушат. Дори на последната си консултация, защото имаше много чакащи, едно девойче непрекъснато излизаше отвън да пуши, а майка й, която беше с нея, й пазаше реда...чудя се на акъла и на девойката как си го позволява, и на майка й, как го допуска, но..."разни хора, разни идеали".
По повод на личните ми "постижения"...Бях пушач доста години-за мое най-голямо съжаление през ученичическите си години в гимназията и през студентските си години... През 2005 година обаче, когато за първи път изпитах силното желание за деца, и водена от четененото, че на един организъм му е нужна около една календарна година, за да се изчисти от натрупаните токсини, реших да ги откажа, за да бъда готова за детето, когато решим да го имаме. Убедена съм, че успях най-вече защото двамата заедно с мъжа ми го решихме и той също ги спря. Защото преди това неведнъж съм се опитвала, но когато около теб всички пушат е доста трудно и за мен всеки път беше неуспешно.
Аз смятам, че за отказването на цигарите, всеки се нуждае не от друго, а от своя личен достатъчно силен мотив. Моят беше здравето на бъдещите ми деца!

Сега, когато вече съм бременна съм изключително доволна, че съм ги отказала предварително, защото казват, че ако бременна, която пуши много, ги откаже рязко, това било шок за организма...А може би това е просто поредното успокоение на майките-пушачки, които до края с това оправдание си припалват...
Със сигурност мога да кажа обаче, че сега ме дразни ужасно много цигарения дим, от който дори ме заболява главата, а миризмата на пушачите-на косите, дрехите, дъха им, че и кожата им дори определено ме отблъсква...
« Последна редакция: 27.09.2007 09:17:04 от desitka » Активен
nadin79
наш човек
**

nadin79 has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1063
Вече сме семейство!

« Отговор #2 -: 27.09.2007 09:08:23 »

Наистина има страшно много бременни,които пушат.Преди очите ми съм имала и двата случая.Една приятелка пуши почти през цялата бременност, а друга ги отказа веднага,защото просто и пречеха.Аз не съм пушач, но мирисът на цигари никога не ми е пречел,даже ми е харесвал.Но сега просто не мога да понасям цигарения дим.Почти не ми се гади,но в момента щом надуша цигара става ужас!
Активен

elito
наш човек
**

elito has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 745

« Отговор #3 -: 27.09.2007 09:32:15 »

Аз спрях цигарите от момента, в който решихме да правим опити за бебе. Съпругът ми е бивш спортист, той не пуши изобщо.

Не ми беше трудно да ги откажа, мотивацията за здраво бебе е много силна, за мен няма достатъчно силно оправдание да продължиш да пушиш докато си бременна.

Да не говорим, че като забременях не исках и да чуя за цигара, мириса на кафе и цигари направо ме побъркваше. Сега ми се пуши, макар и не толкова много, но смятам да кърмя, така че пушенето въобще не стои на дневен ред в близката една година  :sm21:
Активен
Zlitsa
наш човек
**

Zlitsa has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 575
Мама на малък принц

« Отговор #4 -: 27.09.2007 09:51:18 »

Мисля, че Деситка е много права за личния мотив при отказването на цигарите. Струва ми се, че за всички нас жените един от най-силният мотив за отказ от цигарите е непреодолимото желание да станем майки. Бъдещото, мечтаното и изключително желаното бебче е най-надеждния начин да откачем цигарите.  Не съм бременна, но се надявам скоро и това да се случи. Спрях цигарите сравнително скоро, но от раз и без помощта на каквито и да било препарати - желанието за здраво детенце е над всичко!

А жените, които си намират оправдания да пушат по време на бремеността не желая  да коментирам!

Активен

peta
наш човек
**

peta barely matters.peta barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1897
Моето съкровище

« Отговор #5 -: 27.09.2007 10:06:29 »

Аз спрях да пуша след като забременях,но не изведнъж а постепенно,в началото пушех сутрин с кафето по 1 цигара,но после и от това отвикнах,когато ми се пропуши(има такива моменти),ако няма някой с цигари покрай мен ми минава,но ако има си дръпвам 2-3 пъти,колкото да ми мине мерака.
Вие много сурово съдите бременните,които пушат,това е личен избор.Моята сестра и през двете си бременности не спря да пуши,намали ги,но неможа да ги спре, аз не я съдя,така е решила ,така е направила.
Активен

sunnshine
Мисис Svatbata.org 2007 1 място
наш човек
*

sunnshine has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1341

« Отговор #6 -: 27.09.2007 11:24:56 »

Голяма драма с тия цигари. Пробвах да ги спра и почти стана;)), ама сега пак пуша доста. Според мен не съм се мотивирала достатъчно.
Определено обаче трябва да ги откажа преди да почнем да правим бебе! Жоро не пуши и това е мнооого хубаво;))
Активен
Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*

Блонди© hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10167

« Отговор #7 -: 27.09.2007 11:50:41 »

Аз пуших по 2 кутии на ден.Спрях ги от раз когато разбрах че съм бременна.Липсваше ми жеста.Но като ходех на работа и колегите се върнеха от пушалнята,просто ми се повръщаше от тях.До ден днешен си ми е гадна миризмата. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Като бях бременна молих мъжът ми а не пушат в кухнята дето ядем,защото последните месеци става още по гадно.И въпреки молбите ми свекърва ми сутрин пушеше там като комин.Никога няма да забравя,когато нейна приятелка ме извика,дошла да почерпи за внучката и седнах при тях.Свекърва ми едвам се сдържа да не запали 2 наведнъж.Аз честно да ви кажа тогава ми стана много гадно.Аз говорех с приятелката й залепена до балконската врата(поне да не дишам толкова),а тя свила уста  и ги пали една след друга.Поне да беше чужд човек.А тя сега е баба на детето което съм носила в корема си.Много ми стана криво тогава.И още ми е като се сетя.
Та извода е -Момичета пушачки ,пазете бременните непушачки.За тях е повече от мъка да стоят около вас.
Активен
slancho
Мисис Svatbata.org 2007 2 място
мушмурок
*

slancho has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 487

« Отговор #8 -: 27.09.2007 12:27:47 »

Има един лаф за цигарите , които мн ми харесва. " Най-лесно е да спреш цигарите , правил съм го мн пъти" :haha: :haha: :haha:
Аз лично не съм пушачка, дори никога не съм  пробвала и съм мн крайна по отношението на  тях, затова ще си спестя коментара. Но пък от друга страна по същя начин съм пристрастена към пържените картофи  :redface:и не мога да ги откажа :haha: :haha: :haha:. И пушенето си го обяснявам по този начин , че мн им харесва .
Активен
Fifi
плямпало, ама се трае

Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!Fifi is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 3302
В сърцето на трима мъже :)

« Отговор #9 -: 28.09.2007 16:10:36 »

И аз като Деситка ги спрях на 5-ти август 2005, януари 2006 разбрах , че съм бременна. Все още не съм ги почнала и удържам ината си-докога не знам. Добре, че Мартин не пуши и ми е стимул.
Яд ме е на мами, които след като родят не кърмят или спират да кърмят заради цигарите. Иначе дори и сега ми се случва да сънувам , че пуша, но не
Активен

cvety_s
спящ на клавиатурата

cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

« Отговор #10 -: 28.09.2007 16:20:47 »

Ще Ви разкажа една случка, която ме потресе. Аз и сестра ми решихме да пиев кафе до НДК. На съседна маса мъж, млада родилка(количката с новороденото беше до нея), по - голямото им, нейната майка и неговата майка седяха. Едните пиеха кафе с кола, а родилката - бира с цигара :crazyeye: Бебето заплака, тя го взе, сложи си го на гърдата и продължи с бирата и цигарата. Ей как се удържах да не и кажа едни думи, не знам. Просто ми идеше да я  :cussing:
« Последна редакция: 28.09.2007 16:21:52 от cvety_s » Активен

рен
плямпало, ама се трае

рен is working their way up.рен is working their way up.рен is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3600
Две души с едно сърце и още едно малко.....

« Отговор #11 -: 28.09.2007 19:55:24 »

Аз съм непушач както и мъжа ми.Никога не сме пушили.Обяснявам си пристрастяването на пушачите с моето пристрастяване към сладките неща.
Наистина е въпрос на личен избор дали една бременна ще пуши,но това не е личен избор на детето,което носи.Твърдо съм против бременни,които пушат и винаги се опитвам да им повлиявам за да спрат.Че тровят себе си тровят,но защо тровят и едно чисто,безобидно и невинно създание.А и още нещо много се дразня на пушачи,които не се съобразяват и пушат при бременните ,като се измъкват с въпроса:"Аз нали няма да ти преча,ако запаля една"това говори за ниския им интелект.
Написаното по-горе е лично мое мнение,никого неискам да обидя или агитирам! :emot2:
Активен

тина123
наш човек
**

тина123 is working their way up.тина123 is working their way up.тина123 is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1746
майка многознайка

« Отговор #12 -: 01.10.2007 16:08:33 »

Аз спрях да пуша от раз в момента, в който видях двете чертички. Това беше на 28 юли 2004 година. Беше ми повече от трудно, не ходех на кафе, не пиех кафе, липсваше ми жеста, липсваше ми навика, вкуса, абе много гадно ми беше,но организма ми не преживя шок, бебето се чувстваше чудесно. Липсваше ми повече от година, но нито веднъж не дръпнах. Сега след повече от3 години пак ми се припалва от време на време, но в повечето време се чудя защо пък тия хора пушат....

Аз НЕ-одобрявам майките, които пушат, защото те имат право на избор, а бебета им - НЕ! И много се карам на тези около мен, които си го позволяват- ако искат да ми се сърдят
Активен
Tinkerbell*
наш човек
**

Tinkerbell* has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1511

« Отговор #13 -: 02.10.2007 08:13:59 »

Аз НЕ-одобрявам майките, които пушат, защото те имат право на избор, а бебета им - НЕ! И много се карам на тези около мен, които си го позволяват- ако искат да ми се сърдят
:sm01:
Активен

elita
наш човек
**

elita has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1109
Враца

« Отговор #14 -: 02.10.2007 09:35:09 »

Аз пушех много преди- около кутия и половина на ден. Бях решила като забременея за ги махна и така и ктана. В момента в който видях двете чертички ги спрях. Беше ми останала една цигара и така още си я държа в кутията. Единствено съжалявам че не успях да ги откажа преди да започнем опитите и така съм тровила бебчо един месец. Много съм против майките които пушат по време на бременност, точно поради причината която Цветина е казала. И аз също се карам пък дано на някой му влезе в главата. Всички приказки че по наколко цигари не вредят са само за успокоение на майката  :gun1:
И така от отказването не съм се чувствала толкова нервна че да се заблуждавам че на детето му е по добре като си пуша. Отказването е въпрос на избор и на приоритети.
И за финал, тъй като ми харесва да пуша мисля че след като спра да кърмя пак ще пропуша  :redface: Въпреки това ще кърмя възможно най- дълго  :wink:
Активен

Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: