20.10.2014 20:55:49Последен член: mimzik
Svatbata.org » Всичко за сватбата » Сватбената украса »  (Модератори: MЕЙЧЕ, Svilenka)Булчински букет! 2 тема
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 20   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински букет! 2 тема  (Прочетена 61810 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
*

MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!MЕЙЧЕ is leading the good life!
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

Булчински букет! 2 тема

« -: 16.10.2007 23:05:52 »

Съвети на флористите

Трудно е да си представите булка без сватбения й букет.Той й придава особено изискан и нежен образ.
Но в миналото,букета,в ръцете на булката е поставен не толкова от естетическа,а от езическа гледна точка! Събраните или по-точно, под специална форма, преплетените едни в други треви и цветя, посипвали с ароматни отвари и връчвали на девойките-нашите предци са вярвали, че такава "композиция" ще прогони злите духове от младоженката!
Днес цветята и стеблата в ръцете на булката са просто прекрасен букет,вече не призван да пази,а само да краси!

Видове букети

По цял свят флористите отличават два основни вида сватбен букет - кръгъл и капковиден.Те могат да се изпълняват в различен стил и в различни цветове.
По метода на подредба на букета, се делят на три типа: от цветя на стеблата си, каскадни(на връв) и на стойка(на т.н. микрофон).

Букет от цветя на стеблата си

Това е най-обикновеният способ за подрждане на букета.Той позволява да се направят най-простите кръгли и капковидни букети.
Плюсовете в този способ са в това, че практически не е нужен никакъв допълнителен материал, направата на такъв букет изисква сравнително малко време и затова е сравнително евтин вариант.Трябва обаче да обвиете стеблата с панделка или целуфан, за да не изцапате роклята или ръцете си с цветен сок.

Каскаден букет (на връв)

Стеблата на цветята се отрязват,а цвета, по особен начин закрепва на връвта, а след това се събират всички цветове заедно, както и в обичайния букет. Кръгчето на този букет е изцяло от връв, която умело се прикрива с панделка.
Тези букети са доста скъпи, тъй като направата му изисква много време и голямо майсторство на флориста.

Букет на стойка (на т.н. микрофон)

Стойката(микрофона) - това е своеобразна куха тръбичка със специален матерал, който попива вода, като гъба и поддържа цветята свежи през целия сватбен ден.Такива букети се аранжират бързо и е удобно да ги държиш в ръцете.
Цветята в такива букети се държат и на собствените си стебла и на връв. На връв закрепят големите и тежките цветове, а останалите се държат на стеблата си.
Букета трябва да подхожда не само на роклята и на цвета на косата, но и да съответства на вашето светоусещане.

Когато избирате сватбения букет, помнете, че високите булки могат да си позволят каскаден букет от голями цветове, а за ниските булки са подходящи неголямите букети.
На брюнетките подхождат букети с всякакъв цвят, на блондинките-светлите тонове, а на рижите коси-с жълтите и оранжеви цветове.
При това вашето червило, трябва да бъде с цвят, като най-светлия тон на сватбения букет.
Има значение и типа на роклята - към рокля от блестяща тафта ще подхожда прост по форма и линии букет ,на леките и въздушни тъкани повече съответстват изящни и пищни букети, а тежките тъкани съответстват завършени и строги линии.

Тема 1 е тук.
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
ina.g
мушмурок
*

ina.g has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 168

Отн.: Булчински букет! 2 тема
« Отговор #1 -: 19.10.2007 15:46:25 »

За моя букет бях пратила на кумата ми поне 10-тина снимки, като от всяка й бях казала какво да вземе... в крайна сметка ме изненада със страхотен букет и в цветовете, които исках за нашите есенни мотиви.

Активен

jo-jo
мушмурок
*

jo-jo has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 81
Това, което не ни убива, ни прави по-силни!

« Отговор #2 -: 31.10.2007 16:06:27 »

Зравейте, след дъъълга пауза пак съм на линия, питайте каквото ви хрумне с удоволствие ще помагам. За начало ето  малко идеи за булчински букети:
http://cvetia.dir.bg/_wm/gallery/?df=385858
Активен

cvety_s
спящ на клавиатурата

cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

« Отговор #3 -: 31.10.2007 16:08:09 »

Ти ли изработваш тези красоти?
Активен

jo-jo
мушмурок
*

jo-jo has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 31.10.2007 16:15:12 »

Ами да, това е моята страст! обожавам красивите цветя и за радост от доста години това е моето хоби!  :cvete:
Активен

Ивчи
спящ на клавиатурата

Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

« Отговор #5 -: 31.10.2007 16:32:00 »

А би ли споделила от кой град си :new78:
Активен

jo-jo
мушмурок
*

jo-jo has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 31.10.2007 16:33:31 »

от София
Активен

IONbonbon
наш човек
**

IONbonbon has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1434

« Отговор #7 -: 31.10.2007 16:39:58 »

от София
Защо не се появи малко по-рано :smile:
Активен

Оли
Редактор
спящ на клавиатурата

Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5701
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!

« Отговор #8 -: 31.10.2007 18:26:03 »

jo-jo, голяма майсторка си! Букетите са невероятни! :emot2:
Активен

djoker
плямпало, ама се трае

djoker barely matters.djoker barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2348

« Отговор #9 -: 31.10.2007 22:12:19 »

Прекрасни са!
Поздравления, jo-jo!
Активен

jo-jo
мушмурок
*

jo-jo has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 01.11.2007 00:24:10 »

:cvete: Благодаря Ви много сте мили! ако мога да помагам с идеи и предложения само  кажете! На ваше разположение съм 24/7!
Активен

Ивчи
спящ на клавиатурата

Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.Ивчи is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

« Отговор #11 -: 01.11.2007 10:02:05 »

И аз си харесах няколко модела, ама не ме устройва, да се бият 400км за един букет :cry:
Активен

рен
плямпало, ама се трае

рен is working their way up.рен is working their way up.рен is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3607
Две души с едно сърце и още едно малко.....

« Отговор #12 -: 04.11.2007 13:25:39 »

Ех да беше преди годинка тук! :sm03:
Активен

Ваня
мушмурок
*

Ваня has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 106

« Отговор #13 -: 23.11.2007 14:27:54 »

искам булченския ми букет да е от бели лалета. обаче....къде да намеря бели лалета през юли?  :eek:
Активен

Jeri_07
плямпало, ама се трае

Jeri_07 barely matters.Jeri_07 barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2117
винаги ръка за ръка

« Отговор #14 -: 23.11.2007 14:35:57 »

jo-jo дали би могла да ми помогнеш  :new78: Искам цветовете на нашата сватба да са бяло и много бледо и нежно лилаво. можеш ли да ми дадеш идея за моя букет или цветя за масите :new78: Само да кажа, че ако не бях от Варна бих те наела :y36: много си добра :cvete: Нашата сватба ще е лятото :loveuu:

БЛАГОДАРЯ! :cvete:
Активен

Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 20   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: