www.svatbata.org
Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520273 Мнения в 10440 Теми от 17562 Потребители
Последен потребител: ivanivanov
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  Всичко за сватбата  |  Сватбената украса (Модератори: MЕЙЧЕ, Svilenka)  |  Тема: Булчински букет! 2 тема 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] 2 3 ... 20 Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: Булчински букет! 2 тема  (Прочетена 59958 пъти)
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
*
Неактивен Неактивен

От: Nowhere and Anywhere

« -: 16.10.2007 20:05:52 »

Съвети на флористите

Трудно е да си представите булка без сватбения й букет.Той й придава особено изискан и нежен образ.
Но в миналото,букета,в ръцете на булката е поставен не толкова от естетическа,а от езическа гледна точка! Събраните или по-точно, под специална форма, преплетените едни в други треви и цветя, посипвали с ароматни отвари и връчвали на девойките-нашите предци са вярвали, че такава "композиция" ще прогони злите духове от младоженката!
Днес цветята и стеблата в ръцете на булката са просто прекрасен букет,вече не призван да пази,а само да краси!

Видове букети

По цял свят флористите отличават два основни вида сватбен букет - кръгъл и капковиден.Те могат да се изпълняват в различен стил и в различни цветове.
По метода на подредба на букета, се делят на три типа: от цветя на стеблата си, каскадни(на връв) и на стойка(на т.н. микрофон).

Букет от цветя на стеблата си

Това е най-обикновеният способ за подрждане на букета.Той позволява да се направят най-простите кръгли и капковидни букети.
Плюсовете в този способ са в това, че практически не е нужен никакъв допълнителен материал, направата на такъв букет изисква сравнително малко време и затова е сравнително евтин вариант.Трябва обаче да обвиете стеблата с панделка или целуфан, за да не изцапате роклята или ръцете си с цветен сок.

Каскаден букет (на връв)

Стеблата на цветята се отрязват,а цвета, по особен начин закрепва на връвта, а след това се събират всички цветове заедно, както и в обичайния букет. Кръгчето на този букет е изцяло от връв, която умело се прикрива с панделка.
Тези букети са доста скъпи, тъй като направата му изисква много време и голямо майсторство на флориста.

Букет на стойка (на т.н. микрофон)

Стойката(микрофона) - това е своеобразна куха тръбичка със специален матерал, който попива вода, като гъба и поддържа цветята свежи през целия сватбен ден.Такива букети се аранжират бързо и е удобно да ги държиш в ръцете.
Цветята в такива букети се държат и на собствените си стебла и на връв. На връв закрепят големите и тежките цветове, а останалите се държат на стеблата си.
Букета трябва да подхожда не само на роклята и на цвета на косата, но и да съответства на вашето светоусещане.

Когато избирате сватбения букет, помнете, че високите булки могат да си позволят каскаден букет от голями цветове, а за ниските булки са подходящи неголямите букети.
На брюнетките подхождат букети с всякакъв цвят, на блондинките-светлите тонове, а на рижите коси-с жълтите и оранжеви цветове.
При това вашето червило, трябва да бъде с цвят, като най-светлия тон на сватбения букет.
Има значение и типа на роклята - към рокля от блестяща тафта ще подхожда прост по форма и линии букет ,на леките и въздушни тъкани повече съответстват изящни и пищни букети, а тежките тъкани съответстват завършени и строги линии.

Тема 1 е тук.

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
ina.g
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

От: София

« Отговори #1 -: 19.10.2007 12:46:25 »

За моя букет бях пратила на кумата ми поне 10-тина снимки, като от всяка й бях казала какво да вземе... в крайна сметка ме изненада със страхотен букет и в цветовете, които исках за нашите есенни мотиви.

jo-jo
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

Това, което не ни убива, ни прави по-силни!

« Отговори #2 -: 31.10.2007 14:06:27 »

Зравейте, след дъъълга пауза пак съм на линия, питайте каквото ви хрумне с удоволствие ще помагам. За начало ето  малко идеи за булчински букети:
http://cvetia.dir.bg/_wm/gallery/?df=385858

cvety_s
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

Пълно щастие ...

« Отговори #3 -: 31.10.2007 14:08:09 »

Ти ли изработваш тези красоти?

jo-jo
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #4 -: 31.10.2007 14:15:12 »

Ами да, това е моята страст! обожавам красивите цветя и за радост от доста години това е моето хоби!  :cvete:

Ивчи
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

Принцесата на мама!

« Отговори #5 -: 31.10.2007 14:32:00 »

А би ли споделила от кой град си :new78:

jo-jo
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #6 -: 31.10.2007 14:33:31 »

от София

IONbonbon
наш човек
**
Неактивен Неактивен

« Отговори #7 -: 31.10.2007 14:39:58 »

от София
Защо не се появи малко по-рано :smile:

Оли
Редактор
Неактивен Неактивен

Всичко идва навреме за този, който умее да чака!

« Отговори #8 -: 31.10.2007 16:26:03 »

jo-jo, голяма майсторка си! Букетите са невероятни! :emot2:

djoker
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Разград

« Отговори #9 -: 31.10.2007 20:12:19 »

Прекрасни са!
Поздравления, jo-jo!

jo-jo
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #10 -: 31.10.2007 22:24:10 »

:cvete: Благодаря Ви много сте мили! ако мога да помагам с идеи и предложения само  кажете! На ваше разположение съм 24/7!

Ивчи
спящ на клавиатурата
Неактивен Неактивен

Принцесата на мама!

« Отговори #11 -: 01.11.2007 08:02:05 »

И аз си харесах няколко модела, ама не ме устройва, да се бият 400км за един букет :cry:

рен
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

Две души с едно сърце и още едно малко.....

« Отговори #12 -: 04.11.2007 11:25:39 »

Ех да беше преди годинка тук! :sm03:

Ваня
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #13 -: 23.11.2007 12:27:54 »

искам булченския ми букет да е от бели лалета. обаче....къде да намеря бели лалета през юли?  :eek:

Jeri_07
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Варна

винаги ръка за ръка

« Отговори #14 -: 23.11.2007 12:35:57 »

jo-jo дали би могла да ми помогнеш  :new78: Искам цветовете на нашата сватба да са бяло и много бледо и нежно лилаво. можеш ли да ми дадеш идея за моя букет или цветя за масите :new78: Само да кажа, че ако не бях от Варна бих те наела :y36: много си добра :cvete: Нашата сватба ще е лятото :loveuu:

БЛАГОДАРЯ! :cvete:

Страници: [1] 2 3 ... 20 Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  Всичко за сватбата  |  Сватбената украса (Модератори: MЕЙЧЕ, Svilenka)  |  Тема: Булчински букет! 2 тема « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.069 секунди с 22 заявки.