02.08.2014 01:26:10Последен член: Summer93
Svatbata.org » Всичко за сватбата » Всичко за големия ден »  (Модератори: MЕЙЧЕ, Pepi)За шиенето на рокля по поръчка - 3 тема
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: За шиенето на рокля по поръчка - 3 тема  (Прочетена 12140 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Pepi
Вещица
спящ на клавиатурата
*
Репутация 2
Неактивен Неактивен
Публикации: 5321

За шиенето на рокля по поръчка - 3 тема

« -: 19.10.2007 19:50:59 »

Старата тема.
Активен

Ивчи
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

Не съм чела предишните теми и извинете ако повтарям въпроса, но за колко време долу-горе може да бъде готова роклята :new78: Някакъв период от седмица- 2 стават ли  :new78:
« Последна редакция: 19.10.2007 21:31:43 от IV4I » Активен

Скрежанка
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1785

Най-добре е да си оставиш месец-месец и нещо. Е, то зависи и кога е сватбата де! Ако е през май задължително по-рано, че може да не се вредиш от абитуриентки. Но ако е спокойно и в салона нямат работа може да стане и за няколко дни.
Активен
Little_Sweet_Didka
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 888

IV4I  и един съвет от мен- когато те питат шивечките "кога ви е сватбата?" кажи им с поне 1 седмица по рано! Най-добре 2 седмици. Ако да речем ти е на 24-ти ноември, кажи им 10-ти. Масово оставят за последния момент предаването на роклите, за да нямат време булките за реакция! Когато имаш 2-3 дена до сватбата не ти е до корекции...тъжно и ужасно е, но е факт!
Активен
Ивчи
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

Благодаря за съветите :za194:
Аз още не съм за рокля, ама само събирам информация :y41:
Активен

samayra
новодошъл
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 12

Момичета, а можете ли да ми препоръчате шивачка, която знае как да ушие, които и да е от моделите на "My Lady", чела съм някъде из форума, че е имало момичета, които са си шили такива рокли, но не са споменавали къде, ако някои може да ми даде информация ще съм много благодарна.
Понеже не съм в час с тези неща, дали да не си донеса материалите от US или да си ги купя от БГ, до сега не ми се е налагало да ми шият нещо и незнам как точно става, дали ти трябва да занесеш плата или те трябва да го имат наличен.
Активен
ina.g
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 168

Аз като си поръчвах роклята изтеглих сватбата с една седмица по-рано, защото като отидох да си я взема ми я дадоха в сряда, т.е. ако беше в съботата, която бях казала и ако имаше някакви дефекти, нямаше да имам време да отреагирам.

Това за пролетта е така, ако сватбата е около абитуриентските, по-добре най-късно месец по-рано да се поръча. Защото наистина имат голяма работа тогава.
Активен

rossi_spi
новодошъл
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5

Здравейте! Аз си харесах няколко рокли от един руски сайт-невероятни са!!!! Тук в Бг не съм виждала подобни. И ми се иска да си поръчам в Асеновград, но не съм сигурна дали шивачите там са достатъчно добри,за да направят толкова удивителна рокля. Съмненията ми относно техните възможности идват от там, че роклите, които разглеждам от колекциите им са пълен боклук - от много гадни материи,едни лъскави  :doh: А Вашите впечатления какви са? Сайтът е www.elza.ru. Заслужава си да му хвърлите едно око! Просто ще се влюбите в тези рокли!!! А как вървят цените по поръчка в Асеновград, знаете ли?

А роклите ,които съм харесала са тези:
http://elza.ru/catalog/w-om3.php?i=vanessa0-1
http://elza.ru/catalog/w-br.php?i=BR911A
http://elza.ru/catalog/w-sl2.php?i=michel
и много други,ама все пак трябва да избера една....

Моля, спазвайте правилата на форума и използвайте бутон "РЕДАКТИРАЙ" на първото си мнение. Така няма да се налага да пишете по няколко последователни, собствени поста!
Следващо нарушение на правилата ще доведе до изтриване на поредния ви пост, без той да бъде слят с предишния!

« Последна редакция: 11.11.2007 21:19:32 от MЕЙЧЕ » Активен
_nqma_me_
новак
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 48

Здравейте момичета.Аз догодина съм абитуриентка (2008). От Стара Загора съм и искам да си шия роклята по две причини първо с мойта фигура трудно ще си намеря рокля, второ искам нещо различно. Надявам се от гледващите модели да се ориентирате общо взето какво искам. Харесва ми това връзване на врата, но никъде из салоните не съм виждала подобни модели. Кавете някоя добра фирма или салон в който шият и определено са добри в това. Благодаря предварително.
И мевду другото момичетата са прави ако сватбата е около баловете иди поне месец по-рано. Сестра ми беше абитуриентка миналата година и когато ходихме през март в самия салон беше ад в полния смисъл на думата.
Активен

avva-stz
новак
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 35

Момичета, аз изпаднах в подобна ситуация- харесах роклята в Интернет и реших,че тя ще е /модел на Maggie Sottero/. Спрях се окончателно на Росица котюр- Варна, защото на сайта им ми харесаха копията, които са правили, а и варненските момичета много ги хвалят.
Така че се хващам от Стара Загора и ще ходя на проби във Варна,какво да се прави. :crazyeye: А, забравих да кажа, че пратих снимка на роклята,обясних какво-що, отговориха ми и ме устрои цената.И така.
Сега само не знам кога да отивам на проби,защото сега е още рано-сватбата е март. :new78:
А за връзването на врата, не мисля, че е чак такъв проблем.Ти по магазините ли ходи, nqma_me,или просто така ти се струва? :new78:
Активен
_nqma_me_
новак
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 48

Ходих и в Галената и в някои други ама няма такива модели, а за шиене незнам накого да се доверя все пак искам да стане добре. Чух няколко добри думи за шивачките в универсалния, за изработка на панталони или поли, но за рокля гарнция немогат да ми кажат, затова реших да попитам тук за мение за някоя фирма или шивачка в която сте сигурни че може да си свърши работата добре.
Активен

*Angel4e*
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1027

момичета, аз си ших роклята за бала. мното точно казах какво искам, показаха ми подобни модели и се разбрахме каква да е моята рокля. моделът беше елементарен. НО, въпреки това аз не получих каквото исках. не знам дали бих рискувала да ми шият сватбената. една приятелка също имаше куп проблеми с нейната бална рокля мин. год. а бяха от скъпи магазини.а за Асеновград съм чувала и много ласкави, и много лоши изказвания.

съветът ми е като на повечето момичета - оставете си достатъчно време за реакция!!! на мен меналата година покрай баловете ми казаха, че ще ми ушият рокля за най-малко месец- месец и половина.  :emot2:успех и не се бавете!
Активен

jo-jo
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 81
Това, което не ни убива, ни прави по-силни!

rossi_spi, аз си ших сватбената рокля в Асеновград и останах много доволна. бях си "сглобила" модел от три-четири рокли, занесох снимките в магазина и ги показах на девойките, взеха ми мерки и след две седници бях на проба, изрязаха по мен всичко /деколте ,дължина и т.н./  и след 5часа!!! роклята беше готова +шлейф+ ръкавици+чанта +воал! роклята ми струваше 230лв. а шлейфа 170лв. (2006г.)
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=43663&photo=41
Активен

Mimi Vlahova
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 518
сем.Георгиеви вече са трима.

Аз съм ,,за,,шиенето на рокля.Роклята на сестра ми за бала я шиха в Асеновград по поръчка.И стана много хубава.И затова съм решила за моята сватба да ходим с Ивайла на Асеновград.
Активен

rossi_spi
новодошъл
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5

Здрасти!Jo-jo,много ми харесва роклята ти!И ми изглежда качествена и ми харесва също, че са ти я работили с матиран сатен, а не с този лъскавия - точно такава материя ми трябва. Би ли ми казала къде точно в Асеновград си я ши? Че аз пообиколих магазините в Бургас и навсякъде ме уверяват, че че ще ми я направят огледална, но аз нещо не мога да им се доверя....Благодаря!
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: